Sõjaväkke vastu võtmine

Ohvitserid, nekrutid
Vasta
Assar
Postitusi: 2183
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Sõjaväkke vastu võtmine

Postitus Postitas Assar »

Ma olen uurinud arhiivis mitmeid toimikuid näiteks üliõpilaste omasid, kuhu on lisatud ka andmed sõjaväeteenistuse kohta. Need siis sisaldavad teenimisi erinevates väeosades kui ka näiteks üldandmed, sünniaeg, -koht, kaal, pikkus jne.
Mõnikord ka saapanumbrid, mundri numbrid jms. Ning kas rivi- või rivitu kõlbulik.

Nüüd kohtasin ühe sugulase analoogset lehte ka EW aegse sõjaväekohtu protokollide seas, kus tal oli probleeme distsipliini ja ülemustele allumisega.

Tegelikult tundub ju nii, et see oli üsna rutiinne paber, mis täideti iga mehe kohta, kes vastuvõtul käis. Ka nende kohta, kes ei käinud hiljem ülikoolis ja suutsid oma elus ka sõjaväekohtuid vältida. Kus kohast selliseid andmeid EW aegsete värvatute kohta otsida võiks, kas kellegil on kogemusi sel alal. Annaks natuke täpsema ettekujutuse eesläinud sugulaste kohta.

Ega samalaadne huvi oleks ka tsaariveneaegsete sõdurite ja Punaarmeesse värvatute kohta.
Tänan juba ette :P
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
fred.puss
Postitusi: 352
Liitunud: Teisipäev 19. Juuli 2005, 18:09:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Sõjaväkke vastu võtmine

Postitus Postitas fred.puss »

Tagavaraväelaste isiklikud toimikud on ehk abiks. Valgamaa kohta tulevad nime järgi AISist välja, aga teiste maakondade puhul, kus need on säilinud (kõikides pole), vt kaitseväeringkonna staabi fondi, seal on nad sünniaastate ja perekonnanime esitähe järgi. Seal on vastuvõttelehed koos põhiandmetega ning teenistuskäigu kirjeldus, kiitused ja laitused, karistused, vandeleht, tihti nimemuutmise otsused jmt.
Fred Puss
Juhataja
Eesti Isikuloo Keskus
http://www.isik.ee

Palun erasõnumeid mitte saata - saatke e-kiri fred@isik.ee
Assar
Postitusi: 2183
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Sõjaväkke vastu võtmine

Postitus Postitas Assar »

fred.puss kirjutas:Tagavaraväelaste isiklikud toimikud on ehk abiks. Valgamaa kohta tulevad nime järgi AISist välja, aga teiste maakondade puhul, kus need on säilinud (kõikides pole), vt kaitseväeringkonna staabi fondi, seal on nad sünniaastate ja perekonnanime esitähe järgi. Seal on vastuvõttelehed koos põhiandmetega ning teenistuskäigu kirjeldus, kiitused ja laitused, karistused, vandeleht, tihti nimemuutmise otsused jmt.
Suured tänud!
Vabandan oma võhiklikkust, aga keda nimetatakse tagavaraväelasteks. Kas see on sama mis reservväelane tänapäeval?
Ja saan ma aru õigesti, et kui sõjaväkke võetud mees läks "sujuvalt üle" elukutseliseks sõjaväelaseks" ja sai hiljem ohvitseriks, siis tagavaraväelaste seast selliseid otsida mõtet pole.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Vasta

Mine “Sõjaväelased”