1. leht 1-st

SAKS

Postitatud: Laupäev 01. Juuli 2006, 22:32:07
Postitas ElerinS
Otsin Isa poolset suguvõsa, Tean vaid et
Minu vanaisa nimi oli Kalev Saks ning tema vanemad olid pärit Saaremaalt,
Kalevi isa nimi oli Aleksander, ning Kalevi vennad olid Endel (temal peaks ka lapsed olema Raplamaal),ning Bernhald; kellest midagi ei tea.
Kalev elas oma teise naise Õiega Kohilas, kuid esimesest naisest ei tea midagi, Vaid seda et neil olid kaksikud Tiiu ja Viiu. Viiu suri lapsena ning Tiiu elab oma perega Raplamaal Alus.

Kalevi kohta veel niipalju et pärast Saaremaalt mandrile tulekut Käis ta Võsul koolis ning sulaseks Kivistiku perre. kuni 25 aastal läks sõtta.
Aleksander oli abielus Amanda Teinfeldiga . Amanda suri tuberkuloosi ning maeti Käsmule. (Aleksander oli tema teine mees).

Pikk ja lohisev jutt kuid kui keegi kuidagi oma suguvõsa nende inimestega seostab siis palun andke teada!

Ettetänades Elerin Saks

Postitatud: Reede 27. Juuli 2007, 00:19:07
Postitas intom
Palun kirjutage, kas see Raplamaal Alus elav Tiiu on praegu perekonnanimega Saks. Minu emapoolsesse sugupuusse tuleb sisse nimi Saks selliselt, et minu vanatädi Trino Mirma abiellus Tõnis Mennoga. Nende üks tütardest Elfriede Menno abiellus mehega, kelle nimi oli Saks, kuid eesnime see inimene ei mäleta, kes mulle seda rääkis. Ta teadis ainult, et neil olid tütar Tiiu Saks ja poeg Märt Saks. Rehkendasin veidi ja aastatelt võib see Tiiu ka tõesti sobida minu poolt otsivaks inimeseks, sest tema ema Elfriede sündis 10. mai 1902. Kahjuks ei tea ma tema laste sünniaastaid, kuid need lapsed peaksid olema juba üsna vanad inimesed. Otsin neid praegu, et saaks jätkata sugupuus Elfriede liini.

Saks

Postitatud: Esmaspäev 10. September 2007, 11:06:09
Postitas ElerinS
Tiiu elab alus ja on minu teada abielus Enn Reimaniga. Neil on kolm last Ene, Tiina ja Taavi,
kuid vanus,... ta peaks olema kuskil 40-50 vahel