1. leht 1-st

Mikheimid, Haggiwangid

Postitatud: Neljapäev 26. Mai 2011, 22:19:05
Postitas raulkalev
Tere,

olen iseseisvalt jõudnud välja oma esivanemateni, kelleks on ühest küjest Haggiwangid ja teisest küljest Mikheimid, kõik tunduvad olevat seotud Rõuge kandi, Vastse-Kasaritsaga. Kas keegi on nende sugupuudega kokku puutunud, neid uurinud? Minu esiema oli Katre Haggiwang (s.1849) ja tema mees Peep Mikkheim (s1835).

Mikheimidest olid tuntumad Võru linnaapteegi ja Värska apteegi juhtinud kaksikud Peeter ja Hindrek Mikheim. Aga Haggiwangidest ei tea ma üldse midagi!!

Ette tänades,

Raul Kalev
raul@winston.ee

Re: Mikheimid, Haggiwangid

Postitatud: Reede 27. Mai 2011, 16:49:05
Postitas Eike Riis
Rõuge koguduse kirikuraamatud on väga hästi säilinud ja Saagas saadaval, samuti hingeloendid, nii et eelkõige julgen soovitada ikka ise uurimist.

Geni otsing näitab 50 Haagivangi-nimelist isikut - nii et head mestimist :) Et otsad kokku jookseksid, soovitan 19. sajandi nimekuju puhul põhilisena kasutada nime eestikeelset kuju Haagivang, mitte saksa kirjaviisi järgi Haggiwang või Hagiwang. Esineb ka kuju Hagivang, aga üpris tõenäoliselt on tegemist unikaalse perekonnanimega, seega kõik nende nimekujude kandjad peaks olema võimalik üheks sugupuuks kokku siduda. Ka Mikheime on Genis 50 ligi, seega mõlema nime puhul võib olla lootust koostööks. Nimi peaks ka olema ainukordne või vähemalt väga vähelevinud, mis kergendab uurimist. Ning surnud ja tõenäoliselt surnud isikute profiilid võiks Genis teha avalikuks - see tõhustab märkimisväärselt koostööd.

Siin on ka mõni Haagivang ja Mikheim: http://web.zone.ee/genealoogia/Vorumaa_ ... ritsa.html" onclick="window.open(this.href);return false; (nende talude kohta täpsemat infot leiab Võrumaa talundite raamatust).
Arhiivi infosüsteemist http://ais.ra.ee/" onclick="window.open(this.href);return false; leiab ka üksjagu liha skeleti peale.
Ja siis guugeldama - unikaalsete perekonnanimede puhul peaks leidmisrõõmu jätkuma :)

Edu uurimiseks!
Eike Riis

Re: Mikheimid, Haggiwangid

Postitatud: Esmaspäev 30. Mai 2011, 17:50:05
Postitas Elanor
Tere!

Ole hea saada kiri mulle postkasti- suunan Su edasi oma isa e-maili aadressile. Ta proovis Su väljatoodud aadressile kirja saata aga see tuli talle tagasi. Annan meilitsi tema aadressi- ta tegeleb suguvõsa uurimisega.

minu e-maili aadress: kaie.elanor@gmail.com

Kõike head!
Kaie Mikheim

Re: Mikheimid, Haggiwangid

Postitatud: Teisipäev 05. Märts 2013, 11:57:03
Postitas koreinik
Tere! Keegi Haagivangu nimeline õpetaja töötas 1930ndatel, võibolla 1940ndatel (enne 1949) Pikakannu koolis. Kadri