Muljetagem!

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
Evelin Vares
Postitusi: 20
Liitunud: Kolmapäev 05. Aprill 2006, 13:53:04
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Muljetagem!

Postitus Postitas Evelin Vares »

1. Mis innustas suguvõsauuringutega tegelema?
2. Milline osa suguvõsast on erilise tähelepanu all?
3. Mitu kõuku oled kindlaks teinud? (Kui varem pole neid kokku lugenud, siis nüüd oleks põhjust seda teha.)
4. Kas Sinu kõugupuus esineb kõugukadu? Kui jah, siis mitu põlve tagasi?
5. Millist programmi sugulaste haldamiseks kasutad?
Evelin Vares
Postitusi: 20
Liitunud: Kolmapäev 05. Aprill 2006, 13:53:04
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Postitus Postitas Evelin Vares »

Ja vastan kohe ise ka:
1. Sõbranna nakatav eeskuju.
2. Eelkõige kõik lähemad sugulased-hõimlased, seejärel kõugud, siis kõukude kogu järglaskond alates lähematest kõukudest (momendil pole mul täielikult teada isegi mitte vanavanemate kõikide õdede-vendade järglaskond). Perekonnanimedest "jääb silma" eelkõige mu oma sünninimi, muud kõukudel esinevad nimed võrdsel määral.
3. 110 - sh ka need, kelle kohta on teada ainult eesnimi.
4. Ei.
5. Brother's Keeper.
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Mardo Margumets »

1. 90-ndate alguses otsis meid üles üks venemaal elav sugulane kes meist ei teadnud midagi. Meie teadsime ainult ta eesnime ja et ta elab kusagil venemaal. Sellest tekkis ka huvi sugupuu uurimise vastu.
2. Hetkel on suurema tähelepanu all ema isa poolne suguvõsa. Sealt poolt ka minu perekonnanimi pärit.
3. 123
4. Jah. 9 põlve tagasi
5. Brother's Keeper
LiinaKits
Postitusi: 7
Liitunud: Neljapäev 23. Märts 2006, 12:34:03
Status: Eemal

Re: Muljetagem!

Postitus Postitas LiinaKits »

Evelin Vares kirjutas:1. Mis innustas suguvõsauuringutega tegelema?
2. Milline osa suguvõsast on erilise tähelepanu all?
3. Mitu kõuku oled kindlaks teinud? (Kui varem pole neid kokku lugenud, siis nüüd oleks põhjust seda teha.)
4. Kas Sinu kõugupuus esineb kõugukadu? Kui jah, siis mitu põlve tagasi?
5. Millist programmi sugulaste haldamiseks kasutad?
Tere
1. minu vanaema elas väga vanaks kuid ei teadnud oma Põlvamaa hõimlastest midagi, sest pere kolis Virumaale kui ta laps oli. Aasta tagasi talvel toimus Rakveres genealoogiakursus, kõige tähtsam on see, et netis on saaga.
2. alustasin emapoolse kõige vähem teatud liiniga
3. isa poolt viis põlve (mõlemad vanemad), ema poolt seitse (vanaema liin), neli (vanaisa liin)
4. jah, ema isaema isa süninjäljed viivad Tallinna, sealt tagasi ei oska minna
5. ei ole veel kandnud, viimistlen kroonikat.
evelin.valdre
Postitusi: 36
Liitunud: Teisipäev 16. August 2005, 14:27:08
Asukoht: Tallinn
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas evelin.valdre »

1. Lähisugulase eeskuju, endapoolne huvi sugulaste kohta rohkem teada saada.
2. Tasapisi püüan uurida kõiki harusid, praegu momendil tegelen enam enda neiupõlvenime ja isaema neiupõlvenime uurimisega.
3. Momendil teada 102 kõuku, aga uurin edasi.
4. Kõugukadu esineb 6 põlve tagasi.
5. Brother's Keepers.
Evelin Valdre
evelin@valdre.com
anu.mullari
Postitusi: 62
Liitunud: Reede 07. Oktoober 2005, 14:01:10
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: Muljetagem!

Postitus Postitas anu.mullari »

Tere!

1. Suguvõsa kokkutulek eelmisel suvel
2. Isa meesliin, ehk minu neiupõlvenime kandjad.
3. siiani olen jõudnud välja uurida, sh ka teiste uurijate abiga, 70 kõuku
4. Kõugukadu ei ole nende hulgas tuvastanud
5. Brother's Keeper, phpGedView

trv, Anu
maidu.leever
Postitusi: 676
Liitunud: Kolmapäev 20. Juuli 2005, 12:05:07
Asukoht: Pärnumaa (Läänemaa)
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas maidu.leever »

...
3. 200 (kõige rohkem 12 põlve tagasi), uurimist on veel.
4. kuni 6 põlve tagasi ei ole, sealt edasi 3-l korral.
5. Brother's Keeper
katrin
Postitusi: 45
Liitunud: Esmaspäev 12. Detsember 2005, 09:43:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas katrin »

1. ise ka imestan, kust selline huvi pärit, ilmselt on veres, sest on selgunud, et ühes liinis on veel palju huvilisi
2. uurin kõiki esivanemaid, kuid paratamatult on suurema tähelepanu all need, kelle kohta leidub rohkem infot ja on võimalik seda ka kätte saada
3. 107
4. ei ole veel täheldanud
5. alustasin BK-ga, nüüd on FamilyTreeMaker
inga.ligi
Postitusi: 141
Liitunud: Neljapäev 25. August 2005, 20:17:08
Status: Eemal

Re: Muljetagem!

Postitus Postitas inga.ligi »

Evelin Vares kirjutas:1. Mis innustas suguvõsauuringutega tegelema?
2. Milline osa suguvõsast on erilise tähelepanu all?
3. Mitu kõuku oled kindlaks teinud? (Kui varem pole neid kokku lugenud, siis nüüd oleks põhjust seda teha.)
4. Kas Sinu kõugupuus esineb kõugukadu? Kui jah, siis mitu põlve tagasi?
5. Millist programmi sugulaste haldamiseks kasutad?
1. Ma olin umbes 7.-8.klassi plika, kui esimese sugupuu üles joonistasin, see oli siis aastatel 1974-75. Aja jooksul viledaks kulunud ja märkusi täis, aga siiani truult alles hoitud. Mis ajendas? Vanaisade ja vanavanaema surm 70.ndatel - jõudis pärale arusaamine, et vanavanemad on surelikud... Vahepeal ind vaibus, sest arhiividesse ei pääsenud/ ei viitsinud minna ja see, mis teada, oli juba kirjas. Oli tarvis koolid käia, perekond luua ja lapsed sünnitada. Kusagil 90.date keskpaiku, kui arvutid kättesaadavaks muutusid, kandsin andmed sisse, küll Exeli tabelina tookord. Mingil hetkel tekkis siiski huvi minna arhiivi, alustasin Tartust. See andis tugeva tõuke, sest sain aru, et ma tõepoolest saangi midagi neist meetrikaraamatutest ja loenditest sotti, et polegi lausa üle mõistuse käiv lugu. Ja õudselt huvitav on! Jätkasin Tallinna Maneezi tänava lugemissaalis ja siis juba tuligi Saaga. Uurimine jätkub. Ootan pikisilmi hingeloendeid Saagasse.
Ja ikkagi tundub, et alustasin liiga hilja, rohkem oleks võinud küsida ja üles kirjutada, kui küsimise aeg oli.
2. Tegeletud enam-vähem võrdselt kõigi liinidega, ka abikaasa esivanematega.
3. 141 sain kokku
4. Jah,isapoolses harus 7.põlves
5. Brother's Keeper
annikaj
Postitusi: 31
Liitunud: Teisipäev 15. November 2005, 17:53:11
Asukoht: Kuressaare
Status: Eemal

Postitus Postitas annikaj »

1. Mis innustas suguvõsauuringutega tegelema?
2. Milline osa suguvõsast on erilise tähelepanu all?
3. Mitu kõuku oled kindlaks teinud? (Kui varem pole neid kokku lugenud, siis nüüd oleks põhjust seda teha.)
4. Kas Sinu kõugupuus esineb kõugukadu? Kui jah, siis mitu põlve tagasi?
5. Millist programmi sugulaste haldamiseks kasutad?

1. Esimene mälestus minu sugupuu uurimisest seostub 5. klassi ajaloo tunniga. Seal oli koduseks ülesandeks oma sugupuu koostamine. Siis jõudisn ainult vanavanemateni:). Hilisematest innustajatest võib mainida Saagat, lähisugulasi, elukaaslast...
2. Praegu on tähelepanu all minu isa ema ning ema isa esivanemad
3. 78 sain praegu.
4. ei ole veel tuvastanud
5. The Master Genealogist
wahur
Postitusi: 21
Liitunud: Reede 05. Mai 2006, 10:17:05
Status: Eemal

Re: Muljetagem!

Postitus Postitas wahur »

Evelin Vares kirjutas:1. Mis innustas suguvõsauuringutega tegelema?
Ema hakkas miskil hetkel oma suguvõsas tuhnima. Ma siis mingil hetkel taipasin et ma oma isaliini vanavanaisast kaugemale ei teagi...
Evelin Vares kirjutas:2. Milline osa suguvõsast on erilise tähelepanu all?
Praegu tahaks Rannu/Tamme Lokkide pärinemise (minu isaliin) nii kaugele tagasi vedada kui saab, eks siis näis. Oma poegadele tahaks jätta nii hea pildi nende esivanematest kui annab.
Evelin Vares kirjutas:3. Mitu kõuku oled kindlaks teinud? (Kui varem pole neid kokku lugenud, siis nüüd oleks põhjust seda teha.)
Pole lugenud jah. Ja andmebaas, teadagi, kodus. Aga Lokko Andres pidas pulmi juba 1757 ja tema isa on mul kah käes, pealt saja isiku peaks baasis olema küll.
Evelin Vares kirjutas:4. Kas Sinu kõugupuus esineb kõugukadu? Kui jah, siis mitu põlve tagasi?
Pole juhtunud
Evelin Vares kirjutas:5. Millist programmi sugulaste haldamiseks kasutad?
Linuksi-inimesena - Gramps. Teeb töö päris hästi ära
Rannu/Tamme Lokkidest, Virumaa Lugenbergidest/Lainemäedest, Vändra Martinsonidest, Haljala Didvidest. Kõik Hüvad huvitavad ka.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

!!
Viimati muutis Assar, Teisipäev 31. Oktoober 2006, 18:12:10, muudetud 1 kord kokku.
kristi.koitmae
Postitusi: 62
Liitunud: Kolmapäev 14. Juuni 2006, 09:09:06
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: Muljetagem!

Postitus Postitas kristi.koitmae »

Evelin Vares kirjutas:1. Mis innustas suguvõsauuringutega tegelema?
2. Milline osa suguvõsast on erilise tähelepanu all?
3. Mitu kõuku oled kindlaks teinud? (Kui varem pole neid kokku lugenud, siis nüüd oleks põhjust seda teha.)
4. Kas Sinu kõugupuus esineb kõugukadu? Kui jah, siis mitu põlve tagasi?
5. Millist programmi sugulaste haldamiseks kasutad?
1. Enda sisemine soov ja just ise uurida, mitte lasta seda teistel teha
2. Ei ole sellist eesmärki seadnud, et mingi osa on olulisem kui teised
3. 51
4. Seni veel mitte
5. FamilyTree Maker

Kristi Koitmäe
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Muljetagem!

Postitus Postitas Assar »

Vaatan, et muljeid pole enam ammu ja teema täiesti põhja kõrbenud!
Äkki vääriks siiski jätkamist, kes veel vastanud pole
:?
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Re:

Postitus Postitas Mardo Margumets »

Mardo Margumets kirjutas: 3. 123
4. Jah. 9 põlve tagasi
Uuendan siis oma andmeid

3. Kõuke on hetkel kokku 353
4. Kõugukadu on 3 korda. 8, 9 ja 10 põlve tagasi
avagula
Postitusi: 560
Liitunud: Teisipäev 15. Aprill 2008, 22:57:04
Status: Eemal

Re: Muljetagem!

Postitus Postitas avagula »

Evelin Vares kirjutas:1. Mis innustas suguvõsauuringutega tegelema?
2. Milline osa suguvõsast on erilise tähelepanu all?
3. Mitu kõuku oled kindlaks teinud? (Kui varem pole neid kokku lugenud, siis nüüd oleks põhjust seda teha.)
4. Kas Sinu kõugupuus esineb kõugukadu? Kui jah, siis mitu põlve tagasi?
5. Millist programmi sugulaste haldamiseks kasutad?
1. Otsisin tuttava palvel veebimeistrit ja leidsin ühe sõbra sugulase, kes tõi oma tehtud tööde seast näitena välja ka ais.ra.ee. Toksisin nalja pärast sisse "Sannamees", kuna teadsin, et see on mu vanavanaema neiupõlvenimi ja ... jäingi uurima.
2. Kõik, aga rohkem vast nimeliini pidi.
3. Endal 311, abikaasal 172. Mitte et ma abikaasast vähem hooliks, lihtsalt tal on pisut 'õnnetumad' kihelkonnad materjalide tagasiulatuvuse ja hulga poolest.
4. Kui välja jätta vallaslapsed (üks puuduv vanem 4-ndas ja üks 5-ndas põlves), siis kui ma loen ennast 0-põlveks, on kaod alates 6-ndast põlvest (progresseeruvalt...)
5. GenoPro 2007
Ain Vagula
avagula
Postitusi: 560
Liitunud: Teisipäev 15. Aprill 2008, 22:57:04
Status: Eemal

Re: Muljetagem!

Postitus Postitas avagula »

Vabandan terminoloogia mittetundmise pärast, p.4 uuesti: Sugulusabieludega seotud kõugukadu on 2 paari, mõlemad 8-ndas põlves.
Ain Vagula
unokiri
Postitusi: 100
Liitunud: Laupäev 10. Märts 2007, 12:22:03
Status: Eemal

Re: Muljetagem!

Postitus Postitas unokiri »

Minule andis sugupuu uurimiseks tõuke minu isa. 1972 aastal käis minu isa sünnikoahas,kui isa ja ema veel elasid sugupuu uurija Tiiu Argus neiupõlvenimega Kirikal. Tema uuris minu ema poolset sugupuud, sest minu ema poolse vanaema neiupõlve nimi oli Kirikal. Siis isa hakaski kirja panema oma esivanemaid, sest ka tema oli Kirikal. Palju ta kül teha ei jõudnud, tema elutee katkes 1976 aastal. Tema märkmed võtsin oma kätte, ja jätkasin tema alustatud tõõd. Algul panin kirja ainul elavate sugulaste admed ja nende järeltulijad. Meil toimuvad ka alates 1974 aastast isa poolse vanaisa järglaste kokkutulekud, kus ma andmeid olen kogunud. Kui ma pensionile jäin kinkis tütar mulle ühe kasutatud arvuti, hakkasin iseõppimisega peale. Avastasin Saaga ja selle foorumi, ja palju muud. Praegu on mul uus arvuti ja oskused on ka paremad. Uurin mõlemaid Kirikali sugupuud,nii isa kui ka ema poolset, samut Tõstamaa valla ja Tõhela küla ajalugu. Siiamaale ei ole veel ühtegi Kirikali nimelist leidnud kelle juured ei pärineks Tõhela külast. Kuid neid kahte Kirikali sugupuud kokku üheks ka ei ole saanud. Mõlemad sugupuud algavad 1760 aastast. Varasemaid andmeid lihtsalt kiriku raamatutes ei ole, sest Tõstamaa pastoraad põles 1764 aastal koos kiriku raamatutega maha. Peamiselt oma andmete salvestamiseks kasutan Brother's Kreeperi programmi, kuid andmed on üle kantud ka Ahnenblatti, kus on parem neid sirvida.
Uno Kirikal
passer urbanus
Postitusi: 939
Liitunud: Neljapäev 30. Juuli 2009, 16:07:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: Muljetagem!

Postitus Postitas passer urbanus »

1. a) vanaisa uuris asja 60ndate lõpul / 70ndate alul ning vormistas kujundet sugupuuna. kaugele toona ei jõudnud - ei saanud ligi. 3 põlve endast pani kirja ja ühendas nende järglased ära - olid needki laiali jooksnud ning väga ei suhelnud, vanaisa tõi taas kokku. vanaisa märkmed jäid minu isa kätte, kes neid siis muutustega täiendas. pääle isa surma jäi ema ja minu kätte - plaanis oli pikalt, aga kombinatsioon saaga + geni tõid võimalused koju (khmm, kontorisse) kätte; b) sugulased täitsid geni ja saatsid mullegi kutse - aga see, mis seal toimus, ei meeldinud mulle - pealiskaudsus, vead jne - võtsin kontrolli üle. tegelen alates juuni 2009

2. a) nimeliin - isa-isa-isa ...; b) naise ema liin on põnev ...

3. 68, senini olen piirdunud perenimega tuvastatava liiniga - kaugemale minekuks arvan vajavat rohkem kogemust. 18 lõppu jõudnuna ja sealset määramatust vaadates keskendusin üheselt tuvastatavatele sidemetele ning horisontaalsele seosele.

4. jah. emapoolsed pole veel ühemõtteliselt tuvastatud, aga nimeliini mööda minust lugedes 4. põlv (vanaisa vanemad olid nõod).

5. geni.

...

AGA - ma tahtsin kõukude arvu kohta küsida - allpoolseid aukartustäratavaid numbreid vaadates jääb mulje, et meie seas on mitmeid mittemaatõugu aristokraate. allpoolsed arvud viivad minu arvutusi pidi aega vähemalt põhjasõja kanti ... toonasest sõjast ja katkust läbi murda - vähemalt muljet avaldav. kas keegi tahab ehk kommenteerida, saavutuste edufaktoreid ... kui palju on seal hüpoteetilist?
avagula
Postitusi: 560
Liitunud: Teisipäev 15. Aprill 2008, 22:57:04
Status: Eemal

Re: Muljetagem!

Postitus Postitas avagula »

Minu kõugud on kõik puhast maatõugu, mitte ühtki võõrast tonti hulgas pole (muidugi, pole kindel, eks maa tühjenemisi oli ka enne seda ja ümberasustamisi).
Näiteks Otepää ja Tarvastu meetrikad algavad aastast vastavalt 1716 ja 1696, personaalraamatud vastavalt aastatest 1749 ja 1761. Kahtlasi andmeid kõukude puusse ei märgi, ehkki olen kontrollimisel leidnud ka vigu, aga need on tekkinud pigem hilisemast ajast, hingeloendite ebatäpsustest, õnneks on saanud neid personaalraamatute ja meetrikate järgi parandada.
Olen tavaliselt visandanud sugupuu mustandi üles just hingeloendi järgi, aga pärast läheb mõni kõrvalharu meelest ära üle kontrollida. Rahvast on nii kole palju kah juba, et personaalraamatut lugedes ei tule mõni nimi tuttav ette, ehkki peaks tulema.
Ain Vagula
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Muljetagem!

Postitus Postitas Assar »

Evelin Vares kirjutas:1. Mis innustas suguvõsauuringutega tegelema?
2. Milline osa suguvõsast on erilise tähelepanu all?
3. Mitu kõuku oled kindlaks teinud? (Kui varem pole neid kokku lugenud, siis nüüd oleks põhjust seda teha.)
4. Kas Sinu kõugupuus esineb kõugukadu? Kui jah, siis mitu põlve tagasi?
5. Millist programmi sugulaste haldamiseks kasutad?
Lisan oma vastused:

1. Suguvõsaga ajendas tegelema seda ümbritsev salapära. Nimelt ükski minu vanavanemaist ei kippunud sel teemal jutlema. Eriti aga emaisa. Teada polnud praktiliselt midagi. Üks impulss oli vanema venna tehtud uurimistöö koolis oma vanaisast, kes ühtlasi oli õpetaja meie koolis. Aga tema suguvõsa ümber on saladuse loor osaliselt tänini püsima jäänud, kuigi teada on juba oluliselt rohkem
2. Suguvõsa üritan hoida täies mahus tähelepanu all. kõrgendatud tähelepanu all on suguvõsad, millede uurimine visalt edeneb.
3. Kõuke on mul mitte just kõige rohkem vaid 105. Otseseid esivanemaid olen kindlaks teinud 288 ja kõige suurem põlvkondade arv ennast kaasa lugedes on 21.
4. Kõugukadu esineb 8 põlvkonnas kaks korda.
5. Legacy ja Ahnenblatt. Eelistan viimast (veidi loogilisem). Põhiandmestikku hoian paberkandjal, sest digitaalsel kujul andmete säilitamisel on alati kõrgendatud risk.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Muljetagem!

Postitus Postitas Mardo Margumets »

Assar kirjutas:3. Kõuke on mul mitte just kõige rohkem vaid 105. Otseseid esivanemaid olen kindlaks teinud 288 ja kõige suurem põlvkondade arv ennast kaasa lugedes on 21.
Otsene esivanem ongi ju kõuk.
Kõuk – iga mees või naissoost eellane, kellest põlvneb antud isik, nn päisnik (EE 4. kd)
Ulvi Lepplaan
Postitusi: 29
Liitunud: Laupäev 17. Jaanuar 2009, 22:41:01
Asukoht: Harjumaa, juured Saaremaal ja Muhus
Status: Eemal

Re: Muljetagem!

Postitus Postitas Ulvi Lepplaan »

Mina andsin suguvõsa uurimisele oma kolm tilka verd 6 aastat tagasi. Sel ajal tutvus noorem poeg keskkooli ajalooklassis genealoogiaga ja tutvustas mulle Saagat.
Koostan enda kõugutabelit, lisan sinna ka kõukude õed, vennad ja pereliikmed teistest abieludest.
Esivanemaid, kelles ma ei kahtle, on 245, kõik maatõugu saarlased, muhulased ja hiidlased. Põlvkondi 11. Kõige varasem meetrikas registreeritud sünd on aastast 1690.
Kõugukadu tuleb sisse emaliini 6 põlvkonnast ja isaliini 7 põlvkonnast. Edasidi ei ole kõugukadu enam mingi haruldus.
Oma sugupuud hoian My Heritage programmis.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Muljetagem!

Postitus Postitas Assar »

Mardo Margumets kirjutas:
Assar kirjutas:3. Kõuke on mul mitte just kõige rohkem vaid 105. Otseseid esivanemaid olen kindlaks teinud 288 ja kõige suurem põlvkondade arv ennast kaasa lugedes on 21.
Otsene esivanem ongi ju kõuk.
Kõuk – iga mees või naissoost eellane, kellest põlvneb antud isik, nn päisnik (EE 4. kd)
Mina olen siiamaani arusaanud nõndamoodu, et kõuk on selline otsene esivanem, kellel ma enam vanemaid ei tea. Noh on terminoloogiaga kuidas on, mul on selliseid isikuid 105. Koos kõigi vahelülidega kuni minuni (mina välja arvatud) on otseseid esivanemaid 288.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
eveli.saue
Postitusi: 52
Liitunud: Neljapäev 26. Veebruar 2009, 10:56:02
Asukoht: Elva /Hiiumaa
Status: Eemal

Re: Muljetagem!

Postitus Postitas eveli.saue »

1. Otsene innustus oli minul samuti kombinatsioon geni+saaga. Varem olin asjale mõelnud, aga eluviisi tõttu arhiividesse uurima poleks väga saanud minna. Nüüd tekkis võimalus, mõtlesin, et korra vaatan - ja jäingi vaatama...
2. Algselt oli nimeliin, sest see osa oli vanaisa poolt juba päris korralikult uuritud. Sinna lisandus üleüldse kogu isapoolne suguvõsa. Hetkel murran piike emapoolsete esivanematega ja tundub, et otsa töö ei saa.
3. 166 peaks olema
4. Arvestades seda, et praktiliselt kogu isapoolne sugupuu on ühes kihelkonnas, siis selgelt vähe - 1. Minust lugedes siis ühelt poolt 9 ja teiselt poolt 10 põlves.
5. Algselt olin ainult Genis. Huvi süvenemise tõttu katsetan hetkel erinevaid programme.
rändaja
Postitusi: 144
Liitunud: Teisipäev 07. August 2007, 14:38:08
Status: Eemal

Re: Muljetagem!

Postitus Postitas rändaja »

1.Mind ajendas tegelema suguvõsauurimisega legendid, mida kanti edasi põlvest põlve. Kuna tegemist oli nimega , mida Võrumaal teati, nimelt Teppo, siis ise elades Tallinnas kuulsi ikka, et oleme samast suguvõsast. Uurisin põhjalikult Saagat ja selgus, et olemegi ja meid on veel palju, palju. Kohtudes sugulastega selgus, et on veel üks liin Teppo nimelisi, kes olid rännanud Venemaale ja elasid teiselpool Peipsit kuid hingekirjas olid Räpina kirikus.
Nüüd ongi kaks liini , mida ma veel ei ole kokku saanud viia, kuigi legendi järgi tuli ka teise liini esiisa Võrumaalt ja kuna see perenimi anti ainult Võrumaal Timo mõisas, siis on tõenäoline, et olemegi üks suguvõsa kõik.
2. Uurinud olen nii enda kui abikaasa suguvõsa. Kõiki liine. Kaugemale olen jõudnud oma ema isa liinipidi ja seda aastani 1732. Kuna ema ema liin läheb Setumaale siis sealt on palju raskem leida andmeid. Tööd jagub aga põnev on ka. Iga leid teeb südame soojaks.

Programmist kasutan Genit.

Tamara
Aire Veetõusme
Postitusi: 49
Liitunud: Teisipäev 19. Juuli 2005, 23:24:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: Muljetagem!

Postitus Postitas Aire Veetõusme »

1. Asi sai alguse mitukümmend aastat tagasi sellest, et minu vanaemal oli 18 last ja ühel hetkel oli vajadus nad kõik oma järeltulijatega mingi sündmuse tarbeks kirja panna. Aeg läks edasi ja pere aina suurenes, siis oli vaja silma peal hoida juba ainuüksi sellepärast, et mingit ülevaadet omada. Siis hakkasid huvitama vanemate pereliikmete mälestused, vanad fotod ja dokumendid ja nii ta läks. Ja kui lõpuks Saaga saabus, siis alles läks tõeliseks uurimiseks :)
2. Praegu on rohkem päevakorras kontaktid teiste uurijatega, et teada saada nendest inimestest, kelle kohta arhiivides veel midagi saada ei ole. Kõrgendatud tähelepanu all on liinid, mille kohta teavet napib.
3. Kõukusid praegu 105
4. Kõugukadu esineb 4 ja 5 põlve tagasi ühes ja samas pereliinis
5. Great Family
Annemai55
Postitusi: 25
Liitunud: Teisipäev 09. September 2008, 03:16:09
Asukoht: Kanada
Status: Eemal

Re: Muljetagem!

Postitus Postitas Annemai55 »

1. Mis innustas suguvõsauuringutega tegelema?
Olen sugulaste vaene! Ainukese lapsena, ainukese lapse tütrena, tundsin puudust sugulastest. Nüüd olen leidnud päris palju sugulasi! Ka huvitavaid inimesi, nagu riigitegelasi ja NASA tegelasi!
2. Milline osa suguvõsast on erilise tähelepanu all?
Kõik! Abikaasa suguvõsa kaasaarvestatud! (Sain küll abi Fred Püssi Isikuloo abil alguse ema poolse kohta.)

3. Mitu kõuku oled kindlaks teinud? (Kui varem pole neid kokku lugenud, siis nüüd oleks põhjust seda teha.)
Umbes 100
4. Kas Sinu kõugupuus esineb kõugukadu? Kui jah, siis mitu põlve tagasi?
4. Suurim kadu on lähe-minevikus – isa poolt vanaisal oli kahe naisega kokku 7 last, kuid ainult kokku kaks lapselast, kellest ainult ühel (minul) on lapsed ja lapselapsed!
5. Millist programmi sugulaste haldamiseks kasutad?
5. Brother’s Keeper - sissekandeid on umbes 1300!
Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”