Palun abi .. ei valda venekeelt

Arhiivimaterjalidest (sh Saagas olevatest) raskesti aru saadavate sõnade jm välja lugemine
Vasta
Rita Zimmermann
Postitusi: 81
Liitunud: Pühapäev 08. Oktoober 2006, 00:13:10
Asukoht: Germany
Status: Eemal

Palun abi .. ei valda venekeelt

Postitus Postitas Rita Zimmermann »

Tere,
Kahjuks ma ei valda venekeelt. Minu süguvösa noorem aeg on kahjuks seotud venekeelse andmetega.
Kuigi möned nimed on tõlgitud; aga muist andmed ei ole mulle arusaadavad, kuigi ilusti kirja panndud. Ma leidsin oma tädi Amanda Reinthali sünni andmed sellel lehel:

http://www.eha.ee/saaga/fondid.php?path ... 316&curr=7

#31 Amanda REINTHAL

* 29.03.1903 (*) 07.04.1903 – kus täpselt sündinud?
isa: Arved REINTHAL (amet?) – ema: Miina ASOR – on veel mingi lisa andmed?
· vadderid: 1 ja 2 vöiks Anna eesnimega olla?, aga muidu ei oska lugeda nime.

Kunas selle tädist ainult minu ema (* 1912) mälestuses oli, et ta läks/abiellus kuskile venemaale? on huvitav mulle, ei saaks edasi otsida. Tartus tema suhtes perekonnaametis oli sünnipäev, aga ma ei mäleta, et oleks lisa andmed olnud.

Vöibolla saan edasi nende konkreetse andmetega.

Tänan väga.

Tervitates Saksamaalt
Rita Zimmermann
Kristy
Postitusi: 280
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 14:54:11
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Kristy »

vaderite nimeks loen mina Anna Kurvits, Anna Padello Jaani naine? Jaan Padello
(Võib olla, et eesti keeles oli see "Jaan" "Jan" ka?)
Kindlasti keegi parandab, sest ma olen alles ise väga, väga algaja.
Rita Zimmermann
Postitusi: 81
Liitunud: Pühapäev 08. Oktoober 2006, 00:13:10
Asukoht: Germany
Status: Eemal

Postitus Postitas Rita Zimmermann »

Kristy kirjutas:vaderite nimeks loen mina Anna Kurvits, Anna Padello Jaani naine? Jaan Padello
(Võib olla, et eesti keeles oli see "Jaan" "Jan" ka?)
Kindlasti keegi parandab, sest ma olen alles ise väga, väga algaja.
Aitäh,
kunas keegi ei ole parandanud, paistvalt öige. Kas Teie oskate sünnikoha välja lugeda ka???

Rita Zimmermann
Kristy
Postitusi: 280
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 14:54:11
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Kristy »

Rita Zimmermann kirjutas:
Kristy kirjutas:vaderite nimeks loen mina Anna Kurvits, Anna Padello Jaani naine? Jaan Padello
(Võib olla, et eesti keeles oli see "Jaan" "Jan" ka?)
Kindlasti keegi parandab, sest ma olen alles ise väga, väga algaja.
Aitäh,
kunas keegi ei ole parandanud, paistvalt öige. Kas Teie oskate sünnikoha välja lugeda ka???

Rita Zimmermann
No ma proovisin aga ma ei söandanud seda siia kirja panna, sest minu minu vene keel ka kiita ei ole ja ma ei oska neid raamatuid veel lugeda

igatahes see esimene rida seal tundub olevat Ullila "u" peaks olema lühend sõnast tänav siis, Tibriko . Amet on ilmselt see starosta seal?

See starosta tähendab: ст'ароста 51 С м. vanem; ~ гр'уппы rühmavanem, ~ кл'асса klassivanem (koolis), с'ельский ~ aj. külavanem, церк'овный ~ kirikl. kirikuvanem, koguduse eestseisja
Sõna "utrom " on hommikul- ehk et ta siis sündis 29-nda hommikul.
Ja :oops: ristitud kodus? J. Jurgenson (tõenäolisemalt Jürgenson)

Ma jätan lingi, võib olla on teinekord tarvis :) Kasutage seal ekraanil olevat klaviatuuri ja saate sõnu eesti keelde tõlkida.
http://vene-eesti.ase.ee/
Rita Zimmermann
Postitusi: 81
Liitunud: Pühapäev 08. Oktoober 2006, 00:13:10
Asukoht: Germany
Status: Eemal

Postitus Postitas Rita Zimmermann »

Kristy kirjutas:
Rita Zimmermann kirjutas:
Kristy kirjutas:vaderite nimeks loen mina Anna Kurvits, Anna Padello Jaani naine? Jaan Padello
(Võib olla, et eesti keeles oli see "Jaan" "Jan" ka?)
Kindlasti keegi parandab, sest ma olen alles ise väga, väga algaja.
Aitäh,
kunas keegi ei ole parandanud, paistvalt öige. Kas Teie oskate sünnikoha välja lugeda ka???

Rita Zimmermann
No ma proovisin aga ma ei söandanud seda siia kirja panna, sest minu minu vene keel ka kiita ei ole ja ma ei oska neid raamatuid veel lugeda

igatahes see esimene rida seal tundub olevat Ullila "u" peaks olema lühend sõnast tänav siis, Tibriko . Amet on ilmselt see starosta seal?

See starosta tähendab: ст'ароста 51 С м. vanem; ~ гр'уппы rühmavanem, ~ кл'асса klassivanem (koolis), с'ельский ~ aj. külavanem, церк'овный ~ kirikl. kirikuvanem, koguduse eestseisja
Sõna "utrom " on hommikul- ehk et ta siis sündis 29-nda hommikul.
Ja :oops: ristitud kodus? J. Jurgenson (tõenäolisemalt Jürgenson)

Ma jätan lingi, võib olla on teinekord tarvis :) Kasutage seal ekraanil olevat klaviatuuri ja saate sõnu eesti keelde tõlkida.
http://vene-eesti.ase.ee/
Suur tänu, Ullila sobib küll, ema oli ka seal sündinud. Minu teades minu vanaisa Arved kasvatas hobuseid Ulilas ja sellel ajal oli ta vöibolla mingi eestseisja küll.
Ling on kindlasti tasulik, kunas ma "noorema" aja suhtes pole veel nii palju uurinudgi, kunas need raamatud on Venekeeles. Aga tuleb kindlasti veel ettevötta. Mulle on Saksakeelsed köige lihtsamad, kuigi vana Saksakeelsed andmed on tihti väga keeruliselt ja halvasti kirjutatud. Eestikeelsed oskan nüüd ka paremini läbi uurida, kunas mulle anti foormuni kaudu kenasti abi nende nimede kokkupanekutega. Küla, isanimi jne.
Ma vaatasin Sinu Mutso lehti läbi, aga seal on küll väga keeruline, nii et ma kahjuks küll ei oska aidata.
Riina.Kallas
Postitusi: 925
Liitunud: Reede 07. Aprill 2006, 19:03:04
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Postitus Postitas Riina.Kallas »

See vene lühend "u" tähendab pigem talu (усадьба). Tidriko-nimeline talu oli Puhja vallas 30.-ndate lõpus olemas küll.

Terv.Riina
Rita Zimmermann
Postitusi: 81
Liitunud: Pühapäev 08. Oktoober 2006, 00:13:10
Asukoht: Germany
Status: Eemal

Postitus Postitas Rita Zimmermann »

riina.kallas kirjutas:See vene lühend "u" tähendab pigem talu (усадьба). Tidriko-nimeline talu oli Puhja vallas 30.-ndate lõpus olemas küll.

Terv.Riina
Tore, siis talu nimi on olemas. Vanaisa müüs maha vöi kautas talu 1916/17 a. ringi ja pere läks Tartu linna elama, kus vaesumasid paistvalt.

Eks ma sis uurin seda talukohta.

Aitäh
Rita
ants60
Postitusi: 154
Liitunud: Kolmapäev 16. Märts 2011, 09:31:03
Status: Eemal

Re: Antsu sünnipäev

Postitus Postitas ants60 »

Tere! Minu nimi on Ants Mändmets, ma saan 11.september 70 aastaseks. Loodan , et mõni sõber ka õnnitleb Mu GSM 56134187
Vasta

Mine “Arhiivimaterjalidest välja lugemine”