Maukin.

Vasta
Hilvi
Postitusi: 44
Liitunud: Laupäev 12. Juuli 2008, 21:57:07
Asukoht: Virumaa(Illuka,Tamsalu)
Status: Eemal

Maukin.

Postitus Postitas Hilvi »

Ega juhtumisi keegi enda sugupuu koostamisel pole kohanud sellist nime kui Maukin?
Vallokas
Postitusi: 86
Liitunud: Laupäev 22. September 2007, 01:32:09
Status: Eemal

Postitus Postitas Vallokas »

Tervist!

Maukinite kohta leiate kindlasti hulgaliselt andmeid Iisaku kihelkonna alt. Omal natuke täpsemaid andmeid olemas 8 Maukin´i nimelise isiku kohta.

Vallo
Hilvi
Postitusi: 44
Liitunud: Laupäev 12. Juuli 2008, 21:57:07
Asukoht: Virumaa(Illuka,Tamsalu)
Status: Eemal

Postitus Postitas Hilvi »

Tere!Minule pakkub huvi Jüri Madise p.Maukin 1863,temagi on abiellunud Jula Mammoniga 1865.Ma püüan Mammoni sugupuud kokku panna Ma olen päris algaja sel sugupuu uurimise alal.kirikuraamatuid,mis on internetis olen päris hoolega uurinud,kuid sealt tuleb vahe tänapäevaga.Teadaolevaid elus sugulasi kes midagi teaks polegi.Illuka ja Iisaku kandist pole ka ühegi uurijaga ühendust saanud.On teoksil Teil konkreetne sugupuu?
Vallokas
Postitusi: 86
Liitunud: Laupäev 22. September 2007, 01:32:09
Status: Eemal

Postitus Postitas Vallokas »

Õhtust!

Ise uurin Iisaku kandist Sellik, Reiska, Peep, Bachwal, Subka, Tschaschka, Sakalov, Fetka ja Hallik nime kandvaid peresid. Loomulikult siis juurde veel abiellumised ja muu selline, mis on ka muid nimesid mängu toonud.

Jüri Madise p. Maukin on abiellunud 06.04.1887.a. Jõhvi kirikus Juula Joosepi t. Mammon´iga. Neil on poeg Joosep (sünd. veebruaris 1889 Kurtnas). Jüri ise on sündinud Kurtnas ja Juula on sündinud Pagaril.
Sellised andmed on minul selle pere kohta hoobilt olemas. Kui leian veel midagi, annan teada.

Vallo
Hilvi
Postitusi: 44
Liitunud: Laupäev 12. Juuli 2008, 21:57:07
Asukoht: Virumaa(Illuka,Tamsalu)
Status: Eemal

Postitus Postitas Hilvi »

Tere taas!Jäi väike huvi,et kas Jüri Maukin on Teie uuritavatega seos?
arkin
Postitusi: 1497
Liitunud: Esmaspäev 19. Jaanuar 2009, 22:00:01
Status: Eemal

Postitus Postitas arkin »

Jüri Maukin on mul läbi käinud. Nimi Maukin anti 1835 Kurtna mõisas Sootaguse külas Mihkli Danieli pojale Madisele. Minul ulatub see suguvõsa veel põlv tagasi Puujala Mihklini. Aga see on Teile ilmselt niigi teada. Peale 1900-ndat ei oska kahjuks aidata
Hilvi
Postitusi: 44
Liitunud: Laupäev 12. Juuli 2008, 21:57:07
Asukoht: Virumaa(Illuka,Tamsalu)
Status: Eemal

Postitus Postitas Hilvi »

Kas Jüri Maukin on Aunap-ite oksast ma,leidsin,et ühe lapse ristiema oli Jula Aunap.Kas ristivanemad olid ainult sugulased või ka ainult tuttavad?
arkin
Postitusi: 1497
Liitunud: Esmaspäev 19. Jaanuar 2009, 22:00:01
Status: Eemal

Postitus Postitas arkin »

Kas Te, muide, olete kursis, et Eesti Keele Instituudis on helisalvestised Juula Maukinilt? http://eki.ee/murded/fonoteek/index.php ... IisR&ava=1

Tegu pole ilmselt siiski mitte Jüri Maukini naisega, vaid tema lellepoja Joosepi (1867) naisega (sünd. Kirp)
arkin
Postitusi: 1497
Liitunud: Esmaspäev 19. Jaanuar 2009, 22:00:01
Status: Eemal

Postitus Postitas arkin »

Hilvi kirjutas:Kas Jüri Maukin on Aunap-ite oksast ma,leidsin,et ühe lapse ristiema oli Jula Aunap.Kas ristivanemad olid ainult sugulased või ka ainult tuttavad?
Jüri Maukini lell Juhan Maukin (1845) võttis naiseks Jaak ja Kadri Aunapi tütre Mari (1846). Jüri Maukini tädi Leeno Maukin (1848) läks omakorda mehele sama Mari vennale Jaan Aunapile (1848) :)
Vallokas
Postitusi: 86
Liitunud: Laupäev 22. September 2007, 01:32:09
Status: Eemal

Postitus Postitas Vallokas »

Ei, otsest seost mul selle perekonnaga ei ole. Vähemalt mitte enda teada.
Sirma
Postitusi: 3
Liitunud: Esmaspäev 08. Märts 2010, 16:33:03
Status: Eemal

Re: Maukin.

Postitus Postitas Sirma »

Tere!
Olen nii Maukinite kui Aunapite järeltulija.
Mõlemad sugupuud on Genis olemas.
Maukineid te muidugi tänapäeval ei kohta.
Malmetid oleme nüüd. Sootaguse küla aga kuulus Iisaku kihelkonna alla.
Tervitades Sirje, e-post: sir.ma@mail.ee
arkin
Postitusi: 1497
Liitunud: Esmaspäev 19. Jaanuar 2009, 22:00:01
Status: Eemal

Re: Maukin.

Postitus Postitas arkin »

Täienduseks Sirjele, et osa Maukineid on saanud uueks nimeks Ilmjärv. Üheks selliseks on Tanel (Daniel) Ilmjärv (1901), kes on teie enda geni puus, Hilvi. Taneli isa oli Jüri Maukin (1863) ja ema Juula Mammon (1863). Võibolla on see teile teada, aga genis Taneli vanemaid mulle näha ei ole
Hilvi
Postitusi: 44
Liitunud: Laupäev 12. Juuli 2008, 21:57:07
Asukoht: Virumaa(Illuka,Tamsalu)
Status: Eemal

Re: Maukin.

Postitus Postitas Hilvi »

Ma pusin ja selle geniga natuke.Olen päranduseks saanud sellise puu,mis tahab kokku joosta.Täna aitas mind korra Henn Sarv,kuid topelt inimesi on mul veel ja ma pole seda nippi selgeks saanud.Ilmjärv-Maukin on mul kahes kohas olemas täitsa koos vanematega.Hilvi
Sirma
Postitusi: 3
Liitunud: Esmaspäev 08. Märts 2010, 16:33:03
Status: Eemal

Re: Maukin.

Postitus Postitas Sirma »

Ilmjärved jah, nad on minu lähedalt sugulased ja naabrid aga minu puus ole neid ei ole. Katsun siis kui oma paberil sugupuu kätte saan onult selle uuema osa ära täita. Taneli lapsed ja lapselapsed ja lapselapselapsed näiteks.
Tervitades Sirje
Annelka
Postitusi: 3
Liitunud: Laupäev 26. Märts 2016, 10:46:03
Status: Eemal

Re: Maukin.

Postitus Postitas Annelka »

kuidas maukinite suguvõsa uurimine läheb, juula maukin sünd kirp on minu vanavanaema, joosep maukin, illuka (raudi) kiriku vöörmünder, on mu vanavanaisa, nüüd olen tamberg, maukineid ei ole enam, mauk pidi tähendama kohalikus murdes vorsti, aga pole kindel, nad elasid sootaguse külas kuremäe lähedal, ilmjärved ja malmetid on ka sellest suguvõsast, aunapite esivanemad on karjalast ja on abiellumise kaudu sugulased maukinitega ka,
arkin
Postitusi: 1497
Liitunud: Esmaspäev 19. Jaanuar 2009, 22:00:01
Status: Eemal

Re: Maukin.

Postitus Postitas arkin »

Rõõm tervitada, Annelka! Meil peaksid siis ühised esivanemad olema. Eks Maukinite sugupuud annab uurida veel kõvasti, Genis on praegune seis näha.
Minu jaoks on huvitav fraas:
aunapite esivanemad on karjalast
Ka minu vanaisa rääkis Viiburi liinist, aga allikatest pole väga kindlat tunnistust selle kohta leidnud. Seetõttu, kas võiks jagada selle väite tausta?
Annelka
Postitusi: 3
Liitunud: Laupäev 26. Märts 2016, 10:46:03
Status: Eemal

Re: Maukin.

Postitus Postitas Annelka »

minu vanaema emilie tamberg (juula ja joosep maukini tütar) rääkis, et mõisnik sai aunapite esivanemad koerte vastu vahetamise teel karjalast, seda legendi teab isegi mu ema, kes saab kohe 90
arkin
Postitusi: 1497
Liitunud: Esmaspäev 19. Jaanuar 2009, 22:00:01
Status: Eemal

Re: Maukin.

Postitus Postitas arkin »

Selge! Sama legend :)
Vasta

Mine “Jõhvi kihelkond”