VAU

Vasta
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

VAU

Postitus Postitas Mardo Margumets »

Avati Virtuaalne uurimissaal ehk VAU.
Hetkel on siis VAU testperiood.

http://www.ra.ee/vau/
Kristy
Postitusi: 280
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 14:54:11
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Kristy »

Vahva :)
ainult, et ta ei aktsepteeri sama salasõna, mis Saaga. Mina küll enda omaga sisse ei saa. Või peab enne Saagast välja logima? :roll:
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Mardo Margumets »

Minul logis sisse Saaga kasutjanime ja salasõnaga ilusti.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: VAU

Postitus Postitas Assar »

Mardo Margumets kirjutas:Avati Virtuaalne uurimissaal ehk VAU.
Hetkel on siis VAU testperiood.

http://www.ra.ee/vau/
Aga ilmselt kui on testperiood, siis oodatakse mingit arvustust ma saan aru.

Iseenesest on väga hea, et on olemas selline üldportaal, kust saab analoogselt Neti portaalile suunduda, ka AISi Saagasse või kuhu vaja. Lugeda soovitusi suguvõsauurimise alustamiseks jne.

Miinuseks võiks tuua välja selle, et seesama Saaga on muutunud juba kes teab mitu korda. Vahetanud aadresse ja disaini. Olnud korraga mitmel kodukal üleval. Ühel täismahus ja teises ainult osaliselt ja siis isegi kolmel aadressil saadaval ...
Väga vilets, et koguaeg peab ümberorienteeruma. Praegustele tegijatele ka niipalju soovituseks, et las see VAU siis jääb sinna, kus ta praegu on. Kui midagi muuta vaja on. võib ju uue versiooni vanale aadressile teha.

Tulevikus võiks muuseumid ka punti võtta. AIS on juba olemas - analoogne süsteem võiks ka muuseumide kohta olemas olla. Võib olla, et ongi, aga arhiivides ja muuseumidest andmeid otsivad inimesed on ju põhimõtteliselt seesama kontingent. Võiks teha ju nende elu lihtsamaks, et ühelt leheküljelt opereerima hakates leiab kõik vajaliku informatsiooni Eesti ajaloo uurimiseks.

See veebipood on väga hea asi. Võiks olla ju ka veebiraamatud jms. mida saab ka tasuta kasutada.

Kõik, mis juba olemas on, minu arust häästi välja kukkunud!
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
siirite
Postitusi: 147
Liitunud: Pühapäev 28. September 2008, 10:00:09
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Postitus Postitas siirite »

Tundub väga huvitav. Eile jättis veel "toore" mulje, aga täna on kena, sai sisse logida ja toimetada ka. Lingimärkmik on tore asi, mis esmapilgul silma hakkas.
Kõik uus vajab harjumist ja avastamist ja sisse töötamist
Kristy
Postitusi: 280
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 14:54:11
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Kristy »

Huvitav, miks ta minu paroole siis vastu ei võta?
:roll:
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Kristy kirjutas:Huvitav, miks ta minu paroole siis vastu ei võta?
:roll:
Äkki on suur ja väiketähe probleem?
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Kristy
Postitusi: 280
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 14:54:11
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Kristy »

Assar kirjutas:
Kristy kirjutas:Huvitav, miks ta minu paroole siis vastu ei võta?
:roll:
Äkki on suur ja väiketähe probleem?
Ei ole :cry:
Võin parooli Teile saata, et saaksite proovida. Mina VAU-sse nendega sisse ei saa.
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Mardo Margumets »

Kristy kirjutas:
Assar kirjutas:
Kristy kirjutas:Huvitav, miks ta minu paroole siis vastu ei võta?
:roll:
Äkki on suur ja väiketähe probleem?
Ei ole :cry:
Võin parooli Teile saata, et saaksite proovida. Mina VAU-sse nendega sisse ei saa.
Seal sisselogimise all on selline link Unustasid salasõna?, proovi seda.
hurma.jyrgenson
Postitusi: 124
Liitunud: Teisipäev 12. August 2008, 18:55:08
Asukoht: Kuusalu
Status: Eemal

Postitus Postitas hurma.jyrgenson »

Kas VAU ei jätagi kasutajanime ja salasõna meelde? Peab igal sisselogimsel toksima nõutud keerulist salasõna, numbrite, suur- ja väiketähtede kombinatsiooni! Nagu panka sisenemine! :D
Katsa
Postitusi: 3735
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Postitus Postitas Katsa »

Mina saan ilusti sisse oma Saaga kasutajanime ja parooliga. Ka jätab VAU (või õigemini siiski veebibrauser, mida kasutan - Google Chrom, teisi - IE, Tulirebast jne. pole proovinud) need meelde ega nõua igakordset sissetoksimist.

Liigkeeruliste salasõnade vastu aitab VAU-s Minu asjad - Muuda salasõna.
Katrin H.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Üldiselt mina isiklikult ei soovitaks kasutada seda võimalust, et salasõna jäetakse meelde. Esimene kord peaks ta seda küsima, kas ma olen huvitatud. Võib olla, et VAUs midagi hullu ei juhtugi kui keegi sinu nime all seda külastab, aga kahjulikke harjumusi ei maksaks lasta tekitada. Sest mõnes teises olukorras ... :cry:
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Uku.Velbri
Postitusi: 1105
Liitunud: Laupäev 15. September 2007, 17:43:09
Asukoht: Tallinn, Nõmme. Esipõlved - Ellamaa, Vastse-Antsla, Vana-Kuuste, Restu, Juuru, Mustjõe.
Status: Eemal

Postitus Postitas Uku.Velbri »

Tööriistaribal olev Linkbook (need kollased tähekesed) on täitsa hea asi.
Tervitades,
Uku
Traaditu köne 56 48 43 78.
______________________________
Exitus opes excusare potest,
dum sit aliquid ad finem excusandum.
anu.jarv
Postitusi: 251
Liitunud: Kolmapäev 12. Juuli 2006, 18:03:07
Status: Eemal

Postitus Postitas anu.jarv »

Pidin ka mitu korda proovima, aga lõpuks tuli õnneks õige salasõna meelde :). hea et kasutajatunnus meeles oli, olen selle ka kunagi varem ära unustanud.
Kusjuures kui ma varem poleks kasutanus võimalust salasõna meelde jätta, siis oleks see ilmselt kohe esimese korraga meenunud.
Smurfiina
Postitusi: 75
Liitunud: Laupäev 26. Jaanuar 2008, 20:15:01
Status: Eemal

Postitus Postitas Smurfiina »

Kristy'le lohutuseks, et ta ei ole ainuke ja ilmselt on salasõna ka õigesti meeles.
Mina proovisin laupäeval Vau'sse logida - ei õnnestunud. Saaga'sse sain edukalt sisse. Pühapäeval oli Saagasse logimist muudetud, see kasutab nüüd Vau-portaali logimist, ja ma lasin endale e-mailile lihtsalt uue parooli saata. Kasutajanimi õnneks ikka kehtis.
Arvasin algul, et minu vana parool äkki ei vasta nõuetele, a la peab sisaldama suuri ja väikeseid tähti ning numbreid ja peab olema teatud pikkusega. Aga sain e-mailile uue parooli ning vahetasin ta vana vastu välja - nüüd sobis küll. Kusjuures vana parool sisaldab numbreid ja suur- ning väiketähti.
Aga testimise ajal peavadki vead välja tulema!
Kristy
Postitusi: 280
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 14:54:11
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Kristy »

:) Smurfiinaga sama kogemus. Eile õhtul kasutasin VAU märkmikku juba usinasti. Siinkohal suur tänukummardus selle võimaluse väljamõtlejatele!! VÄGA kasulik võimalus!!! :lol:
anu.jarv
Postitusi: 251
Liitunud: Kolmapäev 12. Juuli 2006, 18:03:07
Status: Eemal

Postitus Postitas anu.jarv »

Kuidas seal vaus neid andmebaase saab moodustada? Endal tehtud näiteks rõuge kk meetrikad 18 sajandist doc.failina, kas nendest annaks ka mingeid andmebaase moodustada?
ja veel, saagas surfamine nagu mingi narkomaania, täna õhtul ei saanudki midagi teha :(
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Mardo Margumets »

anu.jarv kirjutas:Kuidas seal vaus neid andmebaase saab moodustada? Endal tehtud näiteks rõuge kk meetrikad 18 sajandist doc.failina, kas nendest annaks ka mingeid andmebaase moodustada?
ja veel, saagas surfamine nagu mingi narkomaania, täna õhtul ei saanudki midagi teha :(
Need andmed peavad olema Exceli tabelis
Siin on andmebaasidest pikemalt kirjutatud.
http://www.ra.ee/vau/index.php?page=Hel ... Subject=37

Kindlasti saab sellest doc failist andmed Excelisse üle tõsta.
Aga pane see doc fail kuhugi üles või saada mu e-mailie siis saan täpsemalt öelda kuidas need andmed Excelisse saada.
anu.jarv
Postitusi: 251
Liitunud: Kolmapäev 12. Juuli 2006, 18:03:07
Status: Eemal

Postitus Postitas anu.jarv »

Üks selline on mul kopitud Võrumaa-Rõuge kk- Rõuge meetrikad alla viewtopic.php?t=2968&highlight= põhimõtteliselt suudaksin ka ise doc failist exeli tabeli teha, kuigi mul kuri kahtlus, et olen doc faili sellisena koostanud, et see üsna tülikas.
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Mardo Margumets »

anu.jarv kirjutas:Üks selline on mul kopitud Võrumaa-Rõuge kk- Rõuge meetrikad alla viewtopic.php?t=2968&highlight= põhimõtteliselt suudaksin ka ise doc failist exeli tabeli teha, kuigi mul kuri kahtlus, et olen doc faili sellisena koostanud, et see üsna tülikas.
See doc fail pole tõesti kõige parem aga natuke pusimist ja selle saab õigesse formaati. Ma tegin selle Rõuge meetrika natuke paremaks
http://www.esivanemad.pri.ee/failid/Rou ... 3-1780.xls
anu.jarv
Postitusi: 251
Liitunud: Kolmapäev 12. Juuli 2006, 18:03:07
Status: Eemal

Postitus Postitas anu.jarv »

Tänan, üritan oma teiste failidega sama teha ja siis üles riputada.
Tõnis
Postitusi: 39
Liitunud: Teisipäev 12. September 2006, 17:03:09
Status: Eemal

Foorumitest

Postitus Postitas Tõnis »

Head foorumi kasutajad!

Juba mitu nädalat on arhiivi virtuaalse uurimissaali VAU testkeskkonnas testimiseks avatud muuhulgas ka foorum, mille ülesehitus on küll laiem kui perekonnaloo foorumil, kuid aruteluteemadena on välja pakutud ka suguvõsauurimisega seonduv. Kahte sarnastele teemadele keskenduvat foorumit korraga käigus hoida ei ole tulevikus kindlasti mõistlik. Arhiiv on pidanud läbirääkimisi Eesti Isikuloo Keskuse juhi Fred Pussiga, kes on väljendanud valmisolekut nii perekonnaloo foorumi ja VAU foorumi kokkuliitmiseks kui ka perekonnaloo foorumi sulgemiseks. Hetkel on teoksil mõlema foorumi võimaluste ja funktsioonide võrdlus ja analüüs ning seni saabunud tagasiside põhjal viiakse lähiajal VAU foorumisse sisse mitmed parandused ja täiendused. Foorumite lõpliku saatuse otsustamine on aga mõeldamatu ilma kasutajate arvamuseta. Seetõttu on hetkel ettevalmistamisel küsimustik spetsiaalses tagasisidekeskkonnas, milles kavatseme lähiajal küsida kõikide teie arvamusi, eelistusi ja ettepanekuid foorumite tuleviku kohta. Igasugune tagasiside on teretulnud. Täpsem info tuleb edaspidi.

Tõnis,
VAU meeskonna nimel
hurma.jyrgenson
Postitusi: 124
Liitunud: Teisipäev 12. August 2008, 18:55:08
Asukoht: Kuusalu
Status: Eemal

Postitus Postitas hurma.jyrgenson »

Tähelepanekud:

VAU foorum pani kasutajanimeks saaga oma.
Kas seda saab muuta,või teha uus kasutaja oma õige nimega nagu käesolevas foorumis?
Postitust muuta ja kustutada ei saa.
BBC code' i ei saa nii mugavalt, nagu siin ja lõbusaid, kurje jt. nägusid ei ole :(
Privaatsõnumeid ei saa jätta.

Tervitades,
Hurma
Vasta

Mine “Kasulikke linke”