Teises Maailmamsõjas kadunuks jäänud

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
Juta Märtin
Postitusi: 121
Liitunud: Neljapäev 02. Märts 2006, 23:54:03
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Teises Maailmamsõjas kadunuks jäänud

Postitus Postitas Juta Märtin »

Tere

Kas keegi oskab mind aidata, otsin oma vanaisa kohta andmeid, kes jäi kadunuks Teises Maailmasõjas 1941?
Tema nimi oli Felix Kõiv sünd. 30.07.1907 Tartus
kristel.parv
Postitusi: 64
Liitunud: Laupäev 10. Jaanuar 2009, 16:33:01
Asukoht: Pärnu
Status: Eemal

Postitus Postitas kristel.parv »

Ma küll ei oska sind aidata, aga minu vanavanaisa jäi ka II maailmasõjas teadmata kadunuks. Nimi oli Aleksander Egipte ja sündinud 1907. aastal.
Vello
Postitusi: 458
Liitunud: Kolmapäev 21. Detsember 2005, 19:35:12
Status: Eemal

Postitus Postitas Vello »

Kui jäi kadunuks vene poole peal ehk aitab see link http://www.obd-memorial.ru/
Juta Märtin
Postitusi: 121
Liitunud: Neljapäev 02. Märts 2006, 23:54:03
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Postitus Postitas Juta Märtin »

Vello kirjutas:Kui jäi kadunuks vene poole peal ehk aitab see link http://www.obd-memorial.ru/
Tere Vello,
Aitäh Sulle lingi eest,
olen nüüdseks teada saanud, et vanaisa läks hävituspataljoni ja peale 1941.a. Tartu lahingut jäi kadunuks, arvatavasti langes Tartu lahingus...
Andrus A
Postitusi: 393
Liitunud: Pühapäev 26. November 2006, 21:49:11
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Andrus A »

kristelp kirjutas:Ma küll ei oska sind aidata, aga minu vanavanaisa jäi ka II maailmasõjas teadmata kadunuks. Nimi oli Aleksander Egipte ja sündinud 1907. aastal.
Tere

Kas on andmeid, mis tingimustes ta kaduma jäi? Kas ta oli seotud sõjategevusega? Kui jah, siis millisel poolel? Mis ajast ja kust võivad olla tema kohta viimased teated?

A
ElerinS
Postitusi: 109
Liitunud: Teisipäev 09. Mai 2006, 13:14:05
Status: Eemal

Postitus Postitas ElerinS »

http://www.militaar.net/phpBB2/index.ph ... 48482e65bc

On olemas selline lehekülg. Seal igavesti targad kutid, äkki oskavad nemad aidata :lol:
Andrus A
Postitusi: 393
Liitunud: Pühapäev 26. November 2006, 21:49:11
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Andrus A »

ElerinS kirjutas:http://www.militaar.net/phpBB2/index.ph ... 48482e65bc

On olemas selline lehekülg. Seal igavesti targad kutid, äkki oskavad nemad aidata :lol:
Ma ei usu, et sa seal palju targemaks saad. Tõelisi arhiivihunte ja registripidajaid on seal minimaalselt.

Alustuseks soovitaks proovida omal käel. Kindlasti on oluline eeltöö, et mõista ajaloolist situatsiooni ning saada kätte mõnigi niidike, mis aitaks edasi.

Lisan mõned lingid...

http://www.history.ee/register/- erinevad päringud, millest võib palju abi olla. NB! päringud uuenevad pidevalt.
http://ais.ra.ee/- ei vaja vist kommentaare :)
http://dd-wast.javabase.de/frame_e.htm- Punase Risti päring. Kui otsitav isik on sõdinud sakslaste poolel ning tema mobiliseerimine pole jäänud väga sõja lõppu, siis võib selle lehe abil saada infot inimese saatuse kohta. (Eeldab omakorda eeltööd)
http://www.obd-memorial.ru/- Kui kadunud isik võitles venelastega ühel poolel, siis võib päring abiks olla. (Olen ise abi saanud)
http://dea.nlib.ee/index.php?list=-1- Ajaloolise tausta uurimiseks. Olen uurinud mobilisatsioonide korraldust ning üldisi meeleolusid erinevate sündmuste ajal.
Juta Märtin
Postitusi: 121
Liitunud: Neljapäev 02. Märts 2006, 23:54:03
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Postitus Postitas Juta Märtin »

Aitäh Teile kõigile heade vihjete eest :)
kristel.parv
Postitusi: 64
Liitunud: Laupäev 10. Jaanuar 2009, 16:33:01
Asukoht: Pärnu
Status: Eemal

Postitus Postitas kristel.parv »

Andrus A kirjutas:
kristelp kirjutas:Ma küll ei oska sind aidata, aga minu vanavanaisa jäi ka II maailmasõjas teadmata kadunuks. Nimi oli Aleksander Egipte ja sündinud 1907. aastal.
Tere

Kas on andmeid, mis tingimustes ta kaduma jäi? Kas ta oli seotud sõjategevusega? Kui jah, siis millisel poolel? Mis ajast ja kust võivad olla tema kohta viimased teated?

A
Hetkel ei tea väga midagi täpselt, aga võitles venelaste poolel, seda tean kindlasti. Kui rohkem teada saan, siis tulen kindlasti foorumisse tagasi ! :)
Kalmerm
Postitusi: 366
Liitunud: Teisipäev 16. Jaanuar 2007, 12:45:01
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Kalmerm »

Äsja ilmunud raamatus: Eestlased vene sõjaväes 1940-1945.I osa A-L ( 2008. Kirjastus Eesti Represseeritute Registri Büroo), on küll keegi Feliks Kõiv (Jaani p, sünd 11.09.1904 Võrumaal), aga ilmselt pole see otsitav, kuna sünniaeg ei klapi.
Andrus A
Postitusi: 393
Liitunud: Pühapäev 26. November 2006, 21:49:11
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Andrus A »

kristelp kirjutas:
Andrus A kirjutas:
kristelp kirjutas:Ma küll ei oska sind aidata, aga minu vanavanaisa jäi ka II maailmasõjas teadmata kadunuks. Nimi oli Aleksander Egipte ja sündinud 1907. aastal.
Tere

Kas on andmeid, mis tingimustes ta kaduma jäi? Kas ta oli seotud sõjategevusega? Kui jah, siis millisel poolel? Mis ajast ja kust võivad olla tema kohta viimased teated?

A
Hetkel ei tea väga midagi täpselt, aga võitles venelaste poolel, seda tean kindlasti. Kui rohkem teada saan, siis tulen kindlasti foorumisse tagasi ! :)

Kolm varianti kargas pähe...
Kas ta võis olla 1941 aastal mobiliseeritud (seega pidi elama sellel ajal Lääne- või Põhja-Eestis)? Hetkel ma küll ei oska öelda, kas 1907 aasta mehi 1941 suvel mobiliseeriti. Nooremaid läks aga kindlasti väga palju.
Kas ta oli äkki enne "juunipööret" tegev Eesti Kaitseväes? Sellisel juhul (kui ta repressioonidest pääses) võis ta sattuda Punaarmee 22. territoriaalsesse laskurkorpusesse.
Ta võidi tõmmata 1941 aastal hävituspataljoni, mille mehi sakslaste tulles ning ka siin olles hooga hävitati. Seda nii lahingutegevuse käigus, kui ka hilisemate hukkamistega.

Mis ajast pärinevad viimased andmed temast?
kristel.parv
Postitusi: 64
Liitunud: Laupäev 10. Jaanuar 2009, 16:33:01
Asukoht: Pärnu
Status: Eemal

Postitus Postitas kristel.parv »

Andrus A kirjutas:
kristelp kirjutas:
Andrus A kirjutas: Tere

Kas on andmeid, mis tingimustes ta kaduma jäi? Kas ta oli seotud sõjategevusega? Kui jah, siis millisel poolel? Mis ajast ja kust võivad olla tema kohta viimased teated?

A
Hetkel ei tea väga midagi täpselt, aga võitles venelaste poolel, seda tean kindlasti. Kui rohkem teada saan, siis tulen kindlasti foorumisse tagasi ! :)

Kolm varianti kargas pähe...
Kas ta võis olla 1941 aastal mobiliseeritud (seega pidi elama sellel ajal Lääne- või Põhja-Eestis)? Hetkel ma küll ei oska öelda, kas 1907 aasta mehi 1941 suvel mobiliseeriti. Nooremaid läks aga kindlasti väga palju.
Kas ta oli äkki enne "juunipööret" tegev Eesti Kaitseväes? Sellisel juhul (kui ta repressioonidest pääses) võis ta sattuda Punaarmee 22. territoriaalsesse laskurkorpusesse.
Ta võidi tõmmata 1941 aastal hävituspataljoni, mille mehi sakslaste tulles ning ka siin olles hooga hävitati. Seda nii lahingutegevuse käigus, kui ka hilisemate hukkamistega.

Mis ajast pärinevad viimased andmed temast?
Ta oli sündinud 1907. aastal, elas Novgorodi lähedal Iisakovi külas (eestlane oli), 1941. aastal läks sõjaväkke, kuu aega hiljem kirjutas haiglast, et on "külmetus". Peale seda ta enam ei kirjutanud midagi. 1943. aastal tegi perekond järelpärimise tema asukoha kohta ning vastuses Moskva Sõjakomisariaadist (ei tea kas on õigesti kirjutatud?) kirjutati, et ta viibis Moskva haiglas 1944. detsembrini ning sealt saadeti väeossa tagasi (mis väeosa oli, ei ole teada) ning peale seda pole temast midagi kuulda olnud. Pere tegi ka järelepärimise, kuid ta jäi ikkagi teadmata kadunuks. Vanavanaema jutu järgi oli ta venelaste luurerühmas.
Andrus A
Postitusi: 393
Liitunud: Pühapäev 26. November 2006, 21:49:11
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Andrus A »

kristelp kirjutas: Ta oli sündinud 1907. aastal, elas Novgorodi lähedal Iisakovi külas (eestlane oli), 1941. aastal läks sõjaväkke, kuu aega hiljem kirjutas haiglast, et on "külmetus". Peale seda ta enam ei kirjutanud midagi. 1943. aastal tegi perekond järelpärimise tema asukoha kohta ning vastuses Moskva Sõjakomisariaadist (ei tea kas on õigesti kirjutatud?) kirjutati, et ta viibis Moskva haiglas 1944. detsembrini ning sealt saadeti väeossa tagasi (mis väeosa oli, ei ole teada) ning peale seda pole temast midagi kuulda olnud. Pere tegi ka järelepärimise, kuid ta jäi ikkagi teadmata kadunuks. Vanavanaema jutu järgi oli ta venelaste luurerühmas.
Nagu ma aru saan, sündis ja elas ta enne sõda Venemaal? 1942 formeeriti Eesti Laskurkorpus, mille hulka arvati nii Eestist 1941 suvel mobiliseeritud mehed, 22. territoriaalse laskurkorpuse mehed (enne juunipööret Eesti Kaitseväes teeninud mehed) ning samuti ka Venemaal püsivalt elavate eestlaste hulgast mobiliseeritud mehed. Arvatavasti oleks ta pidanud siis olema nende viimaste hulgas, kuid vaevalt et ta siis oleks saanud 1944 aasta lõpus Moskvas ravil olla. Kas see on ikka kindel, et 1943 saadi teha järelpärimine Moskvasse? Eestist poleks seda teha saanud, sest siin valitses sakslaste võim ja sama võim kamandas sellel ajal ka Novgorodi kandis. Ma arvan, et ta ei pruukinudki siis Eesti Laskurkorpusesse üldse sattuda ja oli tegev mõnes teises üksuses.
Huvitav on aga just see fakt, et ta 1944 lõpus Moskvas oli, mis muudab kogu asja eriti müstiliseks. Äkki ta polnud rindeüksuses? Äkki anti tema kohta valeteavet... Nii et otsad on täitsa lahtised :)
Aga paha ei teeks Vene saatkonda pöörduda.
kristel.parv
Postitusi: 64
Liitunud: Laupäev 10. Jaanuar 2009, 16:33:01
Asukoht: Pärnu
Status: Eemal

Postitus Postitas kristel.parv »

Andrus A kirjutas:
kristelp kirjutas: Ta oli sündinud 1907. aastal, elas Novgorodi lähedal Iisakovi külas (eestlane oli), 1941. aastal läks sõjaväkke, kuu aega hiljem kirjutas haiglast, et on "külmetus". Peale seda ta enam ei kirjutanud midagi. 1943. aastal tegi perekond järelpärimise tema asukoha kohta ning vastuses Moskva Sõjakomisariaadist (ei tea kas on õigesti kirjutatud?) kirjutati, et ta viibis Moskva haiglas 1944. detsembrini ning sealt saadeti väeossa tagasi (mis väeosa oli, ei ole teada) ning peale seda pole temast midagi kuulda olnud. Pere tegi ka järelepärimise, kuid ta jäi ikkagi teadmata kadunuks. Vanavanaema jutu järgi oli ta venelaste luurerühmas.
Nagu ma aru saan, sündis ja elas ta enne sõda Venemaal? 1942 formeeriti Eesti Laskurkorpus, mille hulka arvati nii Eestist 1941 suvel mobiliseeritud mehed, 22. territoriaalse laskurkorpuse mehed (enne juunipööret Eesti Kaitseväes teeninud mehed) ning samuti ka Venemaal püsivalt elavate eestlaste hulgast mobiliseeritud mehed. Arvatavasti oleks ta pidanud siis olema nende viimaste hulgas, kuid vaevalt et ta siis oleks saanud 1944 aasta lõpus Moskvas ravil olla. Kas see on ikka kindel, et 1943 saadi teha järelpärimine Moskvasse? Eestist poleks seda teha saanud, sest siin valitses sakslaste võim ja sama võim kamandas sellel ajal ka Novgorodi kandis. Ma arvan, et ta ei pruukinudki siis Eesti Laskurkorpusesse üldse sattuda ja oli tegev mõnes teises üksuses.
Huvitav on aga just see fakt, et ta 1944 lõpus Moskvas oli, mis muudab kogu asja eriti müstiliseks. Äkki ta polnud rindeüksuses? Äkki anti tema kohta valeteavet... Nii et otsad on täitsa lahtised :)
Aga paha ei teeks Vene saatkonda pöörduda.
Suured tänud nii pika vastuse eest, sellest on abi loodetavasti. Ma proovin kindlasti Vene saatkonda pöörduda, kui see paha ei tee :)
Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”