Uuritavad

Vasta
Meelis.Pohlak
Postitusi: 154
Liitunud: Esmaspäev 11. Veebruar 2008, 22:08:02
Asukoht: Rakke vald,Koila
Status: Eemal

Uuritavad

Postitus Postitas Meelis.Pohlak »

Simuna kihelkonnas esivanematele või nende pereliikmetele pandud perekonnanimed ja ühtlasi uuritavad nimed:
Pohlak,Pielberg,Partwei,Beilmann,Fliedermann,Krikmann,Wecko, Neubaum, Silbergleich,Felder,Einblau,Glasberg,Kingsepp (Mõisamaalt),Arro,Õis ,Tombak(Mõisamaalt),Martsohn,Kaunisaar,Ehwärt,Hahndorf,Kruusamäggi,Saalberk ja Tarto.

Meelis Pohlak
Vallokas
Postitusi: 86
Liitunud: Laupäev 22. September 2007, 01:32:09
Status: Eemal

Postitus Postitas Vallokas »

Viru-Nigula vallas Kunda mõisa lähistel elab praegu üks Ehvärt nimeline pere. Arvan, et see nimi ei tohiks olla just kuigi levinud ja seega ei imestaks, kui tegu on sulle huvi pakkuva perega.
Meelis.Pohlak
Postitusi: 154
Liitunud: Esmaspäev 11. Veebruar 2008, 22:08:02
Asukoht: Rakke vald,Koila
Status: Eemal

Postitus Postitas Meelis.Pohlak »

Mõned Ehvärtid seoses Kundaga on ,kas ka samad,ei tea
Urmas.Ehvert
Postitusi: 2
Liitunud: Neljapäev 11. September 2008, 13:42:09
Status: Eemal

Postitus Postitas Urmas.Ehvert »

Viru-Nigula vallas elab minu onupoeg. Kundas elanud Ehvärt ja Ehvert nimeliste sugulaste kohta on mul info olemas.
Vallokas
Postitusi: 86
Liitunud: Laupäev 22. September 2007, 01:32:09
Status: Eemal

Postitus Postitas Vallokas »

Jah, nagu Karloga suheldes selgus, on Urmas tema lellepoeg. Loodetavasti jäi mulle nüüd ikka õieti meelde :D Igatahes vabandan, kui valesti panin. Aga midagi sinna kanti see asi oli.
Karlo igatahes oli väga huvitatud, et kui juba uuritakse, siis tema ka ikka asjast teaks ja temaga ka kontakti võetakse.
Urmas.Ehvert
Postitusi: 2
Liitunud: Neljapäev 11. September 2008, 13:42:09
Status: Eemal

Postitus Postitas Urmas.Ehvert »

Ehwärt nime päritolu on mul üsna põhjalikult läbi uuritud. Nime unikaalsuse tõttu võib üsna kindlalt väita, et suguvõsa pärineb praeguse Rakke valla Koila ja Kaavere kandist. Kui põhitöö kõrvalt aega jääks, siis tahaks kokku viia praegu elavad Ehvärt ja Ehvert nimelised oma esivanematega. Tänud abi eest ka Meelis Pohlak'le.
Elvis.Efert
Postitusi: 1
Liitunud: Neljapäev 02. Aprill 2009, 16:37:04
Status: Eemal

Postitus Postitas Elvis.Efert »

Minu nimi Efert on näiteks vene ajal muudetud, kuid oli ka, nagu mulle öeldud on, Ehvärt.


ja Simuna kant olla ka kuidagi seotud.
Mae Mitt
Postitusi: 33
Liitunud: Teisipäev 15. August 2006, 23:06:08
Asukoht: Tapa
Status: Eemal

Minu teada

Postitus Postitas Mae Mitt »

peaksid praegu Emumäel elava Evendi pere isa olema enne eestistamist Ehwärt või Ehwert. Noorema põlvkonna kohta oskab kindlasti infot anda Riho Evendi, kelle kontaktid peaksid Saku õlletehase andmete kaudu leitavad olema.
kass63
Postitusi: 4
Liitunud: Laupäev 13. November 2010, 21:59:11
Status: Eemal

Re: Uuritavad

Postitus Postitas kass63 »

Tere,
olen ÕIS`i (Rahkla) järeltulev põlv kuues osa.
Raja külas sündis 1797.a.22.sept.Jago Jüri poeg Otto Õis, kes ab.1820.a. 29. märtsil Leno ja Käspri tütre Lisoga (s. 1862.a.30.märts).
Nende lapsed olid - Villem (minu haru), Liso, Juhan, Marri, Karel, Anno. Nende kõigi kohta on mul väike uurimus ka tehtud.
DiannaOjala
Postitusi: 1
Liitunud: Neljapäev 26. Detsember 2013, 17:58:12
Status: Eemal

Re: Uuritavad

Postitus Postitas DiannaOjala »

Tere!
Minu esivanemate perekonna nimi oli ka Partwei. Õigemini minu vanavanavanavanaisa Karl Partwei(20.okt 1865-18.dets. 1925) , elas Simunas Koilas Traksi nr1 talus ning tema esivanemad on kõik Partweid ja pärit Koilast.
Tema lapsed: Annette Elwine Kareli t. Lepp(Partwei)- (minu vanavanavanaema) , Helene Kinks, Minna Marie Laaneoja, Ida Rosalie Partwei, Welli Elisabeth Kareli t. Partwei, Johanna Armilde Metsla > Pielberg.
Annette Elwine Kareli t Lepp snd.21.märts 1893-surma aeg pole täpselt teada. Elas ka Simunas, Koilas. Tema üks tütardest Velly Elisabet Lepp (Johanson) on minu vanavanaema. :)
Loodripolk
Postitusi: 1
Liitunud: Reede 21. Jaanuar 2022, 18:10:01
Status: Eemal

Re:

Postitus Postitas Loodripolk »

Elvis.Efert kirjutas: Neljapäev 02. Aprill 2009, 16:42:04 Minu nimi Efert on näiteks vene ajal muudetud, kuid oli ka, nagu mulle öeldud on, Ehvärt.


ja Simuna kant olla ka kuidagi seotud.
Oh, jah! Ma avastasin ka eile, et me Elvis sinuga pole mitte ainult mu ema isa poolt sugulased vaid ka mu isa ema (mu isa sai perekonnanime oma emalt Ein) poolt 😂! Mäletan nii selgelt, kui su vanaisa mulle rääkis seda, kuidas Venemaal tema ees- ja perekonnanime muudeti selliseks nagu tal see lõpuks oli!
Eesti on ikka imeväike.
Vasta

Mine “Simuna kihelkond”