My Heritage 3.0 toetab eesti keelt

Arvutiabi
Vasta
urmash
Postitusi: 50
Liitunud: Neljapäev 06. Detsember 2007, 14:56:12
Kontakt:
Status: Eemal

My Heritage 3.0 toetab eesti keelt

Postitus Postitas urmash »

MyHeritage lasi väla uue versiooni 3.0 mis toetab ka eesti keelt

http://www.myheritage.com/family-tree-builder

Programmile luuakse ka vastav sugupuu veebisait. Selle lahenduse eesliseks on et töötades oma arvutis pakub programm netiühenduse olemasolul peale muudatuste salvestamist ka nende automaatset üleslaadimist. Ma ei tea veel mis juhtub siis kui mituinimest korraga seda prgrammi kasutavad. Ka on probleem selles et ainult kuni 1000 isikuga sugupuu korral on avaldamine tasuta, suuremate suguvõsade korral tahetakse ca 100 krooni kuumaksu.
UrmasH:

Erk, Paat
laura.liinat
Postitusi: 36
Liitunud: Teisipäev 13. November 2007, 22:23:11
Status: Eemal

Postitus Postitas laura.liinat »

Võiksin välja tuua ka eesti keelse variandi miinused. Pärast paari päevast kasutamist ilmnes, et kõik kohanimed on eesti keelses variandis puudu, mis varem inglise keelses salvestatud. Lisaks ei näita isiku profiili avades (soovides teha muudatusi) ka nime. Mina läksin taas võõrkeelele üle, sest eesti keelne pole minu meelest päris õigesti tõlgitud ning on kuidagi poolik oma lahenduselt ja ühilduvuselt.
Kärri.Sõelsepp
Postitusi: 88
Liitunud: Esmaspäev 10. November 2008, 17:55:11
Asukoht: Harjumaa
Status: Eemal

Postitus Postitas Kärri.Sõelsepp »

Installisin ka uue eesti keelse variandi ja minul küll mingeid probleeme ei ole ilmnenud. Kõik isiku - ja kohanimed on õiges kohas.
Seega mina julgen küll soovitada.
mer.le
Postitusi: 5
Liitunud: Teisipäev 19. Mai 2009, 19:49:05
Status: Eemal

Postitus Postitas mer.le »

Katsetasin myheritaget. Väga mugav, eesti keel sisestamisprogrammis toimib, aga kui lood tabeli, siis seal tuleb ikka inglise keel?
Birth: Apr 9 jne
Kas nii ongi? Või saab ka webis avalikustatu eestikeelsena?
Tänud!

Otsin alles, mida kasutama hakata.. katsetamiseks olen paari proovinud..
mer.le
Postitusi: 5
Liitunud: Teisipäev 19. Mai 2009, 19:49:05
Status: Eemal

Postitus Postitas mer.le »

vabandage rumalat..
Myheritage kasutajatele veel küsimus, otsisin pikalt tulemusteta, kust (kas?) saan määrata, et ta näitaks isiku perekonnanime, mitte neiupõlvenime?
Parim oleks muidugi perekonnanimi ja neiupõlveperekonnanimi näiteks sulgudes?
Ulvi Lepplaan
Postitusi: 29
Liitunud: Laupäev 17. Jaanuar 2009, 22:41:01
Asukoht: Harjumaa, juured Saaremaal ja Muhus
Status: Eemal

Postitus Postitas Ulvi Lepplaan »

See puudus sel programmil tõesti on, et naise abielunime ta ei näita ja muudab ära vabaabieluliste naiste nimed. Üsna meelevaldne isetegevus. Ometi ta oskab sisestatud abielunime järgi inimese kenasti üles leida.
Ulvi Lepplaan.
Kärri.Sõelsepp
Postitusi: 88
Liitunud: Esmaspäev 10. November 2008, 17:55:11
Asukoht: Harjumaa
Status: Eemal

Postitus Postitas Kärri.Sõelsepp »

Nimede näitamise variante on Myheritages alajaotuses - tööriistad - valikud - nimed.
mer.le
Postitusi: 5
Liitunud: Teisipäev 19. Mai 2009, 19:49:05
Status: Eemal

Postitus Postitas mer.le »

Kärri.Sõelsepp kirjutas:Nimede näitamise variante on Myheritages alajaotuses - tööriistad - valikud - nimed.
Tänud. Leidsin selle koha (ta näitab aga ikka vaid haldamisprogrammis, webivariandis kuvab ainult neiupõlvenime lahtri).
Küsimus veel nn printväljundi kohta: (family tree - print charts - generate chart). Üritasin seal erinevaid variante. Väljatrüki jaoks tuleb ikka ainult neiupõlvenimi ja sünni-surmaaeg. Ometi ta laseb seal valida (facts).
Tulemas kokkutulek, tahaks "tädikeste" jaoks väljatrükid teha (suguvõsa ei ole väga suur, esialgu umbes paarsada nime, võimalik printida puu ju ka osade kaupa), tahaks, et oleks näha perekonnanimi (sh neiupõlve), sünni ja surmaaeg.

Äkki ongi ainus võimalus sisestada nimi ühel real (st neiupõlvenimi koos abielunimega, mitte eraldi lahtrites?) Sel juhul tuleb vist naiste puhul sisestada neiupõlvenime reale, sest ta võtab selle sealt, kui see tühi, siis kuvab ainult eesnime?

Loodan, et polnud väga segane jutt. Suur tänu aitajatele..
piret.oun
Postitusi: 41
Liitunud: Teisipäev 04. November 2008, 23:27:11
Status: Eemal

Postitus Postitas piret.oun »

Tere MyHeritage kasutajad.
Tekkis probleem "joonised" esitamisel kadusid isikute nimed ja ma ei oska neid tagasi saada. Tegin eelmine päev veel proovi trükkimise ja siis oli kõik OK aga järgmisel päeval üllatuseks nimed puudusid. Näitas kuupäevi, mida olin soovinud, et näidatakse. Menüü ribalt tööriistad näitab, et kõik on nii nagu vaja.
Kummaline on veel see, et alustasin uut suguvõsa ja seal on joonisel nimed olemas ja valikud samad mis teiselgi. Samuti näitab nimesid lehvik skeemil.
Olen segaduses
Restart ka ei aidanud. Isikuid kõigest 200 ringis.
Kas oskab keegi öelda, kas on veel lootust nimed tagasi saada

piret
janelys
Postitusi: 584
Liitunud: Teisipäev 21. Aprill 2009, 09:40:04
Asukoht: Kadrina
Status: Eemal

Postitus Postitas janelys »

Minul kadusid ka algusaegadel kord kõik nimed ära, kuid mees sai need varufaili kasutades kuidagi tagasi. Ise juba nutsin (tol korral oli isestatud veidi alla 500 isiku). Ma ei tea täpselt kuidas ta seda tegi, kuid vist oli mingi keele probleem asja juures.
Kessu
Postitusi: 4
Liitunud: Pühapäev 21. Juuni 2009, 11:09:06
Status: Eemal

Postitus Postitas Kessu »

isiklikult registreerisin ja hakkasin sellel lehel tegutsema möni päev tagasi, aga suht raske on muudatusi teha. Eriti nimede suhtes. Hetkel oskan vaid seda, et kui ma tahan abikaasat/elukaaslast muuta, tuleb mul lapsed ja lapselapsed ära kustutada ja uuesti sisestada. Samuti abielu staatus :( Ju pean rohkem harjutama ja katsetama, v peab tegema paberile ennem skeemi, kust hiljem seda arvutisse trükkida? :o Olen suht segaduses :(
arvo.barbo
Postitusi: 52
Liitunud: Laupäev 17. Jaanuar 2009, 22:50:01
Status: Eemal

Postitus Postitas arvo.barbo »

Kessu kirjutas:isiklikult registreerisin ja hakkasin sellel lehel tegutsema möni päev tagasi, aga suht raske on muudatusi teha. Eriti nimede suhtes. Hetkel oskan vaid seda, et kui ma tahan abikaasat/elukaaslast muuta, tuleb mul lapsed ja lapselapsed ära kustutada ja uuesti sisestada. Samuti abielu staatus :( Ju pean rohkem harjutama ja katsetama, v peab tegema paberile ennem skeemi, kust hiljem seda arvutisse trükkida? :o Olen suht segaduses :(
kui isikute nimekirjas valida isik ja sellel klikkida avaneb kast konkreetse inimese kohta ja seal muutmise koht olemas-nimi, lapsed, abikaasa jne.
janelys
Postitusi: 584
Liitunud: Teisipäev 21. Aprill 2009, 09:40:04
Asukoht: Kadrina
Status: Eemal

Postitus Postitas janelys »

Ka mina pidin esialgu mõne inimese uuesti sisestama enne kui taipasin kuidas infot isikute kohta muuta. Kuid nüüd, seda programmi rohkem kasutades olen leidnud, et enamik asju suhteliselt kergesti vahetatavad, sh vanemad (vanemate vahetus laste puhul) jms.
janelys
Postitusi: 584
Liitunud: Teisipäev 21. Aprill 2009, 09:40:04
Asukoht: Kadrina
Status: Eemal

Postitus Postitas janelys »

Mina My Heritage'ga üldiselt väga rahul.
Ainukeseks probleemiks see, et üle 500 inimesega sugupuu hoidmine internetis on tasuline, kui õigesti olen aru saanud. Mul üle 2000 isiku sisestatud ning pole julgenud sellele arvutile, kus andmed sees on, internetti taha ühendada, et ehk hakkavad raha küsima. Samas tahaks skeemi sugulastele, kes andmeid minuga jaganud, oma plaani ju näidata. Kas keegi teab, kas saab kuidagi plaani osadeks jagada ja osaliseltki üles internetti laadida?
Kas keegi kasutab ka tasulist varianti sellsest programmist? Kui jah, siis kuidas rahul olete?
moonika.pohla
Postitusi: 191
Liitunud: Pühapäev 07. Juuni 2009, 19:18:06
Asukoht: Lääne-Virumaa
Status: Eemal

Postitus Postitas moonika.pohla »

Tere! Tõmbasin ka selle MyHeritage, mis pidi eestikeelne olema. Selle lingi, mis kohe teema alguses oli antud ja mis välja tuli- ei mingit eesti keelt. Kust ma selle eesti keele nüüd saan? :( :( :( Kas keegi oskab aidata? Aitäh.
janelys
Postitusi: 584
Liitunud: Teisipäev 21. Aprill 2009, 09:40:04
Asukoht: Kadrina
Status: Eemal

Postitus Postitas janelys »

Üleval menüüriba all on ikoonide rida. Paremal Premiumi ikooni ja abi ikooni vahel on minul keele ikoon. Klõpsa sellele ja pane tärnike eesti lipu ette, siis peaks tulema. Kui ei, siis anna teada, eks ma siis püüa põhjalikumalt uurida või abikaasalt küsida, kuidas ta mulle eesti keele pani.[/img]
moonika.pohla
Postitusi: 191
Liitunud: Pühapäev 07. Juuni 2009, 19:18:06
Asukoht: Lääne-Virumaa
Status: Eemal

Postitus Postitas moonika.pohla »

Tere! Aitäh vastuse eest, aga...
See keele muudatus on minul hoopis all paremal nurgas. Ja seal polegi üldse eesti keelt näidatud. Praegu kasutan vene keelt, aga eesti keel oleks loetavam ikka kõigi jaoks, nii noorte kui vanade. Ja kui vaatan seda näidist, mis ette lööb, siis seal on eesti keel ju olemas, aga mulle ei tulnud see üldse laadimisel kaasa. :( Selline kurb värk.
moonika.pohla
Postitusi: 191
Liitunud: Pühapäev 07. Juuni 2009, 19:18:06
Asukoht: Lääne-Virumaa
Status: Eemal

Postitus Postitas moonika.pohla »

Tundub, et ma sain hakkama, selle lingi alt ei tulegi õige versioon välja. :P :)
janelys
Postitusi: 584
Liitunud: Teisipäev 21. Aprill 2009, 09:40:04
Asukoht: Kadrina
Status: Eemal

Postitus Postitas janelys »

Siis on tore, kui saite selle eestikeelseks!
aleksa60
Postitusi: 2
Liitunud: Pühapäev 07. Märts 2010, 13:35:03
Status: Eemal

Re: My Heritage 3.0 toetab eesti keelt

Postitus Postitas aleksa60 »

Tere! Kui mul on juba netis myheritage.com sugupuu juba üleval, kas ma saan programmiga Family tree Builder (nüüd juba 4, eesti keelne versioon) seda muuta ja täiendada?
Kristy
Postitusi: 280
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 14:54:11
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: My Heritage 3.0 toetab eesti keelt

Postitus Postitas Kristy »

Family tree Builder 4 kuidas leida sellel eesti keelne versioon? Trükkisin selle googlesse ja mulle vaatas vastu sulaselge vene keel :(
Vabandan saamatuse pärast.
kristy
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Re: My Heritage 3.0 toetab eesti keelt

Postitus Postitas Mardo Margumets »

Kristy kirjutas:Family tree Builder 4 kuidas leida sellel eesti keelne versioon? Trükkisin selle googlesse ja mulle vaatas vastu sulaselge vene keel :(
Vabandan saamatuse pärast.
kristy
Siit saad programmi http://www.myheritage.com/family-tree-builder" onclick="window.open(this.href);return false;
Installides või pärast saad valida eesti keele.
Kristy
Postitusi: 280
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 14:54:11
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: My Heritage 3.0 toetab eesti keelt

Postitus Postitas Kristy »

Suured tänud Sulle, Mardo!!! :)
Vasta

Mine “Arvutiprogrammid”