KASK

Vasta
Kalev Kask
Postitusi: 396
Liitunud: Laupäev 13. Jaanuar 2007, 17:12:01
Asukoht: Juuru
Status: Eemal

KASK

Postitus Postitas Kalev Kask »

Tere!

Olen mitmel korral üritanud oma Saaremaa juuri uurida, ent seni edutult.
Minu vanaisa Nikolai Kask, Aleksandri poeg sündis 1908.a. Saaremaal Leisi vallas Kavandi külas Reinu talus. Eesti esimesel iseseisvusajal tuli mandrile Kosele Kanavere külla. Vanaisa suri samal aastal, kui mina sündisin.

Ehk kellelgi on tema või ta Saaremaale jäänud sugulaste kohta infot või oskab lihtsalt nõu anda. Saaksin ka oma Saaremaa juuri uurima hakata.

Lugupidamisega,
Kalev Kask
Viimati muutis Kalev Kask, Esmaspäev 29. Detsember 2008, 15:27:12, muudetud 2 korda kokku.
Uku.Velbri
Postitusi: 1105
Liitunud: Laupäev 15. September 2007, 17:43:09
Asukoht: Tallinn, Nõmme. Esipõlved - Ellamaa, Vastse-Antsla, Vana-Kuuste, Restu, Juuru, Mustjõe.
Status: Eemal

Postitus Postitas Uku.Velbri »

Kuna nimi on Nikolai, tuleb suure tõenäosusega otsida sellisest kohast:
http://www.ra.ee/dgs/explorer.php?web=s ... cde04f1047
Kahjuks pole Sind huvitav aasta sealt kättesaadav.
Tervitades,
Uku
Traaditu köne 56 48 43 78.
______________________________
Exitus opes excusare potest,
dum sit aliquid ad finem excusandum.
Uku.Velbri
Postitusi: 1105
Liitunud: Laupäev 15. September 2007, 17:43:09
Asukoht: Tallinn, Nõmme. Esipõlved - Ellamaa, Vastse-Antsla, Vana-Kuuste, Restu, Juuru, Mustjõe.
Status: Eemal

Postitus Postitas Uku.Velbri »

Tegelikult on Kavandi Öörikule palju lähemal kui Leisile, ehk siis:
http://www.ra.ee/dgs/explorer.php?web=s ... 26ffd8872e
Aga ka sealt on palju aastaid puudu.
Tervitades,
Uku
Traaditu köne 56 48 43 78.
______________________________
Exitus opes excusare potest,
dum sit aliquid ad finem excusandum.
Kalev Kask
Postitusi: 396
Liitunud: Laupäev 13. Jaanuar 2007, 17:12:01
Asukoht: Juuru
Status: Eemal

Postitus Postitas Kalev Kask »

Tänan! :D

Jah õigeusu tausta oletasin ka, ent koguduse valikul jäin just 1908.a. meetrika puudumisel hätta. Meetrikaraamatuid ükshaaval läbilappama ei ole ennem mõtet hakata, kui õige kogudus on käes.

Lugupidamisega,
Kalev Kask
Viimati muutis Kalev Kask, Pühapäev 07. Detsember 2008, 14:50:12, muudetud 1 kord kokku.
Uku.Velbri
Postitusi: 1105
Liitunud: Laupäev 15. September 2007, 17:43:09
Asukoht: Tallinn, Nõmme. Esipõlved - Ellamaa, Vastse-Antsla, Vana-Kuuste, Restu, Juuru, Mustjõe.
Status: Eemal

Postitus Postitas Uku.Velbri »

Kui midagi leida tahad, tuleb vahel ka ehku peale lapata. Kavandi küla on jah Ööriku all, natuke vaatasin - ainuke Kask, kes seal silma jäi, oli Kavandist ~4km-t lõuna pool Pahilas (Klein Pagila).

Saaga EAA.2000.1.216:39
Tervitades,
Uku
Traaditu köne 56 48 43 78.
______________________________
Exitus opes excusare potest,
dum sit aliquid ad finem excusandum.
Kalev Kask
Postitusi: 396
Liitunud: Laupäev 13. Jaanuar 2007, 17:12:01
Asukoht: Juuru
Status: Eemal

Postitus Postitas Kalev Kask »

Tere, üle pika aja! :)

Kaskede uurimine on tänu uute säilikute lisamise tõttu Saagasse jõudsalt edasi läinud.
Selgus, et mind huvitavad Kased on algselt pärit Karja kihekonnast Triigi vallast Hiievälja külast.

Pereisa Tomas Kask`i
1. poeg (Carl) Kirill jäi Hiievälja külla - EAÕK Leisi koguduse liikmed,
2. poja (Andres) Amwrosi poeg Konstantin lahkus Maasi valda Kavandi külla Reinu tallu - EAÕK Ööriku koguduse liikmed.

Konstantini pojal Aleksandril + Irinal (nn.-a Kukk) olid lapsed: Aleksei (1906), Nikolai (1908, minu vanaisa), Julia (1910), Larissa (1913), Olga (1915), Vassili (1916) ja Aleksander (1920).

Kui kellelgil on nimetatud isikute kohta mingit lisateavet nende edasise elukäigu kohta, siis palun võtke kindlasti ühendust. :!:

Lugupidamisega,
Kalev Kask
valdu nellis
Postitusi: 20
Liitunud: Reede 12. September 2008, 22:38:09
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:
Status: Eemal

genealoogia

Postitus Postitas valdu nellis »

Minul on andmeid Olga Kase kohta, kes on sündinud Nurme külas, Nuki talus, 5. juuli 1910.a.
Kalev Kask
Postitusi: 396
Liitunud: Laupäev 13. Jaanuar 2007, 17:12:01
Asukoht: Juuru
Status: Eemal

Postitus Postitas Kalev Kask »

Nurme küla on küll seal kandis, kus mind huvitavad Kased peaksid olema, ent kuna Kaskede uurimine on mul alles alguses, siis hetkel küll mu andmebaasis selle nimelist isikut ei esine. Ehk oskate täpsustada - nt. Olga vanemate nimed?
valdu nellis
Postitusi: 20
Liitunud: Reede 12. September 2008, 22:38:09
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas valdu nellis »

Tere ja häid jõule! Kaskedest minu suguvõsa tabelis niipalju,et Olga Kase vanemad olid Georg ja Helena. Olgal oli vend Dimitri, kellel poeg Kalev Kask, vist Teie nimekaim. Asja lubati uurida. Mina ise ei ole Saaremaal kunagi elanud ka.
valdu nellis
Postitusi: 20
Liitunud: Reede 12. September 2008, 22:38:09
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas valdu nellis »

Väga võimalik, et need Kased on kõik omavahel sugulased, aga selleks peaksite Põhjasõja järgsesse aega tagasi minema ja uurima Karja kiriku meetrikaid ja Ülo Parbuse ajalooraamatuid. Minu enda kõige kaugem teadaolev esivanem elas seal 16 inimpõlve tagasi ja sugulaste tabelis on ligi 2000 nime
Sander
Postitusi: 80
Liitunud: Teisipäev 19. Juuli 2005, 20:02:07
Status: Eemal

Postitus Postitas Sander »

Nurme külast oli pärit üks Leisi mees, Herman(n) Kask, kes on nüüd küll surnud, aga tema tütar Inge Kask töötab Leisi raamatukogus. Tema kodust telefoninumbrit ma siia avalikult üles ei julge panna, aga võid selle kergelt delfi kataloogist leida, kui eratelefonide otsingusse ülaltoodud nime sisestad. Inge ema elab veel, ehk saad neilt mingit infot Hermani sugulaste kohta.
Kalev Kask
Postitusi: 396
Liitunud: Laupäev 13. Jaanuar 2007, 17:12:01
Asukoht: Juuru
Status: Eemal

Postitus Postitas Kalev Kask »

valdu nellis kirjutas:Tere ja häid jõule! Kaskedest minu suguvõsa tabelis niipalju,et Olga Kase vanemad olid Georg ja Helena. Olgal oli vend Dimitri, kellel poeg Kalev Kask, vist Teie nimekaim. Asja lubati uurida. Mina ise ei ole Saaremaal kunagi elanud ka.
Tere ja häid jõule tagantjärele ka Teile! Tänan uue info eest. Vaatasin nüüd oma senised Kaskede andmed üle ning kahjuks ma ei leidnud Georgi, Helenat ja Olgat, kes sobinuks. Ent uurimine on alles pooleli, õigemini alguses (olen seni rohkem rõhku pannud oma emapoolsetele juurtele, lähemal) ning seepärast võivad nad siiski veel sugulased olla. Kui midagi uut nende kohta teada saan, annan teada ja loodan, et Teiegi.
Jah nimekaim taaskord!:) Ka mina pole kunagi Saaremaal elanud, õigemini ei ole mu jalg Saaremaa pinda seni veel puutunudki, ent ehk tuleval suvel...

valdu nellis kirjutas: Väga võimalik, et need Kased on kõik omavahel sugulased, aga selleks peaksite Põhjasõja järgsesse aega tagasi minema ja uurima Karja kiriku meetrikaid ja Ülo Parbuse ajalooraamatuid. Minu enda kõige kaugem teadaolev esivanem elas seal 16 inimpõlve tagasi ja sugulaste tabelis on ligi 2000 nime
Selline variant on võimalik, ent seni ma sellele tõestust ei ole leidnud. Olen uurinud Hr.Parbuse raamatuid, ent Karja kiriku meetrikad eriti mitte, kuna see ajavahemik, mil Kased olid luteriusku (kõik praegu teadaolevad läksid hiljem õigeusku) on Hr. Parbuse raamatus olemas ning nagu ka selgub on Triigi mõisas Kask`i perekonnanime saanud Tomas tulnud sinna hoopis Kaarma kirikumõisast u.1811.a. paiku -seega kõigepealt Kaarma meetrikad. Nii, et uurimist kui palju.

Lugupidamisega,
Kalev Kask
Kalev Kask
Postitusi: 396
Liitunud: Laupäev 13. Jaanuar 2007, 17:12:01
Asukoht: Juuru
Status: Eemal

Postitus Postitas Kalev Kask »

Sander kirjutas:Nurme külast oli pärit üks Leisi mees, Herman(n) Kask, kes on nüüd küll surnud, aga tema tütar Inge Kask töötab Leisi raamatukogus. Tema kodust telefoninumbrit ma siia avalikult üles ei julge panna, aga võid selle kergelt delfi kataloogist leida, kui eratelefonide otsingusse ülaltoodud nime sisestad. Inge ema elab veel, ehk saad neilt mingit infot Hermani sugulaste kohta.
Tere!

Suur tänu info eest. Uurisin veidi asja - Hermani isa oli Arseni Kirilli p. ja jah pärit Nurme külast Leisi vallast. Kahjuks abielukandes 1924.a. on kirjas, et ta on sel hetkel 24.a.-ne, seega sündinud u.1900.a.-l, ent selle aasta meetrikaid Saagas ei ole - ei saa kohe selgeks teha, kas on tegemist sugulasega. Uurin veel asja.
Asja teeb keeruliseks ka see, et ka Leisi mõisas on algselt perekonnanimi Kask pandud - Kased võivad kergesti segamini minna.

Lugupiadmisega,
Kalev Kask
anne7777
Postitusi: 1
Liitunud: Esmaspäev 18. Aprill 2011, 21:41:04
Status: Eemal

Re: KASK

Postitus Postitas anne7777 »

Tere!!

See vestlus on küll mitmed aastad vana, kuid leidsin ise selle lehe vast täna. Kirjutan siiski igaks juhuks ka oma poolt, kui keegi juhtub veel seda lugema.
Minugi sugupuus eksisteerib Georg Kask, sünniaega ega kihelkonda pole teada, surmaajaks on märgitud 1946, aga seegi ei pruugi päris ôige olla. Tegemist oli siis mu ema vanima ôe mehega, elasid ka Pahila külas ja kuulusid Jaani kiriku alla. Kahjuks suri ta ammu enne minu sündimist, ja emagi oli siis veel laps, nii et kahjuks puuduvad tema kohta lähemad andmed meie sugupuus. Kuid tema järglaste kohta on küll teada.
Alex.Piht
Postitusi: 1
Liitunud: Reede 17. Märts 2017, 14:48:03
Status: Eemal

Re: KASK

Postitus Postitas Alex.Piht »

Tere!
Nikolai (1908), Meetrikaraamat, sünd:
http://www.ra.ee/dgs/browser.php?tid=29 ... 82bb9d296b
Teie perekond:
http://www.ra.ee/dgs/browser.php?tid=29 ... 8bbabf4eae

Meie esivanemad olid naabrid!

Lugupidamisega,
Alex Piht
müürisepp
Postitusi: 237
Liitunud: Pühapäev 23. Mai 2010, 00:43:05
Status: Eemal

Re: KASK

Postitus Postitas müürisepp »

Siit ei ole tule vist Kalevile uut uudist, aga mulle tundub, et Aleksander käis maailmasõjas ka:
http://www.ra.ee/ilmasoda/index.php/sol ... 083328&q=1
Kalev Kask
Postitusi: 396
Liitunud: Laupäev 13. Jaanuar 2007, 17:12:01
Asukoht: Juuru
Status: Eemal

Re: KASK

Postitus Postitas Kalev Kask »

müürisepp kirjutas: Reede 17. Märts 2017, 19:01:03 Siit ei ole tule vist Kalevile uut uudist, aga mulle tundub, et Aleksander käis maailmasõjas ka:
http://www.ra.ee/ilmasoda/index.php/sol ... 083328&q=1
Suur tänu - see on mulle uudis! Olen selle seiga oma vaarisa elukäigus märkamata jätnud. :D
Seega on nüüd ka mul esivanem, kes osales I maailmasõjas.

Parimate soovidega,
Kalev Kask
Kalev Kask
Postitusi: 396
Liitunud: Laupäev 13. Jaanuar 2007, 17:12:01
Asukoht: Juuru
Status: Eemal

Re: KASK

Postitus Postitas Kalev Kask »

Alex.Piht kirjutas: Reede 17. Märts 2017, 14:59:03 Tere!
Nikolai (1908), Meetrikaraamat, sünd:
http://www.ra.ee/dgs/browser.php?tid=29 ... 82bb9d296b
Teie perekond:
http://www.ra.ee/dgs/browser.php?tid=29 ... 8bbabf4eae

Meie esivanemad olid naabrid!

Lugupidamisega,
Alex Piht
Tere!

Suur tänu viidete eest! Olen neist allikatest ja neis leiduvast nüüdseks juba teadlik - lihtsalt nõnda palju aega on esimesest postitusest mööda läinud.
Ja ka lõpuks möödunud suvel ka Saaremaal Reinu talus kohapeal käidud.

Väga tore, et meie esivanemad olid naabrid! Mine tea, äkki ka kuidagimoodi sugulasedki. Ütleb ju vanarahva soovitus, et võta naine naabertalust, tunned teda käsist-jalust :)

Parimate soovidega,
Kalev Kask
Vasta

Mine “Karja kihelkond”