küsimus suguluse kohta

Arhiivimaterjalidest (sh Saagas olevatest) raskesti aru saadavate sõnade jm välja lugemine
Vasta
reenakit
Postitusi: 284
Liitunud: Kolmapäev 14. Oktoober 2009, 11:48:10
Status: Eemal

küsimus suguluse kohta

Postitus Postitas reenakit »

Kas antud Jaak on Mihkli vend (Weski Jaagu ja Mari poeg) või ei ole? Selline kahtlane kriips...

http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... ,891,148,0

Meetrikas ei leia kuidagi tema sündi. Kuid oli sündinud ühele mölder Jaanile ja Lisole

http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... 9,954,84,0
tiia.eskor
Postitusi: 320
Liitunud: Esmaspäev 18. Veebruar 2013, 15:35:02
Status: Eemal

Re: küsimus suguluse kohta

Postitus Postitas tiia.eskor »

On ikka poeg, see kriips ongi sama mis Mihkli ees see sohn. Ma küll saksa keelt ei ole õppinud, aga mina loeks sealt välja juziger, mida google näitab tähenduses noorem, ehk siis ju ongi kõik õige, kui isa on Jaak, on poeg ju Jaak noorem. Mõni targem muidugi parandada, kui mul midagi valesti läks.
Kuidas ei ole sobivaid sünde? Kõrval lehel on nt Lustiveres sündinud Jaak Jaagu poeg, järgmisel lehel on Vana-Põltsamaal sündinud Jaak Jaagu poeg. Rohkem ma edasi ei vaadanud. Ema nimes ei maksa väga kinni olla, enne kui pole täit kindlust, et sel Jaagul oli sel ajal samanimeline naine või hoopis keegi teine.
turvamees
Postitusi: 992
Liitunud: Teisipäev 20. Jaanuar 2009, 19:12:01
Asukoht: Venemaa
Status: Eemal

Re: küsimus suguluse kohta

Postitus Postitas turvamees »

See google on jobu.
On kirjas sks k Jaack jeziger Wirth st Jaak on praegune peremees
jussK
Postitusi: 1035
Liitunud: Kolmapäev 03. Märts 2010, 12:40:03
Asukoht: Tre Fin
Status: Eemal

Re: küsimus suguluse kohta

Postitus Postitas jussK »

tiia.eskor kirjutas: Laupäev 04. Juuli 2020, 21:25:07 Ma küll saksa keelt ei ole õppinud, aga mina loeks sealt välja juziger, mida google näitab tähenduses noorem, ehk siis ju ongi kõik õige, kui isa on Jaak, on poeg ju Jaak noorem. Mõni targem muidugi parandada, kui mul midagi valesti läks.
jeziger Wirth - praegune peremees
tiia.eskor
Postitusi: 320
Liitunud: Esmaspäev 18. Veebruar 2013, 15:35:02
Status: Eemal

Re: küsimus suguluse kohta

Postitus Postitas tiia.eskor »

:D :D :D Mida iganes, aga lõppkokkuvõttes on ta ju siiski Jaak juunior.
Vasta

Mine “Arhiivimaterjalidest välja lugemine”