Kas Venemaal on ka midagi SAAGA taolist???

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
ontser
Postitusi: 247
Liitunud: Reede 23. Aprill 2010, 18:42:04
Status: Eemal

Kas Venemaal on ka midagi SAAGA taolist???

Postitus Postitas ontser »

Minu üks esivanem on sündinud 1893a. Venemaal Pihkva kubermangus.
Oskab keegi öelda,et kas ma saaksin ka uurida tema suguvõsa kuidagi moodi???
Loopmann
Postitusi: 114
Liitunud: Kolmapäev 21. September 2005, 19:33:09
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: Kas Venemaal on ka midagi SAAGA taolist???

Postitus Postitas Loopmann »

Tere tere tere.mind on kah aastaid vaevanud see probleem.sellest on siin ka õnneks vähemalt kaks korda räägitud.
on ainult 1833 - 1885.1893 aastat pole.
ontser
Postitusi: 247
Liitunud: Reede 23. Aprill 2010, 18:42:04
Status: Eemal

Re: Kas Venemaal on ka midagi SAAGA taolist???

Postitus Postitas ontser »

kas oskate mõned lingid anda??? või viited siin juba olnud aruteludest sellel teemal.
Loopmann
Postitusi: 114
Liitunud: Kolmapäev 21. September 2005, 19:33:09
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: Kas Venemaal on ka midagi SAAGA taolist???

Postitus Postitas Loopmann »

https://www.familysearch.org/s/image/sh" onclick="window.open(this.href);return false; ... PRagg%253D

aga see link wist enam ei tööta aga 1893 aastat pole.Minu üks vanavanaema sündis kah venemaal 1891 aastal.
Katsa
Postitusi: 3757
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Re: Kas Venemaal on ka midagi SAAGA taolist???

Postitus Postitas Katsa »

Minu teadmist mööda on Saaga täiesti ainulaadne nähtus maailmas. Ainus samalaadne on vaid lätlaste Raduraksti. Ma ei ole kohanud ühtki teist analoogilist keskkonda mitte ühegi riigi arhiivide kohta. Tõsi küll, ma pole ka spetsiaalselt uurinud, kas ehk mõnel pool arhivaalide digiteerimisega tegeletakse või mitte. Kuid vähemalt Soomes, Rootsis, Venemaal, Poolas, Saksamaal, USA-s, Austraalias, Kanadas ei eksisteeri (seni) Saaga-laadset nähtust. On olemas mormoonide familysearch.org, kust võib leida mõningaid materjale, ent Venemaa arhiividest pärit materjalid keerati seal hiljuti venelaste nõudmisel kinni ja avalikult neid enam ei näe.
Katrin H.
arkin
Postitusi: 1507
Liitunud: Esmaspäev 19. Jaanuar 2009, 22:00:01
Status: Eemal

Re: Kas Venemaal on ka midagi SAAGA taolist???

Postitus Postitas arkin »

Ei puutu küll Venemaa teemasse, aga Rootsi riigiarhiivis peaks ka siiski olema võimalik lehitseda digiteeritud kirikuraamatuid interneti teel. Pole endal kogemust, aga väike klipp seda väidab http://vimeo.com/10061987" onclick="window.open(this.href);return false;. Nagu ma aru saan, on kasutamiseks vaja osta mitte just kõige odavam nn abonement
ontser
Postitusi: 247
Liitunud: Reede 23. Aprill 2010, 18:42:04
Status: Eemal

Re: Kas Venemaal on ka midagi SAAGA taolist???

Postitus Postitas ontser »

Oskab keegi öelda,et kas on mingit varjanti Pihkva kubermangus sündinud isiku pere uurimiseks või mitte?
Tahaks teada vähemalt sedagi,et kas haru läheb Venemaale või on siiski tegu eestlastega...
Isik keda otsin on sündinud 13.10.1893a.
Huvitav on asja juures see,et isiku abielu Pärnulannaga avastasin EELK alt kuigi eeldasin,et peaks olema EAÕK all- http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... 1702,194,0" onclick="window.open(this.href);return false;

Ehk teab keegi kuhu võiks pöörduda/kirjutada...

Olen igasuguse info eest tänulik!
annika.malva
Postitusi: 255
Liitunud: Pühapäev 28. Jaanuar 2007, 18:58:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Kas Venemaal on ka midagi SAAGA taolist???

Postitus Postitas annika.malva »

Tere.
Minu esivanem (-ad) sündinud Tveri oblastis Artemovos ja üllatuslikult avastasin selle küla elanikke Narva õigeusu kiriku raamatutest. Paraku mitte enda omi.
Lihtsalt infoks. :)
Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”