abi väljalugemisel

Arhiivimaterjalidest (sh Saagas olevatest) raskesti aru saadavate sõnade jm välja lugemine
Vasta
avagula
Status: Eemal

abi väljalugemisel

Postitus Postitas avagula »

http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... ,359,167,0

Kodanik Otto Kaur, mis tema kohta on kirjas... kogudusest lahkumise või surma kohal on kuupäev, aga pmst ei oleks ta pidanud küll mitte surema, pigem kogudusest lahkuma, mis seal Pärnu Eliisabeti koguduse kohta kirjas on?
Assar
Kontakt:

Postitus Postitas Assar »

Kirjas on
"Parochsialschein aus Pernau Elisabeth 21 Aug. 1908"

ehk antud kuupäeval on pärnu elisabethi kogudusest saabunud kirikutäht.
See ilmselt viitab sellele, et Otto on läinud sinna kogudusse. Vähemalt mingiks ajaks.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
avagula

njaa, aga 1908 järel tuleb "zu..." aga edasi ma enam ei oska oletada. Verheiraten? Võib-olla abiellumise kohta midagi, üksvahe anti eriusuliste puhul abiellumislubasid välja kirikutähena? Ja mis vahetult 1908 all võiks kirja pandud olla? Samuti viimases veerus kogu pere kohta kuupäevad 23.V.(190)4, selle kohal on mingi märkus.
Assar
Kontakt:

avagula kirjutas: Verheiraten? Võib-olla abiellumise kohta midagi, üksvahe anti eriusuliste puhul abiellumislubasid välja kirikutähena? Ja mis vahetult 1908 all võiks kirja pandud olla?
Verheiraten paistab tõesti. See on aga selline leht, et kui see tõesti oluline on, siis ma telliks ta säilikuna ajalooarhiivi välja. Läbi poolläbipaistva kleepriba pole pärast skännimist ikka suurt midagi näha. ja osa teksti on lausa tavalise paberiga kinni kleebitud :evil:
Püüdsin sellist kirikutähte leida, aga tulutult. Vähemalt Saagas ei paistnud olema. Kui näinud pole ei oska midagi öelda ka.
avagula kirjutas: Samuti viimases veerus kogu pere kohta kuupäevad 23.V.(190)4, selle kohal on mingi märkus.

Selles lahtris peaks kogudusest lahkumised, kas elusalt või surnult kirjas olema. Kohal olevat märkust selle pere kohta ei leidnud ma ülesse. Pööraks tähelepanu, aga ühele huvitavale asjale. Armulaual käimiste lahtrisse on kirjutatud kuupäev 8 VII 1908 ning kohanimeks Kowno ehk praegu Kaunas. Oskate selle kohta midagi öelda!

Üks omakasupüüdlik küsimus veel. Tundub, et uurite Kaure. Mul on sellised andmed:

Jaan Järvekülg 1907 - 70
abiellus 1933 Elwiine Helene Kaur 1906 Karksi - 1993
tütar *1933
poeg *1940

Kas on tuttavad?
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
avagula

vaat ma ei teagi.
uurin naise sugupuud ja tema vanavanaisa oli Otto Kaur, kes elas Valgas, ilmselt raudteelane. Kuna Kaur on selline keskmise sagedusega nimi, aga Otto küllalt harva esinemisega, siis otsinguga nimeregistreid pidi lapates selle leidsin.
Samas AIS annab tulemusi:
http://ais.ra.ee/index.php?module=202&o ... c7d91e5c7c
ja:
ja:
Rein (Roman) Kaur on kindlasti vanaonu, Jaani kohta ei mäleta keegi midagi. Samas, kui allsarja number stiilis 2.12.1890 on kuidagi seotud kuupäevaga, siis ei saa Karksi raamatus olev Otto Kaur neile kuidagi isa olla, seega vale inimene üldse, samas vanaema Veera sünnikuupäeva (1902 kanti) arvestades on teoreetiliselt jällegi võimalik, et see on see Otto Kaur (1879). Tellisin tegelikult ka nende AIS-i toimikute kohta pisut infot, vast saab kolme kodaniku sünniajad teada, siis on lihtsam edasi või tagasi liikuda.
avagula

nende esialgsete Kauride kohta veel, kes karksi raamatus olid:
Jaan Kaur, kelle tütar oli Elvine Helene on "minu" Otto Kauri vanem vend (ta on viidatud lehekülje alguses, eks ole). Nende isa oli Peeter Kaur, sündinud Mornas 1849, kelle isa Märt suri, kui poeg oli 3-aastane
http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA.1865.3.216/1:15
ja too jäi üsna ilma peale, elukohti on tal igasuguseid. Abiellumise järgi vahetas ta ametliku elukoha Õisu, aga abiellumise kirjes on tema elukohaks hoopis Rõngu
http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA.1286.1.358:32 kirje 41
Lapsed on sündinud vastavalt Jaan Õisus, Otto Koorkülas ja August Leebikus, samas ametlikult ta pärast Õisut ja enne Karksit elukohta vahetanud pole.
Assar
Kontakt:

avagula kirjutas:nende esialgsete Kauride kohta veel, kes karksi raamatus olid: Jaan Kaur, kelle tütar oli Elvine Helene on "minu" Otto Kauri vanem vend (ta on viidatud lehekülje alguses, eks ole). Nende isa oli Peeter Kaur, sündinud Mornas 1849, kelle isa Märt suri, kui poeg oli 3-aastane ... ja too jäi üsna ilma peale, elukohti on tal igasuguseid. Abiellumise järgi vahetas ta ametliku elukoha Õisu, aga abiellumise kirjes on tema elukohaks hoopis Rõngu ... Lapsed on sündinud vastavalt Jaan Õisus, Otto Koorkülas ja August Leebikus, samas ametlikult ta pärast Õisut ja enne Karksit elukohta vahetanud pole.
No jah. Need säilikud tuleb sul siis arhiivi tellida. Teenistustoimikud on üldjuhul üsna informatiivsed ja annavad palju eluloolist infot. Soovitan seda teha, kui AIS näitab, et see võimalik on.

Elwine Helene näed oli jah seal kõige esimesel lehel. Alguses niiväga ei uurinudki. Suured tänud! Siis oleme hõimlased vist! Kui huvi on, siis võin Elwiine Helene järeltulijad sinu juurde saata. Ma arvan, et ma tean neid kõiki. Nii, et kui huvi on.
Edu!
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
avagula

No ma enne ootan ära, kas see Otto Kaur on ikka õige. Mida aeg edasi, seda kahtlasem tundub.
Assar
Kontakt:

avagula kirjutas:No ma enne ootan ära, kas see Otto Kaur on ikka õige. Mida aeg edasi, seda kahtlasem tundub.
Jään siis vastavaid korraldusi ootama :lol:
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
avagula

Ei ole see mitte see Otto Kaur, ega ka mitte arhiivisäiliku oma, küll aga oli abi sõjaväetoimikute infost, kust selgus, et mind huvitava Otto Kauri pojad olid sündinud Valgamaal, Kaagjärves, paraku neid sealt meetrikatest ei leidnud ja lihtsalt lambist vaatasin, mis on veel geograafiliselt lähedased õigeusu kogudused. Esimese, Laanemetsaga läksin alt, teine, Laatre läks täppi. Tuligi välja, et olid hoopis Laatrest pärit.
Vasta

Mine “Arhiivimaterjalidest välja lugemine”