Ambos

Vasta
Andrus A
Postitusi: 393
Liitunud: Pühapäev 26. November 2006, 21:49:11
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Ambos

Postitus Postitas Andrus A »

Kuna Ambose nimi käib siin foorumis korduvalt läbi, siis äkki on kellelgi teada Kadri Ambose sünniaeg ja võimalusel ka koht. Kadri abiellus Mihkel Sarapuuga ning neil oli tütar Anna Sarapuu (sündinud novembris 1892). Arvatavasti elasid Kai ja Mihkel esmalt kusagil Avinurme kandis ning kolisid suurema hulga rahvaga (perekonnad Jalakas, Tilts jt.) umbes 1907 Jõhvi kihelkonda Tarakuse külla.
mlauri
Postitusi: 321
Liitunud: Laupäev 23. Juuli 2005, 18:32:07
Status: Eemal

Postitus Postitas mlauri »

Lisasin soovituse abistamise sektsiooni aga lühidalt: selle aja meetrikad on Avinurme koguduse all ning selle koguduse materjale pole ei Saagas ega Ajalooarhiivis, ilmselt Siseministeeriumis. Kui oskate küsida, siis ehk oskavad ka vastata.
Teine võimalus on vaadata kogukonnanimekirju - väga hea materjal, kuid pole veel Saagasse jõudnud.
Maret Ehlvest
Postitusi: 217
Liitunud: Kolmapäev 14. Detsember 2005, 08:15:12
Status: Eemal

Ambos

Postitus Postitas Maret Ehlvest »

Kas Kadri kohta rohkem andmeid ei ole?
Kus abielluti? Kus lapse sünd on registreeritud?

Maret
Andrus A
Postitusi: 393
Liitunud: Pühapäev 26. November 2006, 21:49:11
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Andrus A »

Lapse sünd on registreeritud Avinurmes. Abielu kohta ei ole leidnud ühtegi märget. Vaatasin abieluregistrid läbi 20 aastat enne Anna sündi.
Maret Ehlvest
Postitusi: 217
Liitunud: Kolmapäev 14. Detsember 2005, 08:15:12
Status: Eemal

Ambos

Postitus Postitas Maret Ehlvest »

Minu poolt koostatud järglasloendis kahjuks niisugust Kadrit ei ole.

Jõudu Kadri otsimisel!

Maret
enno.reinsalu
Postitusi: 9
Liitunud: Pühapäev 06. August 2006, 09:33:08
Asukoht: Tallinn
Kontakt:
Status: Eemal

Osa vastusest Leppade uurijatele

Postitus Postitas enno.reinsalu »

Tere
Osa minu vastusest Leppade uurijatele:
Minu Kukkedega seondub ka viis Ambost, samuti mitte esivanematega.
Amboste suhtes on eriline palve. Eesti mäeselts ja TTÜ mäeinstituut talletab mäetehnik August Ambose käsikirjalisi mälestusi ja fotosid (failidena) Jõhvi kaevanduskoolist, Kukruse, Küttejõu, Viivikonna ja Kiviõli kaevandustest ja muust (ajavahemik 1932-1948). Kuigi ta pärineb Ulvist, ei haaku ta minu Kukkedega, siis põlvnemist pole uurinud. Keda huvitab, andke teada.

Jõudu sugupuu-uurimisele!
Erialane ajaveeb
www.maavara.blogspot.com
Maret Ehlvest
Postitusi: 217
Liitunud: Kolmapäev 14. Detsember 2005, 08:15:12
Status: Eemal

Ambos

Postitus Postitas Maret Ehlvest »

Kas on teada August Ambose sünniaeg?

Tänan! Maret Ehlvest
enno.reinsalu
Postitusi: 9
Liitunud: Pühapäev 06. August 2006, 09:33:08
Asukoht: Tallinn
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas enno.reinsalu »

Tere
Mul on arvutis küll kõik tema mälestused. Ka kirjatükk, kus ta põhjalikult kirjutab oma vanematest ja sugulastest ning mainib ka nende sünniaegu, kuid endast ei midagi. Otsustades, et 1928 läks ta sõjaväkke 21 aastaselt, oletan, et sünniaasta oli 1907 kandis.
Minu teada on tema lood raamatuna ilmumas. Finantseerib tema poeg. Toimetas üks minu kolleegidest ja keegi vist veel küljendab. Kui mahti saan ja see teid huvitab, katsun teada saada, kuidas ramatuga lood on. Kui olete tõsine uurija ja teil on seos August Ambosega, siis võin saata isegi selle käsikirja, milles ta oma põlvenemisest kirjutab. Mis sest, et ilmumise faasis.
Enno
Erialane ajaveeb
www.maavara.blogspot.com
mlauri
Postitusi: 321
Liitunud: Laupäev 23. Juuli 2005, 18:32:07
Status: Eemal

Postitus Postitas mlauri »

Tere!
Kui tegemist on August Ambosega, kes sündis 7.jaan 1907 vkj, siis tema ema Anna Paas on minu vaartädi (ehk siis vaarema õde). Isaks on Jaan (sünd 1874).
Oleksin tänulik, kui saaksin pisut lisa Augustist ja tema perest.
enno.reinsalu
Postitusi: 9
Liitunud: Pühapäev 06. August 2006, 09:33:08
Asukoht: Tallinn
Kontakt:
Status: Eemal

Steiger Ambosest

Postitus Postitas enno.reinsalu »

Tere
Ega ma temast midagi isiklikku ei tea. Kuna minu vanalelle Joosep Kuke abikaasa oli Ann Ambos, siis uurisin, kas seoseid on. Ei leidnud, ja kuna tegu on minu jaoks kaugete hõimlastega, siis lõpetasin selle tegevuse. Kuid üks minu kolleeg (mäeinsener Lembit Uibopuu) aitas steiger Ambose pojal kirjastada mälestusteraamatu, sestap on TTÜ mäeinstituudi tööarvutis selle raamatu toorfailid ja mõned fotod. Eesti mäenduse ajalooga seonduvalt. Kuid nagu selgus, ka raamatu kirjastamist aidanud kolleeg ei ole valmis raamatut näinud. Kuulsin aga EGS Tallinna osakonnas, et pr Ehlvest (vt siin foorumis), kes Amboseid lähemalt uurib, oli mingi kontakti leidnud.
Jõudu sugupuuurimisele
Head Uut Aastat !
PS. Minu emapoolne vanaisa on üks Avinurmede Kukkedest.
Erialane ajaveeb
www.maavara.blogspot.com
Umbero
Postitusi: 22
Liitunud: Pühapäev 19. Märts 2006, 16:35:03
Status: Eemal

Ambos-Kolberg-Jürgens

Postitus Postitas Umbero »

Torma kihelkond on ka minu esivanemate maa. Olen leidnud peale "põhieellaste" Kolbergide ja Jürgensite veel seoseid Ambostega (Rosalie Jürgens ja Johhanes Ambose abielu ca 1900), siis veel seoseid Rebbastega, Sarapuuga, Walkmaniga; Sasmilid, Voodla jne. Millegipärast on Kolbergid aga enamikus oma nime "eestindanud" ning sealt juba järgneb selline segadus, et mulle jääbki teada ainult enda kitsas esivanemate liin.
enno.reinsalu
Postitusi: 9
Liitunud: Pühapäev 06. August 2006, 09:33:08
Asukoht: Tallinn
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas enno.reinsalu »

Tere
Torma kihelkond on suur ja minu eellased on selle põhjaosast, Avinurme metsadest ja mõned ka Peipsi äärest. Mainitud nimedest on mul andmebaasis ainult üks, Anna Alvine Kukega abiellunud Peeter Sarapuu (s 31.10.1923), kuid too Kukk on minu abikaasa Piiride suguvõsast, tema isa Gustav Kukk on kirjade järgi sündinud hoopis Võrumaal Misso vallas 1886. a Seega vist minu oma ei ole.

Minu vanalelle naisel Ann Ambosel oli vend Johannes Ambos, kes võis küll umbes tol ajal abielluda, kuid kellega, ja oli see just see Johannes, ei tea. Andmed puuduvad. Anna ja Johannese isa oli Joosep. Ema ka ei tea ja kolmas laps nende peres oli Kustas Ambos. Kahjuks kõik. Võimalik, et Johannes Ambos eestindas oma pere Aasojaks.


Enno
Erialane ajaveeb
www.maavara.blogspot.com
Aigi.Tammikuke
Postitusi: 54
Liitunud: Kolmapäev 01. Aprill 2009, 13:59:04
Asukoht: Eesti
Status: Eemal

Re: Ambos

Postitus Postitas Aigi.Tammikuke »

Minul on Leno Adamson 23.03 1847 ab. 10.03 1868 Joosep Ambosega 03.02 1842 lapsed (Toomas Ambos 11.06 1869 ab. 18.02 1896 Anna Aun 07.02 1876 nende lapsed Josep Ambos 10.01 1897, Lena Ambos 10.12 1898, Johannes Ambos 14.08 1901), Mari Ambos 12.12 1871 ab. 17.03 1891 Jaan Tooming 10.05 1863, Kadri Ambos 08.12 1876-08.08 1877, Joosep Ambos 10.01 1897, Lena Ambos 10.12 1898, Johannes Ambos 14.08 1901 Äkki on kellelgi midagi lisada.
Olen väike aga tubli.
Vasta

Mine “Torma kihelkond”