Ühest Prangli sugupuust

fossiil
Postitusi: 376
Liitunud: Kolmapäev 02. Juuni 2010, 15:21:06
Status: Eemal

Ühest Prangli sugupuust

Postitus Postitas fossiil »

Otsisin teemat, mille alla oma küsimus postitada, ehk sobib siia:

Kui usaldusväärne on sugupuu tellimine?
Küsimus tekkis mul tänu sellele, et leidsin Genist ühe "justkui" oma esivanema sugupuu, mis ei ühti absoluutselt sellega, mille mina olen välja kaevanud. Ainsad, mis ühtivad, on talunimi, peremehe eesnimi ja sünniajad (kuupäevad ka samad). Aga sealt alates hakkab kõik minu leitust lahku minema. Alates perekonnanimest ja lõpetades kogu järglastekogumiga.
Küsisin selle sugupuu haldajalt, kust sellised andmed pärinevad. Vastuseks sain, et üks väliseestlane tellis oma sugupuu ja selle ta sai ja selline see ongi.
Mul on nüüd kahtlusi - kas olen mina algajana täiega puusse pannud? Kui see nii peaks olema, siis on kogu mu poole aastane töö vastu taevast... :(
Mari.Sarv
Postitusi: 800
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 15:34:11
Status: Eemal

Re: Sugupuu

Postitus Postitas Mari.Sarv »

Hei, fossiil, ära muretse! Kui suudad kõik seosed dokumentidega ära näidata, siis on sinul õigus. Nii lihtne see ongi. Ja seda juhtub kõigil, et kuskil on mingid kõhklused, või kuskil ilmneb mingi viga, siis lihtsalt ära parandada ja edasi teenida :) Kontrolli kriitilised kohad üle ja jätka samas vaimus.
fossiil
Postitusi: 376
Liitunud: Kolmapäev 02. Juuni 2010, 15:21:06
Status: Eemal

Re: Sugupuu

Postitus Postitas fossiil »

Ma arvan, et selliseid tellimusi täidavad ikka profid.
Või on igasuguseid isehakanud teenusepakkujaid ka, kelle otsa võib komistada sugupuud tellides?
Kuna mina ei ole asjus veel nii vilunud, siis ma võin vabalt väga rumalaid vigu teha. Eriti kui leian materjali korraga palju ja ei suuda selles enam orienteeruda.

Aga et kontrollida seda Genis olevat versiooni - kuidas ja kust ma peaksin otsima, et leida 17. sajandi lõpul Pranglil elanud mees, kelle perekonnanimeks oli Preiholm?
Harri.Värs
Postitusi: 268
Liitunud: Esmaspäev 19. Jaanuar 2009, 17:34:01
Status: Eemal

Re: Sugupuu

Postitus Postitas Harri.Värs »

Nõukogude Liidu peaprokurör A. J. Võšinski lausus nõnda: "Inimkond ei jõua iial absoluutse, vaid ainult suhtelise tõeni. Järelikult ei saa ka tõde, milleni jõutakse uurimisel ja kohtus, olla absoluutne, vaid ainult suhteline. Sellepärast ei saa me surmaotsusele alla kirjutades nagunii absoluutselt, vaid ainult teatava tõenäosusastmega, mõnesuguste reservatsioonidega, teatavas mõttes veendunud olla, et me hukkame süüdlasi."

Aeg, mil ta seda ütles, s.o 1930. aastate lõpus, oli üsna kole, aga sellest hoolimata on mõte kui selline ju õige – s.t kui oma vanemate puhul on ehk veel võimalik absoluutse tõenäosusega midagi paika panna, siis 200 aastat tagasi kirjapandu puhul jääb üle ainult oletada, jääb üle ainult teatavas mõttes veendunud olla, et...
Kõik mured ja teated privasse või e-mailile: harri.vars ät gmail.com
Uurin: Vers, Värs, Värsi, Väärsi, Brecher (Kivinurm), Neljas, Kristal, Dubro(v) (Tammeorg), Põld (Saaremaa, Pilguse), Dubrovkin (juudid Tallinnas)
Mari.Sarv
Postitusi: 800
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 15:34:11
Status: Eemal

Re: Sugupuu

Postitus Postitas Mari.Sarv »

Oo jaa, seda muidugi, et dokumente ei pea lõpliku tõena võtma.

Aga ma eeldan et (nüüd saaga-ajastul) lähtedokumendid sugupuude koostamiseks on siiski laias laastus samad nii proffidel kui tavalistel inimestel.

Ma seda professionaalsust ei tähtsustaks üle; muidugi proffidel on rohkem kogemusi jne, aga neile siiski tellimustöö (pole isiklikult elutähtis);
oma pereloo uurijatel on ehk rohkem aega, tahtmist ja võimalust dokumentidesse süveneda ja nende üle mõtiskleda; p.s olen kuulnud ka vigadest "tellitud" sugupuudes.
fossiil
Postitusi: 376
Liitunud: Kolmapäev 02. Juuni 2010, 15:21:06
Status: Eemal

Re: Sugupuu

Postitus Postitas fossiil »

Aga kas on tõenäoline, et on muidki dokumente säilinud kui ainult Saagas olevad kirikuraamatud ja hingeloendid?
St. et tellimuse täitja käsutuses oli näiteks täiendavaid ürikuid, mis ei ole läbi neti kättesaadavad?

Noh, me saame eeldada ju, et inimene tugines ikkagi mingitele dokumentidele, sest muule ei ole ju tänapäeval enam tugineda. Ja kahtlemata on ka dokumentides vigu (leidsin just eile kukalt kratsima võtva sissekande, et ühes peres oli sündinud Tõnu, aga kaks aastat hiljem surres oli ta hoopis Toomas), aga sellised vead peaksid andma erinevate uurijate käes samasuguse tulemuse. Tolle tellimustöö puhul on paraku juhtunud nii, et tulemus on kardinaalselt erinev tulnud. Vat see panebki endas kahtlema.
Harri.Värs
Postitusi: 268
Liitunud: Esmaspäev 19. Jaanuar 2009, 17:34:01
Status: Eemal

Re: Sugupuu

Postitus Postitas Harri.Värs »

fossiil kirjutas:Aga kas on tõenäoline, et on muidki dokumente säilinud kui ainult Saagas olevad kirikuraamatud ja hingeloendid?
St. et tellimuse täitja käsutuses oli näiteks täiendavaid ürikuid, mis ei ole läbi neti kättesaadavad?

Noh, me saame eeldada ju, et inimene tugines ikkagi mingitele dokumentidele, sest muule ei ole ju tänapäeval enam tugineda. Ja kahtlemata on ka dokumentides vigu (leidsin just eile kukalt kratsima võtva sissekande, et ühes peres oli sündinud Tõnu, aga kaks aastat hiljem surres oli ta hoopis Toomas), aga sellised vead peaksid andma erinevate uurijate käes samasuguse tulemuse. Tolle tellimustöö puhul on paraku juhtunud nii, et tulemus on kardinaalselt erinev tulnud. Vat see panebki endas kahtlema.
Kas too geni-uurija viiteid dokumentidele ei saanud puuga kaasa? Äkki ta on nõus jagama?
Kõik mured ja teated privasse või e-mailile: harri.vars ät gmail.com
Uurin: Vers, Värs, Värsi, Väärsi, Brecher (Kivinurm), Neljas, Kristal, Dubro(v) (Tammeorg), Põld (Saaremaa, Pilguse), Dubrovkin (juudid Tallinnas)
Mari.Sarv
Postitusi: 800
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 15:34:11
Status: Eemal

Re: Sugupuu

Postitus Postitas Mari.Sarv »

On tõenäoline.

No aga otsi see koht üles, kus erinevused sisse tulevad.
Võis olla kaks samanimelist isikut, sul ühe tal teise sugupuu üles joonistatud või kuidagi kombineeritult; või osad lapsed või abikaasad emmal-kummal kirja panemata.
Neid tüüpilisi potentsiaalseid eksimis-allikaid on vist rohkemgi.

Ma ei oska muud soovitada, kui et uuri siis lähemalt neid dokumente selle isiku kohta, kes teil kokku langeb; ehk jääb midagi silma; vaata kas seal võiks hoopis kahe eri isikuga tegemist olla.
fossiil
Postitusi: 376
Liitunud: Kolmapäev 02. Juuni 2010, 15:21:06
Status: Eemal

Re: Sugupuu

Postitus Postitas fossiil »

Sugupuu haldaja saatiski mu palve peale küsimuse sellele sugupuu tellijale, aga hoiatas, et kuna tegu on Kanadas elava inimesega, kes vaatab oma meilikasti väga harva (ilmselt tegu vanemaealisega), siis võib vastuse saamine aega võtta mitu kuud. Eks ma pean siis kannatust varuma.

Kahe erineva isikuga ilmselt tegu ei ole, sest nii sünni- kui surmaaasta ja ka kuupäev langevad kokku üksühele. Ei usu kuidagi, et samas talus elasid kaks sama eesnimega ja samade eludaatumitega meest, kes samal kuupäeval isegi surra oskasid. Aga juba selle mehe järglaste puhul lähevad meie leiud kardinaalselt ise suundades: sealse sugupuu järgi on mehel ainult poeg Jaan, kelle eludaatumid puuduvad, seetõttu ei oska ma selle poja sünni-ega surmaaega ega edasist elukäiku ka otsida. Minu uuringu kohaselt aga on sel mehel olnud küll poeg Jaan, kuid see Jaan on 9-aastaselt surnud. Peale Jaani on tal aga olnud veel vähemalt üks poeg ja kaks tütart ja neist läheb puu üsna laiaks küll. Neid aga tolles Geni sugupuus üldse ei olegi.
Loomulikult võib olla, et kui üks Jaan suri ära, siis millalgi pandi järgmisele pojale uuesti Jaan nimeks, kuid häda selles ongi, et mina ei leia ühtegi teist Jaani tema järeltulijate hulgas.
Teine segadust tekitav asjaolu on see, et Genis esitatud sugupuu põhjal on sel mehel 17. sajandil olnud juba perekonnanimi. Mina aga pole selle esiisa puhul kuskilt tema perekonnanime leidnud. Seal esitatud perekonnanimi on 18. sajandil Pranglile tekkinud küll, aga minu meelest hoopis ühe teise talu inimeste külge.
Ma ei oska kuskilt kinni ka haarata, et vaadata, kust see lahknemine siis õieti tekkis. Täielik segadus.
Mari.Sarv
Postitusi: 800
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 15:34:11
Status: Eemal

Re: Sugupuu

Postitus Postitas Mari.Sarv »

No näiteks, et tegelikult on olemas olnud kaks sarnaste nimede/tunnustega meest, aga sünni- ja surmakuupäevad on ühes puus õieti ja teises ekslikult, st. valele isikule omistatud.
Üks Piibu Jaak kolis talust välja ja teine tuli asemele vmi vmi.

See ei ole tegelikult traagiline. Üks lihtne näide minu elust.
Mul on ka Genis üks esiisa, kellele ma olen sünnikuupäeva pannud ühe meetrika järgi ja esialgu oletamisi, ma ei tea, kas see ikka on üldse see mees, kes sellel kuupäeval sündinud on. Eks aja jooksul ilmselt selgub, aga seni kuni mul tuju on, võin ma seda oletamisi sünnikuupäeva seal küljes hoida (keegi ei keela ju). Aga kui nüüd ilmub välja keegi inimene, kes sellest minu oletamisi esiisast ja tema edasisest elukäigust kõike teab, vaatab ta ehk nii nagu sina praegu, et oi oi, keegi on talle mingi vale poja külge riputanud.

Vaevalt et see minu targutamine siin sind kuidagi aitab.

Veel üks soovitus: katsu leida siit foorumist või genist vm. keegi, kes veel prangli asjadega tegelenud on; too vaataks ehk värskema pilguga su pusale peale; samas oleks teemaga tuttav
Uku.Velbri
Postitusi: 1105
Liitunud: Laupäev 15. September 2007, 17:43:09
Asukoht: Tallinn, Nõmme. Esipõlved - Ellamaa, Vastse-Antsla, Vana-Kuuste, Restu, Juuru, Mustjõe.
Status: Eemal

Re: Sugupuu

Postitus Postitas Uku.Velbri »

See, et keegi on oma esiisadele, kuni poole teeni aafrikasse, oma perenime Genisse sisse toksinud, ei tähenda veel, et see nimi neil tõesti oli. Ja teisalt, kui see nimi tõesti 17. sajandil olemas oli, kuid Sina seda leidnud pole, siis on ikka tegu erinevate inimestega.
Kas see järglaste erinevus juhtub hingeloendite olemasolu ajal? Kui jah, siis pista need kohad loenditest ja ka nimedepanemise raamat siia üles, aitame Sul järsku lahendust leida.
Tervitades,
Uku
Traaditu köne 56 48 43 78.
______________________________
Exitus opes excusare potest,
dum sit aliquid ad finem excusandum.
fossiil
Postitusi: 376
Liitunud: Kolmapäev 02. Juuni 2010, 15:21:06
Status: Eemal

Re: Sugupuu

Postitus Postitas fossiil »

Eip, ma ei ole sugugi kindel, et keegi on vale poja külge riputanud. Ma pigem kahtlustan, et olen selle poja kuskil kahe silma vahele jätnud või üldse vale teed pidi läinud. Ja raske on ots kätte saada, kui tolle poja küljes ei ole seal ei sünni ega surma-aastat.
Prangli teemat on üht otsapidi vist kussu uurinud. Ja võibolla ka vootele. Aga rohkemaid siit, kes Pranglit oleks uurinud, ma ei teagi...
Uku.Velbri soovitus on ka muidugi päris hea... ainult et enne tuleb need kohad hingeloendis üles leida. Ja ooooo... unustasin täiesti, et nimepanemise raamat on ju ka olemas!!! Aitäh, et meelde tuletasid. Võibolla toob see mulle mingit selgust ses segases asjas.
Mari.Sarv
Postitusi: 800
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 15:34:11
Status: Eemal

Re: Sugupuu

Postitus Postitas Mari.Sarv »

Noh, ma vaatan, sul tegemist nüüd jagub :)
fossiil
Postitusi: 376
Liitunud: Kolmapäev 02. Juuni 2010, 15:21:06
Status: Eemal

Re: Sugupuu

Postitus Postitas fossiil »

Mmmjah... Nimepanemisraamatus esineb nimi Freyholm, mis kirikuraamatutes on tõesti muutunud Preiholmiks. Aga mitte kuskil enne ma seda perekonnanime pole kohanud, nii et 17. sajandi lõpus sündinud mehel ei saanud justkui seda perekonnanime küljes olla. Vähemalt Saagas leiduva põhjal küll mitte (kui kuskil ei ole muid ürikuid, millele tugineda?).

Freyholmi nime on saanud Pranglil talus nr 43 elanud Mihkel Mihkli poeg, tema naine Tiiu ja nende lapsed (Harju-Jaani nimepanemisraamatu lk.97)
Poondi talu nr.31 Mihkel Tooma poeg, tema poeg Mihkel, tütar Liisu, pojanaine ja pojapoeg Jaan on saanud nimeks Lilleberg, Mihkli teine poeg Jaan, tema naine ja poeg Jaan Lingfors (sama raamat lk. 94).

Freyholmi nime saanud Mihkel on ilmselt pärit samuti Poonti talust, sest meetrika järgi on abiellunud 22. okt. 1809 Ponti Mihkli poeg Mihkel Siimu Jaani tütre Tiiuga. Talu nr.43 on tõesti Siimu talu, seega läks Poonti talust pärit Mihkel Siimu tallu koduväiks. Mihkli sünnikande leidsin ka: 1. dets. 1783. Isa: Mihkel (laulomees), ema: Leenu. Kuigi isa-Mihklil talunime küljes pole, on tegu üsna ilmselt Poonti Mihkliga, sest kuskil vaderina esinedes oli Poonti Mihklil samuti küljes see "laulomees". Ja tema naise nimi on ka minu varem väljakirjutatud märkmetes Leenu.

Minu andmete järgi peaks Laulomees Mihkel olema sündinud 1750. aastal Poonti Tooma ja Anu pojana (aga ma luban, et vaatan selle ka üle, võibolla siin ma vea teinud olengi).
Tagatipuks püüdsin otsida Genis esitatud Mihkel Preiholmi venda Toomast, kes sealsete andmete põhjal peaks olema sündinud 1773. aastal. Jõelähtme kiriku meetrikast ei leidnud 1773-1774 aastatel mitte ühegi Toomase sündi. Pühavaimu meetrika nendest aastatest vist üldse puudub, vähemalt ei suutnud ma seda leida (kui keegi leiab, juhatage mind palun selleni).

Praegu ei julge ma siiski veel veendunud olla, et Kanada onule sugupuu teinud inimene on kuskil vea teinud, aga natuke karvane näib see asi juba küll.
Igatahes jätkan otsinguid. :)
Mari.Sarv
Postitusi: 800
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 15:34:11
Status: Eemal

Re: Sugupuu

Postitus Postitas Mari.Sarv »

No vaata, kas su arutluskäik hingerevisjonides ka kajastub? Kui need olemas on, siis see oleks küll järgmine allikas, mida sirvida.
fossiil
Postitusi: 376
Liitunud: Kolmapäev 02. Juuni 2010, 15:21:06
Status: Eemal

Re: Sugupuu

Postitus Postitas fossiil »

Vat nüüd ma ei saa aru, kelle poeg on too teine Mihkel ja tütred Leenu ja Triinu? Kas pereisa Mihkli hiljem sündinud lapsed või mõne teise mehe lapsed?

Saaga EAA.1864.2.V-22:300?76,294,631,403,0
Mari.Sarv
Postitusi: 800
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 15:34:11
Status: Eemal

Re: Sugupuu

Postitus Postitas Mari.Sarv »

Ikka Pondi Mihkli lapsed, ainult et sündinud pärast eelmist revisjoni: "nach der Revis. geboren"

Ja Toomas ka kenasti olemas...

Said omale nüüd Kanada vanaonu? :)
fossiil
Postitusi: 376
Liitunud: Kolmapäev 02. Juuni 2010, 15:21:06
Status: Eemal

Re: Sugupuu

Postitus Postitas fossiil »

Oot-oot, kui Toomas oleks sündinud 1773, siis oleks ta selle revisjoni aegu olnud ju natsa vanem.
Minul on Mihkli poeg Toomas igatahes daatumitega (1775-1839). See on siis see Toomas, kelle poeg Mihkel sai omale perekonnanimeks Lilleberg. Tooma venna Mihkli poeg Mihkel sai siis järelikult nimeks Preiholm.

Aga nende isa Mihkli sünniaega ega ka abiellumise aega ei suuda ma kuskilt leida. Hingeloendi järgi peaks olema 1750. aasta kandis (ilmselt sellest ma olengi selle aastaarvu enda sugupuusse arvutanud), aga ei Jõelähtme ega Pühavaimu meetrika anna tema sündi välja. Ega ka abiellumist. Sestap ei saa ka kindel olla, kelle poeg ta on. Arvan, et Tooma ja Anu, sest ma ei tea vanal Pondi Jaanil rohkem poegi peale Tooma ja Jaani, kes 9-aastasena suri (aga kindel selles olla ei saa, võibolla oli vanal Jaanil veel poegi, kelle laps too Mihkel oli).
Samas tundub mulle väheke ebaloogiline, et vanal Pondi Jaanil veel teine poeg Jaan sai olla. Sest tema poeg Jaan suri 1737. aastal, vana Jaan ise suri 1743. aastal. Kui tal veel üks poeg Jaan oli, siis pidi see sündima ajavahemikus 1737-1743, sest vaevalt, et peres kaks Jaani korraga kasvas. Aga kuna vana Pondi Jaani poeg Toomas on sündinud 1714, siis pidi pereemal selleks ajaks fertiilne iga enamvähem möödas olema... vist... millal ta selle teise Jaani siis veel sünnitas???
Ja isegi kui juhtuski, et too teine Jaan tolles ajavahemikus sündis, siis ei saa tema poeg ehk siis Mihkel Preiholmi isa mitte kuidagi 1795. aasta hingeloenduse ajaks 45-aastane olla! 13-aastaselt ja alla selle ronivad poisid puude otsas mitte ei vorbi lapsi teha.

Teiseks on Geni sugupuus märgitud Mihkel Preiholmi isaks P. Preiholm (daatumeid pole). Siit aga järeldub siiski, et Mihkli isa nimeks oli hoopis Mihkel.
Eks ma uurin ja otsin veel ja ootan Kanada onu kirja ka ära. Aga mulle hakkab tunduma, et kui minul ongi vigu sees, siis sel teisel versioonil on ka - kui tõesti peaks selguma, et vanal Poonti Jaanil sündis 1737-1743 poeg Jaan, keda mina lihtsalt üles leidnud ei ole (ja kes verinoorelt abiellus ja lapsi sai... hihii!), siis vähemalt üks näpuviga on seal ikkagi: 1714-1835 ajavahemikus ei leidunud terve Prangli saare peal ühtegi meest, kelle eesnimi oleks alanud P-tähega, seega P. Preiholm peaks olema M. Preiholm (kuigi tegelt Preiholm on üleliigne, sest Mihkel Preiholmi isa Pondi Mihkel suri 1798. aastal ja vististi tal seda perekonnanime siiski ei olnud, sest mitte üheski kirikuraamatus ega hingeloendis tema küljest seda ei leia).
fossiil
Postitusi: 376
Liitunud: Kolmapäev 02. Juuni 2010, 15:21:06
Status: Eemal

Re: Sugupuu

Postitus Postitas fossiil »

Sellest tänasest otsimisest oli mulle üksjagu kasu: ma varemalt arvasin, et Poonti Jaani ja tema järeltuleva põlvega olen ma ühele poole saanud ja seostasin tema järeltulijaid Lillebergi ja Lilleworsi nimega (see Lingfors muutus kirikuraamatuis üsna kohe Lilleworsiks) ega tulnud selle pealegi, et üks ta järeltulijaist hoopis Preiholm oli. Nüüd saan terve hulga täiendust oma sugupuusse juurde. Ja ilmselt pean veel otsima, sest nüüd ei ole ma sugugi enam kindel, et ma nad kõik üles leidnud olen. :oops:

Poonti Jaan oli muide Prangli saare kubjas (kuigi mulle näib, et saarel oli see rohkem tiitel kui tööülesanne, sest kuda see kubjas kalurite paatides ikka sundimas käia sai :lol: ).
Tema poeg Poonti Toomas võttis peale isa surma tiitli üle ja oli samuti Prangli saare kubjas.
Aga Tooma poja Mihkliga (see, kelle perele ma hingeloendisse lingi panin), seostub ka üks huvitav fakt: too Jaan, kes seal hingeloendis on olnud aastane ja siis surnud, oli üks kolmikutest kes aastakese hinges püsida suutis: 25. aprillil 1780 on Jõelähtme meetrikas üles tähendatud Jaan, Jüri ja Anu - kolmikud.
Viimati muutis fossiil, Reede 22. Oktoober 2010, 01:59:10, muudetud 1 kord kokku.
Mari.Sarv
Postitusi: 800
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 15:34:11
Status: Eemal

Re: Sugupuu

Postitus Postitas Mari.Sarv »

1773/5 on revisjonide puhul lubatav eksimus.

Mulle paistab Genist Maddikse Mihkli isa Pondi Mihkel Preiholm (mul näitab sugulusteed ka nendeni :)
Sulle ilmselt paistab vähem, siis järelikult automaatselt esimene täht P.[ondi Mihkel] Preiholm.

Ja Pondi Mihkli vanaisa oli Geni järgi Pondi Jaan (1679-1743) (ma ei saa aru, kust sa võtad selle hüpoteetilise "teise" Pondi Jaani).
fossiil
Postitusi: 376
Liitunud: Kolmapäev 02. Juuni 2010, 15:21:06
Status: Eemal

Re: Sugupuu

Postitus Postitas fossiil »

Mina näen seda nõnda:

Pondi Jaan Preiholm

Sündinud: circa 1679
Surnud: November 20, 1743 (64)
Lähedased:
Peida


Näita

Father of Pondi Jaani Preiholm
----

Ja kui klikata "vaata puud", siis tuleb Pondi Jaan Preiholmi poja Pondi Jaani Preiholmi pojaks P. Preiholm jah.
Viimati muutis fossiil, Reede 22. Oktoober 2010, 02:32:10, muudetud 1 kord kokku.
fossiil
Postitusi: 376
Liitunud: Kolmapäev 02. Juuni 2010, 15:21:06
Status: Eemal

Re: Sugupuu

Postitus Postitas fossiil »

Aijaa, NÜÜD saan ma aru!!! Jeerum :D
Ma olen Genis uus kasutaja ja ei taba veel kõiki nüansse. Kui tahtsin selle P. Preiholmi puud vaadata, siis tekitas Geni mulle ette sildi "Viga you don't have permission to view that profile's tree".
Ja mina ei tulnud selle pealegi, et P. Preiholm võiks tähendada midagi muud, kui ma näen. Või et Pondi Jaani Preiholmi sõnade vahel võiks veel mõni sõna olla, mida mina miskipärast ei näe. Vaat milline segadus, kui näidatakse nimedest ainult algust ja lõppu ega hoiatata lugejat, et ta kogu asja ei näe!

Iseasi on muidugi see, et miks esiisa perekonnanimeks on valitud just Preiholm, kui ta järglased kandsid perenimesid Lilleberg, Lingfors (Lillewors) ja Preiholm. Samahästi võiks ta olla siis ju Pondi Jaan Lilleberg (seda enam, et Lillebergid elasid Poonti talus veel 19. sajandi lõpus ja vist 20. sajandi alguseski.
Mari.Sarv
Postitusi: 800
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 15:34:11
Status: Eemal

Re: Sugupuu

Postitus Postitas Mari.Sarv »

Esiisa nimeks oli valitud Preiholm, sestet järglane, kes uuringu tellis oli sealt liinist; mul paistab et teiste harudeni sugupuud ei arendatudki, kõik vennad-õed on ühe puuga Preiholmid.

Vahepealne isik P. Preiholm on "Pondi Jaani poeg Preiholm"
Viimati muutis Mari.Sarv, Reede 22. Oktoober 2010, 02:28:10, muudetud 1 kord kokku.
fossiil
Postitusi: 376
Liitunud: Kolmapäev 02. Juuni 2010, 15:21:06
Status: Eemal

Re: Sugupuu

Postitus Postitas fossiil »

Poja nime pole?

Muide ma ei saa sellest Geni loogikast üldse aru. Ta otsib minu sugulust Mihkel Preiholmiga läbi vanaema lehma lellepoegade: käib läbi Vaherid, Peebud, Wekmanid, Prantsid, Hellid, Kokad... kokku 16 nime! Selle asemel, et minna loogilist teed pidi: minu vanaema Helene Lillebergi vanaisa Johannes Lillebergi vanaisa Toomas Lillebergi vend!
Mari.Sarv
Postitusi: 800
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 15:34:11
Status: Eemal

Re: Sugupuu

Postitus Postitas Mari.Sarv »

Poja nime pole.

Sa pead oma sugupuu sinna külge liimima, muidu Geni ei jaga ära, et sa nende sugulane oled.
Praegu on Toomas (1773/5) seal ka ikka Preiholm.

No me oleme nüüd küll Assari teema jõuga üle võtnud. Aga misseal ikka.
fossiil
Postitusi: 376
Liitunud: Kolmapäev 02. Juuni 2010, 15:21:06
Status: Eemal

Re: Sugupuu

Postitus Postitas fossiil »

Eks Assar tuleb võtab millalgi sama suure jõuga siis tagasi. :)

Aga seda kokkuliimimist ma seal ei oska. Toomas peaks jah olema Lilleberg. Ma olen seal üldse suht koba nagu näha - kontrollin terve õhtu oma andmeid ega tule kordagi selle peale, et mitte meie sugupuudes ei ole viga, vaid see on lihtsalt üks Geni vigur.
Mari.Sarv
Postitusi: 800
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 15:34:11
Status: Eemal

Re: Sugupuu

Postitus Postitas Mari.Sarv »

Tahad et ma liimin või tahad et ma õpetan?

Geni ei näita jah võõrastele teinekord kõiki andmeid. See sõltub profiilide haldaja suvast.
Viimati muutis Mari.Sarv, Reede 22. Oktoober 2010, 02:39:10, muudetud 1 kord kokku.
fossiil
Postitusi: 376
Liitunud: Kolmapäev 02. Juuni 2010, 15:21:06
Status: Eemal

Re: Sugupuu

Postitus Postitas fossiil »

Ja Tooma õdedel ja vendadel on ka kõigil valed perekonnanimed, ükski neist ei olnud Preiholm peale Mihkli.
No õpeta, siis saan teinekord juba ise ehk hakkama.
Mari.Sarv
Postitusi: 800
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 15:34:11
Status: Eemal

Re: Sugupuu

Postitus Postitas Mari.Sarv »

No siis sa pead saatma Mehisele koostöötaotluse (profiilivaate paremas servas: veel tegevusi ja request to collaborate) (ühtlasi võiksid lisada ta ka pererühma, sest osa profiile on tal privaatsed, ainult pererühma jaoks).

Kui Mehis on sinu taotlusega nõustunud, siis puuvaates võta näiteks oma Toomas, tema kastikese alanurgas on sõna veel, sealt Lohista kastike teise kohta.
Siis võtad lahti Mehise puu ja Lohistad oma Tooma Mehise Tooma peale ning ütled, et see on seesama isik. Edasi tekib Tooma peale kollane kolmnurk, see tähendab, et puud on vaja kokku liimida; kui sinna vajutad, siis Geni algatab juba ise põhjalikuma liimimisprotsessi, siis järgi Geni õpetusi (ja siis oleks juba hea, kui oleksite Mehisega ühes pererühmas, muidu jääb osa asju poolikule).

Teine võimalus on panna oma brauseri aadressireale valem: http://www.geni.com/merge/compare/xxx?to=yyy" onclick="window.open(this.href);return false;
asendada seal xxx ja yyy kummagi Tooma profiili id-numbritega. saata mestimistaotlus ja oodata, kuni Mehis profiilid kokku liimib. Edasiseks liimimistööks pead ikkagi eraldi Mehise pererühma kuulumist taotlema.

Loodetavasti on abiks.
Jõudu,
Mari
fossiil
Postitusi: 376
Liitunud: Kolmapäev 02. Juuni 2010, 15:21:06
Status: Eemal

Re: Sugupuu

Postitus Postitas fossiil »

Huh... ma püüan seda homme puhanud peaga uuesti lugeda, praegu ei saanud küll mitte midagi aru. :roll:
Aga tänud aitamast ja mu ponnistustele kaasa elamast. :)
Vasta

Mine “Jõelähtme kihelkond”