www.geni.com

Arvutiabi
u.kask
Postitusi: 31
Liitunud: Pühapäev 24. August 2008, 17:41:08
Status: Eemal

Postitus Postitas u.kask »

Uku Velbri kirjutas: Aga mis looma Sa miniarvuti all mõistad?
See näiteks
Vaata kaalu. Tavaline läpakas kaalub ikka vähemalt kaks korda niipalju.
Või see, veel kergem. Neid tuleb nüüd kui seeni peale vihma. Mul väimehel on, sama suur kui üks mitte väga paks raamat. Ainuke, mis on, et pole plaadimasinat sisse pandud ja ega see ei mahukski ja pole tarvidustki. Väliseid kõvakettaid on ka igavesi uhkeid kõik nahkvutlarites ja puha. Tegelikult jätkub 160 gigasest kõvakettast välitöödeks enam kui küllalt.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Uku Velbri kirjutas:
Assar kirjutas:Lisaks on selgunud, et "pooled" siin foorumis on minu sugulased :lol:
Mis siis, et teine pool vihast mõnikord hambaid kiristab, et jälle mina võtan sõna :?
Kuna mind esimese poole sisse arvatud pole, siis ma arvan ka, et lõpeta ära see sodimine ükskord, ... kui Sa kord juba nii mitmekülgselt andetu oled ja ei suuda nüüd ühtegi ühist vanemat esile tuua
Võta optimistlikult asja! Kõik on võimalik! Pole võimalik tõestada, et pole sugulane (sellepärast jutumärgid), on võimalik tõestada vaid sugulaseks olemist. Kõik tuleb omal ajal :lol:
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Uku.Velbri
Postitusi: 1105
Liitunud: Laupäev 15. September 2007, 17:43:09
Asukoht: Tallinn, Nõmme. Esipõlved - Ellamaa, Vastse-Antsla, Vana-Kuuste, Restu, Juuru, Mustjõe.
Status: Eemal

Postitus Postitas Uku.Velbri »

Assar kirjutas:Võta optimistlikult asja! Kõik on võimalik...
No eks ma võtan, jah, optimistlikult, kus ma pääsen, sest alati on võimalus, et asi hullemaks läheb, st. leidub ühine sugulane ja ma ei saagi enam hambaid kiristada 8) .
Kui nüüd piiluda vastamata jäänud teateid, siis siin on näha teatud vajakajäämisi Sinu töös, sest neid on kogunenud 695 tükki :roll: .
Aga tegel't, head uut aastat ja loodan ikka näha sama asjalikke poste Sinult. :D

Tervitades,
Uku.
Tervitades,
Uku
Traaditu köne 56 48 43 78.
______________________________
Exitus opes excusare potest,
dum sit aliquid ad finem excusandum.
Uku.Velbri
Postitusi: 1105
Liitunud: Laupäev 15. September 2007, 17:43:09
Asukoht: Tallinn, Nõmme. Esipõlved - Ellamaa, Vastse-Antsla, Vana-Kuuste, Restu, Juuru, Mustjõe.
Status: Eemal

Postitus Postitas Uku.Velbri »

u.kask kirjutas:See näiteks
Vaata kaalu. Tavaline läpakas kaalub ikka vähemalt kaks korda niipalju.
Või see, veel kergem. Neid tuleb nüüd kui seeni peale vihma. Mul väimehel on, sama suur kui üks mitte väga paks raamat. Ainuke, mis on, et pole plaadimasinat sisse pandud ja ega see ei mahukski ja pole tarvidustki. Väliseid kõvakettaid on ka igavesi uhkeid kõik nahkvutlarites ja puha. Tegelikult jätkub 160 gigasest kõvakettast välitöödeks enam kui küllalt.
Kui seda teemat juhtub külastama mõni IT-tundja, siis paluks tungivalt arvamuseavaldust antud "arvuti-sarnase" eseme kohta. Ma ei taha kedagi solvata, ega kellegi arvamust põlvini maasse taguda, kuid minu jaoks on siin tegu ikka pigem odava mänguasjaga.
Minu isiklikuks riistapuuks on DELL Latitude D 430, mõõtmed 295x210x25,4 :shock: .
Pildiauk 12,1 tolli, Kaal koos akuga 1,36 kg.
Kaal ja paksus antud ilma alumise osata, mille sees DVD kirjutaja ja tagaküljel miljon porti - ka sellised, mida ammu enam ei tunta. Ühendasin ühe igivana printeri, sellise megalaia pistikuga, arvuti taha - XP leidis kohe softi ja voilaa :wink:
Andmeid ka:
http://shop.it.ee/Specid/Latitude/D430.pdf
Tervitades,
Uku
Traaditu köne 56 48 43 78.
______________________________
Exitus opes excusare potest,
dum sit aliquid ad finem excusandum.
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Mardo Margumets »

u.kask kirjutas: See näiteks
Vaata kaalu. Tavaline läpakas kaalub ikka vähemalt kaks korda niipalju.
Või see, veel kergem. Neid tuleb nüüd kui seeni peale vihma. Mul väimehel on, sama suur kui üks mitte väga paks raamat. Ainuke, mis on, et pole plaadimasinat sisse pandud ja ega see ei mahukski ja pole tarvidustki. Väliseid kõvakettaid on ka igavesi uhkeid kõik nahkvutlarites ja puha. Tegelikult jätkub 160 gigasest kõvakettast välitöödeks enam kui küllalt.
See esimene arvuti Lenovo s10e paitab päris asjalik masin olevat.
Hinnavaatluse foorumis on ka selle isendi kohta kaks ülevaadet
Ülevaade1
Ülevaade2

Nagu selgub siis hinna ja kvaliteedi suhe on paigas.
Uku Velbri kirjutas: Minu isiklikuks riistapuuks on DELL Latitude D 430, mõõtmed 295x210x25,4 :shock: .
Pildiauk 12,1 tolli, Kaal koos akuga 1,36 kg.
Kaal ja paksus antud ilma alumise osata, mille sees DVD kirjutaja ja tagaküljel miljon porti - ka sellised, mida ammu enam ei tunta. Ühendasin ühe igivana printeri, sellise megalaia pistikuga, arvuti taha - XP leidis kohe softi ja voilaa :wink:
Andmeid ka:
http://shop.it.ee/Specid/Latitude/D430.pdf
See DELLi äriklassi masin on muidugi eelmisest võimsam aga hind on ka 3x kallim.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Tänan kõiki ülevaadete eest, sest kavatsen mingi pilli lõpuks ise osta ka.
Endale tundub, et pean kõigepealt välja mõtlema, milleks ma seda arvutit osta tahan. Kui see piirduks ainult sugupuu kaasas tassimise, fotode küla peal skännimise ja oma koju transportimisega. Siis ma ei usu iial, et kohtan mõnda sellist sugulast, kel on terve SAAGA täis fotosid kummutisahtlis. Ma arvan, et selliseks kasutamiseks kõlbavad enamik praegu poodides müüdavaid läpakaid. Pealegi tõesti - väliskõvaketas (siis peab arvestama ühe lisa USB´ga)

Tundub, et pigem olulisem on uurida kui võimas on selle pilli aku. Loogiliselt võttes, mida suurem pildiauk, seda rutem aku tühjeneb (muidugi võib veel olla mingeid ekraanist tulenevaid asjaolusid).

Vähem oluline pole ka tõesti, millised augud sees on ja kui palju neid on.
USBsid võiks olla vähemalt kolm (skänner, mälukas, varuks). Kui ma küla peal skännida soovin ei saa läpakaski väga suur olla, sest mul peab olema mugav neid koos tassida ja kuhugi reaalselt ära mahutada.

Kui mõtlema hakata kui palju võtab mälu üks skännitud foto. Siis kas läpakas on 160, 80 või veel vähem, pole eriti probleem.

Peale selle:
Kui kedagi huvitas, siis mul on 3/4 (hinnanguliselt) "andmebaasist" ka arvutis olemas. 100% on paberkandjal. Gedcomme olen võimeline saatma ja vastuvõtma. Ajalehti loen harva internetist tõepoolest. Vast siis kui mõne kirjaga on mingi tobe link kaasas ja on huvi tekkinud. Papierzeitung satub ka harva käte vahele, sest töö ei võimalda lehti lugeda ja vaba aega tahaks sisukamalt kasutada. Ega ma midagi ei kaota küll seetõttu

8)
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Katsa
Postitusi: 3735
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Postitus Postitas Katsa »

Assar kirjutas: Tundub, et pigem olulisem on uurida kui võimas on selle pilli aku. Loogiliselt võttes, mida suurem pildiauk, seda rutem aku tühjeneb (muidugi võib veel olla mingeid ekraanist tulenevaid asjaolusid).
Aku mahtuvus vast nii oluline siiski pole. Targem on ikka voolikut kaasas kanda, mitte akule loota - tänapäeva Eesti on üsna elektrifitseeritud maa ja mõne pistiku "välitöödel" ikka leiab. Elektrita majapidamine on pigem erand, kui reegel.
Katrin H.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Katsa kirjutas: Aku mahtuvus vast nii oluline siiski pole. Targem on ikka voolikut kaasas kanda, mitte akule loota - tänapäeva Eesti on üsna elektrifitseeritud maa ja mõne pistiku "välitöödel" ikka leiab. Elektrita majapidamine on pigem erand, kui reegel.
Aku mahtuvus on siiski määrav! Samahästi võiks küsida, miks inimesed mobiiltelefoni leiutasid, kel telefoni tarvis pangu juhe seina ja asi vask.
Surnuaial haudu kaedes sa ei vea postiotsast juhet kaasa jne. Ka bussis ja autos oleks hea ruttu paar asja üle kaeda (näiteks enne kui lähed uue sugulase juurde, keda soovitati samas asulas külastada või üsna lähedal, kellest mina midagi seni ei teadnud). See on ikka üsna hea kui aku terve igaviku vastu peab. Siis võiks pigem kaasas kanda mälupulka juba. Need on ka üsna suured. Mina olen näinud 14 GBseid. Aga võtavad hulka vähem ruumi kui läpakas ja juhtmeid pole vaja tassida ega laadijaid. Kõik sõltub eelkõige sellest, millised on kellegi vajadused.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
henolell
Postitusi: 7
Liitunud: Esmaspäev 05. Jaanuar 2009, 15:46:01
Status: Eemal

Programmidest

Postitus Postitas henolell »

Olen ka üks "iseõppija" amatöör-genealoog. Ei saanud mitte vastamata jätta, sest olen kõigi teie kirjeldatud süsteemidega saanud tunda rõõmu kui ka ahastust. Alustasin paberi lehtedega, mitte korraliku kaardisüsteemiga, sest isikuid oli kuni 150. Nüüd aga on 4000 ringis ja ma ei kujuta ette tööd ilma arvutita.
Minu "sistem":
Kogu infi sisestan Legacy(vabavarana!) abil, sest see aitab ise isiku ja kohanimede sisestamisel ja on üpris mugav. Legacys saab teha "raamatuid" koos piltidega esivanematest kui ka "sugupuid " mistahes isiku esiisadest alla ja palju muud; endal on vaja need võimalused läbi katsetada. Märkuste(Notes-research, näiteks ) lahtrisse kopin Saaga lingid isiku meetrikates esinemisest, General´i sisse elulood ja muud paremad tekstid jne. Andmete säilimiseks teen peale andmete muutust uue gedcom-faili, mille panen kohe mälupulgale või välisele kõvakettale. Aegajalt (kord kuus?) teen kõigist(ka vahepealsetest gedcomidest, tekstifailidest ) CD plaadi. Põhiandmetest lasen arvutil koostada ka tekstifaili, mille ka välja trükin.
Kasutan ka BK6 abi kui on vaja eraldada andmebaasist mingi haru, või saan headelt inimestelt ged-faili, mis sobib minu andmebaasiga siduda. Nende kahe programmi vahel inf käib gedcomi abil.
Ja lõpuks: riputasin millalgi andmed ka internetti Tribalpagesi abil. Seal saab seada vaatamiseks nii pildid, tekstid kui ka märgib näiteks ära kõik veresugulased. Üldiselt ma ei poolda internetti kuskile välismaale oma andmete üleslaadimist, sest iial ei või teada... Lisaks ei suutnud andmeid enam kustutada; nagu oleks kustunud ...kuid otsingumootoriga näitas ikka kõiki mitteelavaid inimesi.

Veidi jõhkramalt: kui arvutit kasutada ainult trükimasinana, siis tast pole tõesti suurt tolku ja ebakindel pealegi. Kunagised raamatupidajad klõbistasid arvelaual andmeid kokku kindlasti kiiremini kui mina seda suudan näiteks arvuti abil. Kui aga abiks kasutatakse spetsprogramme, siis saadakse arvutist tohutult kasu..

Ikka jõudu ja tahet ja õnne mistahes tegevusteks!
Heno
Uku.Velbri
Postitusi: 1105
Liitunud: Laupäev 15. September 2007, 17:43:09
Asukoht: Tallinn, Nõmme. Esipõlved - Ellamaa, Vastse-Antsla, Vana-Kuuste, Restu, Juuru, Mustjõe.
Status: Eemal

Postitus Postitas Uku.Velbri »

To Henolell:
Tubli jutt, Legacy on ka minu meelest asjalik asi. Kuid mulle tundub, et Sa nagu liialt kõvaka minestust loodad ja viirusi kardad. Mina nii "optimist" ei ole, päkapin välisele kõvakale küll, aga cd-d on minu jaoks, nende haavatuse pärast, suht' mõttevabad vidinad.
To Mardo:
Sinu poolt toodud lingid on küll kõike muud, kui usaldust äratavad. Pea igas lõigus on täheldatud, et "mulle küll varem ei sobinud, kuid (nüüd kus ma asja eest maksnud olen ja tagasipööramist enam ei ole) tegelt' ongi nii parem...
Mina ei osta kunagi arvutit Klick-st, Euronics-st, rehvivahetusputkast ega R-Kioskist. Arvuti tuleb osta antud kaubamärki esindavast ettevõtmisest, kusjuures enne arusaamisele jõudes toote headuses ja teenindamise tahtmises :wink:
Ahjaa, see võõrkeelne klaviatuur ka huvi ei lisa :twisted: .
Viimati muutis Uku.Velbri, Kolmapäev 07. Jaanuar 2009, 08:50:01, muudetud 1 kord kokku.
Tervitades,
Uku
Traaditu köne 56 48 43 78.
______________________________
Exitus opes excusare potest,
dum sit aliquid ad finem excusandum.
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Mardo Margumets »

Eks see oleneb ikka sellest milleks sul seda arvutit vaja on.
Kui on vaja näiteks vana arvuti välja vahetada ja uus osta siis selleks on Lenovo s10e küll paras mänguasi.

Aga kui on vaja mingit väikest ja kerget masinat mida "välitöödele" kaasa võtta siis selleks ta sobib küll. Ta on väike, kerge 1.25kg, aku peab kaua ja hind on ka soodne.

Ja nendest ülevaadetest näed lihtsalt mis on selle arvuti head ning vead ja seda läbi tavalise kasutaja silmade läbi, mitte migit reklaamteksti.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Tundub väga sedamoodi, et foorum kipub jagunema taas kaheks leppimatuks osapooleks.
Ühed, kes tahavad suht vähe makstes saada võimalikult palju ja kvaliteetselt ja
teine pool "sülitab keskpärasusele" ning näitab kui palju raha ollakse
valmis korstnasse kirjutama nagu see lisaks ka endale mingit lisaväärtust
INIMESED :!:

Saagu valgus!

:idea:
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
maidu.leever
Postitusi: 676
Liitunud: Kolmapäev 20. Juuli 2005, 12:05:07
Asukoht: Pärnumaa (Läänemaa)
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas maidu.leever »

Ei ole nii rikas, et odavaid asju osta.

Hind ei määra kvaliteeti, aga kvaliteet määrab hinna ehk kallis asi ei ole alati kvaliteetne aga kvaliteetsem on kallim.

Muideks, odavad pirnid kaua ei valgusta :wink:
Viimati muutis maidu.leever, Teisipäev 06. Jaanuar 2009, 21:39:01, muudetud 1 kord kokku.
indrek.diesel
Postitusi: 23
Liitunud: Pühapäev 30. November 2008, 21:13:11
Status: Eemal

Postitus Postitas indrek.diesel »

sekkuksin tagasihoidlikult ka korra tulisesse vaidlusesse.
pisikse läpaka ost kodu ja auto arvutiks omalgi plaanis. eelistusi endal pole, plaanisin tutvuda msi wind nimelise riistaga, kuna see testides kiita saand.

aga tegelikult tahtsin küsida hoopis. eelpool pädevamad kodanikud mainisid objektil käies skännimist. jäi asi vaevama. miks skänn hea on? mina olen suvalistest asjadest muudkui fotosid teinud. ka dokumentidest. ja leian, et toimib täitsa talutavalt. hiljem siis sikutan pildid arvutisse ja vaatan vajadusel.

ja siis veel üks vihje. vähemasti mustandite ja proovipuude jaoks väga hää. nimelt kasutan ise 1,2 x 2,4 meetrist tahvlit, mis valge kilega üle kleebitud. sinna on hää vildikaga joonistada-kirjutada ja vajadusel jälle kustutada. ütlemata mõnus on, kui seukest suurt "ekraani" saab väikselt distantsilt vaadata, väga ülevaatlik asi. vahel siis arhiveerin visandeid fotokaga ka igaks juhuks.
henolell
Postitusi: 7
Liitunud: Esmaspäev 05. Jaanuar 2009, 15:46:01
Status: Eemal

hirm on põhjendatud

Postitus Postitas henolell »

Elu on siiski näidanud, et kahe lapselapse ja enda võhiklikkuse abil oleme kolme peale ka kolm arvutit "õhtale ajanud". Õige küll, ainult ühel neist läks kõvaketes, teistel olid vead mujal. Viirusi on tapetud nii enne kui pärast, aga palju neid kuskil salaja veel pesitseb...??? Parem karta kui kahetseda. Muidugi pole CD´d ideaalasjad, aga kindlust ikka lisab. Seni on mälupulk ka end heast küljest esitlenud.
Uku Velbri kirjutas:To Henolell:
Tubli jutt, Legacy on ka minu meelest asjalik asi. Kuid mulle tundub, et Sa nagu liialt kõvaka minestust loodad ja viirusi kardad. Mina nii "optimist" ei ole, päkapin välisele kõvakale küll, aga cd-d on minu jaoks, nende haavatuse pärast, suht' mõttevabad vidinad.
To Mardo:
Sinu poolt toodud lingid on küll kõike muud, kui usaldust äratavad. Pea igas lõigus on täheldatud, et "mulle küll varem ei sobinud, kuid (nüüd kus ma asja eest maksnud olen ja tagasipööramist enam ei ole) tegelt' ongi nii parem...
Mina ei osta kunagi arvutit Klick-st, Euronics-st, rehvivahetusputkast ega R-Kioskist. Arvuti tuleb osta antud kaubamärki esindavast ettevõtmisest, kusjuures enne arusaamisele jõudes toote headuses ja teenindamise tahtmises :wink:
Ahjaa, see võõrkeelne klaviatuur ka huvi ei lisa :twisted: .
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Mardo Margumets »

indrek.diesel kirjutas: aga tegelikult tahtsin küsida hoopis. eelpool pädevamad kodanikud mainisid objektil käies skännimist. jäi asi vaevama. miks skänn hea on? mina olen suvalistest asjadest muudkui fotosid teinud. ka dokumentidest. ja leian, et toimib täitsa talutavalt. hiljem siis sikutan pildid arvutisse ja vaatan vajadusel.
Skännerit olen kasutanud ainult fotode jaoks, muud materjalid (dokumendid, käsikirjad jms.) olen pildistanud.
Fotod ma tahan saada võimalikult hea kvaliteediga. Pärast restaureerin neid ka arvutis (eemaldan igasugu kriipsud ja kraapsud ning vanadel fotodel on tihti nurgad katki või murdmis jooni siis eemaldan ka need. Huvitavamatest fotodest lasen pärast paberfotod teha.)
Ümberpildistatud foto kvaliteet mind ei rahulda.
Viimati muutis Mardo Margumets, Kolmapäev 07. Jaanuar 2009, 19:07:01, muudetud 1 kord kokku.
Uku.Velbri
Postitusi: 1105
Liitunud: Laupäev 15. September 2007, 17:43:09
Asukoht: Tallinn, Nõmme. Esipõlved - Ellamaa, Vastse-Antsla, Vana-Kuuste, Restu, Juuru, Mustjõe.
Status: Eemal

Postitus Postitas Uku.Velbri »

Assar kirjutas:Tundub väga sedamoodi, et foorum kipub jagunema taas kaheks leppimatuks osapooleks...
Ohoh, kas nii vähese erimõistmise pärast nüüd eraldi liivakaste vaja :shock: .
Assar kirjutas:Ühed, kes tahavad suht vähe makstes saada võimalikult palju ja kvaliteetselt...

Seda ma ju püüangi mõista anda, et "palju, kvaliteetset ja odavat hinda" paigutavad samasse lausesse ainult reklaamijad, kelle motoks on, et lollidelt tuleb raha ära võtta. No ei ole võimalik, et üks tootja saab korraliku asjaga maha kolm korda odavamalt, müüb seda "Saiapoes", ehk siis suures elektroonika marketis, ja asi ise super ja tarbijad häpid. Kui korralike arvutite osi kontrollitakse üsnagi väga, nii üksikkomponendina kui ka kokkukruvituna, siis neid viietuhandelisi laotakse kokku nagu legot - võetakse erinevatest kastidest tükid, kruvid külge, korraks ka soolikas seina - kui võtab pildi ette, siis müügiks. Kui ise poleks vaeva näinud sellise saasta tagasiärimises, ega siis teaks ka rääkida (ei mõtle siin konkreetset toodet vaid odavust üldiselt).
Assar kirjutas: ...ja teine pool "sülitab keskpärasusele" ning näitab kui palju raha ollakse valmis korstnasse kirjutama nagu see lisaks ka endale mingit lisaväärtust
Minu harjumuste hulka sülitamine ei kuulu. Ja kui Sa arvad, et ma raha ei loe, siis Sa eksid - ma lihtsalt ei taha kaks korda maksta, alguses odava, ja siis toimiva asja eest. Ning see korstna ja minu ego teema - (no on küll natuke kõrge see ego, aga selleks ma autona kastikat pruugingi, et Ta kaasa mahuks :lol: ) ma arvan, et minu jaoks on millegi tõestamise aeg ammu möödas ja ma ei oma DELL'i kellegi ees uhkustamiseks, vaid selleks,et asi toimiks ning vajadusel teenindataks mind kui valget inimest :wink: .
Assar kirjutas:INIMESED :!:
Saagu valgus!

:idea:
Saagu nii 8) .
Tervitades,
Uku
Traaditu köne 56 48 43 78.
______________________________
Exitus opes excusare potest,
dum sit aliquid ad finem excusandum.
u.kask
Postitusi: 31
Liitunud: Pühapäev 24. August 2008, 17:41:08
Status: Eemal

Postitus Postitas u.kask »

indrek.diesel kirjutas:aga tegelikult tahtsin küsida hoopis. eelpool pädevamad kodanikud mainisid objektil käies skännimist. jäi asi vaevama. miks skänn hea on? mina olen suvalistest asjadest muudkui fotosid teinud. ka dokumentidest. ja leian, et toimib täitsa talutavalt. hiljem siis sikutan pildid arvutisse ja vaatan vajadusel.
Kvaliteet ja ainult kvaliteet. Skaneerimisel ei mingit hinnaalandust. Minu jaoks tähendab see praeguse HP kombaini juures settinguid (Scan picture, ka dokumente selle võimalusega, sest ma ei soovi nendes muudatusi teha, et pean valima Scan document) 600 dpi (1200 dpi kui on omaaegsed 4x6 või mis see laifilmi standard oligi, kontaktkoopiatest fotod), salvestamine ainult kadudeta formaati (tiff), mitte mingil juhul jpg-sse, (seda võib hiljem teha kui on vaja teistega jagada või netti kuhugi üles ajada). Üks A4 leht pildina on siis 5100x7014 pikslit suur 600 dpi juures ja võtab ruumi tiffina kuskil 104 megabaiti. Kuna fotod pole tavaliselt nii suured, siis on ka ühe foto näitajad väiksemad. Ja alati võib ju asja djvu formaati kokku suruda kvaliteedi säilimisega. Ma paar-kolm aastat tagasi eksperimenteerisin ja uurisin seda temaatikat mööda Internetti ja jäin pidama antud seadistustele ja enda jaoks kokku pakkimisele mitte jpg-sse, vaid djvu-sse.
Mis puutub fotode tegemisse, no ei ole mina ära saanud käe värisemist digitaalse seebikarbiga pildistamisel. Omaaegsete filmiaparaatidega oli klõpsu teha kindlam. Ainult pärast mässamisel sai kiruda küll valet ava, küll valet säriaega. :lol:
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

u.kask kirjutas: Kvaliteet ja ainult kvaliteet. Skaneerimisel ei mingit hinnaalandust. Minu jaoks tähendab see praeguse HP kombaini juures settinguid (Scan picture, ka dokumente selle võimalusega, sest ma ei soovi nendes muudatusi teha, et pean valima Scan document) 600 dpi (1200 dpi kui on omaaegsed 4x6 või mis see laifilmi standard oligi, kontaktkoopiatest fotod), salvestamine ainult kadudeta formaati (tiff), mitte mingil juhul jpg-sse, (seda võib hiljem teha kui on vaja teistega jagada või netti kuhugi üles ajada). Üks A4 leht pildina on siis 5100x7014 pikslit suur 600 dpi juures ja võtab ruumi tiffina kuskil 104 megabaiti. Kuna fotod pole tavaliselt nii suured, siis on ka ühe foto näitajad väiksemad. Ja alati võib ju asja djvu formaati kokku suruda kvaliteedi säilimisega. Ma paar-kolm aastat tagasi eksperimenteerisin ja uurisin seda temaatikat mööda Internetti ja jäin pidama antud seadistustele ja enda jaoks kokku pakkimisele mitte jpg-sse, vaid djvu-sse.
Mis puutub fotode tegemisse, no ei ole mina ära saanud käe värisemist digitaalse seebikarbiga pildistamisel. Omaaegsete filmiaparaatidega oli klõpsu teha kindlam.
Mis selle Tiff formaadi eeliseks veel on näiteks jpg. ees. Küsin seda täiesti võhikuna, kuna sa nii resoluutselt seda formaati soovitasid.

Mis puutub värinasse, siis selle vastu aitab pildistamisel statiiv ja kui ka selle kvaliteet (värina osas) ei rahulda on veel võimalik kasutada seda koos lülitiga. Siis ei pea sa ise statiivi värisema lükkama.

Muideks proffid eelistavad siiamaani pildistamisel filme, sest filmile jääb kogu info peale ja kui tahad või selle alati nähtavaks muuta. Digikal on see viga, et kuskilt maalt hakkad sa nägema ainult kaste. Seetõttu on ka eriti vahva, kui sa leiad kuskilt mitte vana foto vaid filmi või slaidi.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
u.kask
Postitusi: 31
Liitunud: Pühapäev 24. August 2008, 17:41:08
Status: Eemal

Postitus Postitas u.kask »

Assar kirjutas: Mis selle Tiff formaadi eeliseks veel on näiteks jpg. ees. Küsin seda täiesti võhikuna, kuna sa nii resoluutselt seda formaati soovitasid.
Jpg on kadudega kokkupakitud pildiformaat, ehk lihtsamas keeles "silmapete", samuti nagu mp3 on helifailina kadudega kokkupakitud "kõrvapete". Tiff on selline universaalne formaat, mis sobib väga hästi kadudeta salvestamiseks. Ega ma ise selle peale ei tulnud, kuid kui tegin kunagi esimesi samme, siis üks tark mees, kes tegeleb profiskaneerimisega andis nõu salvestada ja säilitada algfail tiff kujul kui kõige käepärasem ja hästi töödeldav formaat, et ei tekiks info kadu.
Loomulikult eelistavad profid filme ja skaneerivad trummelskanneriga, mis annab ikka sellise kohutavalt suure optilise resolutsiooni, et ühe pildi suurus on 2 gigabaiti, mis tähendab, et DVD plaadile mahub ära ainult kaks pilti. Ja ikkagi pidi jääma alla filmile. Mina sellisel tasemel ei tegele, kuid olen kuulanud seletusi antud teemal. Need on ka primteriga tehtud profi poolt.
Resoluutselt pole seda tiffi soovitanud, soovitan algfailina mitte kasutada jpg formaati, kui võimalik.
Uku.Velbri
Postitusi: 1105
Liitunud: Laupäev 15. September 2007, 17:43:09
Asukoht: Tallinn, Nõmme. Esipõlved - Ellamaa, Vastse-Antsla, Vana-Kuuste, Restu, Juuru, Mustjõe.
Status: Eemal

Re: hirm on põhjendatud

Postitus Postitas Uku.Velbri »

henolell kirjutas:Elu on siiski näidanud, et kahe lapselapse ja enda võhiklikkuse abil oleme kolme peale ka kolm arvutit "õhtale ajanud". Õige küll, ainult ühel neist läks kõvaketes, teistel olid vead mujal. Viirusi on tapetud nii enne kui pärast, aga palju neid kuskil salaja veel pesitseb...??? Parem karta kui kahetseda. Muidugi pole CD´d ideaalasjad, aga kindlust ikka lisab. Seni on mälupulk ka end heast küljest esitlenud.
Kadestustvääriv idüll teil seal, vanaisa ja lapselapsed :D. Kui Sul sellised hallisegused vuntsid ka veel oleks, siis heldiks päris ära :wink: . Tegel't, kui arvuti päris sinasõber pole, siis soovitaks luua Administraatori kõrvale uue konto, sellise, kus lapselapsed rahumeelselt toimetada saavad, kartmata, et nad vajalisi progejuppe või midagi muud rikkuda/kustutada saaksid. Kõvakat see muidugi tervemaks ei aita, aga mõningaid segadusi vältida ehk küll.
Ja viirushaiguste ennetamiseks - kui Kasperski liigkasuvõtmisena tundub, siis AVG vabavarana täidab seda ülesannet eeskujuliselt :wink: .

Tuli veel meelde:
Kas perenimi Lell on Urvaste kiriku / Vastse-Antsla mõisa alt pärit?
Tervitades,
Uku
Traaditu köne 56 48 43 78.
______________________________
Exitus opes excusare potest,
dum sit aliquid ad finem excusandum.
Kristy
Postitusi: 280
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 14:54:11
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Kristy »

u.kask kirjutas:Head uut aastat kõigile.
Niimoodu, kas olen mina loll või. Printisin sugulase jaoks genist puu välja ja ta kurivaim otsustas ignoreerida kõiki inglismannide keelele mitteomaseid täpiga tähti. Ei pakkunud mingeid kriksadulle ka asemele, vaid lihtsalt ignoreeris. Ja ei leidnud mina vastavat settingut.
Genis on see nipp, et ei tule teha minu sugupuud. Alustuseks palutakse seal ju panna kirja mina. Mina panin minuks kõige kaugemal asuva teada oleva esivanema praegusel hetkel ja asi loksus kõik ilusti paika ka uurimise mõttes.
Mis puutub miniarvutisse, siis arvuti teeb seda, mida mina tahan. Milleks ma teda konfigureerin. Niisama lihtne see ongi.
Tervist.
Oot Sa hakkasid nn. tagurpidi minema või? Väga huvitav mõte !!
Aga ise ka kasutan Geni.comi ja mulle see sobib. Samas on mul ka paber ja pliiats pidevas kasutuses. Ma olen nii algaja, et päris mitmel korral olen läinud rappa ja küll siis on hea lihtsalt paberid ära visata. Kui peaks hakkama genis üle tegema, siis selle kustutamisega seal rikuks kogu sisteemi ära.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Tervist.
Oot Sa hakkasid nn. tagurpidi minema või? Väga huvitav mõte !!
Aga ise ka kasutan Geni.comi ja mulle see sobib. Samas on mul ka paber ja pliiats pidevas kasutuses. Ma olen nii algaja, et päris mitmel korral olen läinud rappa ja küll siis on hea lihtsalt paberid ära visata. Kui peaks hakkama genis üle tegema, siis selle kustutamisega seal rikuks kogu sisteemi ära.
Ma arvan, et ära sa mustandeid päris ära viskagi. Mul on ka kodus registraatorite kaupa seda musta staffi. Aegajalt tekib ikka küsimusi, et kust ma sellised andmed sain, kas seal täpselt nii oligi kirjas või olen midagi kirjutamata jätnud või läheb jälle mingi fail vastu taevast, nagu eilegi avastasin. Õnneks oli see täies mahus dubleeritud ning nüüd on kõik jälle hästi. Nii hea on kui on koht, kust saad kontrollida või mitte säilinud osa ümberkirjutistest taastada.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
u.kask
Postitusi: 31
Liitunud: Pühapäev 24. August 2008, 17:41:08
Status: Eemal

Postitus Postitas u.kask »

Kristy kirjutas:Oot Sa hakkasid nn. tagurpidi minema või? Väga huvitav mõte !!
Aga ise ka kasutan Geni.comi ja mulle see sobib.
Ei hakanud tagurpidi minema, vaid ikka tagant ettepoole tulema. :lol:
kussu
Postitusi: 106
Liitunud: Esmaspäev 17. November 2008, 14:21:11
Asukoht: Rammu saar
Status: Eemal

Postitus Postitas kussu »

Minule teadaolevalt on geni.com arendusega liitunud üks eestlane ja nii mõnigi muudatus seal tänu temale tulemas. Olen kuulnud, et tegemist just andmete backupimise teemal (GEDCOM export). Peaks lisanduma Gedcomi ka pildid ning võimalus PRO kasutajatel erinevate puude otstest backupimine (pole ise veel sellist vajadust näinud).
Andrus A
Postitusi: 393
Liitunud: Pühapäev 26. November 2006, 21:49:11
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Andrus A »

kussu kirjutas:Minule teadaolevalt on geni.com arendusega liitunud üks eestlane ja nii mõnigi muudatus seal tänu temale tulemas. Olen kuulnud, et tegemist just andmete backupimise teemal (GEDCOM export). Peaks lisanduma Gedcomi ka pildid ning võimalus PRO kasutajatel erinevate puude otstest backupimine (pole ise veel sellist vajadust näinud).
Ega see arendaja juhuslikult härra Sarv pole? ;)
kussu
Postitusi: 106
Liitunud: Esmaspäev 17. November 2008, 14:21:11
Asukoht: Rammu saar
Status: Eemal

Postitus Postitas kussu »

Andrus A kirjutas:
kussu kirjutas:Minule teadaolevalt on geni.com arendusega liitunud üks eestlane ja nii mõnigi muudatus seal tänu temale tulemas. Olen kuulnud, et tegemist just andmete backupimise teemal (GEDCOM export). Peaks lisanduma Gedcomi ka pildid ning võimalus PRO kasutajatel erinevate puude otstest backupimine (pole ise veel sellist vajadust näinud).
Ega see arendaja juhuslikult härra Sarv pole? ;)
:D
fred.puss
Postitusi: 352
Liitunud: Teisipäev 19. Juuli 2005, 18:09:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas fred.puss »

Uku Velbri kirjutas:Kui Sa (või keegi teine siin foorumis) tahad VÄIKEST arvutit osta, siis soovitan VÄGA eeluurimust läbi viia, leida keegi, kes ala valdab ja valida aitab. Ma ise maadlen praegu oma kiirustamise tulemusel ühe tootjaga, kes loomulikult müües ei teatanud, et ta Hiina praakosi tarvitab. Samuti ei ole meie alaga tegelejatele sobivad mitmed eriti pisikesed ja kerged asjad. Asus vist oli üks neist, mis ei oma märkimist väärivat mälu ja on ette nähtud kuskil serverites toimetamiseks ainult.
Septembris 2008 ostsin endale varuarvutiks ja kaasaskantavaks (kuna 2,3 kg "suur" läpakas on liiga raske seljakotis tassimiseks) firma Acer Aspire One 1 kg kaaluva arvuti, mis maksis 5500 kr ja mis töötab siiamaani veatult.

Aga ma ei näe põhjust, miks peaks tassima kaasas skannerit (keeleinimeste väitel on õige nii öelda, mitte skänner). Mina tassin kaasas digifotokat, mille(de)ga olen teinud ca 100 000 pilti ja skännerit pole fotode kvaliteetseks reprodutseerimiseks sugugi tingimata vaja. Tuleb veidi harjutada digifotokaga pildistamist, kasutada vajadusel statiivi, nagu keegi juba ütles ning fotokad teevad juba vabalt 10 MP pilte, nii et nende reso on ka täiesti piisab. Samuti lasevad mõistlikumad fotokad salvestada pildi ka raw-s ehk enamasti tif formaadis.

Muideks, minu esimene skanner aastal 1993 oli aga just käsiskanner, mida oli väga mugav kaasas kanda, kuna ta oli suure käelaba suurune. Andsin selle hiljuti arvutimuuseumi. Alles hiljem tulid (minu arusaamist mööda) lameskannerid või olid nad tollal lihtsalt nii kallid, et ma neid veel ei vaadanud. Aga käsiskannereid tehakse vast praegugi.
u.kask
Postitusi: 31
Liitunud: Pühapäev 24. August 2008, 17:41:08
Status: Eemal

Postitus Postitas u.kask »

See on hea kui sul on fotokas, mida ei pea häbenema. Minu puhul tuleb kvaliteet fotokas veel osta samuti nagu ka skänner kaasas tassimiseks (kolakas laua peal on ammu olemas), võrdle hindu majandusliku surutise ajal. Mis maksab fotokas, mis maksab skänner. Kaaluliselt ei võida ma midagi, tassides kaasas digipeeglit ja statiivi, või paarituhandelist flatbedi, mis annab juba korraliku optilise resolutsiooni.
Fotokal muutub määravaks pildistatava objekti õige valgustatus, võib olla on vaja ka lisavalgust. Skänneril on valgus kaasas.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

u.kask kirjutas:See on hea kui sul on fotokas, mida ei pea häbenema. Minu puhul tuleb kvaliteet fotokas veel osta samuti nagu ka skänner kaasas tassimiseks (kolakas laua peal on ammu olemas), võrdle hindu majandusliku surutise ajal. Mis maksab fotokas, mis maksab skänner. Kaaluliselt ei võida ma midagi, tassides kaasas digipeeglit ja statiivi, või paarituhandelist flatbedi, mis annab juba korraliku optilise resolutsiooni.
Fotokal muutub määravaks pildistatava objekti õige valgustatus, võib olla on vaja ka lisavalgust. Skänneril on valgus kaasas.
Ka minu rattamatka varustuse juurde kuulub fotokas. Ainult, et kasutan peegelkaamerat filmidega. Selle kvaliteedi ja hinna suhe on parem kui digikatel. Kui raha rohkem tahaks magama panna, ostaks pigem korralikuma objektiivi kui digikaamera. Skännimine pole üldiselt ju probleem.
Olen oma täiesti keskklassi Nikoniga pildistanud hauaplaate, sugupuid, Kunstiteoseid, trükitud tekste jpms.

Ainuke viga, et kunagi ei tea, milliseid üllatusi toob kaasa filmi ilmutus. Samas positiivne on see, et kui on halvad valgusolud, siis digikaamera toodab musta ekraani. Filmiga saab rohkem mängida ja hookus - pookust teha ning tulemus võib olla ikkagi enam vähem normaalne. aga kuna rohkem kindla peale minekut on filmikaameraga, siis soovitaks riskide maandamiseks igal juhul statiivi kasutada või isegi vahelüliteid.

Sellega, et Eestimaa ilm on heitlik tuleb juba eos arvestada. Kui ei paista päike, siis igal juhul on suhteliselt pime
:lol:
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Vasta

Mine “Arvutiprogrammid”