Vallaliikmete nimekirjad - millise vallavalitsuse alla kuulus Imavere vald

Vasta
Niina
Postitusi: 23
Liitunud: Reede 10. Märts 2017, 19:40:03
Status: Eemal

Vallaliikmete nimekirjad - millise vallavalitsuse alla kuulus Imavere vald

Postitus Postitas Niina »

Tere,

Ehk oskab keegi aidata. Minu vanaema onu- Jakobi- kohta on Tallinna aadresslehel kirjas, et ta pärines Imavere vallast Viljandi maakonnast http://www.ra.ee/aadresslehed/index.php ... q4GI0%253D

Tahaks väga leida teda ja teisi sugulasi selle vallaliikmete nimekirjadest, kuid Saagas, vallavalitsuste nimekirjas Imavere vallavalitsust ei ole. Kas keegi oskab öelda, kas Imavere vald kuulus mõne muu vallavalitsuse alla, või ehk lihtsalt selle vallaliikmete nimekirjad puuduvad?

Ette tänades,
Niina
arkin
Postitusi: 1497
Liitunud: Esmaspäev 19. Jaanuar 2009, 22:00:01
Status: Eemal

Re: Vallaliikmete nimekirjad - millise vallavalitsuse alla kuulus Imavere vald

Postitus Postitas arkin »

Imavere vald on ikka kogu aeg eksisteerinud. Paistab, et vallaliikmete nimekirjad on kadunud, vähemalt arhiivi infosüsteemi http://ais.ra.ee/ kaudu ei õnnestunud sobivaid leida. Mis ei tähenda, et neid kuskil peidus ei ole. Vahel on nimekirjad ka Maavalitsuste all, aga Viljandi puhul ma neid paraku ei näinud.

Keks on selles mõttes siiski hea nimi, et see pole laialt levinud, Viljandimaa omad on pandud Imavere mõisas ja nähtavasti seotud selle perega 10ndas hingeloenduses 1858: http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... ,902,329,0

Kuna Jakob on märgitud õigeusklikuks, tuleks tema jälgi ajada lähedastest õigeusukirikutest, eelkõige Kikeverest, Põltsamaalt, Arusaarest, võibolla ka Paidest.

Pealtnäha lihtne otsing siiski mulle vastust kohe ei toonud. Üks põhjus on see, et millal ta täpselt ikkagi sündis (1887? 1897? näpuviga on ilmne) ja kas sünd võib olla luteri kirikus. Ja kas Jakobi isa Simon võiks olla eeltoodud pere Jaani, Toomase või Hansu poegadest.

Igal juhul tundub, et otsimist siin jagub
Niina
Postitusi: 23
Liitunud: Reede 10. Märts 2017, 19:40:03
Status: Eemal

Re: Vallaliikmete nimekirjad - millise vallavalitsuse alla kuulus Imavere vald

Postitus Postitas Niina »

Suur aitähh Arkin!

See on küll kurb, et Imavere valla omad võivad olla kadunud. Ma arvan, et vanaonu Jakob sündis 1897-ndal aastal, ja et 1887 on näpuviga, sest Represseeritute raamatus on tema sünniaastaks märgitud 1897. Aga jah, kirikuraamatulist tõestust mul sellele ei ole.

Asi on tegelikult isegi natuke keerulisem, sest kahtlus on, et vanaonu Jakobi isa Simoni isa Anton rändas Venemaale 1860-ndatel ja et Simon sündis Venemaal (jällegi tõestust sellele veel pole). Minu vanaema sündis ka Venemaal ning tuli Eestisse oma vendade-õe ja emaga 1943 aastal. Vanaonu Jakob tegutses siis juba restorani omanikuna Tallinnas ning võttis nad enda juurde. Nüüd ma ei teagi tegelikult, kas vanaonu Jakob sündis üldse Eestis, Imavere vallas, või sündis ka Venemaal ning tuli millalgi Eestisse. Sellepärast lootsingi näha Imavere vallaliikmete nimekirja :).

Aga jah, hea mõte on läbi vaadata õigeusukirikute kirikuraamatud...ehk leaib sealt midagi. Kuigi ka siin ma ei ole täitsa kindel, kas ta sündis õigeusklikuna.

Jaa, Kekse ei ole tõesti väga palju ja enamik ongi Pilistvere kandis. Mu ainuke probleem on see, et mul ei õnnestu mitte kuidagi leida ühendus nende Kekside, kes on kirikuraamatutes kergesti leitavad (ehk siis Jaan, Toomas, Hans...ja neid on veel) ja minule meie perekonnas teada olevate Kekside vahel. Simonit, Danieli (vanaema isa) ja Antonit (Simoni isa, aga see nimi pärinev venekeelsest dokumendist, nii et Eesti kirikuraamatus võib vabalt olla natuke teisiti) ja ka Jakobit ma sealt mitte kuidagi ei leia.... :)
Niina
Postitusi: 23
Liitunud: Reede 10. Märts 2017, 19:40:03
Status: Eemal

Re: Vallaliikmete nimekirjad - millise vallavalitsuse alla kuulus Imavere vald

Postitus Postitas Niina »

Represseeritute raamatus on kirjas nii:

KEKS, Jakob, Simon s. 1897 Leningradi obl. Ljadõ raj., arr. 31.10.51 Tallinn, Kiire 23 b-4, ENSV ÜK otsus 20.03.52 §58-10 lg.2, 10+5, 24.11.54 väh. 6 a., vab. 1956, surn. peale vab. 1962. [ük]

Nii et võta näpust! Kas sündis Imavere vallas, või Venemaal? :)
HelleMai
Postitusi: 638
Liitunud: Teisipäev 10. November 2009, 02:23:11
Status: Eemal

Re: Vallaliikmete nimekirjad - millise vallavalitsuse alla kuulus Imavere vald

Postitus Postitas HelleMai »

Sünniaasta 1897 on ilmselt tõesti õige, sest leidsin sellise infokillu Saaga TLA.1415.1.6:49?633,2163,4154,877,0
Niina
Postitusi: 23
Liitunud: Reede 10. Märts 2017, 19:40:03
Status: Eemal

Re: Vallaliikmete nimekirjad - millise vallavalitsuse alla kuulus Imavere vald

Postitus Postitas Niina »

Oiii aitähh HelleMai! Sellist dokumenti ma pole veel näinud! Ma teadsin küll, et vanaonu Jakobi esimene naine oli Aliide-Leontine, aga sellist tõestust mul sellele veel ei olnud! Tõesti suur aitähh!!! Aga kas võib küsida, kuidas te selle nii kiiresti üles leidsite ja üldse oskasite otsida? :o
HelleMai
Postitusi: 638
Liitunud: Teisipäev 10. November 2009, 02:23:11
Status: Eemal

Re: Vallaliikmete nimekirjad - millise vallavalitsuse alla kuulus Imavere vald

Postitus Postitas HelleMai »

AIS andis välja fakti Jakobi ja Aliide-Leontine lahutuse kohta ja personaalaamatute register Aliide-Leontine nime koos abielu aja ja kohaga Saaga TLA.1358.2.21:126?108,1896,2869,440,0

Kikevere õigeusu kogudusest leidsin veel Anton Keksi abielu, kas see on õige Anton peab muidugi veel uurima Saaga EAA.1933.1.8:40?53,600,1979,372,0
Niina
Postitusi: 23
Liitunud: Reede 10. Märts 2017, 19:40:03
Status: Eemal

Re: Vallaliikmete nimekirjad - millise vallavalitsuse alla kuulus Imavere vald

Postitus Postitas Niina »

Ohhhsaa! See on kõige lähem fakt ühendusele Venemaal teadaolevate sugulaste ja Eestimaa vahel, mis ma kunagi näinud olen! :) Ja see tundub ka õige Anton olevat, sest piirkond on tõenäoliselt õige, ning ka abielu aasta tundub loogiline, kuna mul on teada fakt, et Antonil sündis poeg Karl 1856/57, 1861 või 1862 pluss-miinus (Karli sünniaasta erinevad võimalused tulenevad erinevatest andmetest Venemaalt Pskovi arhiivist saadud dokumentidest). Seal samades dokumentides leidus Karli enda avaldus, kus ta ütleb, et tuli isa Antoniga Eestis Venemaale ajavahemikus 1865-1874.

Ma ei tea miks, aga ma olin nii kindel, et mu esivanemad olid luterlased ja seetõttu lappasin ainult luteri kirikuraamatuid - nüüd siis saan need faktid sealt samast Kikevere koguduse kirikuraamatutest järgi kontrollida!!!!

Aitähhh HelleMai!!!! See leid annab mulle nii palju lootust!!! :D
HelleMai
Postitusi: 638
Liitunud: Teisipäev 10. November 2009, 02:23:11
Status: Eemal

Re: Vallaliikmete nimekirjad - millise vallavalitsuse alla kuulus Imavere vald

Postitus Postitas HelleMai »

Aga nüüd viskan õhku hoopis erilise hüpoteesi.
See Anton, kelle abielu ma leidsin on eestipärase perenimega hoopiski Köks/Kõks. Perenimi Keks tuleneb veneusku minemisest. Aga Venemaale ta 1866.a. koos perega läks
1858.a. revisjon, kus on ka märge Peteburi kanti mineku kohta Saaga EAA.1865.5.92:20?108,524,1926,110,0
Poeg Andrese/Andrei sünd Saaga EAA.1933.1.8:56?96,1106,1124,358,0
HelleMai
Postitusi: 638
Liitunud: Teisipäev 10. November 2009, 02:23:11
Status: Eemal

Re: Vallaliikmete nimekirjad - millise vallavalitsuse alla kuulus Imavere vald

Postitus Postitas HelleMai »

poeg Josif/ilmselt Joosep sünd 12.02.1861 Saaga EAA.1933.1.9:3?60,672,1182,290,0
kaksikute Georgi/Jüri ja Karp/Karl sünd 06.09.1863 Saaga EAA.1933.1.9:58?45,360,1215,437,0
Niina
Postitusi: 23
Liitunud: Reede 10. Märts 2017, 19:40:03
Status: Eemal

Re: Vallaliikmete nimekirjad - millise vallavalitsuse alla kuulus Imavere vald

Postitus Postitas Niina »

Jaaaaa - ma olen ka lahtiseks jätnud võimaluse, et Keks võis mingi hetk olla ka Kõks, Köks, Käks ja isegi Kieks...sest need vormid on esinenud mõnikord koos Keks'iga luteri kirikuraamatutes. Nii et see võib vabalt olla! :) Aga see revisioni raamatu link...ma ei saa sealolevast tekstist päris kõike aru...kas Hans on siis Antoni üks nimekuju? 1866 Peterburi minek klapiks ka minu andmetega...aga mis on Hansu isanimi sellel lehel (ma ei loe seda kuidagi välja :))? Sest mujal esineva Antoni isa nimi on Ivan ja tema naise Anna isa nimi Andrei...Karli vendadest Andres/Andrei ja Josifi ning tema kaksikvenna olemasolust ei ole mul hetkel mingeid andmeid, aga Karlil peaks olema vend Simon/Simeon, kelle sünniaasta on teadmata - tema ongi minu vana-vana-vanaisa :) Aga tema võis juba ka Venemaal sündinud olla!

Igaljuhul on need andmed väga väga põnevad ja annavad mulle mingeidki pidepunkte mida ja kust otsida/tõendada!!! :) Olen väga väga väga tänulik teile HelleMai!
HelleMai
Postitusi: 638
Liitunud: Teisipäev 10. November 2009, 02:23:11
Status: Eemal

Re: Vallaliikmete nimekirjad - millise vallavalitsuse alla kuulus Imavere vald

Postitus Postitas HelleMai »

Anton on õigeusuvaste Hansule. Joosepi ja kaksikute sünnikandes on kirjas Antoni isanimi Ivan (luteriusu Jaan) ja Anna isanimi Andrei (Andres). Leidsin veel sellised infotükid, et Andres/Andrei on 1858.a. surnud Saaga EAA.3418.1.28:22?667,952,1514,293,0 ja Georgi/Jüri 24.08.1865.a. Saaga EAA.1933.1.9:117?87,1026,1208,257,0. Josifi surma esmapilgul ette ei jäänud. Kikeveres puuduvad meetrikad vahemikus 1857-1860, Simeon võis sündida ka selles vahemikus või tõesti juba Venemaal
Venemaale läksid täiskasvanutest koos Antoniga tema naine Anna ja ema Ann Saaga EAA.3418.1.28:80?2200,2611,1497,300,0
HelleMai
Postitusi: 638
Liitunud: Teisipäev 10. November 2009, 02:23:11
Status: Eemal

Re: Vallaliikmete nimekirjad - millise vallavalitsuse alla kuulus Imavere vald

Postitus Postitas HelleMai »

Võib-olla te ise juba olete märganud, aga igaks juhuks tahtsin tähelepanu juhtida ühele Geni profiilile: Konstantin Karli poeg Keks s.1893.a. Pihkva oblastis Ljadõ rajoonis. See Karl ei pruugi muidugi olla teie pere Karl, aga asukoha ja vanuse poolest sobiks. https://www.geni.com/people/Konstantin- ... 1482150451
Simona K
Postitusi: 40
Liitunud: Reede 02. September 2011, 13:59:09
Asukoht: Pärnu
Status: Eemal

Re: Vallaliikmete nimekirjad - millise vallavalitsuse alla kuulus Imavere vald

Postitus Postitas Simona K »

Keegi Jaan Keks, on olnud lapse ristivanem 1909 a. Luugas: http://earchive-estlatrus.eu/collection ... ntId=13711 pilt nr. 99
Niina
Postitusi: 23
Liitunud: Reede 10. Märts 2017, 19:40:03
Status: Eemal

Re: Vallaliikmete nimekirjad - millise vallavalitsuse alla kuulus Imavere vald

Postitus Postitas Niina »

HelleMai kirjutas: Teisipäev 18. Aprill 2017, 15:15:04 Anton on õigeusuvaste Hansule. Joosepi ja kaksikute sünnikandes on kirjas Antoni isanimi Ivan (luteriusu Jaan) ja Anna isanimi Andrei (Andres). Leidsin veel sellised infotükid, et Andres/Andrei on 1858.a. surnud Saaga EAA.3418.1.28:22?667,952,1514,293,0 ja Georgi/Jüri 24.08.1865.a. Saaga EAA.1933.1.9:117?87,1026,1208,257,0. Josifi surma esmapilgul ette ei jäänud. Kikeveres puuduvad meetrikad vahemikus 1857-1860, Simeon võis sündida ka selles vahemikus või tõesti juba Venemaal
Venemaale läksid täiskasvanutest koos Antoniga tema naine Anna ja ema Ann Saaga EAA.3418.1.28:80?2200,2611,1497,300,0
Oiii, aitähh selgituste eest HelleMai! Nimede poolest sobiks ja surmad selgitavad, miks neid enam pärast kusagil ei esine (kui see ikka on meie Anton ja Karl....aga kõlab niiväga nagu oleks :)) Ma ei tea, kuidas te nii kiiresti niipalju andmeid leiate, mina olen pool aastat otsinud - lihtsalt imeline!!! :) :)
Niina
Postitusi: 23
Liitunud: Reede 10. Märts 2017, 19:40:03
Status: Eemal

Re: Vallaliikmete nimekirjad - millise vallavalitsuse alla kuulus Imavere vald

Postitus Postitas Niina »

HelleMai kirjutas: Teisipäev 18. Aprill 2017, 15:27:04 Võib-olla te ise juba olete märganud, aga igaks juhuks tahtsin tähelepanu juhtida ühele Geni profiilile: Konstantin Karli poeg Keks s.1893.a. Pihkva oblastis Ljadõ rajoonis. See Karl ei pruugi muidugi olla teie pere Karl, aga asukoha ja vanuse poolest sobiks. https://www.geni.com/people/Konstantin- ... 1482150451
Jaaa, seda olen märganud!! See on meie Karl! Konstantin on Karli poeg...seal on minumeelest andmed mälu järgi sisestatud...nii et mõned ei klapi minu omadega, aga suures osas klapib. Ma tegelikult kirjutasin ka juba haldajale...Aga neil ei ole ka Karlist kaugemale andmeid...
Niina
Postitusi: 23
Liitunud: Reede 10. Märts 2017, 19:40:03
Status: Eemal

Re: Vallaliikmete nimekirjad - millise vallavalitsuse alla kuulus Imavere vald

Postitus Postitas Niina »

Simona K kirjutas: Teisipäev 18. Aprill 2017, 17:59:04 Keegi Jaan Keks, on olnud lapse ristivanem 1909 a. Luugas: http://earchive-estlatrus.eu/collection ... ntId=13711 pilt nr. 99
Oooo, aitähh Simona K! Luuga ei ole üldse kaugel kohast, kus mu esivanemad Venemaal elasid! Nii et see Jaan võib täitsa olla meie Jaan! :)
Niina
Postitusi: 23
Liitunud: Reede 10. Märts 2017, 19:40:03
Status: Eemal

Re: Vallaliikmete nimekirjad - millise vallavalitsuse alla kuulus Imavere vald

Postitus Postitas Niina »

Kas ma võin veel ühe küsimuse õhku visata....äkki keegi oskab aidata? :)

Nimelt, mu vanemad leidsid hiljuti vanaema asjade hulgast dokumendi koopia, millel on märgitud vanaema ja tema venna esimene armulaud.
Dokumendis on kirjas nii: "Õnnistatakse ja võetakse esimest korda armulauale Tschernovo Jaani kirikus pühapäeval, 4. juulil 1943. aastal." Siis on inimeste nimekiri...Ja kõige all "Noor-Eesti" trükikoda. Tartu. 1943.

Ma alguses arvasin, et see peaks olema mingi kirik Venemaal ja postitasin selle küsimuse venemaa foorumisse, aga mitte keegi ei tundnud seda kirikut ära ja inimesed pakkusid, et äkki Tschernovo võiks tähendada Mustveed - Cherno...Mustvee asub suht minu vanaema sünnipaigast üle Peipsi jõe (minu vanaema sünnipaik: http://wikimapia.org/#lang=en&lat=58.78 ... Подклинье ) Mustvee Torma kogudus olla kuulunud vist kunagi Tartu koguduse alla ja Jaani võib siin tähendada Jaani kirikut Tartus.

Asja teeb keerulisemaks ka see, et suguvõsa teab rääkida, et 1943. aastal tulid mu vanaema, tema vennad ja õde ning ema juba Eestisse - algul mingisse teadmata tallu lõuna-Eestis ja siis oma onu juurde Tallinnasse. Nii et kirik võib selle teadmise juures olla nii Venemaal kui Eestis.

Samuti on kummaline, et dokument on trükitud Noor-Eesti trükikojas Tartus....

Samas ei ole mul teada mitte ühtegi seost vanaema ja Mustvee, või vanaema ja Tartu vahel....Kuid on teada, et vanaema ja tema perekond kuulusid hiljem Tallinna Jaani kiriku kogudusse.
arkin
Postitusi: 1497
Liitunud: Esmaspäev 19. Jaanuar 2009, 22:00:01
Status: Eemal

Re: Vallaliikmete nimekirjad - millise vallavalitsuse alla kuulus Imavere vald

Postitus Postitas arkin »

See Tschernovo on mul varem ette jäänud seoses eestlaste otsimisega Oudova maakonnas. Ma ei saa öelda, et olen lahendanud selle asukoha mõistatuse, aga üpris kindel on, et jutt on ikka just Oudvamaal olevast asulast. See, et armulaua lehed on trükitud Tartus, ei ole suur näitaja. Kirikliku asjaajamise ja seoste tõttu olid eestikeelsed matriitsid mingis trükikojas juba olemas, neid oli kerge mugandada ja kokku tuli nii odavam, kui ka vedada mõnesaja kilomeetri taha.

Üks korralik Tšernjovo on teie Podklinje vahetus läheduses - ainult 20 km linnulennult edelas. Seal ümber on A. Nigol märkinud mitmeid eestlaste asundusi lõigu "Asundused Oudowast Strugi poole minnes" alguses.

Kahtlustan, et eestlaste samanimeline küla võis olla sellest Tšernjovost 2,5 km põhja pool. Ei ole siiski leidnud kinnitust, et seal mõni eesti kirik oleks olnud. Aga ei pea ka ette kujutama, et see mingi kihelkonnakiriku mõõtu kivist monumentaalne ehitis oleks olnud. Pandi püsti ka lihtsad puukirikud, mis tänaseks maa pealt pühitud.
HelleMai
Postitusi: 638
Liitunud: Teisipäev 10. November 2009, 02:23:11
Status: Eemal

Re: Vallaliikmete nimekirjad - millise vallavalitsuse alla kuulus Imavere vald

Postitus Postitas HelleMai »

Ma olen täielik võhik erinevate kirikute terminoloogias ja mõistetes, aga kas kindlasti on tegemist luteri kirikuga. Kuna Anton ja tema pere olid õigeusklikud, siis tekib küsimus, millal nad Venemaal usutunnistust vahetasid st. milline põlvkond.
Niina
Postitusi: 23
Liitunud: Reede 10. Märts 2017, 19:40:03
Status: Eemal

Re: Vallaliikmete nimekirjad - millise vallavalitsuse alla kuulus Imavere vald

Postitus Postitas Niina »

arkin kirjutas: Neljapäev 20. Aprill 2017, 12:00:04 See Tschernovo on mul varem ette jäänud seoses eestlaste otsimisega Oudova maakonnas. Ma ei saa öelda, et olen lahendanud selle asukoha mõistatuse, aga üpris kindel on, et jutt on ikka just Oudvamaal olevast asulast. See, et armulaua lehed on trükitud Tartus, ei ole suur näitaja. Kirikliku asjaajamise ja seoste tõttu olid eestikeelsed matriitsid mingis trükikojas juba olemas, neid oli kerge mugandada ja kokku tuli nii odavam, kui ka vedada mõnesaja kilomeetri taha.

Üks korralik Tšernjovo on teie Podklinje vahetus läheduses - ainult 20 km linnulennult edelas. Seal ümber on A. Nigol märkinud mitmeid eestlaste asundusi lõigu "Asundused Oudowast Strugi poole minnes" alguses.

Kahtlustan, et eestlaste samanimeline küla võis olla sellest Tšernjovost 2,5 km põhja pool. Ei ole siiski leidnud kinnitust, et seal mõni eesti kirik oleks olnud. Aga ei pea ka ette kujutama, et see mingi kihelkonnakiriku mõõtu kivist monumentaalne ehitis oleks olnud. Pandi püsti ka lihtsad puukirikud, mis tänaseks maa pealt pühitud.
Ahhaaaa, see võib ju küll olla see Tšernovo....ma leidsin veel ühe Tšernovo veel põhja pool Gatchina lähedal https://www.google.co.uk/maps/place/Che ... 29.9815865

Aga kuidas ma saaksin seda ikkagi kontrollida...kas võib eeldada, et sellel kirikul oli ikkagi mingi seos Eestiga ja äkki ma võiks proovida küsida mingilt institutsioonilt Eestis...ma muidugi ei kujuta ette, mis see võiks olla...kas Eesti Riigiarhiiv?
Niina
Postitusi: 23
Liitunud: Reede 10. Märts 2017, 19:40:03
Status: Eemal

Re: Vallaliikmete nimekirjad - millise vallavalitsuse alla kuulus Imavere vald

Postitus Postitas Niina »

HelleMai kirjutas: Neljapäev 20. Aprill 2017, 13:54:04 Ma olen täielik võhik erinevate kirikute terminoloogias ja mõistetes, aga kas kindlasti on tegemist luteri kirikuga. Kuna Anton ja tema pere olid õigeusklikud, siis tekib küsimus, millal nad Venemaal usutunnistust vahetasid st. milline põlvkond.
Mu vanatädi rääkis mulle, et vanaema isa (ehk siis Antoni lapselaps) olla olnud õigeusklik ja vanaema ema olla olnud luterlane ja seeõttu ristiti osad lapsed õigeusu kirikus ja osad luteri :) minu meelest mu vanaema oli luterlane......vähemalt Eestisse tulles nad kuulusid Tallinna Jaani kiriku kogudusse, ning minu isa ristiti samuti seal...
Vasta

Mine “Pilistvere kihelkond”