Franz Oehren

Üliõpilased, õppejõud, ülikoolide töötajad
Vasta
männiku
Postitusi: 101
Liitunud: Kolmapäev 22. September 2010, 08:56:09
Status: Eemal

Franz Oehren

Postitus Postitas männiku »

Paluksin andmeid oma võimaliku vanavanavanaisa Franz Oehreni kohta, kes kaitses Tartu Ülikoolis doktori kraadi 1865 aastal meditsiiniteaduskonnas.Kirjas on "aus Estland", seega elas ta Eestis. Ka minu vanavanaisa Nikolai Oehren (või Ohren või Ören) oli arst,kes suri tsaariVenemaal,vist Usbekistanis, epideemia ajal. Ilmselt ka tema õppis Tartu Ülikoolis, ehk on ka tema kohta andmeid? Olen väga tänulik. Niina
Mari.Sarv
Postitusi: 800
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 15:34:11
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Mari.Sarv »

Ören'i nimelisi leidub Kullamaa, ka Kirbla revisjonides ja meetrikates kindlasti 18. sajandil; võibolla ka edaspidi.
Kullamaa Örenitel on vist ainult tütred, aga Kirblast läheb küll üks noormees Tallinna poole:
http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... 1203,549,0" onclick="window.open(this.href);return false;
männiku
Postitusi: 101
Liitunud: Kolmapäev 22. September 2010, 08:56:09
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas männiku »

Aitäh, Mari!Kahjuks ei osanud ma sellest tekstist midagi välja lugeda, ei valda saksa keelt. Sain vaid aru, et poeg Friedrich Öhreni vanemad on siis Gotthard Öhren ja Maria Eleonore? Ja ikkagi tahaksin ma vastust ka Tartu Ülikoolis õppinud dr. Franz Oehreni (selle nime kirjapilte on neli: Oehren (minu isa), Ören.Öhren,Ohren) kohta,kust ta pärit oli ja kas tal oli lapsi (oletatav arst Nikolai Oehren siis).Olen täitsa ummikus ja iga abi üle tohutult tänulik! Niina
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Mardo Margumets »

Eks ajalooarhiivis peaks SELLE toimikuga tutvuma, seal võib midagi täpsemat olla kirjas Franzi päritolu kohta.

Siin on keegi Nikolaj Oehren, sündinud 08.11.1847 kuskil Eestis.
männiku
Postitusi: 101
Liitunud: Kolmapäev 22. September 2010, 08:56:09
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas männiku »

Aitäh, Mardo. See Nikolaj võib vabalt ollagi minu vanavanaisa ja Franz tema isa, hakkan nüüd edasi uurima.Ega need IGI andmebaasist uuringud tasulised ole?Kui hätta jään, küsin jälle. Aga veel üks palve - äkki saaks aidata Everti Tõnu poeg Juhan Indriksoni s. 1813 Lustiveres vanemate ja vanavanemate otsingul, need mu mehepoolsed sugulased,teeme mõlemad taadiga oma elutööd,suguvõsa uuringut ja tasapisi,foorumi abiga, edeneme. Aitäh ette. Niina
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Mardo Margumets »

See andmebaas pole tasuline. Siit saab otsida http://www.familysearch.org" onclick="window.open(this.href);return false;
aga Eesti kohta käivaid andmeid on seal vähe.

Seda Juhan Indriksoni ma esimese hooga üles ei leidnud.
SIIN on keegi Tõnno poeg Juhan Indriks (~1814) aga see on vist vale sest järgmises hingeloendis on kirjas ka juba naine ja lapsed ning SEAL seal on naise nimeks Mardi tütar Jekaterina. Ka osadel lastel on vene nimed ja ka Juhan ise on Ivan. Järelikult on nad õigeusklikud.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Assar »

männiku kirjutas:Paluksin andmeid oma võimaliku vanavanavanaisa Franz Oehreni kohta, kes kaitses Tartu Ülikoolis doktori kraadi 1865 aastal meditsiiniteaduskonnas.Kirjas on "aus Estland", seega elas ta Eestis. Ka minu vanavanaisa Nikolai Oehren (või Ohren või Ören) oli arst,kes suri tsaariVenemaal,vist Usbekistanis, epideemia ajal. Ilmselt ka tema õppis Tartu Ülikoolis, ehk on ka tema kohta andmeid? Olen väga tänulik. Niina
Olen hetkel Ajalooarhiivis. siin on avariiulil üks raamat "Register der Immatrikulierten der Universität Dorpat 1802-82". Franzi nimelist siin ei ole, küll on aga Nikolai Oehren, kes on sündinud 8 nov. 1847 Tallinnas. matrikkel nr. 8329. kuulus korporatsiooni Estonia. Isaks on Carl Oehren, Bürger ja emaks Elisabeth geb. Hansen.

On olemas veel Maria Oehren, kes on abiellunud kellegi Alex. Friedrich Frankenhäuser´ga. Too on õppinud ülikoolis. matrikkel 2706. sündinud 24 jul. 1811 Abos Soomes. Isa on Friedrich ning ema omakorda Maria Oehren.

Ning nimepilt Oehrn on esindatud (Axel, Erich, Gustav ja Oskar) kõik on vennad sündinud Wendaus (kumb Võnnu või Cesis?)

Album Academicum annab Nikolai kohta järgmise jutu (ei sisalda ka Franzi). *8 nov 1847 Estland. med 1867-75; Arzt. War Arzt des 12. Turkestanschen Linien-Bataill., prakt. Arzt und Gymnasial-Arzt in Taschkent; begab sich 1887 zu wissensch. Studien nach Deutschland. Coll.-Ass. (kolleegiumi assessor - teenistusaadli tiitel)

Franzi kohta julgeks oletada, et kui teil on andmeid et ta Tartus doktoriks sai, siis võimalik, et ta varasemad õpingud toimusid kusagil mujal. Sest praegu tundub küll, et ülikooli immatrikuleeritud teda pole. See raamat peaks sisaldama ka neid, kes ei lõpetanud ülikooli.

Frankenhäuseri kohta pajatab Album Academicum:
aus Abo *24 jul 1811: med. 1829-37. Dr. med. Arzt beim finnl. Garde-Reg., dann Arzt in den russ.-amerikan. Colonien, Oberarzt des Mil.-Hosp. in Wiborg, 1872 verabschiedet, lebte in Wiborg. St.-R. (Staatrat- Riiginõunik - teenistusaadli tiitel, kõrgem kui Coll-Ass). gest. zu Wiborg 6 jan 1884 (25 XII 1883)

Rohkem praegu ei leidnud siit midagi. Aga kõige targem on ise siia tulla :wink:

Soovitan Carl Oehrenit Nikolai isa. Asuma otsima Tallinna kodanikeraamatust, mida mul hetkel käepärast pole :!:

***
Üks mõte tekkis veel, miks teda ei pruugi (Franzi) immatrikuleeritute nimkirjas olla (kui mul midagi kahesilmavahele ei jäänud). Kui ta õppis näiteks farmaatsiat või hambaarstiteadust, siis nemad läbisid ülikoolis kursused, aga neid ei loetud tollal veel üliõpilasteks.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Mardo Margumets »

Franz Oehreni 1865. aastal Tartus välja antud raamatut võib näha siit http://dspace.utlib.ee/dspace/handle/10062/6818" onclick="window.open(this.href);return false;
männiku
Postitusi: 101
Liitunud: Kolmapäev 22. September 2010, 08:56:09
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas männiku »

Aitäh teile, Assar ja Mardo abi eest! Olen jälle targem ja täiesti kindel, et Nikolai Oehren ongi minu vanavanaisa, Leonhard Oehreni isa. Kõik klapib (lugege minu algset postitust arhiivimaterjalidest väljalugemise rubriigis 22.sept.kell 8.56.09 männiku nime all, kus ma vastuses passer urbanusele kirjutan oma vanaisast Leonhardist ja tema Kesk-Aasias töötanud arstist Nikolaist ( muide, ka minu isa kandis nime Konrad-Nikolai, ilmselt vanaisa järgi see Nikolai), no klapib ju? Ainult ma ei oska täpselt tõlkida seda, mis seal Album Academicumis saksa keeles on, ma rohkem "inglane".Ehk aitate? Oleksin tänulik. Ja Nikolai isaks arvan minagi olema Carl Oehreni ja tema ema siis Elisabeth (mul paksus albumis isegi vanaproua pilt allkirjaga Elisabeth Oehren). Aga kui te loete seda mainitud postitust, siis näete, et Leonhardi sünniga on ka midagi viltu, ma seal kirjutasin.
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Mardo Margumets »

Nicolai Alexander Johann Oehren on ristitud Tallinna Pühavaimu koguduses.
Kahjuks nii palju ma saksa keelt ei oska, et aru saada mis seos on neil Haapsaluga
männiku
Postitusi: 101
Liitunud: Kolmapäev 22. September 2010, 08:56:09
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas männiku »

Ja jälle - aitäh, Mardo! Katsun nüüd saada siit foorumist kõik saksakeelsed tõlked ja siis jätkan!
Kirsti Ervola
Postitusi: 1326
Liitunud: Pühapäev 07. Mai 2006, 19:13:05
Asukoht: Helsinki
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Kirsti Ervola »

Doktor Nikolai Oehreni isa oli juba surnud kaupmees Carl Oehren Haapsalust.
Handel treibende bürgers (Brandweins ..sucher), des verst(orbenen) Carl Oehren Sohn. Mut. Elisabeth
Carl Oehren war handel treibende bürger, lt. …isionsschein aus Hapsal d. 9 Spt(?) 1847.

Vaevalt oli Nikolai Oehren ’usbekk’. . . :wink:
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Mardo Margumets »

21. september 1847 sureb Tallinnas 46 aastane (*1801) Carl Gustav Oehren (ametilt Brandweins besucher?). Sünni koht on Pole. Mis kohaga võiks tegemist olla?
Surma kande lõpus on ka mingi märkus. Ta oli vist kahe lapse isa?

------

See sünnikoht võib olla Pall ehk siis Loodna mõis Kullamaa kihelkonnas.
Seal mõisas elas Heinrich Johann Öhreni nimeline kõrtsmik oma perega, tema poeg Otto on 1805. aastal kuhugi ära läinud.
Kahjuks 1801.a. sünnimeetrika pole säilinud, et Carl Gustavi sündi kontrollida.

1782 http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... 1039,340,0" onclick="window.open(this.href);return false;
1795 http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... 1126,529,0" onclick="window.open(this.href);return false;
1811 http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... ,957,408,0" onclick="window.open(this.href);return false;
Mari.Sarv
Postitusi: 800
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 15:34:11
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Mari.Sarv »

Jah, temast jääb maha lesk ja kaks last.

1805. aastast on vabad kirjas Tallinna all.

Tolleaegsete leerilaste nimekirjades on ka sünnikuupäevad, nt siin Saaga EAA.1243.2.10:28?1329,388,626,63,0, juba nimetet Otto tütar.
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Mardo Margumets »

22. septembril? 1800 on sündinud Gustav Reinhold Ohren
Tegu vist siiski pole Carl Gustaviga.
männiku
Postitusi: 101
Liitunud: Kolmapäev 22. September 2010, 08:56:09
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas männiku »

Aitäh teile Mari ja Mardo! Kust te küll neid andmeid võtate, iga natukese aja tagant tuleb jälle midagi uut, miks mina nii ei oska? Nüüd lähen ma magama, pea juba nii sassis,aga homme panen siis kõik paberil ritta ja vaatan, kuis klapib.Aga seda teadsin ma juba ammu vanatädilt, et Ohrenid või Öehrenid on Rapla poolt (näe, kuhu sihin!), ja sinna kanti asi kiskuma hakkab, juba oleme Kullamaa kandis ja seda tean ka, et Otto Reinhold O(e)hreni nime olen ka kohanud otsingutes.Head ööd ja homseni! Niina
Mari.Sarv
Postitusi: 800
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 15:34:11
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Mari.Sarv »

Me oleme enne natuke harjutanud :)
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Mardo Margumets »

Oehrenid on Rapla kihelkonda kuskilt tulnud 1860.aastal, siit nad pärit pole.

See 22.09.1800 sündinud Gustav Reinhold võib olla see kelle lesk Lisa on kirjas siin http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=TLA. ... ,550,166,0" onclick="window.open(this.href);return false;

Leidsin Nikolai Toompea kogukonna elanike hulgas 1874. aastal http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=TLA. ... ,682,256,0" onclick="window.open(this.href);return false;
männiku
Postitusi: 101
Liitunud: Kolmapäev 22. September 2010, 08:56:09
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas männiku »

Tere taas! Ja aitäh ikka! Ja kohe küsimus: kas seal lingis Nikolai real 1 ja 2 (nr. der Familien) vastavalt 1776 ja 817 on mingid numbrid, mis tähistavad seda perekonda ja äkki ma saan nende järgi lihtsamalt otsida nii Nikolai surma kui tema isa Carli (Gustav) sünnidaatumit?
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Mardo Margumets »

Ma arvan, et neid numbreid mujal raamatutes pole.
männiku
Postitusi: 101
Liitunud: Kolmapäev 22. September 2010, 08:56:09
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas männiku »

Tere taas! no ma olen nüüd ka harjutanud terve õhtu, otsisin siis Nikolai isa Carl Oehreni kohta. Ta on sünd. 1801, aga nagu Mardo kirjutas, ei ole selle aasta sünnimeetrikaid, siis otsustasin proovida abiellumisega.Aastat ju ei teadnud ja kohta ka, aga nagu Mari kirjutas, et 1805 aastast kõik vabad Tallinna all, siis hakkasingi Tallinnaga pihta. Ja kuna Pühavaimu koguduses oli juba keegi enne ristitud, hakkasingi sellega pihta, ikka aasta-aastalt,loogiline ju? Ja 1834 aasta viimaselt(38) realt leidsingi Carl Oehreni ja tema naise Lisa Hansoni,Lisal sünniaeg kenasti kirjas (1814).Ja seal mustvalgel, et Carli isa on hoopiski Jacob, nii,et tuleb hakata otsima Jacobit. Ja Lisa sünnikohaks on nagu Järlepa, see ka Raplamaa piiril. Aga niipalju saksakeelset teksti, millest ma ei saa aru. Ja jälle palve -aidake tõlkega,kahju oleks nüüd pooleli jätta. Jään lootma. Niina01_0000037_00040_m.png&tbn=1&pgn=2&prc=100&ctr=0&dgr=0&lst=2&hash=0711cea8161f004e18c6bc5e2d217c6b
Mari.Sarv
Postitusi: 800
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 15:34:11
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Mari.Sarv »

Niina, võta link saagasse maakera märgi alt! brauseri aadressiread on liiga pikad.

Nüüd tekstid:
Carl Oehren, Stadtbesucher
e. Karl Öören, linnakülastaja
isa
Jacob, Schmidt unter Schloss Lohde.
Jakob, sepp Koluvere lossi all.
die Mutter lebt
ema on elus
Karl on sündinud Koluvere lossi all, on luterlane, vallaline ja 33 aastane.
Der Bräutigam ist in Hapsal angeschrieben; hierselbst confirmirt frühjahr 1820, unter dem Namen Carl Gust. Jacobs Sohn, bei Hr. Nehlsen. Zeuge: Carl Eisenberg [ja viimast sõna ei oska ma välja lugeda, mingi ... arbeiter]
Peigmees on kirja pandud Haapsalus; ?siinsamas leeris käinud 1820. aasta kevadele, nime all Carl Gust. Jacobi poeg Hr. Nehlseni juures. Tunnistaja Carl Eisenberg

Lisa Hanssohn, eine freie Magd
Liisa Hansson, vaba neiu
Der Vater unbekannt
Isa teadmata
die Mutter: Kreet, Rekruten Kolgo Hans, von Kay, Weib
Ema: Kreet, nekruti Kolgo Hansu naine ?Kaiust.
ema elab
Sündinud Järlepas 9. juunil 1814, luterlane, vallaline 20 a.v.
Die Braut hierselbst confirmirt frühjahr 1831, frei, laut [siis mingi minule arusaamatu sõna] Ihre Mutter [ja veel mingi minule arusaamatu sõna]
Pruut on siinsamas leeris käinud 1831. aasta kevadel, vaba ... Tema ema ...

Lisan kohe ka mõne viite Kullamaalt.
---
Öhrenitest seppasid on küll Kullamaal rohkem, aga Jakobi nimelist ma pole näinud.
Siit Saaga EAA.1243.2.3:204 hakkab 1775 ja edasi ristitud sakste nimekiri, vaata kas leiad sealt mõne vihje Jakobile.

Ja ega ei oskagi mujale praegu viidata.

---
Panen õige lingi siinsele dokumendile ka, ehk keegi loeb minu lüngad välja.
Saaga TLA.238.1.37:38
Viimati muutis Mari.Sarv, Teisipäev 28. September 2010, 14:05:09, muudetud 3 korda kokku.
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Mardo Margumets »

Mari.Sarv
Postitusi: 800
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 15:34:11
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Mari.Sarv »

1828: Abiellumise ajaks on Karlil ainult ema elus, seega Jakob peaks olema surnud, siin link: http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... 3,975,57,0" onclick="window.open(this.href);return false;
1796: Jakob Johann Öhren naisega Kullamaal armulaual: http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... ,523,109,0" onclick="window.open(this.href);return false;
1795: [Jakob] Johann Öhren Kütke mõisas (vt. Mardo 1795 revisjoni linki, seal ütleb, et Jakob p.o. Kütkes): http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... 1073,320,0" onclick="window.open(this.href);return false;
1794: Surnud Jakob Johann Öhreni kaks tütart: http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... ,532,279,0" onclick="window.open(this.href);return false;
1769: Loodna Sepal Hinrik Öhrenil sünnib poeg Jakob Johann: http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... ,528,328,0" onclick="window.open(this.href);return false;

Ainuke asi, et kuskil pole seni veel öeldud, et Jakob oleks Koluveres (Lohde) elanud ja sepp olnud, pikka aega hoopis mölder, aga sepatöö oskus muidugi oli perekonnas olemas.
Otto, kellest meil siin juttu on olnud, oleks siis Karli onu.
männiku
Postitusi: 101
Liitunud: Kolmapäev 22. September 2010, 08:56:09
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas männiku »

Aitäh teile! Aga ei suuda praegu süveneda,pikk raske hiline tööpäev seljataga. Homme hakkan tegelema,andmeid on hirmus hulk. Head ööd! Niina
Mari.Sarv
Postitusi: 800
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 15:34:11
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Mari.Sarv »

Kas keegi suudab välja lugeda ka, mis "Carl Gustavi leer Pühavaimus" juures kirjas on.
Seda vähemalt näen, et "aus Goldenbeckschen kirchspiel" aga edasine jutt jääb mulle segaseks, kas on mingitest -schein-idest juttu või?
madis.michelson
Postitusi: 577
Liitunud: Kolmapäev 04. Märts 2009, 13:02:03
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas madis.michelson »

Ehk on abiks, ehk ei eksita: ....Polizei ... Erlaubnisschein (lubatäht) ... dass sein Taufschein bei der Polizei ist.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Assar »

Vaatasin huvi pärast ajaloo arhiivis Törne genealoogiliste materjalide kollektsiooni. Mida tema Oehrenite kohta teada on saanud (EAA.4918.1.1340).
Ka seal pole just Franz Oehrenit mainitud, aga kuna väga palju infi seal pole, siis äkki tekitab miski mõtlemisainet:

Surmakuulutused : Hulda Oehrn geb. Schiller *22 VII 1863 surnud ilmselt 1931 (saksakeelne)
Alexandra Oehren 18 I 1853 - 4 VII 1923 - ka Tallinnast

Käekirjalised märkused:

Aleander Peter Oehren, kingsepasell * 9 IV 1833 Vigalas (kübarseppmeister Carl Gustav Oehreni poeg)
abiellub 20 XI 1853 Tallinnas (Pühavaim?) Helena Lydia Matthiesen´ga
***
Võru kirikuraamatust:
Proviisor Joh. Gabriel Oehren abiellub 4 Iv 1820 Friederike Louise Frantzen´ga
***
Leo Oehreni surmakuulutus surnud Tallinnas 1922 (Saksa keeles)
***
ajalehevälajlõige:
pastor Gustav Oehrni järelhüüe. 1922 aasta.
***
Keegi Johann Öhren peaks olema Tartu JAani all 1702 sünnib tal poeg Heinrich Johann

Mõned dateerimata abielumärkused on ka seal veel.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
männiku
Postitusi: 101
Liitunud: Kolmapäev 22. September 2010, 08:56:09
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas männiku »

Tere hilisõhtust! Öö hakkab tulema ja jälle kirjutama! Aitäh kõigile! Nüüd olen kõik andmed, mis teie poolt saadetud, läbi vaadanud ja kõik kenasti paberile pannud- ja puu missugune! Ma olen nii õnnelik,et kui alles nädal tagasi esimese abipalve siia esitasin, on mul nüüdseks olemas 223 aasta andmed, ja nad sobivad nii kenasti kokku. Aga paar küsimust ka: 1. kui sugupuud koostada, kas siis panna esialgu eestipärane kirjapilt (Liso nt.) või Elisabeth või siis see teine sulgudesse,või mõlemad variandid,see küsimus tulevikuks, sinna on veel aega.2. Kes võiks olla Lisa Oehren(s.1806), temast on juttu mitmel korral ja tema sünd. Tall. Kaarli koguduse sünnimeetrikas lk.267.Kas äkki Otto Reinholdi(Hindriku poeg) poja Gustav Reinholdi naine? Aga seda polegi võib-olla väga oluline teada,sest otsustasin kohe, et seda sugupuud laiusesse kasvatama ei hakka väga, Oehreneid väga palju olnud.Tahaksin võimalikult kaugele jõuda,et teada saada, kust tuli see võõramaine nimi Eestimaale. Muide, minu tädi Melitta Oehren,minu isa õde, viimane elus olnud sugulane ja väga hea osa minu lapsepõlvest ja kogu elust, oli väga uhke oma nimele, sest ÖRN tähendab rootsikeeles kotkast! On sellel seost Oehrenide-Örenitega, kes seda teab. Ja ta ütles mäletvat või teadvat, et Raplast või sealtkandist pärit mehest nimega Malm, kes abiellus kellegi nais-Öreniga, ja võttis siis naise nime, läkski see Örenite nimi liikvele ka meespoole hulgas. Kas on nii? Vot kui jõuaks nii kaugele, see olevat olnud kas 17 sajandil (vist). Nii et liiguksin neid meesÖreneid pidi, kes on minu otsesed esivanemad,aga ma ei tea,kui kaugele üldse saab internetis minna? Aga no praegu juba mul 8 põlve paigas ja kahju oleks katkestada, eks ju? Ah jaa, kolmas küsimus: kui Nikolai isa Carl(Gustav) suri 46.aastaselt Tallinnas ja temast jäi lesk Elisabeth 2 lapsega ja üks lastest oli peale oma isa surma sündinud Nikolai, siis teine, varemsündinud, oli äkki Franz Georg, kellest ma üldse siin foorumis alustasin? Kah ju arstiks õppis Tartus, aga tema sünniaega pole kusagilt ma leidnud,ilmselt ca 1830-1835, sest 1865 kaitses ta doktori (või magistritööd). Ja veel neljas küsimus ka: kuidas saab olla nii, et Carl on leeritatud 1820 aastal nii Haapsalus kui Tallinnas, kahju, et ei saa aru sellest, mis Mardo antud lingil Carli leeriteate kõrval kirjas on.Palju küsimusi,aga asi on nii huvitavaks läinud, rebime taadiga mõlemad arvutit oma poole, ka tema teeb oma Indriksonide-sugupuud, aga ise pusib ja edeneb vähe, nii et minu teie abiga tehtud edusammud võivad varsti väikese rohelise kadeduseussi välja võluda!
Mari, seal viimasel lingil, kus olid siis andmed peale 1775 a., ma ei leidnud Jacobi kohta midagi,ta sündis 1769, aga Heinrich Johani lastest oli lk.204 1777 a. sündinud Carl Gustav ja lk. 206 oli veel midagi, millest aru ei saanud. Nii, tänaseks kõik. Kardan juba niigi, et oma paljusõnalisusega ei mahu 60000 sõna lubatud piiridesse ja moderaatorid keelavad mul osavõtu risustamise pärast. See oleks katastroof!
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Franz Oehren

Postitus Postitas Mardo Margumets »

1. Sugupuu koostamisel vali välja põhinimi mida kasutad aga juurde märgi kindlasti ka kõik nimekujud. Skeemides kasuta siis seda põhinime. Kas see põhinimi on Liso või Elisabeth siis siin mingit reeglit küll pole, mina kasutan seda nime mis on kirjas sünnimeetrikas.

2. Lisa Oehren(s.1806) on Otto Reinholdi naine. Kas see Otto Reinhold võib olla Gustav Reinhodli poeg kes sündis 22.09.1800 aga see vajab kontrollimist.

Rapla, Hageri ja Juuru koguduses pole abiellunud ühtegi Malmi nimelist Oehreniga.


3. Kuna Carl ja Lisa Oehren abiellusid detsembris 1834, siis nende esimest last peaks hakkama otsima kuskilt septembrist 1835 kuni Nikolai sünnini 1847.
Kuna Franzi ja Nikolai üliõpilaste toimikute piirdaatumite vahe on 3 aastat siis see Franz võis Nikolaist olla 3 aastat vanem, sündinud ~1844.

4. Carl on vist leeritatud Pühavaimus aga ta on Tallinna tulnud Haapsalust.

Ja lõpuks 30.01.1761 abiellusid Kullamaa koguduses sepp Hinrich Johann Öhren Luistest? ja ...? teenijatüdruk Maria Elisabeth Wiickmann
Vasta

Mine “Kõrgharidus”