Uuritavate nimede andmebaas.

Vasta
Uku.Velbri
Postitusi: 1105
Liitunud: Laupäev 15. September 2007, 17:43:09
Asukoht: Tallinn, Nõmme. Esipõlved - Ellamaa, Vastse-Antsla, Vana-Kuuste, Restu, Juuru, Mustjõe.
Status: Eemal

Uuritavate nimede andmebaas.

Postitus Postitas Uku.Velbri »

Tea, kas mu mõtisklus nüüd õige teema sisse satub, kuid arutleks ikkagi. Et siis tekkis mõte - kas oleks võimalik luua andmebaas a'la EKI, ainult, et uuritavate perenimede oma. Toksid nime, või siis osa sellest, sisse ja asi näitab kätte kõik uuritavad nimede variandid koos infoga, mida selle nime uurimise alla võtnud inimene avalikkuse alla on usaldanud.
Kuna minu aju pole evolutsiooni käigus IT-geene omastanud, ei oska selle keerukust hinnata :? .
Tervitades,
Uku
Traaditu köne 56 48 43 78.
______________________________
Exitus opes excusare potest,
dum sit aliquid ad finem excusandum.
anu.jarv
Postitusi: 251
Liitunud: Kolmapäev 12. Juuli 2006, 18:03:07
Status: Eemal

Postitus Postitas anu.jarv »

Midagi taolist olemas http://www.hot.ee/mether/maakonnad.htm , aga hõlmab vist ainult EGeS-iga seotud inimesi, samuti ka osakondades olemas.
samas näieks see sama loend ei avalda mingeid andmeid uurija kohta, mailiaadress võiks näiteks olla ju, et saaks kontakti võtta.
Maakondlikes osakondades ka nimed ja seal tihti ka kontaktandmed olemas, aga ise olen mitme sellise otsa komistanud, kes endast mingit elumärki ei anna. Leian, et sellisel juhul ei tasuks ka oma maili ega uuritavaid nimesid netti üles riputada, kui inimene suhelda ei soovi.
Ja nagu üks EGeS-i inimene mulle ütles, ega meie ei tea, mida inimesed väljastpoolt (st mitteliikmed) teevad, siis tundub, et ega nad eriti ei tahagi teada.
Üldiselt tundub, et seesama foorum ja selle otsing annab kõige rohkem kontakte, ise olen siit päris mitmeid kaugeid sugulasi leidnud või siis nemad mind.
Kärri.Sõelsepp
Postitusi: 88
Liitunud: Esmaspäev 10. November 2008, 17:55:11
Asukoht: Harjumaa
Status: Eemal

Postitus Postitas Kärri.Sõelsepp »

Mulle sellise andmebaasi/nimekirja mõte meeldib. Kui andmebaasi tegemine keeruline on, siis võiks ju siia foorumisse teha mingi nimekirja, kes ja mida uurib.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Minu arust väga viis idee Ukult. ainult,e t kes ära teeb ...

Nimetatud lehekülg ...
http://www.hot.ee/mether/maakonnad.htm

.. midagi on, aga üsna puine. Sellel andmebaasil oleks mõte siis, kui ma saan sinna sisse logida ja ise need nimed kirja panna, muuta, lisada, kustutada kui vaja ja muidu toimetada. Antud leheküljel oli kunagi paar asja natuke metsa poole üritasin asja ajada, et kõik oleks korrektne. Ikka inimesed teevad vigu - aga milline asjaajamine... lõpuks loobusin. Lõpuks tehti mulle selgeks kui paar nime polnud Eestist pärit, et pole ju neid mõtet ülesse riputada, sest SEE NIIKUINII EI HUVITA JU MITTE KEDAGI! Sellisel kujul andmebaas on parem kui mitte midagi, aga parem võiks ikkagi olla :)
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Uku.Velbri
Postitusi: 1105
Liitunud: Laupäev 15. September 2007, 17:43:09
Asukoht: Tallinn, Nõmme. Esipõlved - Ellamaa, Vastse-Antsla, Vana-Kuuste, Restu, Juuru, Mustjõe.
Status: Eemal

Postitus Postitas Uku.Velbri »

Eeei, sellist hot ee asja ma ei mõelnud. Ikka sellist, et toksid näit "ller" sisse ja saad kõik Millerid ja Müllerid, Millersohnid ja Müllersonid korraga pildiaugu sisse. Lisaks saaks koordinaatide järgi jälgi leida ja muud ilusat.
Ma kahtlustan, et ega EKI loojad ise softi ei leiutanud, vöi... . Kui selline põhi oleks kuskilt allalaetav, siis saaks alguse kätte ehk :roll: .
Tervitades,
Uku
Traaditu köne 56 48 43 78.
______________________________
Exitus opes excusare potest,
dum sit aliquid ad finem excusandum.
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Mardo Margumets »

Uku.Velbri kirjutas: Ma kahtlustan, et ega EKI loojad ise softi ei leiutanud, vöi... . Kui selline põhi oleks kuskilt allalaetav, siis saaks alguse kätte ehk :roll: .
Ma arvan, et see andmebaas on EKI loojate ise tehtud. Sellist andmebaasi põhja pole küll olemas.

See uuritavate nimede andmebaas oleks väga hea mõte. Aga, et sellist andmebaasi teha oleks vaja leida programmeerija kes süsteemi valmis teeks.

Äkki võiks sellise andmebaasi tegemise ettepaneku teha VAU meeskonnale. Sest selle andmebaasi kasutajateks oleks nagu nii kõik Saaga kasutajad.

Muidugi VAUs on andmebaasi tegemise võimalus olemas aga see ei sobi selle andmebaasi jaoks.
Ma arvan, et see "Uuritavate nimede andmebaas" võiks välja näha midagi taolist nagu on "Luteri koguduste personaalraamatute nimeregister", ainult et iga nime taga oleks siis koht kus see nimi on pandud ning uurija nimi.

Aga äkki Uku, kui teema algataja, lisaks teema algusesse väikese küsitluse. Siis saaks teada palju selle foorumi kasutajad oleks üldse sellisest andmebaasist huvitatud.
(Küsitluse saad teha kui muudad esimest postitust.)
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Mardo Margumets kirjutas: Aga äkki Uku, kui teema algataja, lisaks teema algusesse väikese küsitluse. Siis saaks teada palju selle foorumi kasutajad oleks üldse sellisest andmebaasist huvitatud.
(Küsitluse saad teha kui muudad esimest postitust.)
Ma arvan, et sellisel küsitlusel eriti jumet poleks. Kui mina oleksin huvitatud, siis ma ju hääletaks poolt. Aga kui ma pole huvitatud, siis miks peaksin "ei" ütlema. Äkki kellegile teisele läheb vaja. Mis tahes tulemus ei garanteeri ikka seda, et see andmebaas saaks valmis või me me loobuksime isegi ideetasandil sellest.

Kui teha küsitlus, siis küsida pigem: "kas oled nõus isiklikult kaasa lööma, selle andmebaasi valmimise nimel".
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Mardo Margumets »

Assar kirjutas:
Mardo Margumets kirjutas: Aga äkki Uku, kui teema algataja, lisaks teema algusesse väikese küsitluse. Siis saaks teada palju selle foorumi kasutajad oleks üldse sellisest andmebaasist huvitatud.
(Küsitluse saad teha kui muudad esimest postitust.)
Ma arvan, et sellisel küsitlusel eriti jumet poleks. Kui mina oleksin huvitatud, siis ma ju hääletaks poolt. Aga kui ma pole huvitatud, siis miks peaksin "ei" ütlema. Äkki kellegile teisele läheb vaja. Mis tahes tulemus ei garanteeri ikka seda, et see andmebaas saaks valmis või me me loobuksime isegi ideetasandil sellest.

Kui teha küsitlus, siis küsida pigem: "kas oled nõus isiklikult kaasa lööma, selle andmebaasi valmimise nimel".
Küsitluse võiks teha selle pärast, et kui teha VAU meeskonnale ettepaneku siis saaks öelda, et sellisest andmebaasist oleks huvitatud näiteks ~50 kasutajat. Siis oleks näha, et sellisel andmebaasil oleks ka rohkem kasutajaid kui ainult 1-2 inimest.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Mardo Margumets kirjutas:Küsitluse võiks teha selle pärast, et kui teha VAU meeskonnale ettepaneku siis saaks öelda, et sellisest andmebaasist oleks huvitatud näiteks ~50 kasutajat. Siis oleks näha, et sellisel andmebaasil oleks ka rohkem kasutajaid kui ainult 1-2 inimest.
Ma isiklikult ei alahindaks VAU meeskonda. Ma arvan, et sellele seltskonnale pole põhjust tolle andmebaasi vajalikkust tõestada elik nad saavad ilma selletagi aru, milles asja mõte on.

Teisest küljest, aga on kurb, et genealoogia selts selliste andmebaaside loomisel ja rajamisel nii vähe võimekas on. Kiitused siinkohal küll Pärnu osakonnale! Sellegipoolest võiks olla loomulik, et meil on probleem ... vaja nii ja naasugust andmebaasi nagu Uku kirjeldas - miks meil esimene assotsiatsioon ei ole pöörduda genealoogia seltsi poole!!??
Teiste riikide genealoogiaseltside kodukatelt leiab ikka oluliselt rohkem igasuguseid vigureid ja informatsiooni.
Kas me oleme stagneerunud või ei suuda ennast kokku võtta või mille taha asi jääb. Eelistame igaüks oma asja ajada ja teised saagu kuidas iganes hakkama ... veel midagi muud?
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Kristy
Postitusi: 280
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 14:54:11
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Kristy »

Mina oleksin küll huvitatud sellisest andmebaasist.
Ja Saaga otsing ei anna alati kõiki nimesid sugugi. kuigi ma tean, et nad seal raamatutes sehen on. Aidata ei oska kuidagi selle tegemist.
anu.mullari
Postitusi: 62
Liitunud: Reede 07. Oktoober 2005, 14:01:10
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: Uuritavate nimede andmebaas.

Postitus Postitas anu.mullari »

Hei!
Uku.Velbri kirjutas:Tea, kas mu mõtisklus nüüd õige teema sisse satub, kuid arutleks ikkagi. Et siis tekkis mõte - kas oleks võimalik luua andmebaas a'la EKI, ainult, et uuritavate perenimede oma. Toksid nime, või siis osa sellest, sisse ja asi näitab kätte kõik uuritavad nimede variandid koos infoga, mida selle nime uurimise alla võtnud inimene avalikkuse alla on usaldanud.
Kuna minu aju pole evolutsiooni käigus IT-geene omastanud, ei oska selle keerukust hinnata :? .
Genealoogia selts vajab inimest, kes genereeriks toimiva idee uuritavate nimede andmebaasi jaoks. Kui Sa oled valmis oma mõtteid edasi arendama, siis mina oleksin valmis osalema selles projektis.

Tervitades,
Anu
Uku.Velbri
Postitusi: 1105
Liitunud: Laupäev 15. September 2007, 17:43:09
Asukoht: Tallinn, Nõmme. Esipõlved - Ellamaa, Vastse-Antsla, Vana-Kuuste, Restu, Juuru, Mustjõe.
Status: Eemal

Postitus Postitas Uku.Velbri »

Mõtlemine, erinevalt IT-st, on minu teema küll, olgugi, et andmebaasi loomisel neid eraldiseisvalt arendada päris ei saa. Kui sobib, siis tähendan ma oma tagasihoidlikud mõtted kirjalikult üles ja saadan Sulle mõttearendamiseks.
Tervitades,
Uku
Traaditu köne 56 48 43 78.
______________________________
Exitus opes excusare potest,
dum sit aliquid ad finem excusandum.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Uuritavate nimede andmebaas.

Postitus Postitas Assar »

anu.mullari kirjutas: Genealoogia selts vajab inimest, kes genereeriks toimiva idee uuritavate nimede andmebaasi jaoks. Kui Sa oled valmis oma mõtteid edasi arendama, siis mina oleksin valmis osalema selles projektis.
Ka mina oleksin nõus projektis osalema, kuid kahjuks programeerida ma ei oska.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Andrus A
Postitusi: 393
Liitunud: Pühapäev 26. November 2006, 21:49:11
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Andrus A »

Lööks kindlasti kampa. Omalt poolt luban kõvasti targutada ja võin olla abiks lähteülesande koostamisel :)
janelys
Postitusi: 584
Liitunud: Teisipäev 21. Aprill 2009, 09:40:04
Asukoht: Kadrina
Status: Eemal

Postitus Postitas janelys »

Ka mina oleks väga huvitatud sellisest andmebaasist.
Kahjuks ka mina programmeerida ei oska, kuid enda poolt uuritavaid nimesid oleksin küll nõus avaldama. Sugupuus on mul nii üht ja teist mille üle tahaks kellegi teisega, kes sama perenime uurinud "vestelda" ja sugupuusid võrrelda. Kuid ei tea ju kelle poole pöörduda kui sellsit andmebaasi pole. :(
Harri.Värs
Postitusi: 268
Liitunud: Esmaspäev 19. Jaanuar 2009, 17:34:01
Status: Eemal

Postitus Postitas Harri.Värs »

Tere, võin asja enda peale võtta, aga sellisel juhul oleks tarvis teada, milliseid funktsioone kasutajad sellelt ootavad.

Joonistage või pilt.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Harri.V2rs kirjutas:Tere, võin asja enda peale võtta, aga sellisel juhul oleks tarvis teada, milliseid funktsioone kasutajad sellelt ootavad.

Joonistage või pilt.
Tere!
Vahva, et keegi initsiatiivi võttis, kui oleks midagi misosas aidata saaksin võta minuga ühendust.
Olla võiks seal kindlasti Uuritavad perekonnanimed, nime päritolu kihelkond ja uurija nimi koos kontaktandmetega. Uuritava nime võimalikud teised kirjapildid.

Isiklikust huvist lähtudes võiks olla võimalik lisada ka mitte-eesti päritoluga suguvõsasid, päritolumaa ja nende esinemiskohti Eestis.

Võiks saada ehk otsida nii uurija kui nime järgi ja kui võimalik, siis osa nimest asendada *´ga.

Muu ehk on juba teisene, aga kes nii ei arva lisab ise ehk midagi juurde :roll:
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Harri.Värs
Postitusi: 268
Liitunud: Esmaspäev 19. Jaanuar 2009, 17:34:01
Status: Eemal

Postitus Postitas Harri.Värs »

Kas lisaks kihelkonnale lisan ka valla ja maakonna (nagu on nt Aadu Must'a lehel: http://www.history.ee/cgi-bin/ono/tabel?q=V%E4rs) või ei ole tarvis nii pedantseks minna?

Praeguse seisuga lahendasin asja nii: kasutaja saab kõik uuritavad nimed panna excelisse ühte tulpa, kihelkonna teise ning kui see fail veebipõhiselt minu serverisse üles laadida, siis oskab süsteem kõik nimed ja kihelkonnad ära tunda ja andmebaasi kirjutada.

Loomulikult tuleb ka võimalus nimesid ükshaaval veebi toksida, aga excelipõhine lahendus sai loodud neile, kellel nimesid on palju (oleks ju kole narr kilplase kombel neid ükshaaval sisse toksida :().

Kas on veel midagi, mis sellele baasile võiks tulla? Joonistage, kirjutage
Viimati muutis Harri.Värs, Laupäev 08. August 2009, 18:18:08, muudetud 1 kord kokku.
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Mardo Margumets »

Mul on EGeS Rapla osakonna lehel nii tehtud http://www.genealoogia.ee/rapla/?leht=uuritavad
Ma arvan, et peale khk. võiks ka natuke täpsemaks minna. Vald/mõis ja maakond võik küll olla. Lisaks peaks olema ka mingi märkuste lahter kuhu saaks kirja panna ka nime erikujud.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Tegelikult tekkis veel mõtteid.
Kui suguvõsa kohta on netis midagi juba üleval ka võiks saada lingi lisada. Kui suguvõsa pole Eestist pärit (aga isegi kui on) võiks saada lisada, kus kandis Eestis on esinenud/ tänapäeval esineb (või esinenud veel peale päritolu kihelkonna).
aga märkuse lahter võiks olla olemas igal juhul, mida iganes keegi soovib veel täpsustada ja kirja panna.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Uku.Velbri
Postitusi: 1105
Liitunud: Laupäev 15. September 2007, 17:43:09
Asukoht: Tallinn, Nõmme. Esipõlved - Ellamaa, Vastse-Antsla, Vana-Kuuste, Restu, Juuru, Mustjõe.
Status: Eemal

Postitus Postitas Uku.Velbri »

Teema algatajana tuleb mul praegu :oops:-da, et see minu poolt nii mahaunustatud on, aga mõned pakkumised:
Harri.V2rs kirjutas:... kasutaja saab kõik uuritavad nimed panna excelisse...
Ei kujuta ette, kas see võimalikuks juhtub, aga excelis saab iga ruudu juurde lisada kommentaari, millest jääb teadust andma punane kolmnurk ruudu paremas alumises servas. Selline märkuste poolvarjatud lisamine oleks äärmiselt kasulik ja aitaks vähendada tabeli veergude arvu, kaoks ka vajaminemine märkuste lahtrile. Kindlasti peaks olema ka võimalus otsida nimesid ainult mõne tähe järgi - *i*kh*... . Samuti peaks olema kohustuslik mingigi ühildusteabe avalikustamine, kas tel. nr. või meili-aadress.
Tervitades,
Uku
Traaditu köne 56 48 43 78.
______________________________
Exitus opes excusare potest,
dum sit aliquid ad finem excusandum.
Harri.Värs
Postitusi: 268
Liitunud: Esmaspäev 19. Jaanuar 2009, 17:34:01
Status: Eemal

Postitus Postitas Harri.Värs »

Tere!

Iga lahtri juurde kommentaari kirjutamine on excelis tõepoolest võimalik, kuid kahjuks ei oska andmeid sealt kätte saada (sain exceli-lugemise süsteemi netist), niisiis tuleb leppida sellega, et märkused tuleb kirjutada eraldi tulpa. Eks ta pisut harjumatu ole, aga kaherealise teksti puhul saab lahtri peale 2 klõpsu tehes seda redigeerida samamoodi nagu kommentaari (vastasel juhul võib kasutada ka üleval asuvat valemiriba).
http://nero.pri.ee/php/4/excel.PNG (kuigi niipalju teksti pole vast kellelgi tarvis kirja panna)

Kõik muu mille Te välja tõite on lihtsasti teostatav.

Ma usun, et süsteem peaks valmis saama 1. septembriks, sest olen hetkel pisut hõivatud ja lihtsalt ei ole asjaga aega tegeleda.
Harri.Värs
Postitusi: 268
Liitunud: Esmaspäev 19. Jaanuar 2009, 17:34:01
Status: Eemal

Postitus Postitas Harri.Värs »

Milline võiks olla lehe kujundus?

http://nero.pri.ee/php/4/index.php
http://nero.pri.ee/php/4/index3.php

Liiga sünged värvid? Joonistage, kirjutage, kritiseerige..
pupsik
Postitusi: 38
Liitunud: Teisipäev 18. August 2009, 10:20:08
Status: Eemal

Postitus Postitas pupsik »

Teine on parem, sest see on natukene heledam :D Üldiselt mulle ei meeldi lugeda teksti väga tumeda põhja peal, aga eks see vist maitse asi.
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Mardo Margumets »

Sellistel lehtedel kus peamine on sisu, peaks disain olema võimalikult minimaalne.
Ma arvan, et see leht võiks olla heletates toonides.
Samas võiks ju mõne valmis kujunduse võtta ja seal väiksed muudatused teha. Internet ju Free Templatesid täis. Näiteks siit midagi http://www.free-css-templates.com/
Olulisem on Uuritavate nimede andmebaasis just see andmebaasi osa.
aleksa60
Postitusi: 2
Liitunud: Pühapäev 07. Märts 2010, 13:35:03
Status: Eemal

Re: Uuritavate nimede andmebaas.

Postitus Postitas aleksa60 »

Uku.Velbri kirjutas:Tea, kas mu mõtisklus nüüd õige teema sisse satub, kuid arutleks ikkagi. Et siis tekkis mõte - kas oleks võimalik luua andmebaas a'la EKI, ainult, et uuritavate perenimede oma. Toksid nime, või siis osa sellest, sisse ja asi näitab kätte kõik uuritavad nimede variandid koos infoga, mida selle nime uurimise alla võtnud inimene avalikkuse alla on usaldanud.
Kuna minu aju pole evolutsiooni käigus IT-geene omastanud, ei oska selle keerukust hinnata :? .
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Uuritavate nimede andmebaas.

Postitus Postitas Assar »

Lugupeetud külastaja ... !
Tohib ehk küsida, mida sa siit otsid?
Väga "külalislahke" sait on see
http://nero.pri.ee/php/4/index.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Mis sellest asjast nüüd põhimõtteliselt saanud on, kas keegi oskab valgustada.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Harri.Värs
Postitusi: 268
Liitunud: Esmaspäev 19. Jaanuar 2009, 17:34:01
Status: Eemal

Re: Uuritavate nimede andmebaas.

Postitus Postitas Harri.Värs »

Kõigepealt pean vabandama. Lubasin augusti lõpus baasi valmis teha 1. septembriks, aga minust mitteolenevatel põhjustel on see kohutavalt palju edasi lükkunud.

Võtsin selle baasi nüüd uuesti käsile ning vajab teine ainult õige pisut hoolt ja armastust, et ta kõigile kasutamiseks anda. Tänase päeva tulemus on nähtav siit: http://nero.pri.ee/php/7" onclick="window.open(this.href);return false;

Hetkel ei saa kasutajaks registreerida ja andmeid üles laadida, aga see võimalus peaks lähiajal tekkima.

Nagu lubasin, ei pea nimesid hakkama kilplase kombel ükshaaval sisse toksima, vaid hõlpsasti exceli abil. Exceli faili, kuhu andmeid sisestama hakata, saab siit: http://nero.pri.ee/php/7/mall.xls" onclick="window.open(this.href);return false;

Mõned asjad tuleks siin ka ilmselt selgeks vaielda, st kas nime erikuju võiks tähendada Aadu Musta onomastika baasis olevat normeeritud kuju? Mismoodi ja kas ära märkida eestistatud nimed?

Kuuluvuse lahter jätke esialgu täitmata. See on igale registreeritud kasutajale määratud unikaalne number, mille abil seostatakse iga uuritav nimi teie kontaktidega. Selle saab hiljem, kui kasutajaks registreerite.

Kui kellelgi on veel ettepanekuid, küsimusi vms, siis postitage julgelt!

p.s. Assar, ma ei tea mismoodi Sa said sellelt leheküljelt - http://nero.pri.ee/php/4/index.php" onclick="window.open(this.href);return false; - leheküljele http://nero.pri.ee" onclick="window.open(this.href);return false;, aga igaljuhul ilutseb lehel nero.pri.ee nüüd ilus talvepilt koos koeraga. Vaata, ehk see leevendab seal ennist seisnud tekstist tulenenud pahameelt.
Kõik mured ja teated privasse või e-mailile: harri.vars ät gmail.com
Uurin: Vers, Värs, Värsi, Väärsi, Brecher (Kivinurm), Neljas, Kristal, Dubro(v) (Tammeorg), Põld (Saaremaa, Pilguse), Dubrovkin (juudid Tallinnas)
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Uuritavate nimede andmebaas.

Postitus Postitas Assar »

Tere Harri ja teised!
Ma ise olen nüüd terve aastaja suguvõsauurimises vahele jätnud. Sellepärast küsisingi, mõtlesin veel, et olen niikuinii ainuke, kes veel ei tea ...

Harri.Värs kirjutas:... Mõned asjad tuleks siin ka ilmselt selgeks vaielda, st kas nime erikuju võiks tähendada Aadu Musta onomastika baasis olevat normeeritud kuju? Mismoodi ja kas ära märkida eestistatud nimed?

Kuuluvuse lahter jätke esialgu täitmata. See on igale registreeritud kasutajale määratud unikaalne number, mille abil seostatakse iga uuritav nimi teie kontaktidega. Selle saab hiljem, kui kasutajaks registreerite.
Võiks ikka eestistatud nimesid lisada saada. Kohe alguses kui uurima hakkad, ei pruugi ju teadagi, et eestistatud nimega tegu on. Peale selle on nimedel igasuguseid esinemiskujusid, mis võivad väga oluliselt erineda teinekord. Mõnikord on nimi, kes teab miks ära muudetud/ muutunud. Neid nimesid võiks saada lisada nii palju, kui neid parasjagu on. Muidugi küsimus on selles, et kuidas ta nende järgi otsima hakkab.
Harri.Värs kirjutas: p.s. Assar, ma ei tea mismoodi Sa said sellelt leheküljelt - http://nero.pri.ee/php/4/index.php" onclick="window.open(this.href);return false; - leheküljele http://nero.pri.ee" onclick="window.open(this.href);return false;, aga igaljuhul ilutseb lehel nero.pri.ee nüüd ilus talvepilt koos koeraga. Vaata, ehk see leevendab seal ennist seisnud tekstist tulenenud pahameelt.
Tore koer on tõepoolest. Üsna sarnane mu vanaema koeraga, keda ma muideks ka äsja pildistasin. Sarnane situatsioon oli ka. Endal koera pole, selle eest on neli kassi. Üks kassidest on tõeline koerte hirm. Siiani on ka kõige hullemad verekoerad lennanud kiunudes minema nagu tinavile, kui meie kassile vahele on jäänud.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Vasta

Mine “Kasulikke linke”