Kes teab midagi Ida Pernikust?

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
küla80
Postitusi: 11
Liitunud: Reede 05. Märts 2010, 23:11:03
Status: Eemal

Kes teab midagi Ida Pernikust?

Postitus Postitas küla80 »

Kas keegi oskab öelda, kus Ida Pernik sündis; veetis lapsepõlve aastad? Kes olid Ta vanemad?
micky
Postitusi: 131
Liitunud: Teisipäev 03. Aprill 2007, 16:10:04
Asukoht: Virumaa
Status: Eemal

Re: Kes teab midagi Ida Pernikust?

Postitus Postitas micky »

Kes on Ida Pernik? Kui vana? Mul on sugupuus 1898.a. sündinud Ida Rosalie Pernik. Kas võiks sobida?
küla80
Postitusi: 11
Liitunud: Reede 05. Märts 2010, 23:11:03
Status: Eemal

Re: Kes teab midagi Ida Pernikust?

Postitus Postitas küla80 »

Aitähh, abi eest. Ida Rosalie Pernik võib tõesti olla see isik, keda ma uurin, kuid päris kindel ma praegu veel ei ole; aga ikkagi suur aitähh.
micky
Postitusi: 131
Liitunud: Teisipäev 03. Aprill 2007, 16:10:04
Asukoht: Virumaa
Status: Eemal

Re: Kes teab midagi Ida Pernikust?

Postitus Postitas micky »

Mul on tema ja tema vanemate kohta rohkem andmeid, kuid puudvad täielikult andmed tema järglaste kohta. Järsku on Teil need olemas, kui on ikka tegemist sama isikuga? Võtke minuga ühendust tujukas@hotmail.com
U.Mikker
küla80
Postitusi: 11
Liitunud: Reede 05. Märts 2010, 23:11:03
Status: Eemal

Re: Kes teab midagi Ida Pernikust?

Postitus Postitas küla80 »

Aitähh, enne kui ma Teiega e-maili teel ühendust võtan, sooviksin Teile mõned täpsustavad küsimused esitada: 1) kas see sünniaasta -1898 on õige?
2) mis aastal rändas Ida Rosalie Pernik Eestist välja Siberisse, Uuralite kanti?
3) mis aastal ta abiellus Siberis?
micky
Postitusi: 131
Liitunud: Teisipäev 03. Aprill 2007, 16:10:04
Asukoht: Virumaa
Status: Eemal

Re: Kes teab midagi Ida Pernikust?

Postitus Postitas micky »

Ida Rosalie sünniaasta on sajaprotsendiliselt õige. On olemas isegi täpne kuupäev ( hetkel ei ole andmeid mul käepärast ). Võetud kiriku sünnimeetrikast. Kahjuks puudub mul info tema edasise elu kohta ja ma ei tea, kas ta võis minna Siberisse või mitte. Minul olemasolev Ida Rosalie on pärit Ida-Virumaalt.
küla80
Postitusi: 11
Liitunud: Reede 05. Märts 2010, 23:11:03
Status: Eemal

Re: Kes teab midagi Ida Pernikust?

Postitus Postitas küla80 »

Aitähh, vastuse eest. Kuid kahjuks ei ole Teie sugupuus olev Ida Rosalie Pernik, see sama isik; keda mina uurin. Minu uuritav Ida Rosalie on sündinud 1877. aastal ning surnud 1943.
Eike Riis
Postitusi: 280
Liitunud: Reede 22. Juuli 2005, 18:06:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: Kes teab midagi Ida Pernikust?

Postitus Postitas Eike Riis »

küla80 kirjutas:Kas keegi oskab öelda, kus Ida Pernik sündis; veetis lapsepõlve aastad? Kes olid Ta vanemad?
Kas need Pernikud on läbi vaadatud? - http://www.ra.ee/dgs/addon/nimreg/resul ... _fr=&e_to=" onclick="window.open(this.href);return false;

Võiks üle vaadata ka Pärnikud - http://www.ra.ee/dgs/addon/nimreg/resul ... _fr=&e_to=" onclick="window.open(this.href);return false;
küla80
Postitusi: 11
Liitunud: Reede 05. Märts 2010, 23:11:03
Status: Eemal

Re: Kes teab midagi Ida Pernikust?

Postitus Postitas küla80 »

Aitähh, viidete eest; kuid kahjuks need viited ei aidanud mind uurimises edasi.
Eike Riis
Postitusi: 280
Liitunud: Reede 22. Juuli 2005, 18:06:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: Kes teab midagi Ida Pernikust?

Postitus Postitas Eike Riis »

Kas Pernik on ikka Ida Rosalie neiupõlvenimi?
küla80
Postitusi: 11
Liitunud: Reede 05. Märts 2010, 23:11:03
Status: Eemal

Re: Kes teab midagi Ida Pernikust?

Postitus Postitas küla80 »

Jah, peaks olema küll.
Heido71
Postitusi: 25
Liitunud: Kolmapäev 02. Jaanuar 2008, 01:45:01
Asukoht: Tartumaa
Status: Eemal

Re: Kes teab midagi Ida Pernikust?

Postitus Postitas Heido71 »

Miks küsida infot, kui ei taha avaldada seda osa, mida ise teate? Nagu ma aru saan, on Ida esimene mees Jaan üles kasvanud Venemaal ning optandina on nii Jaan, Ida-Rosalie kui nende lapsed Albert ja Liisa (Elisabeth) Eestisse rännanud.
Nüüd püstitaks kaks varianti:
a) Ida-Rosalie sündis Venemaal, sest 1877 võis tema pere olla juba seal;
b) Ida-Rosalie sündis Eestis ning tema pere rändas Venemaale peale Ida sündi.
Esimesel juhul on küsimusele vastuse saamine vähe keerulisem, teisel juhul aga tuleb arvestada sellega, et perekonnanimi Pernik võis enne väljarändamist ning vene keelde ümberpanemist olla .... kõik täpitähed on lubatud siin arvamuses välja öelda.
Küsiksin esmalt, kas optantide toimikud on arhiivis üle vaadatud (mõtlen Albertit, Jaani ja Elisabethi)? Sealt saab vahel väga olulist infot, vähemalt seda, millisest piirkonnast Jaan enne Venemaale minekut pärit oli ning kus tal Eestis sugulasi elab.

Tervitades

Heido Pärtel
küla80
Postitusi: 11
Liitunud: Reede 05. Märts 2010, 23:11:03
Status: Eemal

Re: Kes teab midagi Ida Pernikust?

Postitus Postitas küla80 »

Aitähh, huvitava tähelepaneku eest, kindlasti proovin neid dokumente arhiivis uurida.
Mannuke
Postitusi: 12
Liitunud: Laupäev 17. Juuli 2010, 16:48:07
Status: Eemal

Re: Kes teab midagi Ida Pernikust?

Postitus Postitas Mannuke »

Ajan naivistist harrastuskunstnik Johannes Pärniku jälgi .Vanaduses elas ta Tallinnas, järglasi tal ei ole. Mu ema jutu järgi oli Johannes tema tädipoeg ja sündinud ,nagu mu emagi ,20. s. algul Venemaal Samaara kubermangus .Leidsin Johannese opteerumise Narva piiripunkti kaudu20-aastasena /ERA 957.11.1096:19/ Tudulinna (??), kuigi ta ema oli pärit Harjumaalt Saarnakõrvest. Kahjuks ema nime ma ei tea ja just seda otsingi. Küllap siis isa vanemad olid välja rännanaud Tudulinnast. Kas kellelgi on selle pere kohta andmeid? Tänan ette abi eest!
Harri.Värs
Postitusi: 268
Liitunud: Esmaspäev 19. Jaanuar 2009, 17:34:01
Status: Eemal

Re: Kes teab midagi Ida Pernikust?

Postitus Postitas Harri.Värs »

Mannuke kirjutas:Ajan naivistist harrastuskunstnik Johannes Pärniku jälgi .Vanaduses elas ta Tallinnas, järglasi tal ei ole. Mu ema jutu järgi oli Johannes tema tädipoeg ja sündinud ,nagu mu emagi ,20. s. algul Venemaal Samaara kubermangus .Leidsin Johannese opteerumise Narva piiripunkti kaudu20-aastasena /ERA 957.11.1096:19/ Tudulinna (??), kuigi ta ema oli pärit Harjumaalt Saarnakõrvest. Kahjuks ema nime ma ei tea ja just seda otsingi. Küllap siis isa vanemad olid välja rännanaud Tudulinnast. Kas kellelgi on selle pere kohta andmeid? Tänan ette abi eest!
Tere! Kui Teil on tekkinud täiesti teistlaadi küsimused, siis looge enesele uus teema. Teie probleemid ei puuduta ju absoluutselt kõne all olevat Ida Pernikut (vähemalt hetkel küll ei ilmne mil moel). Niimoodi kaaskodanike teemasid kaaperdada ei ole kuigi viisakas.
Kõik mured ja teated privasse või e-mailile: harri.vars ät gmail.com
Uurin: Vers, Värs, Värsi, Väärsi, Brecher (Kivinurm), Neljas, Kristal, Dubro(v) (Tammeorg), Põld (Saaremaa, Pilguse), Dubrovkin (juudid Tallinnas)
Mannuke
Postitusi: 12
Liitunud: Laupäev 17. Juuli 2010, 16:48:07
Status: Eemal

Re: Kes teab midagi Ida Pernikust?

Postitus Postitas Mannuke »

Vabandust! Mõte küsida tekkis soovitusest Pernikud-Pärnikud üle vaadata. Seos väljarändamisega täiesti olemas. Veel kord vabandust!
Rein Koch
Postitusi: 6
Liitunud: Neljapäev 12. Jaanuar 2012, 15:45:01
Status: Eemal

Re: Kes teab midagi Ida Pernikust?

Postitus Postitas Rein Koch »

Miks küsida infot, kui ei taha avaldada seda osa, mida ise teate? Nagu ma aru saan, on Ida esimene mees Jaan üles kasvanud Venemaal ning optandina on nii Jaan, Ida-Rosalie kui nende lapsed Albert ja Liisa (Elisabeth) Eestisse rännanud.
Nüüd püstitaks kaks varianti:
a) Ida-Rosalie sündis Venemaal, sest 1877 võis tema pere olla juba seal;
b) Ida-Rosalie sündis Eestis ning tema pere rändas Venemaale peale Ida sündi.
Esimesel juhul on küsimusele vastuse saamine vähe keerulisem, teisel juhul aga tuleb arvestada sellega, et perekonnanimi Pernik võis enne väljarändamist ning vene keelde ümberpanemist olla .... kõik täpitähed on lubatud siin arvamuses välja öelda.
Küsiksin esmalt, kas optantide toimikud on arhiivis üle vaadatud (mõtlen Albertit, Jaani ja Elisabethi)? Sealt saab vahel väga olulist infot, vähemalt seda, millisest piirkonnast Jaan enne Venemaale minekut pärit oli ning kus tal Eestis sugulasi elab.

Tervitades

Heido Pärtel
..............
Kui Teil on täiendavat infot, siis on see teretulnud!
Elisabeth, Albert ja Rudolf(!) tulid Eestisse tagasi peale 1944. aastat ning neil pole mingit seost opteerumisega.
Tervitades,
Rein Koch
Rein Koch
Postitusi: 6
Liitunud: Neljapäev 12. Jaanuar 2012, 15:45:01
Status: Eemal

Re: Kes teab midagi Ida Pernikust?

Postitus Postitas Rein Koch »

Mannuke kirjutas:
Ajan naivistist harrastuskunstnik Johannes Pärniku jälgi .Vanaduses elas ta Tallinnas, järglasi tal ei ole. Mu ema jutu järgi oli Johannes tema tädipoeg ja sündinud ,nagu mu emagi ,20. s. algul Venemaal Samaara kubermangus .Leidsin Johannese opteerumise Narva piiripunkti kaudu20-aastasena /ERA 957.11.1096:19/ Tudulinna (??), kuigi ta ema oli pärit Harjumaalt Saarnakõrvest. Kahjuks ema nime ma ei tea ja just seda otsingi. Küllap siis isa vanemad olid välja rännanaud Tudulinnast. Kas kellelgi on selle pere kohta andmeid? Tänan ette abi eest!
Tere! Kui Teil on tekkinud täiesti teistlaadi küsimused, siis looge enesele uus teema. Teie probleemid ei puuduta ju absoluutselt kõne all olevat Ida Pernikut (vähemalt hetkel küll ei ilmne mil moel). Niimoodi kaaskodanike teemasid kaaperdada ei ole kuigi viisakas.

_________________
Kõik mured ja teated privasse või e-mailile: harri.vars ät eesti.ee
Uurin: Vers, Värs, Värsi, Väärsi, Brecher (Kivinurm), Neljas, Kristal, Dubro(v) (Tammeorg), Põld (Pilguselt), Dubrovkin (juudid Tallinnas)
Lp. Harri Värs!

a. Johannes Pärnik on otseselt seotud minu vanaema Ida-Rosalie Pernikuga ning ootan täiendavat infot ja kontaktivõtmist Mannukeselt! Mäletan ka Johannes Pärnikut viiekümnendatest aastatest (meil kodus on isegi üks tema valmistatud keraamiline elevant-hoiupõrsas!).
b. Teie küsimused Teie kirja joonealuses on Perniku teemast aga hoopis mööda...

Teie Rein Koch
Harri.Värs
Postitusi: 268
Liitunud: Esmaspäev 19. Jaanuar 2009, 17:34:01
Status: Eemal

Re: Kes teab midagi Ida Pernikust?

Postitus Postitas Harri.Värs »

Hää Rein Koch!

Saan enese pääle antud olukorras võtta süü ainult kehvas sõnaseadmises, s.t mulle tundub, et kuidagi liialt karmivõitu tuli minu 2011. aastal kirjutatud postitus Mannukesele, kuidagi pehmemalt pidanuksin minule tekkinud segadust kirjeldama. Ja võib-olla poleks pidanud üldse sõna võtma. Minu kord vabandada Mannukese ees.

a. Mannukese esimesest postitusest ei ilmne ju, et Ida Pernik ja Johannes Pärnik mingil moel sugulased oleksid. Hea, kui selles on õnnestunud selgust luua.

b. Joonealune märkus ilmub iga minu postituse alla. Selle olemasolu saate seadistada siit: http://isik.ee/foorum/ucp.php?i=profile&mode=signature" onclick="window.open(this.href);return false;
Kõik mured ja teated privasse või e-mailile: harri.vars ät gmail.com
Uurin: Vers, Värs, Värsi, Väärsi, Brecher (Kivinurm), Neljas, Kristal, Dubro(v) (Tammeorg), Põld (Saaremaa, Pilguse), Dubrovkin (juudid Tallinnas)
Rein Koch
Postitusi: 6
Liitunud: Neljapäev 12. Jaanuar 2012, 15:45:01
Status: Eemal

Re: Kes teab midagi Ida Pernikust?

Postitus Postitas Rein Koch »

Hää, et niigi läits...

Aga vabandan ka oma käreduse pärast - ajan pikka aega oma vanaema jälgi (isa, kes kõike teadis, kadus äkki ning jättis meile ainult mõistatusi...)

Rein Koch
Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”