Sugupuu paberile?

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
Johanna Lepp
Postitusi: 31
Liitunud: Reede 21. Detsember 2007, 09:21:12
Status: Eemal

Sugupuu paberile?

Postitus Postitas Johanna Lepp »

Tere!
Kas keegi on sugupuu välja printimisel kasutanu näiteks trükikoja abi eesmärgiga saada see ÜHEle paberile. Praegusel hetkel A4 peale trükkides saaks ma minimaalselt 7 lehte olenevalt siis kirja suurusest. Samas mind see kokkukleepimise variant ei rahulda.
Andrus A
Postitusi: 393
Liitunud: Pühapäev 26. November 2006, 21:49:11
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Andrus A »

Soovitan pöörduda mõne projekteerimisettevõtte poole. Igal asjalikumal ettevõttel peaks olema kas siis suurem printer või plotter.
Eve Resev
Postitusi: 75
Liitunud: Teisipäev 19. Juuli 2005, 19:03:07
Asukoht: Tartumaa
Status: Eemal

Postitus Postitas Eve Resev »

Tartus on mitu printerikeskust, kus saab lasta printida ka A1 ning ka suuremaid variante ja isegi värviliselt :)
Eve
anu.jarv
Postitusi: 251
Liitunud: Kolmapäev 12. Juuli 2006, 18:03:07
Status: Eemal

Postitus Postitas anu.jarv »

Tallinnas ilmselt "Koopia 3" või kuidas see nimi ka iganes kirjutatakse, vähemalt oli see ainus, mis netist leidsin, kus ilusasti ka hinnad kirjas ja mis A3-st suuremat formaati värviliselt teeb (nii prindib kui koopiad).
Eike Riis
Postitusi: 280
Liitunud: Reede 22. Juuli 2005, 18:06:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Postitus Postitas Eike Riis »

Tallinnas teeb igas variandis väljatrükke ja koopiaid (m/v, värviline, kuni A0 suuruseni) ka Ferdida (Kopli 25 ja Laki 12). Täpsemalt vt www.ferdida.ee
helve
Postitusi: 36
Liitunud: Pühapäev 05. Veebruar 2006, 13:18:02
Status: Eemal

Postitus Postitas helve »

Olen ise lasknud firmas Koopia 3 sugupuu välja trükkida,sugupuusse sattus seal töötav inimene.Tulemus oli väga kena,väljatrükk ka kiletati.
Mina kasutasin Priit Kanguri.
Helve Pihl
Bibilotta
Postitusi: 137
Liitunud: Teisipäev 24. Aprill 2007, 13:19:04
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Bibilotta »

Pole veel trükkimiseni jõudnud (palju veel uurida).... Aga mis varianti te trükite :D? Kas programmist kastikestega, või olete ise puu joonistanud? See küll juba teine teema, aga kuidas Te oma lõpptulemust eksponeerite. Minu soov oleks küll kunagi saada puu kenasti puukujuliselt paberile.
Johanna Lepp
Postitusi: 31
Liitunud: Reede 21. Detsember 2007, 09:21:12
Status: Eemal

Postitus Postitas Johanna Lepp »

alustuseks katsetan "kastistiili" ning üritan paberile mahutada oma esiisad-emad koos nende õdede-vendadega jättes õdedest-vendadest alanejad näitamata. Väga tõenäoliselt eksponeerin seda kodus seina peal, ilmselt lamineeritud kujul, aga täpsemalt ei oska veel öelda.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Johanna Lepp kirjutas:Tere!
Kas keegi on sugupuu välja printimisel kasutanu näiteks trükikoja abi eesmärgiga saada see ÜHEle paberile. Praegusel hetkel A4 peale trükkides saaks ma minimaalselt 7 lehte olenevalt siis kirja suurusest. Samas mind see kokkukleepimise variant ei rahulda.
Natuke arvutamist ütleb, et 7*A4 peaks olema minimaalselt A1. Sõltub sellest ka kuivõrd pilt kõrgub ja kuivõrd laiutab. Selliseid pilte peaks saama trükkida nii mõnelgi pool Tartus ja Tallinnas. Teistes kohtades väga kindel pole. Uurida maksaks erinevatest arvuti, foto ja koopiakeskustest.
Mina arvutasin välja kunagi, millist formaati ma vajaksin, et mahutada peale kõik oma otsesed esivanemad, keda tean. Ma enam tulemust peast ei mäleta, aga A järel olev arv läks üsna negatiivseks. Selle vastu soovitaks teha sugupuu ruumiliselt. Mis puu see ikka tasapinnaline on? Kui kolmasmõõde appi võtta, siis ei teki enam hulle probleeme. Kuigi sellise loomine oleks raskem, aga mitte võimatu ja tulemus hoopis huvitavam. Üldse paitsab, et inimesed pelgavad sugupuid käsitsi teha. nii saab ju hoopis põnevama tulemuse ka kunstilises mõttes - isegi kui nö. kätt pole.

Assar Järvekülg
u.kask
Postitusi: 31
Liitunud: Pühapäev 24. August 2008, 17:41:08
Status: Eemal

Postitus Postitas u.kask »

Tere.
Minu teada on Eestis päris mitu printerit (tindipritsi), mis trükivad kas 54 või 60 tolli laiusele lõuendile, sellist müüakse 30 meetrises rullis hinnaklass ca 300 dollarit rull. Soovitan otsida märksõnaga - giclee - või uurida kunstigaleriidest, saate ehk otsa peale läbirääkimistes. Iseasi on failide ühildavus ja andmete kujundus, et asi pooleteise meetri laiusel rullil ka esteetiline välja näeks. Näen võimalusena Photoshopis joonistamist või midagi.
Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”