Oskar Sild kutsealuste nimekirjas

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
mibeko
Postitusi: 122
Liitunud: Neljapäev 05. Juuni 2014, 17:48:06
Status: Eemal

Oskar Sild kutsealuste nimekirjas

Postitus Postitas mibeko »

Tere.
Kas Venemaa arhiividest võiks leida kutsealuste nimekirju? Umbes selliseid nagu Balti kubermangudes peeti. Oskar Sild pidi ju kuuluma kutsealuste hulka või olema vabastatud. Oskar Sild elas oma perega Gdovi maakonnas Uzminski vallas Bereznjaki tühermaa 1. augustist 1927.a Leningradi oblasti Lužskoi ringkonna Strugo-Krasnenski rajooni Podolski külanõukogu koosseisu.

Ettetänades.
Benno
müürisepp
Postitusi: 237
Liitunud: Pühapäev 23. Mai 2010, 00:43:05
Status: Eemal

Re: Oskar Sild kutsealuste nimekirjas

Postitus Postitas müürisepp »

Ma tahtsin seda öelda, et see kutsealuste nimekiri ei pruugi olla Venemaal.

Ilmselt on Oskar registreeritud sinna valda, kuhu ta isagi. Kui me peame seda geni profiiliga Karli tema isaks, siis on näha, et tädi Mari vallaspoeg Friedrich on Rannus hingekirjas ja teise tädi poeg Paul on kirjas Elistvere valla all, aga elukohaks on seesama Gdovi maakonna aadress: Ühisloome Paul Frühling St et Oskarit ei pruugitud ümber registreerida Venemaale, vaid ta oli kuskil Eestis registris. Kui ta sünniaasta on tõesti 1874, siis ta peaks olema 1895. a kutsealuste hingekirjas. Kui ta on lapsendatud, siis võib tal olla kutsealuste nimekirjas ka mingi muu perekonnanimi (riigiametnikud on pikaldased).
mibeko
Postitusi: 122
Liitunud: Neljapäev 05. Juuni 2014, 17:48:06
Status: Eemal

Re: Oskar Sild kutsealuste nimekirjas

Postitus Postitas mibeko »

Tänan vastuse eest.

Pole veel leidnud tõestust, et Geni profiiliga Karl oleks Oskar Sild isa. Tädi ja minu isa mälestused olid , et nende vanaisa oli kurt. See Karl oli ka kurt ja läinud Gdovi. Kas ja kes oli vallaslaps teada ei ole.
Kui vanalt poeglapsi nimikirjadesse pandi?
mibeko
Postitusi: 122
Liitunud: Neljapäev 05. Juuni 2014, 17:48:06
Status: Eemal

Re: Oskar Sild kutsealuste nimekirjas

Postitus Postitas mibeko »

Tere.

Oskar Sild Karli/Kaaril/ Kirll pg.https://www.geni.com/people/Oskar-Sild/ ... 8645346304 sündis 19.01.1974 .a seega võib ta olla 1895 aasta kutsealuste või teistes väeteenistustega seotud nimekirjades. Mingil ajal on ta välja rännanud. Välistatud ei ole ka see, et Oskar sündis Venemaal. Oskar Sild elas oma perega Gdovi maakonnas Uzminski vallas Bereznjaki tühermaa 1. augustist 1927.a Leningradi oblasti Lužskoi ringkonna Strugo-Krasnenski rajooni Podolski külanõukogu koosseisu. Väljarändamise aega, ega piirkonda Eestimaalt pole teada. Oleks hea kui saaks selle kohta infot. Hakkasin otsima Saaga http://www.ra.ee/dgs/explorer.php?tid=7 ... 48d7140561 ja http://www.ra.ee/dgs/explorer.php?tid=1 ... 6265ca9c40 väeteenistuskohuslaste nimekirjad kaudu tema andmeid. Samuti kirjutasin Venemaa uurijatele päringu leidmaks sarnaseid nimekirju Venemaa arhiividest ja Oskar Sild kohta.
Kas minul tasub Saagast Oskar Sild andmeid otsida? Tõenoliselt oldi juba sellel ajal 1895 aastal Venemaal.
Kui kelligil on infot piikonna kohta, kus Oskar Sild elas, siis iga info on tänuväärt.

Tänan kõiki vastajaid ette.
Benno
müürisepp
Postitusi: 237
Liitunud: Pühapäev 23. Mai 2010, 00:43:05
Status: Eemal

Re: Oskar Sild kutsealuste nimekirjas

Postitus Postitas müürisepp »

Ma ei tea, kas tasub ...

Kui see sünnikuupäev oleks 100% kindel, siis see piiraks otsingu ühele aastakäigule. See, et sugulased teda nooremaks pidasid, muudab asja kahtlaseks (fotol näeb ka nooruslik välja). Mina millegipärast usun, et tema kutsealuse kirje on Eestis. Vt eelmises postituses toodud Paul Frühlingi kirjet, Pauli perekond lahkus Eestist Gdovi 1898. Kui nüüd Oskar just tõesti 1874 Gdovi kandis sündis, siis ehk on ta seal nimekirjades.

Eestist tuleks ilmselt otsida tema oletatava isa koduvallast, st kuhu tema oli lapse sünni ajal sisse registreeritud. Kui tal on möldrigeen, siis võis isa väga palju ringi liikuda. S.t me ei tea täpselt aastakäiku ega piirkonda.

Ja kui nüüd veel ilmneb, et ta võis olla lapsendatud (kuskilt jooksis see versioon läbi), siis me ei tea ka tema perekonnanime. Ma olen väga palju näinud kutsealuste nimekirjades inimesi oma sünninimega, kus siis isikuandmete sektsioonis on märkus, et usõnovlen ja täitsa teine nimi. Ma ei tea, kuidas lapsendamise korral perekonnanimi muutus ja kas muutus.

Minu meelest tehti neid kutsealuse nimekirju sedasi, et mõni aeg (aasta?) enne kutsealuseks võtmist käis äge kirjavahetus piirkonna valdadega, kus vallad saatsid oma nimekirjad, need pandi kokku, ja mul on tunne, et neid vist võrreldi ka kohalike kirikute meetrikatega, et jumala eest keegi välja ei jääks. (see on mulje, mitte teadmine) Surnuid sattus küll sisse. Sõja ajal lisati nimekirja ka piirkonnas elavad, kuid mujal sissekirjutatud inimesed. Ma ei ole kindel, et see rahu ajal sedasi oli.

Tema nimi võib figureerida kuskil sõjaaegses belobiletnikovide nimekirjas ja seda siis elukoha järgi. Kui ma nüüd õigesti arvutan, sai ta 43-aastaseks 1917, äkki 1916 a mobilisatsiooni ajal kaaluti tema kandidaati. Sealt võiks saada kinnitust ligikaudse sünniaja kohta, vedamise korral sissekirjutuse kohta, aga ei midagi muud. Neid nimekirju ei ole vähemalt Eestis väga palju säilinud, see oleks puhas juhus.
mibeko
Postitusi: 122
Liitunud: Neljapäev 05. Juuni 2014, 17:48:06
Status: Eemal

Re: Oskar Sild kutsealuste nimekirjas

Postitus Postitas mibeko »

müürisepp
Tere.
Suured tänud vastuse eest.
Jah, Oskari sünniaega ei ole täpselt teada. See, mis Genis on on võetud tema teisest abielutunnistusest. Venemaa arhiividest saadud dokumentides on sünniaastad 1874, 1876, 1882.jne. ERA -st saadud dokumendis on 1888.a Mälestuskivil, mille lapsed olid lasknud teha oli sünniaastaks 1892. Kuna Oskari sünni- või ristimise dokumenti pole leidnud on midagi kindlat raske täpselt väita. Elusolnud ja elusolevate sugulaste mälestuste järgi oli Oskar oma abikaasast tunduvalt vanem. Pskovi arhiivist saadud majapidamise arvetuselehe 1928 - 1929 järgi on vanim hoone ehitatud 1894 - tuuleveski. Dokumendis on ka palju ebausutavat kirjas. Näiteks osade ehitusaasta 1980.a. Samas dokumendis on Oskari sünniajaks 26.02.1974.a ja Rosalie - Marie 39 aastane. Minu isa sünniajaks 1917.a kuigi ta on kindlalt sündinud 19.03.1912.a

Benno
müürisepp
Postitusi: 237
Liitunud: Pühapäev 23. Mai 2010, 00:43:05
Status: Eemal

Re: Oskar Sild kutsealuste nimekirjas

Postitus Postitas müürisepp »

Ma ajasin tegelikult Karli ja Oskari sassi, kui Oskar ei olnud kurt, aga oli pere ainus poeg, siis on ta pigem maakaitseväelaste (ratnikute) nimekirjas.

Kas ma sellele mehele viitasin kuskil:
Сильт Август Кирил. Санкт-Петербургская губ., Гдовский у., Узминской
Military rank: Рядовой
Religion: Баптистское
Marital status: Женат
Event: Пропал без вестиl

Päring: https://1914.svrt.ru/index.php?surname= ... ce=#report Vene sõjaväe nimekirjades võis ta nimekuju väga muutuda.
mibeko
Postitusi: 122
Liitunud: Neljapäev 05. Juuni 2014, 17:48:06
Status: Eemal

Re: Oskar Sild kutsealuste nimekirjas

Postitus Postitas mibeko »

müürisepp
Tere.

Tänud vastamast.
Jah, Oskar ei olnud kurt. Kurt oli tema isa Karl.
Сильт Август Кирил/Karl/Kaarel . Санкт-Петербургская губ., Гдовский у., Узминской suure tõenäolisusega oli Emilie Sild(Saks) esimene abikaasa. Langeb kokku Emilie venna August Saks mälestustega. Variant on ka, et Oskar ja August olid vennad. Augusti ja tema teisest abielust sündinud poja Voldemariga käis meie pere läbi. Elasid Bokis. 1943 a. toodi pere sakslaste poolt Eestisse Länemaale. Voldemar töötas sideettvõtetes ja Tartu Ülikoolis osakonna haldurina.
Kui midagi leiate, palun andke teada.

Ilusat päeva.
Benno
mibeko
Postitusi: 122
Liitunud: Neljapäev 05. Juuni 2014, 17:48:06
Status: Eemal

Re: Oskar Sild kutsealuste nimekirjas

Postitus Postitas mibeko »

Tere,
Vaadates täna Tartumaa väeteenistuskomisjoni kutsealuste nimekirju http://www.ra.ee/dgs/browser.php?tid=77 ... 73ed686479
hakkas eelpoolnimetatud nimekirjas silma OSKAR sama sünniajaga, kui minu vanaisa OSKAR. https://www.geni.com/people/Oskar-Sild/ ... 8645346304 Ei osanud ise midagi arvata, kuna ei osanud kõike välja lugeda. http://www.ra.ee/dgs/browser.php?tid=77 ... 99c07682e0 .
Palun targemate abi.
Ette tänades.
Benno
müürisepp
Postitusi: 237
Liitunud: Pühapäev 23. Mai 2010, 00:43:05
Status: Eemal

Re: Oskar Sild kutsealuste nimekirjas

Postitus Postitas müürisepp »

Körber Oskar Bernhardi p, tegeliku riiginõuniku poeg,
ei tea, mida tähendab lühend ur.
ilmselt see nõunik tegutses Peterburis

Tal on vanem vend, luterlane, sakslane, vallaline, 3. järku haridusega (?) Tartu gümnaasiumi tunnistuse alusel 1895. a, agronoom
Järgmisel lehel: eeliseid ei ole, loosi number, kasv, kaal, kõlbmatu, määrtud 2. järku maakaitseväkke.

Ilmselt see Oskar ja sünnikuupäev on juhuslik kokkulangemine.
arkin
Postitusi: 1507
Liitunud: Esmaspäev 19. Jaanuar 2009, 22:00:01
Status: Eemal

Re: Oskar Sild kutsealuste nimekirjas

Postitus Postitas arkin »

müürisepp kirjutas: Laupäev 17. Märts 2018, 21:41:03 ei tea, mida tähendab lühend ur.
ur. on уроженец - [kust] pärit, st pigem Oskar ise on Peterburist
mibeko
Postitusi: 122
Liitunud: Neljapäev 05. Juuni 2014, 17:48:06
Status: Eemal

Re: Oskar Sild kutsealuste nimekirjas

Postitus Postitas mibeko »

Tere,
Tänan vatuste eest.
See Oskar on jah teine inimene. Oli Tartumaa nimekirjas kuigi oli seotud Peterburgiga, sünd oli ka samal ajal https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1 ... 1%80%D0%BB
Kuna Oskar 24.01. 1874.. a elas arvatavasti sõjaväkke kutsumise ajal 1895. a. Gdovi maakonnas Uzminski vallas Bereznjaki tühermaa 1. augustist 1927.a Leningradi oblasti Lužskoi ringkonna Strugo-Krasnenski rajooni Podolski külanõukogu koosseisu , siis võivad sõjaväkke kutsutute nimekirjad ning teised sõjaväkke kutsumisega seotud nimekirjad asuda Venemaa mõnes arhiivis Peterburgis, Moskvas, Pskovis Viiburgis jne..
Kas keegi oskab öelda millisest Venemaa arhiivist tasub Oskar Sild sõjaväkke kutsumise kohta käivat infot otsida. Muud infot Oskari https://www.geni.com/people/Oskar-Sild/ ... 8286310832 kohta olen saanud loetletud Venemaa arhiividest.

Ehk oleks keegi hea ja selgitaks.

Ette tänud!
Benno
Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”