Mul üks Aleksei kaotsi läinud...

Vasta
Katsa
Postitusi: 3735
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Mul üks Aleksei kaotsi läinud...

Postitus Postitas Katsa »

... ega mul vist suurt lootust teda - või õigemini tema sünnikannet leida pole, aga ehk siiski hakkab kellelegi kuskil silma.

Aleksei on Räpina 1850. a. hingeloendis siin Saaga EAA.1865.2.72/9:14?161,555,1035,89,0 - selle järgi on ta oma ema Gruna (kelle kirikuraamatu kohane ristinimi peaks olema Agrippina) abieluväline laps. Revisjoni järgi on ta sündinud kuskil 1843. a. paiku, hilisemad andmed lubavad oletada ka paar aastat varasemat sündimist.

Kogu see perekond istub Räpina õigeusu koguduse pihiliste nimekirjades kenasti kirjas algul Räpina mõisa Nulga külas ja hiljem Kahkva mõisa (kui ma nüüd mööda ei pane) Suure-Veerksu külas. Aga sellele Agrippinale ei teki juurde vallaslast. Ja ma ei leia seda titte mitte kuskilt üles. Agrippina ei käi pihil 1843.-44. aastal. Mis viib mõttele, et ehk oli ta kuskil mujal ja laps sai ka seal mujal ristitud. Aga kus see "muja" siis olla võiks, vot seda ma kohe mitte ei mõista leida.

Nii et kui keegi peaks komistama mõnele sohilaps Alekseile, kelle ema on tüdruk Agrippina Andrejeva, perekonnanimeks võib olla märgitud (kuid ei pruugi) Tihanov, siis oleks mul hea meel sellest teada saada :D
Katrin H.
Katsa
Postitusi: 3735
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Re: Mul üks Aleksei kaotsi läinud...

Postitus Postitas Katsa »

Laius-Tähkvere valla perekonnakirjade järgi on Aleksei sünnikuupäev 12.07.1840, valla nimejuhatajas on 12.12.1840 - niipaljukest olen siis juurde leidnud.

Kas keegi oskaks öelda, mis olendid on "Paidovskie meštšanje" Räpina õigeusu pihiliste nimekirjas? Saaga EAA.1971.2.41:283?2796,2578,467,108,0 - mingi linna elanikud? Järgmise kaadri alguses on minu otsitav Aleksei oma ema juures ja ema on läinud mehele sellele meštšanjele.
Katrin H.
hurma.jyrgenson
Postitusi: 124
Liitunud: Teisipäev 12. August 2008, 18:55:08
Asukoht: Kuusalu
Status: Eemal

Re: Mul üks Aleksei kaotsi läinud...

Postitus Postitas hurma.jyrgenson »

Kas Paide ei või olla?
Seal eespool on Beppobckie (Võru) ja Bалкскiе (Valga)

Kas "meštšanje" on kodanikud? elanikud? koguduse liikmed?
Tank puu
Katsa
Postitusi: 3735
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Re: Mul üks Aleksei kaotsi läinud...

Postitus Postitas Katsa »

Jah, ma mõtlesin ise ka Paide peale. Aga Paide oli sel ajal rohkem Weissenstein. Kui vaadata teisi kohanimesid pihiliste raamatus, siis kasutatakse pigem saksa- kui eestikeelseid nimesid (mõisade ja linnade kohta). Mistõttu ma päris kindel küll ei ole. Pealegi on Paide ju hoopis teises kubermangus ja kuskil hakkas silma, et näiteks mingi Pihkva kubermangu linna või koha inimese puhul oli kubermang eraldi ära mainitud.

Meštšanin peaks vist olema linna elanik.

Aga tundub, et püsivus viib ikka sihile - mul on kõva kahtlus, et see ongi see õige Aleksei Saaga EAA.1997.1.593:85?148,645,1185,596,0

Klapivad 1) lapse nimi 2) ema nimi, mis pole kuigi sage 3) ema isanimi 4) vallaslaps 5) umbkaudne sünniaeg

Ei klapi 1) ema on kirjas mitte Räpina, vaid mingi muu mõisa all (mis see olla võiks?) 2) hilisematest dokumentidest võib välja lugeda, et Aleksei ristiisa nimi peaks olema Gavrila

Huvitav, mis võiks tähendada see ema ees olev märkus "pripisannaja k mõzõ" - kirjutatud mõisa alla? Kui selle aja Võru pihiliste nimekirju vaadata, siis ühtegi Agripina Andrejevat koos ega ilma lapseta seal pole. Küll on aga justkui erinevas staatuses talupoegi - "krestjanin mõzõ...", "prinadležaštšaja krestjanka k mõzõ ..." ja "pripisannaja k mõzõ ... krestjanka".
Katrin H.
Ingrid.Raudsepp
Postitusi: 74
Liitunud: Pühapäev 02. August 2009, 13:31:08
Status: Eemal

Re: Mul üks Aleksei kaotsi läinud...

Postitus Postitas Ingrid.Raudsepp »

Mulle tundub, et seal see mõisanimi on Tilsi, Tilsi mõis.
Vasta

Mine “Räpina kihelkond”