palun abi

Arhiivimaterjalidest (sh Saagas olevatest) raskesti aru saadavate sõnade jm välja lugemine
Vasta
männiku
Postitusi: 101
Liitunud: Kolmapäev 22. September 2010, 08:56:09
Status: Eemal

palun abi

Postitus Postitas männiku »

palun abi tõlkimisel lisatud lingil nr.45 all kõik mis kirjas ja personaalselt Mari Sarvelt,kes tõlkis Juhan Indriksoni ja tema naise Kai Kassi kohta EAA.1168.1.199 1834-1860. Milline seos on neil ülal nimetatud linkidega ja kes võiksid olla Tõnno Indriksoni (Indriksi) vanemad? Aitäh! Alfred Indrikson
männiku
Postitusi: 101
Liitunud: Kolmapäev 22. September 2010, 08:56:09
Status: Eemal

Re: palun abi

Postitus Postitas männiku »

Mari.Sarv
Postitusi: 800
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 15:34:11
Status: Eemal

Re: palun abi

Postitus Postitas Mari.Sarv »

Lippardi talus
Tõnu Indriks, eelmise revisjoni ajal 1816 olnud 36 a.v., nüüd, st. 1834 54 a.v.
Tema esimene poeg Mihkel, vastavalt 12/30 a.v.
tolle [Mihkli] pojad Tõnu ja Jüri, 1816 polnud sündinud (neugeboren), 1834 vastavalt 3,5 ja 0,5 aastat vanad
Tema teine poeg Mart, olnud 1816 9 aastane ja vahepeal surnud [verstorben]
kolmas poeg Hans 5/23 a.v.
neljas poeg Juhan 2/20

paremal pool:
Tõnu naine Tiiu 68 a.
Mihkli naine Mari 30 a.
ja teenijatüdruk (dienstmagd) Mari 14 a.

Juhan Indrikson võib olla Tõnu neljas poeg, vanuse ja isanime poolest sobiks. Aga tema isale on abielukirjes viidatud kui Everti Tõnule, st. et too peaks olema näiteks elanud varem või hiljem Everti talus.
Tõnu vanemaid leiad ehk tõenäoliselt varasematest revisjonidest, talu number enamasti jääb samaks ja revisjonides on ära näidatud, kui inimesed on liikunud kahe revisjoni vahepeal mujale. Revisjone pidi saab enamasti üsna hästi ajas tagasi liikuda.
Meetrikaid võib ka sirvida, varasemates meetrikates perenimesid pole, aga viidatakse talunimele ja mõisale, siis võiks jälgida sama mõisa all nimesid Everti ja Lippardi.

Edu otsingutes,
Mari
männiku
Postitusi: 101
Liitunud: Kolmapäev 22. September 2010, 08:56:09
Status: Eemal

Re: palun abi

Postitus Postitas männiku »

Tere,Mari! Olen selles postituses pannud lingi (veel pika brauseri lingi, ei osanud ma siis veel neid lühikesi panna), kus ma küsimuse esitasin ja sa vastasid, et "abielukirjes on kirjas Everti Tõnno" .... jne.Aga ma nüüd oma paberites otsides ei leia seda linki ja seda pikka ei oska mina nähtavaks teha. Aga sina ju teda nägid, kui abielukirjest kirjutad. Äkki paneksid ka minule selle lingi lühikesel kujul,et ta lahti läheks ja ma näeksin teda ja mis seal kirjas on. Aitäh. Alfred
Mari.Sarv
Postitusi: 800
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 15:34:11
Status: Eemal

Re: palun abi

Postitus Postitas Mari.Sarv »

Ole lahke: http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA.1865.3.239/4:23" onclick="window.open(this.href);return false; :)
maurus
Postitusi: 133
Liitunud: Esmaspäev 04. Oktoober 2010, 12:32:10
Status: Eemal

Re: palun abi

Postitus Postitas maurus »

Aitäh ja head und!
Vasta

Mine “Arhiivimaterjalidest välja lugemine”