Riismandel

Vasta
Ave Suija
Postitusi: 21
Liitunud: Kolmapäev 20. Juuli 2005, 18:21:07
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Riismandel

Postitus Postitas Ave Suija »

Uurin Riismandelite-Riismantelite (varem Reismandel, Riesmandel) sugupuud.
Suguvõsa on pärit Viljandi kihelkonnast, Vana-Pärstist, Riiska [ka Rüüska] talust.

Kui kellelgi on kokkupuuteid, oleksin tänulik info eest.

parimat, Ave Suija
Viive Selg
Postitusi: 64
Liitunud: Teisipäev 29. August 2006, 23:14:08
Asukoht: Stockholm, Rootsi
Status: Eemal

Riismandel

Postitus Postitas Viive Selg »

Olen saanud Tiina Tafenau käest andmed:

"Anno Kärik 1786,sündinud Pärsti Rüüska talus, kus rahvas sai nimeks Rismandel. Saadan mõned kiiruga kokku otsitud sugupuu variandid, kuhu saab täiendusi lisada."

Anno Käärikiko abikaasa on Mustamõisa Jaako poeg Tõnis Kärik s.1783.

Viive
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Küsin Viive Selg´ käest sellise küsimuse ega pole uurimuses kohanud sellist talunime nagu Käriko või Kerricko vms. Jaansonite ja Karrode kohta vastan kui koju satun (nädalavahetus)


Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
Ave Suija
Postitusi: 21
Liitunud: Kolmapäev 20. Juuli 2005, 18:21:07
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Postitus Postitas Ave Suija »

Vastuseks Viive Seljale:

Aitäh. Mustamõisa Tõnise ja Anni liin on mul sugupuus ilusasti sees. Aga minul on nad perenime Karik [Karrik] all.

tervitades, Ave Suija
Viive Selg
Postitusi: 64
Liitunud: Teisipäev 29. August 2006, 23:14:08
Asukoht: Stockholm, Rootsi
Status: Eemal

Postitus Postitas Viive Selg »

Assar kirjutas:Küsin Viive Selg´ käest sellise küsimuse ega pole uurimuses kohanud sellist talunime nagu Käriko või Kerricko vms. Jaansonite ja Karrode kohta vastan kui koju satun (nädalavahetus)


Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
Tere,

Kääriku pere Neu Woidomast tuleb hiljem Pingu talust.

On ka olemas Käära talu.

Lugupidamisega

Viive Selg
Viive Selg
Postitusi: 64
Liitunud: Teisipäev 29. August 2006, 23:14:08
Asukoht: Stockholm, Rootsi
Status: Eemal

Postitus Postitas Viive Selg »

Ave Suija kirjutas:Vastuseks Viive Seljale:

Aitäh. Mustamõisa Tõnise ja Anni liin on mul sugupuus ilusasti sees. Aga minul on nad perenime Karik [Karrik] all.

tervitades, Ave Suija
Tere Ave!

Siis see peaks olema sama suguvõsa.

Tamme Tõnnis 1740 Ewa 1740

Mustamõisa Jaak 1763 Ano 1763-1811

Tõnis KÄRIK 1783 Anno 1786 (Riismandel?)

Tõnis KÄRIK 1810-1893 Ewa Jaakson 1818-1887

Anno KÄÄRIK/SELG 1843 Jürri SELG 1837

Lugupidamisega

Viive Selg
Ave Suija
Postitusi: 21
Liitunud: Kolmapäev 20. Juuli 2005, 18:21:07
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Riismandel

Postitus Postitas Ave Suija »

Tere,

need isikud on mul andmebaasis olemas. Anno ja Jüri Selja liini ma edasi pole uurinud, kuna jääb põhiliinist juba üsna kaugele. Kas Teie olete nende otsene järeltulija ?

tervitades, Ave Suija.
Viive Selg
Postitusi: 64
Liitunud: Teisipäev 29. August 2006, 23:14:08
Asukoht: Stockholm, Rootsi
Status: Eemal

Re: Riismandel

Postitus Postitas Viive Selg »

Ave Suija kirjutas:Tere,

need isikud on mul andmebaasis olemas. Anno ja Jüri Selja liini ma edasi pole uurinud, kuna jääb põhiliinist juba üsna kaugele. Kas Teie olete nende otsene järeltulija ?

tervitades, Ave Suija.
Tere Ave,

Mina olen otsene järeltulija Anno ja Jüri Seljale. Kas Anno Kärik s. 1786 on sündinud Riismandel? Tema on minu vanaisa vanaisa ema. Kas oleme kaugelt sugulased?

Tervitades Viive Selg
Ave Suija
Postitusi: 21
Liitunud: Kolmapäev 20. Juuli 2005, 18:21:07
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Postitus Postitas Ave Suija »

Tere,

Anno oli Rüüska (hiljem Riiska) talu peremehe Rüüska Jaani (23.5.1749, Võidu - 12.5.1811, Pärsti) ja Ano (1754 – 25.1.1800. Pärsti) 5-s laps. Rüüska Jaani ja tema vendade järeltulijad said nimede panemise ajal perekonnanime Reismandel, millest hiljem sai Riismandel. Nii, et tundub kauged seosed minu ja Teie vahel on täitsa olemas.

tervitades, Ave Suija.
Viive Selg
Postitusi: 64
Liitunud: Teisipäev 29. August 2006, 23:14:08
Asukoht: Stockholm, Rootsi
Status: Eemal

Postitus Postitas Viive Selg »

Ave Suija kirjutas:Tere,

Anno oli Rüüska (hiljem Riiska) talu peremehe Rüüska Jaani (23.5.1749, Võidu - 12.5.1811, Pärsti) ja Ano (1754 – 25.1.1800. Pärsti) 5-s laps. Rüüska Jaani ja tema vendade järeltulijad said nimede panemise ajal perekonnanime Reismandel, millest hiljem sai Riismandel. Nii, et tundub kauged seosed minu ja Teie vahel on täitsa olemas.

tervitades, Ave Suija.
Tere Ave,

See oli väga huvitav. Kas Teil on olemas Anno surma kuupäev? Minul on ainult olemas tema sünni aasta 1786. Samuti on minul ainult Tõnis Käriku sünni aasta 1783 aga surma kuupäev puudub. Kas Teil on see olemas?

Palju tervisi

Viive Selg
Ave Suija
Postitusi: 21
Liitunud: Kolmapäev 20. Juuli 2005, 18:21:07
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Postitus Postitas Ave Suija »

Tere,

Tõnise surmaaeg on 2 märts 1848 (surnud Uue-Võidus, Pingu talus). Sünnikuupäeva mul kahjuks pole.

Anno on sündinud 29. jaanuaril 1786 Pärstis. Surmaajaga on natuke keerulisem.
Viljandi Pauluse koguduse personaalraamatu (1842-1852) järgi peaks Anno Kärik surnud olema 7. jaanuaril 1846. Kui aga vaadata 1846.a. sama koguduse meetrikaraamatut või surnute nimekirju, siis sellel kuupäeval (ega ka samal aastal või varem) pole surnud ühtegi Anno Kärikut. Sellel kuupäeval on surnud keegi Pingo Tõnis Hindriksoni naine Anno, kes on sündinud Uue-võidus. Nimetatud naisterahvas on surnud 61.a.-na, mis tagasi arvutatult annaks sünniaastaks umbes 1785 või 1786. Seega, ma ei tea Anno surma kuupäeva.

Minu mulje järgi on just 1842-1852.a. Uue-Võidu kohta käiv personaalraamat hästi segane.

tervitades, Ave.
Viive Selg
Postitusi: 64
Liitunud: Teisipäev 29. August 2006, 23:14:08
Asukoht: Stockholm, Rootsi
Status: Eemal

Postitus Postitas Viive Selg »

Ave Suija kirjutas:Tere,

Tõnise surmaaeg on 2 märts 1848 (surnud Uue-Võidus, Pingu talus). Sünnikuupäeva mul kahjuks pole.

Anno on sündinud 29. jaanuaril 1786 Pärstis. Surmaajaga on natuke keerulisem.
Viljandi Pauluse koguduse personaalraamatu (1842-1852) järgi peaks Anno Kärik surnud olema 7. jaanuaril 1846. Kui aga vaadata 1846.a. sama koguduse meetrikaraamatut või surnute nimekirju, siis sellel kuupäeval (ega ka samal aastal või varem) pole surnud ühtegi Anno Kärikut. Sellel kuupäeval on surnud keegi Pingo Tõnis Hindriksoni naine Anno, kes on sündinud Uue-võidus. Nimetatud naisterahvas on surnud 61.a.-na, mis tagasi arvutatult annaks sünniaastaks umbes 1785 või 1786. Seega, ma ei tea Anno surma kuupäeva.

Minu mulje järgi on just 1842-1852.a. Uue-Võidu kohta käiv personaalraamat hästi segane.

tervitades, Ave.
Tere Ave!

Tänan väga nende andmete eest! Olen nüüd täiendanud oma sugupuud ja lisanud Anno Kärik s. RIISMANDEL 1786.

Tervitades

Viive Selg
ene
Postitusi: 2
Liitunud: Reede 10. November 2006, 23:56:11
Status: Eemal

Postitus Postitas ene »

Tervist!
Olen Jaak ja Alma Riismandeli lapselaps. Olen abielus ja mul on lapsi 4. Oma kaugematest sugulastest ei tea midagi, juhul kui olen uuritavast suguvõsast saab minuga ühendust aadressil vikker@gmail.com. Suguvõsa uurimine on tänuväärne ettevõtmine, igaljuhul südamest edu kõigile uurijatele. Ise olen mõelnud, aga ei oska kusagilt alustada....
Viive Selg
Postitusi: 64
Liitunud: Teisipäev 29. August 2006, 23:14:08
Asukoht: Stockholm, Rootsi
Status: Eemal

Postitus Postitas Viive Selg »

ene kirjutas:Tervist!
Olen Jaak ja Alma Riismandeli lapselaps. Olen abielus ja mul on lapsi 4. Oma kaugematest sugulastest ei tea midagi, juhul kui olen uuritavast suguvõsast saab minuga ühendust aadressil vikker@gmail.com. Suguvõsa uurimine on tänuväärne ettevõtmine, igaljuhul südamest edu kõigile uurijatele. Ise olen mõelnud, aga ei oska kusagilt alustada....
Tere!

Minul olemas sugupuus Anno Kärik s. Riismandel 1786, Rüüska Jaani (1749-1811) ja Ano (1754 - 1800) tütar.

Lugupidamisega

Viive Selg
Alice Burk
Postitusi: 10
Liitunud: Esmaspäev 26. November 2007, 20:41:11
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Riismandel!

Postitus Postitas Alice Burk »

Mu vanaema ,ema-isa oli Riismandel
Mu vanaema nimi Lia Harju elame tallinnas
Viive Selg
Postitusi: 64
Liitunud: Teisipäev 29. August 2006, 23:14:08
Asukoht: Stockholm, Rootsi
Status: Eemal

Re: Riismandel!

Postitus Postitas Viive Selg »

[quote="Alicekiisu"]Mu vanaema ,ema-isa oli Riismandel
Mu vanaema nimi Lia Harju elame tallinnas[/quote]

Tere Alice!

Minul on Anno s. Riismandel 1786 abielus Kärik. Tema on vies laps Rüüska Jaanile 1749-1811 ja Ano 1754-1800. Tema on minu vanaisa ema vanaema. Minu vanaisa ema nimi on ka Anno.

Lugupidamisega

Viive Selg
Ave Suija
Postitusi: 21
Liitunud: Kolmapäev 20. Juuli 2005, 18:21:07
Asukoht: Tartu
Status: Eemal

Riismandel

Postitus Postitas Ave Suija »

Tere Alice,

Teie vanaema, Lia Harju on mul sugupuus kenasti sees. Just paar päeva tagasi sain ma temalt kirja, mille üle oli mul väga hea meel.

Tore tuttavaks saada.

Ave.
Vasta

Mine “Viljandi linn ja kihelkond”