Kasulik raamat merendusliku huviga uurijale.

Meremehed, laevnikud
Vasta
ruheline
Postitusi: 158
Liitunud: Pühapäev 08. Veebruar 2009, 12:14:02
Status: Eemal

Kasulik raamat merendusliku huviga uurijale.

Postitus Postitas ruheline »

Tere lgp. kaasfoorumlased ja ajaloohuvilised!

Endise Eesti Vabariigi ajal, 1938. aastal avaldas Käsmu merekooli juhataja Karl Larens raamatu: "Ülevaade Eesti Merekoolidest 1864-1935." (raamat on välja antud Tallinnas). Isiklikult olen saanud seda raamatut kahel korral kaanest-kaaneni lugeda: väga asjalik merendusajalooline, haridusajalooline & hea isikulooline materjal. Eelnimetatud Karl Larensi raamatus on üsna palju juttu omaaegsete koolisüsteemide olemusest, õppetöö korraldatusest ja merekoolide õppejõududest ning eraldi iga Eesti merekooli ajaloost. Raamatus on aga samaväärselt mahukalt juttu ka Eesti merekoolide lõpetajatest (hõlmab pea kõiki tollaseid tuntuimaid merekoolide lõpetanuid + nende eluloolisi daatumeid) - see osa raamatust on väga hea isikulooline materjal. Raamat on küllaltki rariteetne: kindlalt on teda saadaval Tallinnas, Tõnismäel, Rahvusraamatukogus. Mujal asuvate eksemplaride kohta andmed puuduvad. Raamatuantikvariaatidest teda naljalt ei leia ja kui leiabki, maksavad kõrget hinda.
ruheline
Postitusi: 158
Liitunud: Pühapäev 08. Veebruar 2009, 12:14:02
Status: Eemal

Re: Kasulik raamat merendusliku huviga uurijale.

Postitus Postitas ruheline »

Tere taas lgp. kaasfoorumlased!

Lisan siia teabe veel mõnest asjalikust raamatust, millistest saab merenduslikku ja isikuloolist teavet:

Esiteks - üks nõukogude ajal välja antud raamat - "Rannalautritelt ilmameredele" (Robert Kurgo)- käsitleb Pärnumaa merendust ja Heinaste merekooliga seonduvat;

teiseks - nüüdsel ajal välja antud raamat - "Kes me oleme, kust me tuleme. Jausa küla ajalugu" (Priidik Tatter, Tallinn 2007)- selles raamatus on eraldi peatükk Hiiumaa merendusajaloost + asjalikud tabelid hiidlaste laevadest ja tabel Kuressaare merekooli lõpetanud hiidlastest.
Vasta

Mine “Merendus”