otsin inimest - ÜLO ESE

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
passer urbanus
Postitusi: 937
Liitunud: Neljapäev 30. Juuli 2009, 16:07:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

otsin inimest - ÜLO ESE

Postitus Postitas passer urbanus »

Tere,
minu praegusele aadressile tuli kiri inimesele, kes seal kunagi elanud. Kiri on Indiast ning sel on eraldi kirjutatud palve see kiri adressaadile toimetada. Kirja aadress on "... / Estonian SSR / USSR" - s.t. aadresse on vahetatud väga ammu. Adressaadi nimi on ÜLO ESE. Kiirete otsingutega kontakti ei leidnud, guugeldamise alusel võiks arvata, et tegemist eakama inimesega.
Kuivõrd siinsed foorumlased oskuslikud otsijad ning kontakte ilmselt ka palju, siis palun abi otsingutel. Toimetaksin kirja adressaadile.

Seega - kas ehk kellelgi võimalik kontakti saada ÜLO ESE nimelise inimesega - talle on kiri Indiast, Vinodkumar Gokaldas'eslt, saadetud aadressile Naeri 3-8, Tallinn.

Tänud ette!
Harri.Värs
Postitusi: 268
Liitunud: Esmaspäev 19. Jaanuar 2009, 17:34:01
Status: Eemal

Re: otsin inimest - ÜLO ESE

Postitus Postitas Harri.Värs »

Kiire otsing Googlis näitas, et tõenäoliselt on tegu 1924. aastal sündinud leegionäriga. Kui tegu on sama isikuga, siis 2006. aastal pidas ta pensionäri ametit (küllap peab tänase päevani). Kesknädalas on veel möödunud aastal samanimeline vanahärra kirjutanud artikli, kusjuures on viimane selles end tallinlaseks seletanud. Rahvastikuregister kodanikuportaalis (https://www.eesti.ee/portaal/rrteenus.nimede_stat" onclick="window.open(this.href);return false;) ütleb, et perenimede "ESE" arv on 5 või väiksem, s.t nimekaimusid tõenäoliselt ei ole. See jutt on kõik muidugi selline suuresti vähetähtis, aga samas -- vahel võivad niisugused infokillud suunata õigele teelahkmele.

Ilmselt on Eesti Posti veebilehel olemas protseduuristik, kuidas toimida valesse postkasti sattunud kirjaga, aga oletame, et me ei tea sellest midagi, sest nood võivad kirja hoopis tagasi laia maailma saata, ja seda pole tarvis. Perekonnaseisutoimingutega tegeleb siinmail (mujal ka) siseministeerium. Muret seoses tähtsa (vaidlete vastu?! no kuulge, saadetis tuleb ju "raudse eesriide" (USSR!) tagant -- muidugi on see tähtis!) kirjaga võite teavitada nii ministrit ennast, siseminni üldelektronposti ("info [ät] siseministeerium.ee") või hoopis rahvastikutoimingute osakonda (kontaktid: http://www.siseministeerium.ee/kontakt/" onclick="window.open(this.href);return false;).

Paluge lahkelt, et nad vaataksid rahvastikuregistrist, kas seesuguse nimega mees on veel elus. Seletage, et viimasele on keegi härra Gokaldas tähtsa teate Indiast saatnud, aga kuna aadress enam ei sobivat, siis ehk saab kodanik Ese oma kirjale järele tulla või on hoopiski nõus siseministeeriumi kaudu teatama oma tegelikust elukohast, et sel viisil kodanikule tema kiri isiklikult üle anda. Võib-olla peavad siseminni ametnikud natuke paberit määrima, et andmebaasist päringut teha ja siis veel kõne võtta, aga see kõik on minu meelest tühine vaev arvestades olukorra erispärasust.

Jõudu!
Kõik mured ja teated privasse või e-mailile: harri.vars ät eesti.ee
Uurin: Vers, Värs, Värsi, Väärsi, Brecher (Kivinurm), Neljas, Kristal, Dubro(v) (Tammeorg), Põld (Saaremaa, Pilguse), Dubrovkin (juudid Tallinnas)
andres73
Postitusi: 56
Liitunud: Reede 16. Juuli 2010, 23:38:07
Status: Eemal

Re: otsin inimest - ÜLO ESE

Postitus Postitas andres73 »

Ministri või muud tähtsate ametnike poole pöördumisest lihtsam tundub ajalehega Kesknädal kontakti võtta, olukord ära seletada ja paluda, et nad hr Ülo Ese'ga kontakteeruksid ja talle olukorrast (ja teie kontaktidest) teataksid.

http://www.kesknadal.ee

(Tõepoolest tundub, et hr. Ese on kirjutanud Kesknädalasse artikli aastapäevad tagasi: http://www.kesknadal.ee/g2/uudised?id=17009.)

Samuti on Ülo Ese avaldanud mitmel korral (nt. 2005, 2009 jm.) oma kirjutisi ajakirjas "Videvik", nii et teine võimalus on ehk ka sealt toimetusest küsida.

http://www.videvik.ee
passer urbanus
Postitusi: 937
Liitunud: Neljapäev 30. Juuli 2009, 16:07:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: otsin inimest - ÜLO ESE

Postitus Postitas passer urbanus »

Tänud kaasa mõtlemast!
Videvikust kenasti kontakt olemas - saadan kirja edasi.
Martin A
Postitusi: 10
Liitunud: Esmaspäev 23. August 2010, 11:34:08
Asukoht: Tallinn; Vigala
Status: Eemal

Re: otsin inimest - ÜLO ESE

Postitus Postitas Martin A »

Ja sellisel juhul kindlasti ka veteranide organisatsioonidega suhtlemine oleks kõne all.
liilit.kirss
Postitusi: 1
Liitunud: Teisipäev 25. August 2015, 11:45:08
Status: Eemal

Re: otsin inimest - ÜLO ESE

Postitus Postitas liilit.kirss »

Tere,

Ülo Ese kontakt on
Raba 7-8
10917
Tallinn
Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”