KEHMO, Karuse kihelkond

Vasta
Karin Lindsalu(Heermeyer)
Postitusi: 86
Liitunud: Kolmapäev 01. Veebruar 2006, 20:48:02
Asukoht: aruküla, raasiku v. harjumaa
Status: Eemal

KEHMO, Karuse kihelkond

Postitus Postitas Karin Lindsalu(Heermeyer) »

Tere kõigile.

Mis koht see see oli aastal 1822, m täht on selgelt välja loetav. Netist pole midagi leidnud. Kas keegi teab, oleksin väga tänulik.

Ette tänades,
Karin
fred.puss
Postitusi: 352
Liitunud: Teisipäev 19. Juuli 2005, 18:09:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas fred.puss »

Keemu küla.
Fred Puss
Juhataja
Eesti Isikuloo Keskus
http://www.isik.ee

Palun erasõnumeid mitte saata - saatke e-kiri fred@isik.ee
Karin Lindsalu(Heermeyer)
Postitusi: 86
Liitunud: Kolmapäev 01. Veebruar 2006, 20:48:02
Asukoht: aruküla, raasiku v. harjumaa
Status: Eemal

Postitus Postitas Karin Lindsalu(Heermeyer) »

Suurimad tänud.
Karin
Eini Kaljuste
Postitusi: 4
Liitunud: Teisipäev 05. August 2008, 17:32:08
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Eini Kaljuste »

Kehmo kirjapilti kannab ka Kähmu talu Õekülas endise Nehatu mõisa alal, kus elasid Kuusekännud.
Kunagi pole hilja alustada
mussu.moor
Postitusi: 20
Liitunud: Teisipäev 02. Detsember 2008, 23:07:12
Status: Eemal

Kehmo-Kähmu

Postitus Postitas mussu.moor »

Järelpärimine Einile. Viimati elasid Õekülas Kämhu talus Karlson'id, kus peretütrest peale meheleminekut sai Lahe (mees vist oli enne nime eestistamist Weldenberg). Mis seos oli neil Kuusekändudega? Oleks huvitav teada.
Relika.Metsallik
Postitusi: 70
Liitunud: Kolmapäev 13. August 2008, 23:06:08
Status: Eemal

Postitus Postitas Relika.Metsallik »

An Hinriku poeg Kuusekänd sünd 31.12.1825 on abiellunud Jaan Madise p Brachsiga (võib olla ka Madis Jaani p - sellega on hetkel segadus). Need inimesed kolisid Virumaale (1852?).
whosol
Postitusi: 231
Liitunud: Laupäev 04. Märts 2006, 20:02:03
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas whosol »

Relika.Metsallik kirjutas:An Hinriku poeg Kuusekänd sünd 31.12.1825 on abiellunud Jaan Madise p Brachsiga (võib olla ka Madis Jaani p - sellega on hetkel segadus). Need inimesed kolisid Virumaale (1852?).
1852 küll ei saanud olla, sest abiellusid 21. oktoober 1854. aastal Karuse kirikus.
Relika.Metsallik
Postitusi: 70
Liitunud: Kolmapäev 13. August 2008, 23:06:08
Status: Eemal

Postitus Postitas Relika.Metsallik »

whosol kirjutas:
Relika.Metsallik kirjutas:An Hinriku poeg Kuusekänd sünd 31.12.1825 on abiellunud Jaan Madise p Brachsiga (võib olla ka Madis Jaani p - sellega on hetkel segadus). Need inimesed kolisid Virumaale (1852?).
1852 küll ei saanud olla, sest abiellusid 21. oktoober 1854. aastal Karuse kirikus.
Hetkel ma ei leia enam, kust ma selle aastaarvu 1852 võtsin. Aga jah nende esimen laps on sündinud 1855 Karusel ja järgmine laps 1857 Rohu mõisas Virumaal ja ÜKL-i on nende liikumine märgitud 1855, seega klapib. Tänud.

Küsimus, mis minu jaoks õhku jääb, miks nii kaugele mindi?
Eini Kaljuste
Postitusi: 4
Liitunud: Teisipäev 05. August 2008, 17:32:08
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Kehmo, Karuse khk

Postitus Postitas Eini Kaljuste »

Karin, Relika ja mussu.moor

Kähmu hilisematest elanikest ma kahjuks ei tea. 1950 - 52 Vatla koolis olid minuga koos Liivi Lahe ja Arno Lahe, kellest Liivi võis olla minu sugulane.

Kähmult pärit Liso Ado t Kuusekänd oli abielus Käomardi koolmeistri Mihkel Turmanniga ja nad olid minu vanavanemad. Käomardi külakool asus Hõbesalu külas Illuste mõisas. Praegu kuulub Hõbesalu küla Varbla valda Pärnumaal.

1858.a hingerevisjoni järgi oli veel teisigi Kuusekändude perest asunud elama Hõbesalu külla.

Oleksin tänulik uuema info eest Kähmu Kuusekändudest ja nende järeltulijatest.
Kunagi pole hilja alustada
mussu.moor
Postitusi: 20
Liitunud: Teisipäev 02. Detsember 2008, 23:07:12
Status: Eemal

Postitus Postitas mussu.moor »

Tervitused Einile

Liivi Lahe, kellega olite koos Vatla koolis, on-oli minu abikaasa sugulane. Liivi ja ta õde Helju elasid Kämhu talus, kuni suri nende vanaema Miina (abikaasa Mihkel olevat pärit pärnu poolt?) Karlson ja maja kolhoosile läks. Saaga kaudu olen leidnud, et Miina vanemad olid Jaan ja Mari Tamberg. Abiellunute nimekirjadest olen näinud ka Kuusekänd ja Tamberg abielu. Aga olen tõesti üsna algaja sel teemal ja eriti palju pole jõudnud veel uurida.
Vasta

Mine “Karuse kihelkond”