Pea on tühi, mis siin kirjas täpselt

Arhiivimaterjalidest (sh Saagas olevatest) raskesti aru saadavate sõnade jm välja lugemine
Vasta
Eilish
Postitusi: 381
Liitunud: Neljapäev 20. Juuli 2006, 17:23:07
Asukoht: Kärdla
Kontakt:
Status: Eemal

Pea on tühi, mis siin kirjas täpselt

Postitus Postitas Eilish »

Olen aastaid püüdnud leida oma esivanemate Glumbotzkyte haru. Alljärgneval lingil on nad 1842 kenasti mainitud ja edaspidi on nad ka Tartus täiesti olemas. Aga kust nad tulid 1842? Millisest hingeloendist ma nad ikkagi leida võiksin?
Kuna ma olen ise juba pool Saagat läbi tuhninud, ei hakka ma ise siin midagi pakkuma, sest võib-olla olen seni olnud hoopis valel teel ja keegi targem loeb sealt hoopis midagi muud välja kui mina:

Saaga EAA.997.1.683:51?58,916,2257,569,0

Ehk et äkki on lootust leida see pere ka 1834. hingekirjadest. Ja varasematest. :/

Aitäh juba ette!
Riire
Postitusi: 1635
Liitunud: Reede 25. Juuli 2014, 16:02:07
Status: Eemal

Re: Pea on tühi, mis siin kirjas täpselt

Postitus Postitas Riire »

Hingeloendi järgi on nad tulnud Haaslavast ( sks k. Haselau) https://www.eki.ee/dict/knr/index.cgi?Q ... F=M&C06=et
Eilish
Postitusi: 381
Liitunud: Neljapäev 20. Juuli 2006, 17:23:07
Asukoht: Kärdla
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Pea on tühi, mis siin kirjas täpselt

Postitus Postitas Eilish »

Aitäh!

Haaslava lugesin sealt ka välja, aga vaat ühestki meetrikast pole seni leidnud. Sellepärast ma veidi lootsin ka, et äkki on seal veel midagi, mida ma pole seni mõistnud. Saan aru, et seal on Tammenhof, see võib viidata Tamme kirjamõisale (kuulus Tähtvere mõisa alla) või Tamme mõisale Tartumaal, aga sealsetest hingeloenditest ka ei leia. :/ Olen üsna nõutu.
arkin
Postitusi: 1500
Liitunud: Esmaspäev 19. Jaanuar 2009, 22:00:01
Status: Eemal

Re: Pea on tühi, mis siin kirjas täpselt

Postitus Postitas arkin »

Ei, seal ei ole Tamme mõisast juttu, vaid kroonupalati korraldusel Haaslavast üle viidud - Laut Befehl des Kameralhofs...
Minu tähelepaneku järgi leiab Haaslava inimesi tihti just Tartu linnast
Eilish
Postitusi: 381
Liitunud: Neljapäev 20. Juuli 2006, 17:23:07
Asukoht: Kärdla
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Pea on tühi, mis siin kirjas täpselt

Postitus Postitas Eilish »

Suur tänu, see "Kameralhof" ajaski segadusse, sest koguaeg lugesin sealt justkui Tammenhof ja lootsin, et äkki sellega seoses hargneb midagi, sest Haaslava all peret ei ole. Eks ma ikka loodan nad ühel päeval ikka leida, kusagil võiks nad ikkagi kirjas olla. Mind just huvitab perelegend, et tegemist on poolakatega. Aga viimased 2 sajandit on nad Eestis elanud.
Eilish
Postitusi: 381
Liitunud: Neljapäev 20. Juuli 2006, 17:23:07
Asukoht: Kärdla
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Pea on tühi, mis siin kirjas täpselt

Postitus Postitas Eilish »

Ma vaatasin oma kunagised lingid üle. Andrei Glumbotzki kohta saab väheke aimu tema tütre Maria abielukandest:
Saaga EAA.1979.1.428:276?760,1575,492,288,0
Ma loeks nagu välja, et Maria isa on olnud soldat, aga mis seal täpsemalt kirjas?
Kahjuks ei selgu ka, millisest kogudusest või paigast Maria võiks olla tulnud. Abiellumise hetkel elas ta Tartus emaga.

Ka siin on Andrei kohta miskit kirjas, 1843 oli ta surnud, tema lesk Praskowia elas Tartus: Saaga EAA.995.1.1495:25?3192,3979,1095,247,0
HelleMai
Postitusi: 638
Liitunud: Teisipäev 10. November 2009, 02:23:11
Status: Eemal

Re: Pea on tühi, mis siin kirjas täpselt

Postitus Postitas HelleMai »

Andrei peab olema surnud juba Maria abiellumise hetkeks, sest Maria kohta on öeldud, et ta on surnud erusoldati tütar.
Eilish
Postitusi: 381
Liitunud: Neljapäev 20. Juuli 2006, 17:23:07
Asukoht: Kärdla
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Pea on tühi, mis siin kirjas täpselt

Postitus Postitas Eilish »

Aitäh! Ma ka kahtlustasin, et tegu erusoldatiga. Jah, aastaks 1842 oli Andrei juba surnud. Aga mul ongi täielik mõistatus, kus elas pere enne 1842. aastat? Kirjas on, et Haaslavast tuldi, aga seal pole mingit märget. Ka Tartu 1834. meetrikas pole. :/ Äkki olid sõdurite pered kusagil eraldi loetletud, aga praegu pole leidnud.
Vasta

Mine “Arhiivimaterjalidest välja lugemine”