Kotkas

Vasta

Kas olete oma uurimuses kokku puutunud Harjumaalt pärineva Kotkas'te sugupuuga?

Jah
9
50%
Ei
9
50%
 
Hääli kokku: 18

Saareprints
Postitusi: 26
Liitunud: Pühapäev 14. Jaanuar 2007, 16:07:01
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:
Status: Eemal

Kotkas

Postitus Postitas Saareprints »

Kas keegi uurib/tegeleb/või on kokku puutunud Harjumaalt Peningi vallast ja/või nõuk. aegsest Kose rajoonist pärinevate Kotkastega (EELK Harju-Jaani ja Kose kog.) - Palun võtke ühendust.
Meie pühapäevane kirik anna meile tänapäev ;)
Eike Riis
Postitusi: 280
Liitunud: Reede 22. Juuli 2005, 18:06:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Eike Riis »

Otseste esivanemate hulka ei kuulu, aga mu suguvõsaga on need Kotkased mitmet pidi seotud.
Näiteks: Kiviloolt pärit Suurekivi Matsi poja Jaan Kotkase (1784-1842) tütar Kai (1819-1864) abiellus 1839.a Rookülas elanud Hindrek Otsepaga (1810-1853). Hindrek Otsepa kõige vanem õde Kai (1801-?) abiellus 1827.a Suurekivi Matsi poja Jüri Kotkasega (1801-1845).
Hindreku ja Kai vend Jüri Otsep oli minu esiisa.
Jüri Kotkase ja tema naise Kai järglaste uurimine on jäänud unarusse (viimased andmed 1860-ndatest), sellesse liini tulevad sisse Oravased.
Hindrek Otsepa ja tema naise Kai (Kotkas) järglastega on seis pisut parem, viimased andmed enam-vähem eelmise sajandi algusest. Sellesse harusse tulevad sisse Treid ja Kaunad.
Martin E.
Postitusi: 1
Liitunud: Teisipäev 22. Aprill 2008, 01:32:04
Asukoht: Tartu/Keila
Status: Eemal

Postitus Postitas Martin E. »

Minu vanatädi vanaema oli Mari Kotkas ja Peningi vallaga oli seotud küll. Pärit oli vist sealtkandist, et kui Perilast sõita Kose poole u 4 km - Kännu on talu nimi (miski kolm-neli km linnulennult minu vanatädi lapsepõlvekoduni).
ElerinS
Postitusi: 109
Liitunud: Teisipäev 09. Mai 2006, 13:14:05
Status: Eemal

Re: Kotkas

Postitus Postitas ElerinS »

Saareprints kirjutas:Kas keegi uurib/tegeleb/või on kokku puutunud Harjumaalt Peningi vallast ja/või nõuk. aegsest Kose rajoonist pärinevate Kotkastega (EELK Harju-Jaani ja Kose kog.) - Palun võtke ühendust.
Ma küll ei tea kas see ka sobib.
Aga eile õhtul lappasin Järva-Peetri kihelkonnas kirikukirju ja sealt käis nimi Kotkas läbi. Pikemalt ei süvenenud, kuna endal pole mul selle suguvõsaga seost. Aga hakkas lihtsalt silma.
Kui uuesti sinna lingile satun annan märku.
Võibolla on midagi kasulikku.
Tervitades
Elerin
piiksu.pirxu
Postitusi: 37
Liitunud: Teisipäev 22. Juuli 2008, 20:37:07
Status: Eemal

Postitus Postitas piiksu.pirxu »

Sain eile teada oma tädi käest, et kuigi ta on ametlikult vallaslaps, olevat ta isa ERICH (kirjapildis pole kindel) KOTKAS, kes elas Esku talus. See jääb Raasiku kanti Harju-Jaani kihelkonda. Lähedal olevat olnud ka Sirkaste omandses Telliskivi-talu, kus kasvas üles mu vanaema, kes siis Erich Kotkasega väheke vallatles... 8)

Tädi sündis 1940-ndatel ja too Erich Kotkas olla enamvähem siis surma ka saanud või ära tapetud. Nüüd uurin ise ka asja lähemalt, rohkem ei tea :lol:
NeiuPatsik
Postitusi: 2
Liitunud: Neljapäev 18. Veebruar 2010, 21:24:02
Status: Eemal

Re: Kotkas

Postitus Postitas NeiuPatsik »

Tere!

Minu vanaisa ja tema vanemad on pärit Kiviloost,see ka seal kose ja alavere kandis-seal talu meil Gustakse (hääldus vist õige).Vanaisa nimi on Enno Kotkas ja tema isa oli Johannes Kotkas.
Mu vanaisa on sündinud 1938.a.
eave65
Postitusi: 41
Liitunud: Pühapäev 07. November 2010, 18:41:11
Status: Eemal

Re: Kotkas

Postitus Postitas eave65 »

Minu vana-vanaema Miina Teinberg (neiuna Kotkas) oli pärit Gustakselt (sünd 1874)
SigneP
Postitusi: 2
Liitunud: Teisipäev 18. Märts 2014, 10:37:03
Status: Eemal

Re: Kotkas

Postitus Postitas SigneP »

Mu isapoolsetes liinides käib Kotkase nimi läbi.
Dorothea Elisabeth abiellus Jüri Kotkasega 1874 (SAAGA)
Enkross
Postitusi: 3
Liitunud: Teisipäev 07. Jaanuar 2014, 10:06:01
Status: Eemal

Re: Kotkas

Postitus Postitas Enkross »

Erich Kotkas, kes elas Esku talus, oli sündinud 04.05.1926
Oli metsavend
10. veebruaril 1946 läks ta koos vend Elmari, kahe venna Uuetoaga Anijalt ja kellegi tundmatu tüdrukuga
Kiviloole tantsupeole. Seda peeti valimisjaoskonnas.
Kotkased korraldasid seal mingi segaduse, ilmselt poliitilise, arvestades, et Erich kandis saksa vormi.
Kohalikud aktivistid püüdsid neid kinni pidada, aga Kotkased läksid ära.
Kohale kutsuti NKVD operatiivgrupp, kes oli õnnetuseks just piirkonnas metsavendi püüdmas (eelmisel päeval oli langenud major Hindpere Kõuel).
Operatiivgrupp jõudis neile poole km kaugusel järele, algas tulevahetus .Erich langes ja Elmar sai raskelt haavata.
Vasta

Mine “Harju-Jaani kihelkond”