Blaata

Vasta
gatonegro
Postitusi: 2
Liitunud: Pühapäev 16. Jaanuar 2011, 02:43:01
Status: Eemal

Blaata

Postitus Postitas gatonegro »

Tere

Olen täiesti kokku jooksnud Blaatadega. On Blaata, Blaat, Plaat jne jne. Ma ei saa täpselt aru, kas on kõik omavahel seotud või on erinevad suguvõsad. On ehk keegi kokku puutunud selliste nimedega veel.
Katsa
Postitusi: 3735
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Re: Blaata

Postitus Postitas Katsa »

Minu meelest on tegemist kahe erineva perega. Kirikuraamatutes on üks neist Blaat ja teine Blata, viimane hiljem ilmselt Blaata. Mõlemad nimed pandi Venevere mõisa all. Võtke perekonnanimede panemise raamat ette ja kirjutage nad sealt välja - üks pere kannab nimenumbrit 5 ja teine 24. Seal raamatus on üks paras segadus korda saadetud, ent kui Simuna koguduse vanima personaalraamatu ka abiks võtate, hakkate vast aru saama. Võimalik, et ajas veelgi tagasi minnes leiate nad siiski omavahel sugulased olevat.
Katrin H.
gatonegro
Postitusi: 2
Liitunud: Pühapäev 16. Jaanuar 2011, 02:43:01
Status: Eemal

Re: Blaata

Postitus Postitas gatonegro »

Suur tänu vastamast. Vaatasin veel, et kirikuraamatud lõpevad enamud umbes 1920 ja natuke peale. Kas on võimalik ka näiteks 1930 ja 1940 aastal sündinute kohta teavet saada?
Skeptik
Postitusi: 3
Liitunud: Neljapäev 20. Jaanuar 2011, 18:30:01
Status: Eemal

Re: Blaata

Postitus Postitas Skeptik »

Tere

Minu emapoolne vanaisa kandis nime Plaat ja oli pärit Veneverest. Meesliini esialgne nimi oli Blaat.
madis25
Postitusi: 1
Liitunud: Teisipäev 22. August 2017, 00:08:08
Status: Eemal

Re: Blaata

Postitus Postitas madis25 »

Minu ema, vanaema ja vanaisa olid poerekonnanimega Blaata. Midagi oli juttu, et see nimi oli kunagi olnud Plaata, aga nõukogude korra alguses olevat mingi sibul selle kirja pannud B-tähega. Kui tõele see vastab, seda pole aga kelleltki enam küsida. Küll mäletan ainult nalja, et miks venelane siiski selel B-ga kirja pani, kui vene keeles on sõna плата täiesti olemas :D :D :D
Vasta

Mine “Simuna kihelkond”