1. leht 1-st

Andmete salvestamine mälupulgale

Postitatud: Kolmapäev 07. Oktoober 2009, 13:40:10
Postitas unokiri
Tere. Kas keegi anaks nõu, kuidas oma sugupuud salvestada mälupulgale. Kasutan Brother's Kreperi programmi.
Uno

Re: Andmete salvestamine mälupulgale

Postitatud: Kolmapäev 07. Oktoober 2009, 14:40:10
Postitas Assar
Mida sa saavutada tahad siis. Kas seda, et sul mingi GEDCOM või muu laiendiga fail on mälupulgale salvestatud, mis peaks ju imelihtne olema. Või seda, et see programm jookseks sul mälupulga pealt - poleks arvutisse installeeritud?

Re: Andmete salvestamine mälupulgale

Postitatud: Kolmapäev 07. Oktoober 2009, 21:48:10
Postitas maidu.leever
unokiri kirjutas:Tere. Kas keegi anaks nõu, kuidas oma sugupuud salvestada mälupulgale. Kasutan Brother's Kreperi programmi.
Uno
Kas Te soovite mälupulgale salvestada andmefaile, et saaks ühes või teises arvutis andmeid muuta või varukoopiat andmefailidest?

Kõige lihtsam viis (ei ole oluline kus Teie andmed on, sest igal ühel võib se olla erinev ja salvestada tuleb päris hulk faile + vajadusel pildi ja meediafailid) - tehke varukoopia mälupulgale (mitte kokkupakitult).

Käivitage BK. Avaekraanilt Fail>Varunda andmefailid. Siis avanevast aknast Nupp "Valige teine kettaseade" Siis valite kettaseadme tähe (c: on tavaliselt arvuti kõvaketas, d: võib olla cd/dvd lugeja/kirjutaja vm. Mälupulk, kui on ühendatud, on mõne muu tähega). Valite mälupulgalt kausta või tekitate uue kausta ja siis OK.
Nüüd, kui soovite lisada ka teksti, pildi ja meediafailid, märgistate vastavad ruudud.
Nüüd valite nupu kus on kirjas "KOPEERI kettale ..." - eelnevalt valitud kettaseade (mälupulk).

Nüüd peaks vajalikud andmefailid olema mälupulgal.

Andmebaasi avamiseks mälupulgalt valite BK avaekraanilt Fail>Ava andmebaas ja siis valite jälle vajaliku kettaseadme ja/või kausta.

Probleeme võib tekkida pildi-, teksti- ja meediafailidega.

Kui selline andmete liigutamine oli Teie eesmärk, siis võin hiljem seletada, kuidas pildi-, teksti- ja meediafailid õigeks saab :)

PS: Tehke alati oma andmetest varukoopia

Re: Andmete salvestamine mälupulgale

Postitatud: Kolmapäev 07. Oktoober 2009, 22:55:10
Postitas Harri.Värs
Vahel oleks isegi hää, kui varukoopiast oleks varukoopia, sest kunagi ei või teada, millal tehnika otsustab streikima hakata ühel hetkel...

Re: Andmete salvestamine mälupulgale

Postitatud: Neljapäev 08. Oktoober 2009, 11:26:10
Postitas unokiri
Tänan vastamise eest. Mõtlesin et, mälupulgale oleks salvestatud andmestik koos programmiga. Mõte on selline, kui lähen mõnele sugulasel külla ja ta tahab ka suguvõsa uurida, et ta ei peaks neid anmeid mis minul olemas oma arvutisse üksaaval sisse toksima nagu mina seda tegin kui selle pogrammi enda arvutusse alla laadisin. Muidugi, kui mul oleks sülearvuti oleks se asi väga lihtne vist.
Uno

Re: Andmete salvestamine mälupulgale

Postitatud: Neljapäev 08. Oktoober 2009, 11:34:10
Postitas avagula
Enamus programme kasutavad süsteemseid teeke või kirjutavad oma failid sinna, seega ei pruugi mälupulgale paigaldatud programm töötada. Siiski, osadest programmidest on olemas portable-versioonid. Teistega tuleb lihtsalt proovida, et kas töötab.

Re: Andmete salvestamine mälupulgale

Postitatud: Neljapäev 08. Oktoober 2009, 11:53:10
Postitas Assar
unokiri kirjutas:Tänan vastamise eest. Mõtlesin et, mälupulgale oleks salvestatud andmestik koos programmiga. Mõte on selline, kui lähen mõnele sugulasel külla ja ta tahab ka suguvõsa uurida, et ta ei peaks neid anmeid mis minul olemas oma arvutisse üksaaval sisse toksima nagu mina seda tegin kui selle pogrammi enda arvutusse alla laadisin. Muidugi, kui mul oleks sülearvuti oleks se asi väga lihtne vist.
Uno
See on tasuline programm ja ilmselt levitatakse teda plaadiga, või ...?
Sa võid ju vaadata, kas Brotherskeeperi faile annab kopeerida mälupulgale, ning kas sellisel juhul see programm seal avaneb. Muidugi mälupulk peab sul ka korralik olema. Võimalik muidugi on ka, et programmeerijad on selliseks talitlemiseks takistusi teinud. Nende kodukalt nagu ka ei paistnud, et tol programmil oleks mälupulgal jooksutatav versioon. Osadel on, ja isiklikult üht sellist kasutangi - mida teha kui koju satub nii harva ning tööl ja igal pool mujal olen kordi rohkem aega.

Võid proovida, aga selle edukust ei oska ette näha. Kui käima ei lähe, siis saab selle kõik ju ära kustutada.

Re: Andmete salvestamine mälupulgale

Postitatud: Neljapäev 08. Oktoober 2009, 12:54:10
Postitas unokiri
Tere Assar. Aga kas Ahnenblatti programmiga on se võimalik.
Uno

Re: Andmete salvestamine mälupulgale

Postitatud: Neljapäev 08. Oktoober 2009, 12:57:10
Postitas avagula
http://www.computerbild.de/download/Ahn ... 73496.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Portable on võtmesõna, Google abiks.

Re: Andmete salvestamine mälupulgale

Postitatud: Neljapäev 08. Oktoober 2009, 13:32:10
Postitas Mardo Margumets
Praegu katsetasin ning Brother's Kreeper hakkas mälupulgalt ilusti tööle.
Aga võib-olla selle pärast, et ka arvutisse oli Brother's Kreeper installitud.

Keegi võiks proovida kas Brother's Kreeper hakkab mälupulgalt tööle ka sellistel arvutitel millel pole kungi programmi installitud.

Re: Andmete salvestamine mälupulgale

Postitatud: Neljapäev 08. Oktoober 2009, 13:43:10
Postitas Assar
unokiri kirjutas:Tere Assar. Aga kas Ahnenblatti programmiga on see võimalik.
Uno
Ahnenblattil on küll olemas ka programmiversioon mälupulga jaoks eraldi. Mina oma mälupulgal jooksutan aga hoopis täisversiooni ja ma pole isegi vaadanud milline see mälupulga variant eraldi on.

Aga, kui su harjumuspärasel programmil sinu jaoks muid probleeme pole ja nagu ma Mardost aru sain, ka brotherskeeper toimib pulgalt, siis võib olla, et pole mõistlik programmi vahetada. :wink:

Re: Andmete salvestamine mälupulgale

Postitatud: Neljapäev 08. Oktoober 2009, 16:50:10
Postitas maidu.leever
unokiri kirjutas:Tänan vastamise eest. Mõtlesin et, mälupulgale oleks salvestatud andmestik koos programmiga. Mõte on selline, kui lähen mõnele sugulasel külla ja ta tahab ka suguvõsa uurida, et ta ei peaks neid anmeid mis minul olemas oma arvutisse üksaaval sisse toksima nagu mina seda tegin kui selle pogrammi enda arvutusse alla laadisin. Muidugi, kui mul oleks sülearvuti oleks se asi väga lihtne vist.
Uno
Kui sugulasel on arvutis BK, siis saab kasutada mälupulgal olevaid andmeid.
Kui sugulasel on mingi muu programm, siis sobib andmete vahetamiseks gedcom fail. Teie ekspordite BK-st, sugulane impordib oma programmi.

Kui arvutisse BK-d ei ole installitud, siis ainult mälupulgalt ta ei pruugi töötada.

Re: Andmete salvestamine mälupulgale

Postitatud: Neljapäev 08. Oktoober 2009, 20:28:10
Postitas Assar
maidu.leever kirjutas:Kui sugulasel on arvutis BK, siis saab kasutada mälupulgal olevaid andmeid.
Kui sugulasel on mingi muu programm, siis sobib andmete vahetamiseks gedcom fail. Teie ekspordite BK-st, sugulane impordib oma programmi.

Kui arvutisse BK-d ei ole installitud, siis ainult mälupulgalt ta ei pruugi töötada.
No sellisel juhul soovitaksin tõesti kasvõi Ahnenblatt mälupulgale võtta. Mitte, et see programm viimane oleks.
Aga eeldaks küll, et raha eest võiks mingit boonust ikkagi ka saada.

Suguvõsauurimine iseenesest pole selline igapäevane tegevus, et igal sugulasel peaks mingi programm oma arvutisse allalaetud olema.

Mälupulka on mõnevõrra tõhusam tassida kui läpakat :wink:

Re: Andmete salvestamine mälupulgale

Postitatud: Reede 09. Oktoober 2009, 09:07:10
Postitas unokiri
Tänan vastuste eest. Sain palju targemaks. Mul endal on sugupuu arvutis ka Ahnenblattis, nii et saan hakkama vist.
Uno