Uurin perenimesid - Jürgenson, Part, Tamm, Kuuskjalg ja Tint

Vasta
tmuru
Postitusi: 40
Liitunud: Laupäev 05. Juuni 2010, 17:45:06
Status: Eemal

Uurin perenimesid - Jürgenson, Part, Tamm, Kuuskjalg ja Tint

Postitus Postitas tmuru »

Uurin Jürgenson, Part, Tamm, Kuuskjalg ja Tint pärisnimesid ja järgmistest taludest pärit pereliine: Kirimäe, Põua, Aabrama, Kaela, Möldre, Keldreaugu, Raudseppa, Mustarro, Kassi, Pardi, Lewwa kõrts, Poua, Pundi, Otsa, Pikari, Paua, Kuusiko kõrts, Mäe, Köwwakore ja Kau (mitme Kose kihelkonna mõisa aladel paiknenud küladest).
Katsa
Postitusi: 3742
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Re: Uurin perenimesid - Jürgenson, Part, Tamm, Kuuskjalg ja

Postitus Postitas Katsa »

Enamik neist on Kose-Uuemõisa ja Habaja mõisa talud? Mul on pisut pistmist olnud Aabrama, Möldre (ehk vist Möldrehansu?), Keldreaugu, Raudsepa, Kuusiku kõrtsi ja Kõvakoorega.
Katrin H.
tmuru
Postitusi: 40
Liitunud: Laupäev 05. Juuni 2010, 17:45:06
Status: Eemal

Re: Uurin perenimesid - Jürgenson, Part, Tamm, Kuuskjalg ja

Postitus Postitas tmuru »

Nii see on, et peamiselt Uuemõisa Karla küla talud ja Kirivalla küla talud. Millised võiks olla Habaja mõisa alla kuulunud küladest, pean täpsustama. Paar talu on kindlasti ka Ravila või siiski Palvere mõisa alla kuulunud Viskla külast, ehk siis Mustarro ja Kassi talud (ehk veel midagi). Katsun lähiajal mõisa ja külanimed juurde otsida, Saaga on hetkel maas.

Möldre on mul kirjas lihtsalt Möldre'na kus elas Möldre Abram (1680-1750) koos naise Krõõdaga (1696-1761) ja neil olid tütred Möldre Abrami Mai ja Mari. Mai, Abram ja Krõõt olid mu esivanemad.

Aabrama osas on mul teada, et seal elas Kaela Madise ja Madle poeg Aabrama Jüri (1760-1831), kes abiellus Abrami Hansu tütre Krõõdaga. Aga kas Abrami ja Aabrama on erinevad talud? Üks Jüri poegadest läks edasi Põua talusse - Hans. Jüri, Madle ja Hans olid jällegi minu esivanemad.

jätkan hiljem...
Katsa
Postitusi: 3742
Liitunud: Pühapäev 23. November 2008, 22:50:11
Status: Eemal

Re: Uurin perenimesid - Jürgenson, Part, Tamm, Kuuskjalg ja

Postitus Postitas Katsa »

Möldre Aabram on ka minu esiisa :D

Tema taluga oli minu teada nii, et alguses nimetati seda Möldre Aabrama taluks (vähemasti nii on kirjas vakuraamatutes), aja jooksul kadus "Möldre" eest ära ja käibele jäi Aabrama või Aabrami. Aabrama talu naabertalu oli Möldre Hansu ehk tänapäeval Möldrehansu. Üldiselt on Ülo Roosnurme ja Tõnu Meldre Karla küla ajalooraamatus Karla talude ja inimestega seotu kenasti kirja pandud, kuigi ma ehk mõnedes nüanssides pisut teistsugustele järeldustele olen jõudnud.

Kirivalla küla kuulus nö. lahustükina Habaja mõisale. Mõisa ümbritsevate maade ja Kirivalla vahel oli/on Uue-Harmi mõisale kuulunud Alansi küla.

Minu seosed Karla ja Kirivalla küladega on mul üles tähendatud SIIN
Katrin H.
Vasta

Mine “Kose kihelkond”