Aule ja Ehrenpreis

Vasta
ellik
Postitusi: 3
Liitunud: Teisipäev 15. Mai 2007, 13:39:05
Status: Eemal

Aule ja Ehrenpreis

Postitus Postitas ellik »

Tere!

Uurin perenimede Aule ja Ehrenpreis kohta. Kas kellelgi on puutumust?
liisbet
Postitusi: 27
Liitunud: Esmaspäev 26. November 2007, 11:56:11
Asukoht: Stockholm
Status: Eemal

Postitus Postitas liisbet »

Tere!

Pole küll otseselt nimega Aule kokku puutunud aga mul oli juba
ammu kahtlus, et see nimi võib minu uuritava perega kuidagi seotud olla.
Uurin ju Auli Naani järeltulijaid (ja ka ka teisi, kes temaga kuidagi suguluses võivad olla). Nime Aule said ju minu uurimist mööda Auli (Adama) Jaagu järeltulijad.Paranda mind, kui ma eksiteel olen. Aga just nimelt seesama Auli Adam peaks olema Auli Naani vend või vähemalt tema onupoeg. Päris täpselt ei anna seda enam kindlaks teha. Naani
järeltulijad said endale hiljem perekonnanimeks Feldmann. Oleks tore Sinult natuke täpsustusi juurde saada. :D
Heido71
Postitusi: 25
Liitunud: Kolmapäev 02. Jaanuar 2008, 01:45:01
Asukoht: Tartumaa
Status: Eemal

Auled

Postitus Postitas Heido71 »

Olen huvitatud Aulede suguvõsauurimise tulemustest. Minu abikaasa vanaisa oli Valdek Aule. Valdeku isa oli Arnold Aule (1909 - 1988), vanaisa Jaan Aule (1878 - 1945). Perekond elas Imaveres (Pilistvere kk), kuhu Jaan kolis Suure-Jaanist.
MartV
Postitusi: 169
Liitunud: Neljapäev 13. Juuli 2006, 13:35:07
Status: Eemal

Postitus Postitas MartV »

Liisbet, tundub, et asi pole päris nii.

Aulesid võib seostada pigem Epra külaga, kus samuti tundub olevat Auli nimeline koht. Üks minu kaugeid sugulasi abiellus Epra Mihkli Andrese poja Mihkliga ning nende järglased on Auled. Need on kirjas ka Käsebieride sugupuus, mille täna õhtul üles panin: http://kasebier.myheritage.com.

Epra Mihkel oli minu andmetel hoopis Tarine Tohvri Jüri poeg ning Epra Kootsi Jaagu väimees. Ajuti on mainitud ka kui Kootsi Mihkel. Tal olid pojad Jaak (toosama Auli (adama) Jaak, Andres, Mihkel ja Tavet, kellel kõigil olid Aule nimelised järglased. Edasine on juba pisut hüpoteetiline, aga Tarine Tohvril oli vist veel poeg Andres (Tarine Tohvri Andres), kelle järglased said perekonnanime Tarinoff.

Heido, algaval nädalal võin saata omad tulemused.

Häid jätkuvaid pühi,
Mart Varvas
liisbet
Postitusi: 27
Liitunud: Esmaspäev 26. November 2007, 11:56:11
Asukoht: Stockholm
Status: Eemal

Postitus Postitas liisbet »

Tere taas!
Sul Mart on õigus ju, et päris nii see ei ole. Ma ajasin nimelt kaks
Auli Adamit segamini. Ka selles on Sul õigus, et nad on pärit Eprast.
Aga kui vaadata personaalraamatut, siis on Auli Matsi (kes pärit Kurnuverest) vend Auli Adam juba aastal 1716 Epras. Tema tütar Marri abiellub 1730 Tarine Tönnise kasvandiku Jaaniga, kes hiljem figureerib nimede all Auli Adama Jaan ja hiljem Auli Jaan. Neil on vähemalt 3poega, Jürri, Mart ja jaak. Algul saab peremeheks Jüri ja hiljem Jaak. Minu andmete järgi peakski Jaagu järeltulijad olema saanud nime Aule.
Aga nagu suguvõsauurimises ikka, on vöimalik, et olen kuskil vea teinud.

Mul on olemas ka andmed Matsi ja Adama isa kohta aga momendil on mu vana sülearvuti streikimas ja ma ei saa neid kätte. Kahjuks ka muid andmeid , mida ma Sulle info edastamiseks sinna olin salvestanud :cry:

Jään igatahes arvamusi ootama!!
Parimate tervitustega Ly
MartV
Postitusi: 169
Liitunud: Neljapäev 13. Juuli 2006, 13:35:07
Status: Eemal

Postitus Postitas MartV »

Tere Ly,
Oled siiski veel valedel jälgedel. Asi selles, et Auli Adama Jüri järel peremeheks saanud Jaak ei ole mitte Jüri vend, vaid pärit hoopis teisest perest:
http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?web=saag ... 87.3.8:116
http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?web=saag ... 287.3.9:36
Epra Jaani sauniku ja väimehe Mihkli ning Eva vanim poeg Jaak.
Jaagu sünnikuupäev on, pagan võtku, kõikides personaalraamatutes puudu. Sünnikanne ise on siin (sry, on veel vana Saaga formaadis):
http://www.eha.ee/saaga/fondid.php?path ... 02&curr=89
Jaagu vennad Andres, Mihkel ja Tavet omavad kÕIk Aule nime kandvaid järglasi! Võin Sulle homme saata.
Oma esimese naise, Mihkli Jüri tütre Kärdiga abielludes on Jaak kirjas kui Epra Jaani saunamees Mihkli poeg: http://www.eha.ee/saaga/fondid.php?path ... 02&curr=75. Tema vanima poja Jüri sünnikandes (01.02.1774) http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?web=saag ... 87.3.2:209 aga kui Mihkli Jüri väimees, seega kummalgi juhul mitte Auli Jaani poeg!
Muidugi on üht-teist veel pisut segast - tundub, et kirjutajal on kohati Jaanid-Jaagud segamini. Nii on Jaagu vanemate sünnikandes pruudi isaks Epra Kootsi Jaak, personaalraamatutes aga Epra Kootsi Jaan. Aga see vist ei muuda enam asja.
parimat,
Mart
mellalulla
Postitusi: 2
Liitunud: Reede 03. Aprill 2009, 21:34:04
Status: Eemal

Aule

Postitus Postitas mellalulla »

Aliide Marie 1912-1988 ja tema mees Julius Makson (Aule) 1902-1974 ja nende lapsed: Virve Aule 1937-1956, Urve Aule 1946 (abielus Jüri Juul´iga), Linda Aule 1944.
Aliide Marie vanemad: Maria ja Jaan Gutmann.
Rohkem ei tea, olen nende Gutmannide lapse-lapselaps
pukspriit
Postitusi: 1
Liitunud: Neljapäev 13. August 2009, 19:09:08
Status: Eemal

Otsin Aulesid

Postitus Postitas pukspriit »

Tere, minu vanavanemad olid Auled. Vanaisa kaudu. Eduard Aule, esimene Eesti panga direktor oli vanaisa onu. Kogu info Aulede kohta on mulle huvitav
rein.aule
Postitusi: 4
Liitunud: Neljapäev 13. August 2009, 19:59:08
Status: Eemal

Tervitus Eprast!

Postitus Postitas rein.aule »

Peale minu pere on Epra külas veel kaks peret siinsetest põlistest AULEdest. Algus on vastemõisa alla kuulunud Mäekülast (Maeküla) Tari Jaani tl. kus kaugeim esiisa Tohver suri 24.dets.1708.a. Ab. Mall-29. okt 1708.a. Tema pg. Jüri- surn.1774.a. Ab. Kert-1750.a. Tema pg. Andres-sünd.1706.a.- sur. 1783.a.- järglased Tarinoff,id- eestistatud Toomsalu ja üks haru Toomeoja. Jüri pojad veel Jaak-sün.1712. MIHKEL- SÜN.7.SEPT 1717.A. Veel Reet, Toomas ja Tohver. Mihkel abiellus Eprasse kiltri, Kootsi Jaago tr Evaga a.1748. Neil siis pg Jaak AULE sünd.7.veebr.1750.a. (minu esivanem) Andres AULE- sün.10. veebr.1753.a. Mihkel AULE- sün.1.veebr.1765.a. ja Taavit AULE -30.JUULI1769.a. Taavitil järglasi andnud poegi ega tütreid minu senistel andmetel ei olnud- surid varakult ja tr. Mari vanatüdrukuna. Epra kilter Jaak on üsnagi peamurdmist andud, aga näib üsna kindlalt, et mees oli Auli Adama poeg- sün. 1699.a. -ema Madli - Adama esimene kaasa. Adam oli sel ajal Epra Kootsi Madise Jaago sulane. Sõjakeerises sai Jaagost Madise Jaago Jüri kasvandik. Mihkli äi oli seega Auli ja see annab seletuse Jaagu Adama (alias Ado)tallu asumise, ning sealtkaudu perenime saamise.
rein.aule
Postitusi: 4
Liitunud: Neljapäev 13. August 2009, 19:59:08
Status: Eemal

Re: Aule

Postitus Postitas rein.aule »

mellalulla kirjutas:Aliide Marie 1912-1988 ja tema mees Julius Makson (Aule) 1902-1974 ja nende lapsed: Virve Aule 1937-1956, Urve Aule 1946 (abielus Jüri Juul´iga), Linda Aule 1944.
Aliide Marie vanemad: Maria ja Jaan Gutmann.
Rohkem ei tea, olen nende Gutmannide lapse-lapselaps
Tere Mellalulla! Sa pole siin ammu käinud, aga...
See Jaan-sün. 1.jaan. 1878. on mul olemas, aga temaga on nii: Aulena ei ole teda Lutheri ega Õigeusu sünnimeetrikas! On: Vastemõisa vallas, Poolaka külas on sündinud väljaspool abielu Ivan (Jaan) Ema on Maria Mihhailovi tr. Jürisson. ( Vene m.1877-1822- kd 39. S- Jaani kog.)
Ja nüüd: Anno 1882. 9. mail on laulatatud Jaak (Jakov) Tõnise pg. Aule, Epra külast 24 aastat vana, ja Maria Jürisson, 28 a.v. St. siis, et Jaan ei pruugi ollagi Aule- võimalus jääb! Abielludes on neil peiupoolseks käemeheks minu vanaisa Mihkel- sü.1859.a.
Kui on see võimalus, siis Jaani isaks oleks Jaak-1858- siis Tõnis-1825- siis jälle Jaak -1795- alias Kooli Jaak- külakoolmeister. Temagi isa Jaak- 1750- seesama kelle üle siin arutletud on- Epra Mihkli pg. Jaagu esimene pg Jüri- sü.1774.a. on minu esivanema liin.
rein.aule
Postitusi: 4
Liitunud: Neljapäev 13. August 2009, 19:59:08
Status: Eemal

Postitus Postitas rein.aule »

See on tegelikult Heidole määratud- miks see Mellalulla...?
lappard
Postitusi: 4
Liitunud: Pühapäev 25. Oktoober 2009, 11:12:10
Status: Eemal

Re: Aule ja Ehrenpreis

Postitus Postitas lappard »

Ma ei tea täpselt kus minu vanaema sündis aga vanaonu Otto Aule elas Palu mõisa vastas ja pidas esimese Eesti Vabariigi ajal poodi. Lapsi ei olnud.Tema õed olid Emilie Paides,Amalie Vodjal % kilomeetrit Paidest,Elisabet Mäos ja üks õde Kunda kandis. Kõik surnud ja maetud Peetri või Sillaotsa Paides.Minu vanaema oli abielludes Liidlein ja enne abiellumist oli Vodja mõisas kokk. Abiellus sama mõisa kutsariga.Sai mõisahärralt sama Vodja mõisa põllust maa mis vormistati laenuks .Istutati metsa ja rajati talu 14 Ha suurusele maatükile.Olen kuulnud ka varianti et maa sai vabadussõjas hukkunud venna eest või midagi taolist, kuid uurinud pole.Leidsin Amalie Liidleini nime ka rahvakoolitajate seast. Õpetas taluperenaistele peenemaid kodutöid ja juhendas kokanduseseltsi Vodjal.Mäletan vanaisast,et ta kasvatas salaja tubakat ja pookis erinevaid puuliike kokku ,pani võimasina tuulega tööle,valmistas viiuleid ja kandleid, tegi kingsepatöid..Teine õde Emilie oli abielus Paide kirikutegelasega nende poeg peaks veel Paide lähedal elus olema. Tema andmeid võiks teada Mart Liidlein Türilt.
Nii,et Järvamaal võivad samade Aulede järeltulijad olla küll.
andres73
Postitusi: 56
Liitunud: Reede 16. Juuli 2010, 23:38:07
Status: Eemal

Re: Aule ja Ehrenpreis

Postitus Postitas andres73 »

Hakkan saama ühele poole Epra Mihkli (1717-1793) järglaste "kaardistamisega" (teisisõnu, need järglased on enamik Eesti Aulesid läbi aegade) ja olen suurema osa neist süsteemselt sugupuusse ära paigutanud, kokku hetkel umbes 2400 nime. Usun, et kuni umbes 1920. aastateni olen (võimalusi arvestades) üles leidnud peaaegu kõik, kes sellesse sugupuusse peaksid kuuluma, koos sünni- ja surmadaatumitega.

Lisaks olen uurinud ka kuut eraldiseisvat Aulede liini, kes Epra Auledega sugulased ei ole.

Olen valmis vahetama andmeid kõikide sugulastega ja samuti teiste liinide Auledega (s.o. kõikidega, kes on otseselt ühtede või teiste Auledega seotud). Kel huvi, võtke minuga siinse foorumi kaudu ühendust või kirjutage aadressil andresaule@fastmail.fm
Triinuxas
Postitusi: 18
Liitunud: Teisipäev 28. Detsember 2010, 02:07:12
Asukoht: Viljandi linn , Käravete Ambla vald
Status: Eemal

Re: Aule ja Ehrenpreis

Postitus Postitas Triinuxas »

Tere!
Mul on vaarema Ehrenpreis. Kui palju nende uurimisest selgunud on?
Triinu
Isapool:Kask(Ambla,Avinurme),Medrei,Rosenberg(Ambla),Erlbaum,Kutsmann(Ambla),Rüga,Plaado(Võrumaa),Vaaks(Obinitsa)Emapool:Jaeski(Vastemõisa),Juhkov(Ida-Virumaa),Vinni,Laur Muud:Türk,Kaasik(Järva-Madise),Tultsev,Lipand,Kõdar,Nurk,Pugal
Vasta

Mine “Suure-Jaani kihelkond”