Uuritavad perenimed ...

Vasta
pia
Postitusi: 23
Liitunud: Kolmapäev 22. Veebruar 2006, 15:04:02
Status: Eemal

Uuritavad perenimed ...

Postitus Postitas pia »

... Laur ja Walter Pärnumaalt Tammiste külast. Teada on et Laurid on pärit enne perekonnanime saamist Pikka (ka Pitka) talust ning Walterid on pärit Rosa (ka Räsa) talust.
Fam
Postitusi: 22
Liitunud: Pühapäev 25. Detsember 2005, 13:57:12
Asukoht: Viljandi
Status: Eemal

Re: Uuritavad perenimed ...

Postitus Postitas Fam »

Minu vanaisa ema neiupõlvenimi oli Laur. Otsin mõned paberid üles ja siis oskan midagi enamat juba öelda.
Parim viis säilitamaks hingerahu on isikliku arvamuse puudumine!
Karin Lindsalu(Heermeyer)
Postitusi: 86
Liitunud: Kolmapäev 01. Veebruar 2006, 20:48:02
Asukoht: aruküla, raasiku v. harjumaa
Status: Eemal

Postitus Postitas Karin Lindsalu(Heermeyer) »

Tere.
Olen palju otsinud Pärnumaalt ja kuidagi on mulle meelde jäänud nimekuju, aga hoopis Wolter ja seda ma kohtasin Torgeli kirikuraamatutes. Minul on alles sellised andmed:
Carl Friedrich Habicht – Küster un Schulmeister in Torgel
1795 rev järgi elab Tori pastoraadis ( kirikumõis) koos abikaasa Anna Mariaga, sümd. Haack, Haak
1795 rev järgi on nende poeg Ernst Gotttlieb 1795 Torgeli revisjoni järgi oli 25-aastane, eelmise 1782 rev. oli Pärnus, hiljem Torgelis, suri 1839 Torgelis. Tema abikaasa oli Margareta Elisabeth Wolter. Neil oli palju lapsi, aga praegu ei julge ma veel kirjutada, sest alles eile ma neid leisdin ja kõik pole veel päris selge. Uurige Torgeli kirikuraamatuid, seal neid leidub.

Tervitustega,
Karin
eeros
Postitusi: 154
Liitunud: Reede 23. Oktoober 2015, 12:37:10
Status: Eemal

Re: Uuritavad perenimed ...

Postitus Postitas eeros »

Tammiste Pikka talu Lauride esiisa on https://www.geni.com/people/Picka-J%C3% ... 7037122870
Vasta

Mine “Pärnu kihelkond”