Paluks abi mõistmisel

Arhiivimaterjalidest (sh Saagas olevatest) raskesti aru saadavate sõnade jm välja lugemine
Vasta
rene
Postitusi: 24
Liitunud: Teisipäev 13. Juuni 2006, 21:06:06
Status: Eemal

Paluks abi mõistmisel

Postitus Postitas rene »

Üritan mõista hingeloendisse kirjapandut, a mõned asjad segased, uurin Schleichereid. Siit loen välja, et 1858 aastal on elanud Lõmmelo takkaperre talus Marri Schleicher oma vallaspoegade Ado (loendamishetkel 10a) ja Karl (loendamishetkel 2a)..Olen õigel teel? Aga kes võivad olla Jürri ja Ann neile?
Ja kes on need inimesed kes enne seal kirjas (Bingelberg ja teised). Aidake palun keegi neid loendeid õieti lugema õppima.

http://www.ra.ee/dgs/browser.php?tid=34 ... 50b465c301
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Paluks abi mõistmisel

Postitus Postitas Assar »

rene kirjutas: Siit loen välja, et 1858 aastal on elanud Lõmmelo takkaperre talus Marri Schleicher oma vallaspoegade Ado (loendamishetkel 10a) ja Karl (loendamishetkel 2a)..Olen õigel teel? Aga kes võivad olla Jürri ja Ann neile?
Ja kes on need inimesed kes enne seal kirjas (Bingelberg ja teised). Aidake palun keegi neid loendeid õieti lugema õppima.
Marry vallaspojad on tõepoolest Ado ja Karl.

Marry ise on samuti Ado tütar nagu ka Jürri Schleicher. Seega mina järeldaksin, et nad on õde ja vend. Seega Jürri on vallaslaste onu.

Ann on omakorda Marry ja Jürry õde (ka Ados Tochter - kordusmärkidega Ann ette kirjutatud).

Bingelbergid elavad samas talus, aga teine suguvõsa. Sellepärast on ka joon vahele tõmmatud. Nende omavaheline staatus ei tule välja (näiteks sulane - peremees suhe vms.)
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Mardo Margumets »

Muide Vändra valla sugupuude andmebaasis on nad täitsa olemas. Sellest on Teile kindlasti abi.

Siin siis Jürri ja Marri isa Ado
http://pered.eges-parnu.ee/individual.p ... ra10_2.ged

Seal andmebaasis on ka vigu. Osa isikuid pole perekondadega seotud jms.
Soovitan ka kirikuraamatutest üle vaadata.
rene
Postitusi: 24
Liitunud: Teisipäev 13. Juuni 2006, 21:06:06
Status: Eemal

Postitus Postitas rene »

Saan õieti aru, et Jürri on 1854 surnud?...kui jah siis mis seal lahtris veel kirjas? Ja mis lahter see enne surmaaja lahtrit... vene keel mul kahjuks suht nõrk.

Suured tänud senise info eest!
Madis
Postitusi: 211
Liitunud: Teisipäev 02. Mai 2006, 15:56:05
Status: Eemal

Postitus Postitas Madis »

"Nach der Gute Torma 1854 ungemmeldet" ehk siis Jüri kolis hingeloendite vahelisel ajal ja loendati Tormas.
Kui ma teisest küsimusest õieti aru saan, siis pead silmas lahtrit, kus kirjas vanus eelmise HL ajal
Vince
Postitusi: 68
Liitunud: Pühapäev 04. September 2005, 13:03:09
Asukoht: Pärnu
Status: Eemal

Postitus Postitas Vince »

Tõesti on Jüri Tormasse läinud:

Saaga EAA.1265.1.201:24

V.
rene kirjutas:Saan õieti aru, et Jürri on 1854 surnud?...kui jah siis mis seal lahtris veel kirjas? Ja mis lahter see enne surmaaja lahtrit... vene keel mul kahjuks suht nõrk.

Suured tänud senise info eest!
Vasta

Mine “Arhiivimaterjalidest välja lugemine”