1. leht 1-st

palun abi!

Postitatud: Kolmapäev 06. Mai 2009, 22:20:05
Postitas Silver123
Saaga EAA.5341.1.6:322

Ei saa aru, mis on Semeoni taha kirjutatud. Ei valda vene keelt. Mis selle sünnikuupäevaga on. Mais või siis aprillis on sündinud?

Ette tänades

Silver

Postitatud: Kolmapäev 06. Mai 2009, 22:37:05
Postitas Kadri102
Eks ta ole sündinud 22.aprill ja ristitud on 1.mail. Aga edasi on kirjutatud, et vanemateks on Nikitinoi(kummaline t täht?) gorõ (Nikitini mägede) küla talupoeg Vasili Sergejev ja tema seaduslik naine esimesest abielust Anna Joannova, mõlemad õigeusklikud.
Kadri

Postitatud: Neljapäev 07. Mai 2009, 00:52:05
Postitas Kerdi
Seal on teisele leheküljele veel kirjutatud, et kelle juurde nad tulid:
Kolpino kogudusse Klavišna külla (ma ei oska arvata, mis küla see paegu on) Ivan Vasiljevi juurde, kes on ka Nikitini mäe külast pärit,
samas ilmselt elab veel talupoeg Ivan Trofimov ja tema naine Jevdokia Georgijeva.
Nii loen mina välja...

Postitatud: Neljapäev 07. Mai 2009, 01:03:05
Postitas Kadri102
Kerdile julgen veidike vastu vaielda. Selles lahtris on kirjas lapse ristivanemad, kelleks on Kolpinski kihelkonna Klavšina küla talupoeg Joann Vasiljev ja Nikitini mägede küla talupoja Joann Trofimovi naine Evdokia Georgieva :D
Tervitustega Kadri

Postitatud: Neljapäev 07. Mai 2009, 09:17:05
Postitas Kerdi
Nõus parandusega, et ristivanemad... ise olen tohman...

Postitatud: Laupäev 09. Mai 2009, 20:52:05
Postitas Silver123
Aitäh Teile!

Ma tahtsin küsida selle kohta, et kuidas oleks võimalik uurida nt nüüd Semeoni isa Vassili sünniaastat või miskit. Suht võimatu ettevõtmine paistab. Oleks perekonnanimed, siis lihtsam. Kas on olemas mingi võimalus siiski neid leida?

Ette tänades
Silver

Väike võimalus.

Postitatud: Pühapäev 10. Mai 2009, 15:03:05
Postitas oskar4
On teada,et Vassili on Sergei poeg .Kui ta on ka seal selle kirikuala territooriumil sündinud siis väike võimalus on.Pead natuke lappama.

Esialgu lahuta 1888 (see oli praegune aasta) 25 aastat ja hakka otsima Vassilit Sergei poega kuni 19 aastat ülespoole.Pärast kuna vanasti meestel olid küllaltki hilja lapsed siis 1863 aastast allapoole.Äkki näkkab.Olen omal nii paar inimest leidnud.

Postitatud: Pühapäev 10. Mai 2009, 17:01:05
Postitas Kalle Kängsep
Silver Priimäe kirjutas:Ma tahtsin küsida selle kohta, et kuidas oleks võimalik uurida nt nüüd Semeoni isa Vassili sünniaastat või miskit.
Variant on uurida ka Vassili abiellumist kuna tavaliselt on siin sissekandeid mahuliselt vähem
ja abiellujate vanus on ka ära toodud, näiteks nr.2
http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA.5341.1.78:200

Peig on külast Nikitinoi Gorõ, talupoja poeg Vassili Sergiev, sündinud 1856a dets25.
http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA.5341.1.76:226
Pruut on külast Klavshina, talupoja tütar Anna Ivanova, sündinud 1856a jaan25, ristitud 26, nr.4
(Semeni vaderid olid küladest Nikitinoi Gorõ ja Klavshina).