1. leht 1-st

Raamat "Simuna : kihelkonna keskus"

Postitatud: Teisipäev 29. Detsember 2009, 18:05:12
Postitas Mae Mitt
Tere kõigile ja ilusat aastavahetust!
Mina jälle leitud raamatuga. Kohalikud on ilmselt juba teadlikud, aga siiski...

Jooksin Väike-Maarja poes ninapidi vastu silti MÜÜA RAAMAT. Ja nii ma seda siis otsima läksingi. Ja tõepoolest. Väike-Maarjas Maarjalille poes (kuuldavasti ka muuseumis ja raamatukogus) oli müügil täiesti uus Heino Rossi poolt koostatud Simuna kirikut, kihelkonda jms. tutvustav raamat. 170 krooni eest sain kõvas köites uhke raamatu, mis on 463 lk. paks ja ohtralt fotomaterjali sisaldav.

SISUKORD:Pastor Schwieger, Kiriku kroonika, Mõisad, Pastori sissetulek, 1689. a. visitatsioon, Katku aruanne, Paucker, Koolid, Hauakivide ülesvõtmine kirikus, Paasvere kabel, Enamlaste veretöö Rakveres, (Al-der Mägis, Soans), Avanduse mõis, Edmund Laansalu, Kiriku põletamine, Otto Tallinn, Hillar Põld, Ain Eenmaa, Torni ehitamine, Nõiaprotsess 1682.a., Pastori ja Focki tüli 1688.a., Nõiaprotsess 1690.a., Simuna pastorid, Simuna köstrid, OREL. Gustav Normann, Lütke, Köstri sissetulekud, Kiriku vara, Kihelkond arvudes, Kihelkonna arstid, Koduloomuuseum, Thali orel, Veskid, kõrtsid, Matused kirikus, Simuna, Kiriku laiendamine, Vana kirik, Teised Pauckerid, Kiriku mõis, Villem Normann, V.Normanni õpikud, Endel Kink, Juubelid, Avanduse mõisa kõrts, Meierei, Põlemine 26.07.1951, Kiriku uus torn, Risttee, Kauplus "Edu", Kirik, Kiriku aed, Vabadussõja sammas, Leerimaja, Kihelkonna kaart, Simuna rahvast, Avanduse vald, Apteek, Põllumeeste selts, Tuletõrje, Ernst Peterson, Rahvarõivad, Kasutatud allikad.

Ilusat lugemisaasta algust soovides!
Mae Mitt
Tapa Linnaraamatukogu
Juurteotsinguil Simuna, Väike-Maarja, Pilistvere, Suure-Jaani, Vändra, Jõelähtme, Viru-Nigula....

Re: Raamat "Simuna : kihelkonna keskus"

Postitatud: Neljapäev 28. Jaanuar 2010, 16:32:01
Postitas Smurfiina
Tallinnas tuleb selle raamatu eest 26kr rohkem maksta, aga raamat on väga sisukas. Soovitan küll kõigile kel Virumaaga sidemeid. Oleks tore kui teistest Virumaa kihelkondadest ka sama palju infot 'lekiks'.

Re: Raamat "Simuna : kihelkonna keskus"

Postitatud: Neljapäev 28. Jaanuar 2010, 16:44:01
Postitas Katsa
Kus seda Tallinnas osta saab?

Re: Raamat "Simuna : kihelkonna keskus"

Postitatud: Teisipäev 16. Veebruar 2010, 21:55:02
Postitas Mae Mitt
Ükski e-pood ei näita. Kuid umbes nädal tagasi vastati mulle Rakvere Apollost, et kõigis Apollo kauplustes üle Eesti on olemas.

Re: Raamat "Simuna : kihelkonna keskus"

Postitatud: Esmaspäev 22. Veebruar 2010, 10:53:02
Postitas Smurfiina
Mina ostsin Ülemiste keskuse Apollost, aga epood tõesti ei näita :(
Tegelikult võib minna lähimasse Apollosse ja lasta see raamat endale lihtsalt mõnest teisest poest saata, kui juhuslikult konkreetses poes seda pole. Minule on küll vahest sellist varianti pakutud.