Ahnenblatt

Arvutiabi
janelys
Postitusi: 584
Liitunud: Teisipäev 21. Aprill 2009, 09:40:04
Asukoht: Kadrina
Status: Eemal

Ahnenblatt

Postitus Postitas janelys »

Kes teist kasutab seda? Miks valisite just selle programmi?
Mis võimalused sellel programmil on?
Näiteks:
*kas seab piirangu inimeste arvule programmis (1000,2500,5000,...)
*kas võimaldab võrrelda oma andmeid teistes internetis üleval olevates sugupuu programmides olevate andmetega?
*milliseid andmeid saab sisestada peale sünni, surma, abiellumise jms aegade?
*kas sellesse on võimalik oma andmeid MyHeritage'st kuidagi nö üle kanda ja kui suure andmete kaoga peab arvestama?
*kas see on tõesti täiesti tasuta? kas sellel on ka mingi nö hilisem tasuliseks muutumise oht (sisestan oma andmeid muudkui sellessse ja ühel hetkel avastan, et see vajab samuti rahasüsti, et seda edasi kasutada)?
*kas programm on mingiski osas eestikeelne (mina isiklikult saksa keelest eriti aru ei saa)?
*milliseid andmete "väljavõtteid" võimaldab (lehvikskeem, horisontaalne/vertikaalne kastisüsteemil põhinev skeem)?
*milliseid aruandeid võimaldab oma sugupuus teha peale skeemi?
*kas on internetipõhine ehk laeb andmeid muudkui üles internetti või siiski oma arvutis olev peamiselt?
*kui palju fotosid ühe isiku kohta võimaldab sisestada?
*kas võimaldab sisestada ka kasulapsi?

Kas keegi oskab ka välja tuua head/ vead võrreldes MyHeritagega?
anne.mäekuusk
Postitusi: 10
Liitunud: Teisipäev 02. Detsember 2008, 22:15:12
Asukoht: Läänemaa
Status: Eemal

Postitus Postitas anne.mäekuusk »

Vaata arvutiprogrammide teemas on pealkiri - vabavara programm Ahnenblatt. Seal Assari kirjutatud teates on link, kust saab eestikeelse variandi laadida. Tema poolt on ka tõlge tehtud ja tutvustus on ka.
Mina kasutan ja olen rahul. Brotherist laadisin andmed sinna ümber. Tookord oli mul andmebaasis vaid paarsada inimest, nüüd on üle kolme tuhande. Hästi lihtne ja arusaadav, väljnägemiselt meeldiv. Saab koostada aruandeid, päringuid, tabeleid jm.võimalusi piiramatu arvu põlvkondade kohta.
Programm on kasutamiseks oma arvutis, mitte internetis.
Puudusena oskan praegu välja tuua seda, et ma pole leidnud võimalust ühise esivanema päringu tulemuse väljatrükkimiseks. :)
janelys
Postitusi: 584
Liitunud: Teisipäev 21. Aprill 2009, 09:40:04
Asukoht: Kadrina
Status: Eemal

Postitus Postitas janelys »

Kas neid andmeid, mis Ahnenblatti sisestada saab vajadusel ka teistega jagada kuidagi peale gedcom faili vahenduse?
Kas skeeme jms saab ka pdf formaati Ahnenblattist salvestada?
avagula
Postitusi: 560
Liitunud: Teisipäev 15. Aprill 2008, 22:57:04
Status: Eemal

Postitus Postitas avagula »

Kõike mida on suvalisest programmist võimalik printida, on sealt võimalik ka pdf-ina väljastada, selleks on vaja ainult mõnd pdf-printerprogrammi, näiteks PDFCreator.
janelys
Postitusi: 584
Liitunud: Teisipäev 21. Aprill 2009, 09:40:04
Asukoht: Kadrina
Status: Eemal

Postitus Postitas janelys »

Kas ühest programmist (nt MyHeritage) andmete gedcom kaudu teise programmi "üle kandmine" kannab üle ka märkuste lahtri või ainult sünni-ja surmaajad?
avagula
Postitusi: 560
Liitunud: Teisipäev 15. Aprill 2008, 22:57:04
Status: Eemal

Postitus Postitas avagula »

Märkuste andmeväli on gedcomi formaadis olemas, erinevate väljade ülekandmine sõltub faili loova ja vastuvõtva programmi võimalustest ja kvaliteedist. Mõnikord läheb midagi untsu kah. Katsetades saab teada.
janelys
Postitusi: 584
Liitunud: Teisipäev 21. Aprill 2009, 09:40:04
Asukoht: Kadrina
Status: Eemal

Postitus Postitas janelys »

Tänan. Kuid kas isikute koguarv Ahnenblatt programmis on piiratud mingi arvuga või on lõputu arv inimesi võimalik sisestada?
Kas Ahnenblatt programmi abil on võimalik kuidagi automaatselt enda sugupuus olevaid isikuid ka teistes sugupuudes sisesatud isikute ja andmetega võrrelda või on see ainult tasuliste programmide eeliseks?
janelys
Postitusi: 584
Liitunud: Teisipäev 21. Aprill 2009, 09:40:04
Asukoht: Kadrina
Status: Eemal

Postitus Postitas janelys »

Laadisin endale nüüd Ahnenblati arvutisse ja tõin ka osa andmeid üle sellesse. Sellega seoses tekkis mul küsimus, kas Ahnenblatis muid fakte, peale nende, mis ära toodud (sünd, surm, matmine jms) sisestada või lisada ise ei saa, vaid tuleb lihtsalt märkuste lahtrisse kõik kirja panna?
janelys
Postitusi: 584
Liitunud: Teisipäev 21. Aprill 2009, 09:40:04
Asukoht: Kadrina
Status: Eemal

Postitus Postitas janelys »

Veel küsimusi:
*Kas Ahnenblatis kuidagi saab seadistada ka seda, et näitaks inimest abielunime järgi või neiupõlvenime ja abielunime järgi (nt. Mari Karp (Tamm))? Karp siis abielunimi ja sulgudes neiupõlvenimi või näitab ta alati ainult neiupõlvenime alusel isikuid?
*Kas mitut elukutset saab sisestada ühele isikule (nt olnud õpetaja, elektrik, raamatupidaja) või pean panema need kirja komadega?
*Kas allikate alla panete kirja selle kust mingi fakti kohta infot olete saanud täselt (nt sünniaeg- ERA f...., leer- kirikuraamat 18... jne)?
*Kas on võimalik kuidagi kirja panna ka lahutusi, kasuvanemaid ja elukaaslasi või lähevad kõik automaatselt "abielus olevateks"?
*Kas kuhugi saab kirja panna ka sugulaste kontaktandmeid?
*Kas kusagilt saab muuta tabelis esitatud kirja (nt sünnnipaiga ja surmakoha) fonti?
*Kuidas märkida, et isik on surnud, kui tema tegelikku surmaaega ei tea?
janelys
Postitusi: 584
Liitunud: Teisipäev 21. Aprill 2009, 09:40:04
Asukoht: Kadrina
Status: Eemal

Re: Ahnenblatt

Postitus Postitas janelys »

Kuidas Ahnenblatist teha sellist gedcom faili, mis ainult inimeste nimed üle toob, ilma daatumiteta(andmekaitse huvides)?
Uuritavad perek.nimed
Viru: Balder, Kulp, Terts, Rumberg, Tänavots, Paulmann, Neugast, Paal
Saare: Juhanson, Sai, Saar, Sepp, Tuurmaa, Tuisk, Olop
Pärnu-, Võru- ja Põlva: Palu, Kütt, Mikson, Kaha, Arnim, Kriiver, Vardja
Harju- ja Viljandi: Muru, Loopere
ElenElen
Postitusi: 1
Liitunud: Pühapäev 15. August 2010, 08:33:08
Status: Eemal

Re: Ahnenblatt

Postitus Postitas ElenElen »

Tere!
Miks ma ei saa -Ahnenblatis salvestada, olen algaja ja ilmselt teen midagi valesti. Sisestasin prooviks mõned nimed ja vajutasin SALVESTA, seejärel tuleb uus aken, kus pakub salvesuskohta ja variante, mis formaadis salvestada. Valisin ahn faili ja salvestuskohaks oma koduarvuti, aga mitte midagi ei salvestunud. Mida ma valesti teen_
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Ahnenblatt

Postitus Postitas Assar »

ElenElen kirjutas:Tere!
Miks ma ei saa -Ahnenblatis salvestada, olen algaja ja ilmselt teen midagi valesti. Sisestasin prooviks mõned nimed ja vajutasin SALVESTA, seejärel tuleb uus aken, kus pakub salvesuskohta ja variante, mis formaadis salvestada. Valisin ahn faili ja salvestuskohaks oma koduarvuti, aga mitte midagi ei salvestunud. Mida ma valesti teen_
Üldiselt nii see käima peakski. Mul on kogu aeg nii toiminud. Teine variant on fail menüü abil proovida või kasutada klahvikombinatsiooni Ctrl+S
Ilmselt mingi ajutine tõrge või ma ei tea mis ...
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Virxile
Postitusi: 15
Liitunud: Pühapäev 11. Aprill 2010, 00:35:04
Status: Eemal

Re: Ahnenblatt

Postitus Postitas Virxile »

Assar kirjutas:
ElenElen kirjutas:Tere!
Miks ma ei saa -Ahnenblatis salvestada, olen algaja ja ilmselt teen midagi valesti. Sisestasin prooviks mõned nimed ja vajutasin SALVESTA, seejärel tuleb uus aken, kus pakub salvesuskohta ja variante, mis formaadis salvestada. Valisin ahn faili ja salvestuskohaks oma koduarvuti, aga mitte midagi ei salvestunud. Mida ma valesti teen_
Üldiselt nii see käima peakski. Mul on kogu aeg nii toiminud. Teine variant on fail menüü abil proovida või kasutada klahvikombinatsiooni Ctrl+S
Ilmselt mingi ajutine tõrge või ma ei tea mis ...
Mul toimib Ahnenblat kensti. Olen ülimalt rahul
Aga see mittesalvestamise põhjus võib olla selles, et esimest salvestust tehes peab andma esimesele failile nime. (nime saanud uue faili nimi tekib sinna kus on näidiseks Beispiel originaalfail)Näit: ElenEleni sugupuu. Hiljem, kui avad selle nime alt programmi, et lisada andmeid, uusi inimesi sugupuusse - vot siis alles kasutad salvestus nuppu.
Ehk siis Ahnenblat võimaldab ühes arvutis üles ehitada mitut erinevat, teineteisest täiesti lahus olevat sugupuud.
Treial, Trankmann, Tarna, Jõemägi, Aks, Mäe - otsingud Kambja, Kadrina, Narva ja Kunda kandist
surix
Postitusi: 1
Liitunud: Esmaspäev 27. September 2010, 13:27:09
Status: Eemal

Re: Ahnenblatt

Postitus Postitas surix »

Kas Ahnenblattiga saab avada Genist eksporditud Gedcom faili. Proovisin - ei õnnestunud, ütleb "See pole Ahnenbblatt fail". Kui siiski peaks saama, paluksin juhiseid, kuidas seda teha, võimalikult detailseid. Vabandust võhiklikkuse pärast.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Ahnenblatt

Postitus Postitas Assar »

surix kirjutas:Kas Ahnenblattiga saab avada Genist eksporditud Gedcom faili. Proovisin - ei õnnestunud, ütleb "See pole Ahnenbblatt fail". Kui siiski peaks saama, paluksin juhiseid, kuidas seda teha, võimalikult detailseid. Vabandust võhiklikkuse pärast.
Peaks ikka saama avada. Ma sain aru, et fail on gedcom formaadis. Kui sa vajutad ikoonile ava, üritab programm meeleheitlikult mõnda ahn. faili avada. Aga proovi avada fail menüüst ava alt ja vali GEDCOM-formaat. Siis peaks ta sellega hakkama saama küll.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
u.kask
Postitusi: 31
Liitunud: Pühapäev 24. August 2008, 17:41:08
Status: Eemal

Re: Ahnenblatt

Postitus Postitas u.kask »

Kasutan Ahnenblatti alates sellest aastast, sest kui ausalt öelda sai siiber geni hullusest, mis on inimesi haaranud. Tegelikult oleks üks pisikene kivikene programmi eestindaja kapsaaeda. Moodusta - nimekiri... annab mul sellise tulemuse nagu pildil. Ja mul kulus mitu-setu päeva, et aru saada, mida need vahekirjed numeratsioonis tähendavad tegelikult.

http://www.flickr.com/photos/raduga/5366976156/

Muidu programm ise on selline mõnus. Kiitus tegijale ja kiitus eestindajale.
HelleMai
Postitusi: 638
Liitunud: Teisipäev 10. November 2009, 02:23:11
Status: Eemal

Re: Ahnenblatt

Postitus Postitas HelleMai »

Proovin nüüd ka Ahnenblatti, aga tekkis mitu küsimust. Olen arvutialases terminoloogias suhteliselt nõrk, aga ehk keegi saab aru.
1. Transportisin andmed Genist Ahnenblatti, avasin tekkinud faili, panin uue nime nt. MART - kõik oleks nagu korras... aga. Muudatusi tehes tekib iga kord uus fail MART.001.bak jne 002, 003.... st. igal muudatusel uus number ja uus fail. Mis ma valesti olen teinud?

2. Tõin Genist enda veresugulaste andmed läbi enda kasutaja ja abikaasa omad läbi tema kasutaja. Sain kaks Ahnenblatti faili, milledele panin erinevad nimed. Kuidas ma saan nad omavahel ühendada?

Aitäh kõikidele, kes viitsivad ja suudavad minu küsimustest aru saada ja neile vastata!
janelys
Postitusi: 584
Liitunud: Teisipäev 21. Aprill 2009, 09:40:04
Asukoht: Kadrina
Status: Eemal

Re: Ahnenblatt

Postitus Postitas janelys »

1. arvan, et .bak laiendiga on backup ehk varufail.

2. arvan, et peaks saama küll ühendada... Selleks tee 1.failidest lahti ja siis lähed fail->liida andmed-> valid 2.faili oma arvuti menüüst ning open, kas siis ei liida neid 1. ja 2. omavahel? Oota mõne targema arvamus ära, kuid mina teeks nii. Ise pole seda proovinud, kuid arvan, et asi peaks nii toimima.
Uuritavad perek.nimed
Viru: Balder, Kulp, Terts, Rumberg, Tänavots, Paulmann, Neugast, Paal
Saare: Juhanson, Sai, Saar, Sepp, Tuurmaa, Tuisk, Olop
Pärnu-, Võru- ja Põlva: Palu, Kütt, Mikson, Kaha, Arnim, Kriiver, Vardja
Harju- ja Viljandi: Muru, Loopere
HelleMai
Postitusi: 638
Liitunud: Teisipäev 10. November 2009, 02:23:11
Status: Eemal

Re: Ahnenblatt

Postitus Postitas HelleMai »

1. Aga lõpuks on neid varufaile ju tuhandeid, kas see on siis normaalne ja peabki nii olema? :(

2. Liidetud sain, suur aitäh!
Viimati muutis HelleMai, Esmaspäev 15. August 2011, 22:27:08, muudetud 1 kord kokku.
janelys
Postitusi: 584
Liitunud: Teisipäev 21. Aprill 2009, 09:40:04
Asukoht: Kadrina
Status: Eemal

Re: Ahnenblatt

Postitus Postitas janelys »

Ise olen neid varufaile tähele pannud juhul kui salvestan asju mälupulgale. Kui teen oma arvutis, siis on backup'id kusagil mujal kaustas vist ja siis nad mind ei häiri. Seda kas nii peabki olema ei oska vastata. Ka ise pole ma arvuti asjanduses tugev. :oops:
Uuritavad perek.nimed
Viru: Balder, Kulp, Terts, Rumberg, Tänavots, Paulmann, Neugast, Paal
Saare: Juhanson, Sai, Saar, Sepp, Tuurmaa, Tuisk, Olop
Pärnu-, Võru- ja Põlva: Palu, Kütt, Mikson, Kaha, Arnim, Kriiver, Vardja
Harju- ja Viljandi: Muru, Loopere
u.kask
Postitusi: 31
Liitunud: Pühapäev 24. August 2008, 17:41:08
Status: Eemal

Re: Ahnenblatt

Postitus Postitas u.kask »

HelleMai kirjutas:1. Aga lõpuks on neid varufaile ju tuhandeid, kas see on siis normaalne ja peabki nii olema?
Ei ole tuhandeid, seadistustest saab ju määrata, mitu varufaili salvestatakse. Mul on see arv näiteks viie peale seatud.
Kuna mul on Ahnenblatt eestikeelne, siis

Igasugust - Seadistused - Nimestik ja seal on koht, kus saab panna varukoopiate arvu.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Ahnenblatt

Postitus Postitas Assar »

Kasutan siin ära juba olemasolevat teemat. Loodetavasti ei panda seda mulle pahaks. Nimelt on mul edasi anda üks uudis kõigile, kes juba kasutavad Ahnenblatti aga võib olla ka neile, kes seda varem teinud pole. Nimelt Ahnenblatt on vahepeal uuenenud ja uue versiooni saab alla laadida siit. Uus versioon sisaldab uuendusi mida varem polnud programmiga võimalik teha.
Näiteks saab nüüd lisada abielulahutuste andmeid, samuti ka samasooliste abielude kohta andmeid :roll:
Sisestusaknasse on lisandunud terve aken kõik võimalike nimede ja eesliidete ja järelliidete ning tiitlite jms tarvis. Saab lisada näiteks tiitli, mis peaks asuma nime ees - SIR Elton John (Dr. Friedrich, Krahv Monte Christo jne)
Saab lisada hüüdnime, hüüdnime väljale. Hüüdnime väljale võiks lisada ka perekonnanimeeelsed eestlaste nimed. Juhul kui inimesel on vähemalt kaks eesnime, saab lisada eraldi väljale nime, mille järgi neist teda põhiliselt kutsuti. on olemas ka järelliide - nt Tõnu Tamm jun., Karl XII, jne
Keeli on hulgaliselt. Nende vahetamine on lihtne. See on hea näiteks olukorras, kus suhtlete välismaise genealoogiga. Kõik meil esindatud kolm suuremat keelt - eesti, vene ja ukraina keel on võimalikud. Lisaks veel on võimalik töökeelena kasutada albaania, horvaadi, taani, tšehhi, hollandi, inglise, hispaania, prantsuse, saksa, ungari, itaalia, norra, poola, portugali, rumeenia, sloveenia, rootsi ja türgi keelt.
Ka varasemad mõned tõlkevead parandasin ära.
Väga põnev uuendus, mis on lisandunud on Kohanimede haldamine. Mulle õudsalt meeldis :) Nimelt saab kõiki andmebaasi kohanimesid hallata. Näiteks ühtlustada nimekujusid. Mul endal oli andmebaasis kohad Tartu, Tartu linn, Tartu, Estonia jne. Tegelikult üks ja sama linn. Saab lihtsa vaevaga muuta ühtsele kujule. Ikka juhtub, et liidad andmeid, mille on saatnud teine uurija. tema aga kasutab teist formatsiooni. Igale kohanimele saab lisada ka fotosid, tema geograafilised kordinaadid, märkmeid selle koha kohta (seal elasid mu vanemad, kes ainult head mul soovivad). Lihtne on vaadata ka, kes on ühe konkreetse kohaga seotud. Kui ma esimest korda seda vaadet kasutasin, tekkis mul paari kohaga mõte kontrollida, kas teatud inimesed võiks kuidagi sugulased olla (kaks seni sõltumatut kõrvalharu) ja olidki. Saab peaaegu, et iga koha juurde, midagi blogi sarnast tekitada.
Aga laadige alla! Muidu on ikka vana hea Ahnenblatt. Andke miskit tagasisidet ka.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
bingo
Postitusi: 17
Liitunud: Neljapäev 06. November 2014, 04:45:11
Status: Eemal

Re: Ahnenblatt

Postitus Postitas bingo »

Assar kirjutas: Väga põnev uuendus, mis on lisandunud on Kohanimede haldamine. Mulle õudsalt meeldis :) Nimelt saab kõiki andmebaasi kohanimesid hallata. Näiteks ühtlustada nimekujusid. Mul endal oli andmebaasis kohad Tartu, Tartu linn, Tartu, Estonia jne. Tegelikult üks ja sama linn. Saab lihtsa vaevaga muuta ühtsele kujule. Ikka juhtub, et liidad andmeid, mille on saatnud teine uurija. tema aga kasutab teist formatsiooni. Igale kohanimele saab lisada ka fotosid, tema geograafilised kordinaadid, märkmeid selle koha kohta (seal elasid mu vanemad, kes ainult head mul soovivad). Lihtne on vaadata ka, kes on ühe konkreetse kohaga seotud. Kui ma esimest korda seda vaadet kasutasin, tekkis mul paari kohaga mõte kontrollida, kas teatud inimesed võiks kuidagi sugulased olla (kaks seni sõltumatut kõrvalharu) ja olidki. Saab peaaegu, et iga koha juurde, midagi blogi sarnast tekitada.
Aga laadige alla! Muidu on ikka vana hea Ahnenblatt. Andke miskit tagasisidet ka.
Kohanimede muutmisega on see teema, et kui sa kõik ära ühtlustad, siis pärast ei saa enam teada kes millise režiimi ajal sündis kuna kõigile läheb külge üks ja seesama ühtlustatud nimi
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Ahnenblatt

Postitus Postitas Assar »

bingo kirjutas: Kohanimede muutmisega on see teema, et kui sa kõik ära ühtlustad, siis pärast ei saa enam teada kes millise režiimi ajal sündis kuna kõigile läheb külge üks ja seesama ühtlustatud nimi
Mhm! Kas sa kasutad siis andmeid nii, et enne 1917 sündinud inimesed võivad olla sündinud Jurjewis (ja Revalis). Veel vanemad Dorpatis? Üldiselt mis režiimi ajal keegi sündis näitab ära ju ka kuupäev millega kohanimi seostatud on. Mul sugupuus on 16...17 sajandis inimesi sisestatud, natuke imelik on panna küll neid sündima Kaliningradis. Kalininit polnud siis uneski nähtud, aga kuna lähtun põhimõttest, et kohanimed on tänapäevased ja vaid siis tollased kui ma ei tea, mis nime koht tänapäeval kannab, siis on Kaliningrad mitte Königsberg või Monte Regium.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
bingo
Postitusi: 17
Liitunud: Neljapäev 06. November 2014, 04:45:11
Status: Eemal

Re: Ahnenblatt

Postitus Postitas bingo »

reval on ka tartu?
pmst peaks nii märkima:
Nimi1, aastad jms - Tartu (Jurjev)
Nimi2, aastad jms - Tartu (Dorpat)

aga neid kahte ei saa ühtlustada kohanimeks "Tartu" kuna kui sa vaatad vanu kaarte kus sellist nime ei ole, siis sa ei saagi aru mis kohaga tegu (tartu on lihtsalt näide, väiksemad kohad pole nii tuntud). Ja kui reziimiaegne nimetus on kirjas, siis jääb koht jms paremini meelde (aastaarvuga on see keerukam)
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Ahnenblatt

Postitus Postitas Assar »

bingo kirjutas:reval on ka tartu?
pmst peaks nii märkima:
Nimi1, aastad jms - Tartu (Jurjev)
Nimi2, aastad jms - Tartu (Dorpat)

aga neid kahte ei saa ühtlustada kohanimeks "Tartu" kuna kui sa vaatad vanu kaarte kus sellist nime ei ole, siis sa ei saagi aru mis kohaga tegu (tartu on lihtsalt näide, väiksemad kohad pole nii tuntud). Ja kui reziimiaegne nimetus on kirjas, siis jääb koht jms paremini meelde (aastaarvuga on see keerukam)
Reval on Tallinn, vaevalt te seda ei tea. Sellist andmete sisestamise filosoofiat kohtan kusjuures esimest korda. Ega ma ei ütlegi midagi. Igaüks võib teha nagu tahab. Minule meeldis teisiti ja mina tegin nii. Ahnenblatt andis selleks võimaluse, seda võimalust ei pea sina kasutama kui ei soovi. Ahnenblatt võimaldab suhteliselt paindlikku kasutamist, mistõttu mulle see meeldibki
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
u.kask
Postitusi: 31
Liitunud: Pühapäev 24. August 2008, 17:41:08
Status: Eemal

Re: Ahnenblatt

Postitus Postitas u.kask »

Kas ongi versiooniga 2.88 käkk kokku keeratud? Et programm ei pea meeles kasutaja poolt määratud seadistusi. Mul on portable variant. Default on Igasugust - Seadistused - Üldine - linnuke lahtris Automaatne kuupäev parandus kirjutamise ajal, mis tähendab seda, et kui sisestan kuupäeva kujul 5. november 2014 näiteks, siis programm parandab automaatselt selle kujule 5.11.2014. Kuna mul on kõigis kuupäevades kuude nimed välja kirjutatud, siis oleks loogiline, et kui koristan selle linnukese ja vajutan nõus, siis programm peab ka selle asja igavesti meeles, mitte ainult sulgemiseni. Järgmine kord programmi avades on see linnuke rõõmsalt tagasi ja tuleb ta jälle ära koristada. Nii paistab olevat ka teiste seadistustega. Programm lihtsalt unustab kasutaja määratud seadistused sulgedes ära. Selline asi küll au ei tee. Läksin tagasi variandile 2.74, millel pole sellist puudust. Mida kasutaja on määranud, see ka meeles peetakse.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Ahnenblatt

Postitus Postitas Assar »

Minul sellist asja pole esinenud, ma isegi ei oska pakkuda, mis sul juhtunud on? Minul laseb programm kirjutada kuupäeva lahtrisse kasvõi "2 esmaspäev pärast kolmainupüha 1567".
Midagi ei korrigeerita.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
u.kask
Postitusi: 31
Liitunud: Pühapäev 24. August 2008, 17:41:08
Status: Eemal

Re: Ahnenblatt

Postitus Postitas u.kask »

http://nagi.ee/photos/u_kask/24264419/in-set/397875/ Teen asja piltlikuks, kõige alumine seadistus, seal ongi see linnuke, mis igakord programmi avamisel, nagu aamen kirikus, tagasi on, kuigi olen eelnevalt maha võtnud ja "Nõus" klõpsanud. Vanemal versioonil on jah, et mida sisse toksid, see on.
eeros
Postitusi: 154
Liitunud: Reede 23. Oktoober 2015, 12:37:10
Status: Eemal

Re: Ahnenblatt

Postitus Postitas eeros »

Siinpool 2.288 Portable ja laseb ka kuupäeva lahtrisse kirjutada, mida iganes.
Kasvõi "ei tea" :P
Vasta

Mine “Arvutiprogrammid”