Palun abi välja lugemisel

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
kaerahelbed
Postitusi: 243
Liitunud: Esmaspäev 19. Juuli 2010, 10:48:07
Status: Eemal

Palun abi välja lugemisel

Postitus Postitas kaerahelbed »

Uuritavad nimed: Falten, Gros(s)berg, Haus, Heinsen/Einsen(m), Wolber/Volber, Boberg, Kristjuhan, Allas/Allats, Wulkan/Vulkan, Kaan, Birkenberg, Wasser, Masnik, Sõõrd, Eidse, Matsov, Pauklin,Kermon, Müüldam, Pridemann, Pussov, Kideman, Matsov
Katsa
Postitusi: 3749
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Re: Palun abi välja lugemisel

Postitus Postitas Katsa »

Järva-Peetri pastor Rinne kirjutab Järva praostile Hoffmannile, et Liisu Grossberg, Tõnu tütar Päinurmest on Järva-Peetri personaalraamatus kirjas koos oma abieluvälise poja Tõnu Grossbergiga, sünd. 19.6.1864 Päinurme mõisapiirkonnas, kuid ta ei ole selles koguduses kunagi armulaual käinud – võib-olla kavatses ta kirikutähte paluda, kuid oma kavatsust ei ole ta ellu viinud, sest minult (s. o. pastor Rinnelt) ei ole ta kirkutähte saanud ja ma ei mäleta, et ma temaga üldse kunagi kohtunud oleksin. Seega kirikutähe annan välja alles täna: sündinud Vaali mõisapiirkonnas 17.5.1837 ja üsna heade teadmistega leeritatud Koeru Maarja-Magdaleena koguduses sügisel 1856, 1864 eksinud 6. käsu vastu – see on kõik, mida ma personaalraamatust tema kohta leian. Seega 20.5.1876 arvatakse ta koguduse liikmeskonnast välja.
Veel tänab pastor Rinne kellegi Jüri Kanali? Kohta käive teate saamise eest.
Katrin H.
Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”