II Maailmasõjas langenute andmebaas

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
Arnold
Postitusi: 5
Liitunud: Esmaspäev 25. Mai 2009, 00:53:05
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

II Maailmasõjas langenute andmebaas

Postitus Postitas Arnold »

Tere perekonnaajaloo huvilised! Arvan, et suhteliselt sarnaste huvidega inimesed võiksid koopereeruda - kuigi mina teile ehk ei suuda sedavõrd pakkuda - ja viitan teile kohta, kus perekonnaajaloo mõistes saab küll lähiajalooga tegeleda, aga ka need ajad on juba hämarusega kaetud ja üha kaugemale "käeulatusest" kaovad. Loete ise, aga selgituseks niipalju, et just 1944 aasta viimaste lahingute käigus langenud eestlased on paljuski ajaloo jaoks kadunud, siiski teavad neist veel sugulased, kes said lahingupaikades elanud inimestelt teateid nende lähedaste langemisest ja hakkajamad viisid omad ka ära kodukalmistutele. Kui loete, saate isegi aru minu postituse mõttest http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?t=17060
Katsa
Postitusi: 3755
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Postitus Postitas Katsa »

Aitäh viitamast! Sain sealt üht-teist teada, mida varem ei teadnud.

Veidi teisest teemast küsiksin ka - langenud/tapetud metsavennad ja nimekiri neist. Leidsin netist Laidoneri muuseumi kodulehelt viite Metsavendade Liidu nimekirjadele, kuid paistab, et neid nimekirju ei halda enam keegi - lingid ei tööta, uudised on pole ammu enam uudised jne. Niisiis - kas kuskil on värskemaid allikaid, kas keegi täiendab neid nimekirju, uurib teemat?
Katrin H.
Arnold
Postitusi: 5
Liitunud: Esmaspäev 25. Mai 2009, 00:53:05
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Re: II Maailmasõjas langenute andmebaas

Postitus Postitas Arnold »

Meenub lugu kolmest hiiglasest, kellest kaks olid "lobamokad" :wink:
Sellel teemal soovitaks kontakti võtta Tiit Noormetsaga, kas pakutu on töötav, ei tea! http://www.s-keskus.arhiiv.ee/liikmed/noormets.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Annemai55
Postitusi: 25
Liitunud: Teisipäev 09. September 2008, 03:16:09
Asukoht: Kanada
Status: Eemal

Re: II Maailmasõjas langenute andmebaas

Postitus Postitas Annemai55 »

Arnold kirjutas:Tere perekonnaajaloo huvilised! Arvan, et suhteliselt sarnaste huvidega inimesed võiksid koopereeruda - kuigi mina teile ehk ei suuda sedavõrd pakkuda - ja viitan teile kohta, kus perekonnaajaloo mõistes saab küll lähiajalooga tegeleda, aga ka need ajad on juba hämarusega kaetud ja üha kaugemale "käeulatusest" kaovad. Loete ise, aga selgituseks niipalju, et just 1944 aasta viimaste lahingute käigus langenud eestlased on paljuski ajaloo jaoks kadunud, siiski teavad neist veel sugulased, kes said lahingupaikades elanud inimestelt teateid nende lähedaste langemisest ja hakkajamad viisid omad ka ära kodukalmistutele. Kui loete, saate isegi aru minu postituse mõttest http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?t=17060" onclick="window.open(this.href);return false;
Kuidas on aga nendega, kes ei olnud sõjaväes aga hukkusid Saksamaal? Mu isa sai surma aprillis 1945 pommitamisel Bavaarias. Punane rist ei anna mingit infot.
Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”