Kihelkonna, mõisavalla ja küla nimekiri

Vasta
Ele0nora
Postitusi: 6
Liitunud: Esmaspäev 23. Veebruar 2009, 08:02:02
Asukoht: Auckland, Uus-Meremaa
Status: Eemal

Kihelkonna, mõisavalla ja küla nimekiri

Postitus Postitas Ele0nora »

Tere!

nagu pealkirjas on kirjas, siis otsin infot, kas kusagil internetis on ära tehtud see suur töö, et kõik Eesti kihelkonnad koos sinna alla kuuluvate mõisavaldade ning küladega on kokku pandud üheks andmebaasiks või nimekirjaks? Wikipedias on küll üht ja teist, kuid kõike korraga ei ole.

Tean, et ka raamatukogus on mõningad sellealased raamatud olemas, kuid ligipääs nendele puudub :(

Aitäh abi eest!

Tervitades,
Ele0nora :)
Juurtes kinni :)
arvo.barbo
Postitusi: 52
Liitunud: Laupäev 17. Jaanuar 2009, 22:50:01
Status: Eemal

Postitus Postitas arvo.barbo »

Ele0nora
Postitusi: 6
Liitunud: Esmaspäev 23. Veebruar 2009, 08:02:02
Asukoht: Auckland, Uus-Meremaa
Status: Eemal

Postitus Postitas Ele0nora »

Hei hei!

suur aitäh!

mul mure selles, et tean, et mu esivanemad tulid Asukülast, seda aga kas on tegemist Asuküla mõisaga Ridala vallas, või Asuküla külaga Saaremaal ma ei tea.
Kui hakata Saaga personaal raamatuid vaatama, siis Läänemaalt leian ma küll mõned potensiaalsed aga Saaremaal Kaarma valla all on nii palju lehekülgi ja otsingu võimalus puudub, kui aus olla siis ma isegi ei tea, millise Kaarma valla personaal raamatu alla Asuküla isegi kuuluda võiks.

Kuna mul on aga lünk aastatel 1890(ndad) kuni 1930, siis peaksin uurima mõlemat kanti nii Risti valda kui ka kogu Kaarma valda aga 50% oleks tegemist tühja tööga :(

Aga küllap selles sugupuu uurimise võlu seisnebki :D

Aitäh veel kord!
Juurtes kinni :)
kaire.ley
Postitusi: 36
Liitunud: Neljapäev 26. Juuli 2007, 10:06:07
Status: Eemal

Postitus Postitas kaire.ley »

Saaremaa Asuküla kuulus arvatavasti Kaarma ehk Vana-Kaarma rüütlimõisa (Karmelhof) alla. Soovitav oleks vaadata 1826.a. hingeloendite algusest - seal on antud mõisas pandud perekonnanimed, siis ei ole vaja nii palju lehekülgi läbi lapata.
Aga võibolla juba keegi uurib Teie perekonnanime? Saaremaa uuritavad perekonnanimed leiab kihelkondade kaupa aadressilt
http://www.genealoogia.ee/saaremaa/uuritavad.html
Loodan, et sellest on abi. Jõudu tööle!

Kaire
janelys
Postitusi: 584
Liitunud: Teisipäev 21. Aprill 2009, 09:40:04
Asukoht: Kadrina
Status: Eemal

Postitus Postitas janelys »

Ka mina oleksin huvitatud leidmast 1826.a. hingeloenditest Kaarma kandis pandud perenimedest. Kust ma täpsemalt Saagast selle üles leian?
kaire.ley
Postitusi: 36
Liitunud: Neljapäev 26. Juuli 2007, 10:06:07
Status: Eemal

Postitus Postitas kaire.ley »

Saaga » Hingeloendid » Liivimaa kubermangu revisjonilehtede kollektsioon » Vaherevisjon 1826 » Saaremaa » Kaarma kihelkond »

Üldjuhul on iga mõisa hingeloendi esimestel lehekülgedel selles mõisas pandud perekonnanimed tähestikulises järjekorras ning viited lehekülgedele ja talunumbritele, mille järgi leiad vajaliku perekonna kiiresti üles.
Vasta

Mine “Kasulikke linke”