Kes on pildil?

Soovite tuvastada isikuid, kohti, aega vms. Viited pildialbumitele.
Vasta
Assar
Kontakt:
Status: Eemal

Kes on pildil?

Postitus Postitas Assar »

Tervitus kõigile!
Väga tervitatav oleks kui meil oleks võimalus kuhugi portaali fotosid alla laadida eesmärgiga sealt kedagi või midagi ära tunda. Teinekord pole lihtsalt kellegilt küsida enam ja puuduvad niidid, mis viiks inimeseni, kes võib olla tõesti ehk kuskil olemas on ja oskaks vastata minu küsimustele.
Tekitasin väikese fotoalbumi:

http://album.ee/album/456519/50138411

... kui kellegil on ära tundmist, piltidel olevate isikute kohta. Palun võtke minuga ühendust. Igasugune informatsioon on äärmiselt teretulnud. Eriti, kes tunnevad hästi Järva - Jaani, Ao, Simuna, Koeru ja Tarvastu kanti.

Lugupidamisega:
Assar Järvekülg

Andrus A

Postitus Postitas Andrus A »

Tegelikult võiks Saaga sisaldada võimalust oma pilte üles laadida ja neid teistele näidata. (Ma ei mõtle siin kindlasti pilte a'la Rate, Orkut vms :D)
Eestis ei ole minu teada kohta, kus ajaloohuvilised oma "varandust" näidata saaksid. Hea oleks näha vanu fotosid erinevatest Eesti paikadest ning inimestest. Teatavas mõttes oleks tegemist fotopärandi kogumisega. Inimeste valduses on kindlasti sellist materjali, mis oma ala asjatundjatele ning teistele huvilistele äärmiselt palju pakuks.

Assar
Kontakt:

Sellise ajaloolise varamu olemasolule olen ise tükk aega mõelnud juba. Päris kahju on, et seda veel pole. Muidugi oleks ma saanud need samad pildid ka rate või orkutisse ülesse panna. Selliseid mõtetuid urkaid saab ju mõtekalt ka ära kasutada.

Mul on alati nii kahju käia antikvariaatides vanasid fotosid vaatamas. Mõnedele on lausa taha signeeritud "minu ema" või lausa konkreetsed inimeste nimed, mis sündmus pildil on kujutatud, millal tehtud jne. Tükike kellegi varasest suguvõsa ajaloost hinnaga umbes 1...5 krooni pilt. Nii võib ju päris rikkakski saada!!!??? :twisted: Ehk sellise lehe olemasolu aitaks vältida piltide müüki paiskamist. Minu arust on see suur probleem. Kui keegi on arhiivistki otsinud mõnda fotod kellestki, see teab kui raske ja vähetõenäoline neid leida on. Arhiivis olevad foto materjalid võiks ka kunagi Saagasse jõuda.

Tegelikult võiks see olla isegi päris omaette koht. Kui arvestada, et seda hakataks sama aktiivselt kasutama kui saagat või meie foorumit siis paisuks sellegi maht juba päris suureks. Edasi võib ju arendada mõtet, et sinna saaks ka videosid suguvõsakokkutulekutest jms. ülesse riputada. Sellel kõigel peaks olema mingisugune ajalooline, etnoloogiline väärtus. Ehk oleks isegi hea, kui näiteks ERM sellise võimaluse meile kõigile tekitaks. Kõige parem oleks muidugi kui sellisele leheküljele saavad nii ajaloohuvilised kui ka arhiivid ja muuseumid oma fotovaramu ülesse riputada.

Assar Järvekülg

Andrus A

Kui nüüd subjektiivselt hinnata, milliste kuludega see projekt seotud oleks, siis esmalt jääb mõttesse serveri pinna hind ja IT-rakenduse loomine ning hooldamine. Administreerimine võib olla täiesti vabalt vabatahtlike pärusmaa.
Kui juba ajaloolised kaardid kõigile soovijaile näha on, siis miks mitte luua analoogne lahendus (flashi põhine) vanade fotode avaldamiseks. :)

Äkki loeb seda teemat keegi kodanik, kes "kangidele" kõige lähemal on ;)

maidu.leever
Kontakt:

Postitus Postitas maidu.leever »

Tänapäeval on väga palju võimalusi oma piltide internetti (kuhugi serverisse) paigutamisel.

Miks te arvate, et mingi algselt ajalooliste piltide jaoks kohandatud koht internetis ei muutu Orkuti ja Rate taoliseks.

Andrus A

Kõik on tegelikult administreerimises kinni. Kui portaali sihtrühm ja säilitatava materjali iseloomustus selgelt kaardistada ning sellest "jõuga" pidevalt kinni pidada, siis ei tohiks projektist mingit laata kujuneda...

Näiteks:
Portaali kasutajaks (piltide lisamiseks) saab ID-kaardi või panga autoriseerimiskanaleid kasutades või vähemalt kahe olemasoleva liikme soovituse põhjal (mis iseenesest on vist pisut veider variant).
Kõik pildid vaadatakse enne avaldamist üle ja kõik pildid, mis ei vasta reeglitele*, lükatakse tagasi.
Iga kasutaja taga peab olema kindlasti tuvastatav isik, sest piltide kasutus peab olema kontrollitav (kes on ikka huvitatud sellest, et tema vana-vana-vanaema mõne ajalehe siseküljel kohviku reklaamilt vastu vaatab:P)

*Reeglid on juba eraldi teema, kuid peamiselt peaks vältima võimalust ennast eksponeerida. See hoiaks Rate ja Orkuti publiku lehelt juba eos eemale.

Need siis minu lihtsad uitmõtted!

hurma.jyrgenson

Re: Kes on pildil?

Postitus Postitas hurma.jyrgenson »

Assar kirjutas:Tekitasin väikese fotoalbumi:

http://album.ee/album/456519/50138411

... kui kellegil on ära tundmist, piltidel olevate isikute kohta. Palun võtke minuga ühendust. Igasugune informatsioon on äärmiselt teretulnud. Eriti, kes tunnevad hästi Järva - Jaani, Ao, Simuna, Koeru ja Tarvastu kanti.

Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
Kahju, et piltidelt kedagi ei tunne...
Aga see võib töötada küll.
Üks näide: Leidsin selle:
http://benedict.no-ip.info/index2.html
Aleksander Bendti matus (Viru-Nigula , 22.03.1936)

Ja minul on see (nimedega, mida tädi teadis):
http://familytrees.genopro.com/danki/Tank/
pere: Madis Bent & Lonni-Annette Bent (Hammerberg)

Jõudu kõigile!

monikaz

Postitus Postitas monikaz »

Assari piltide pealt ei tea kahjuks kedagi.

Aga pilte üles laadida võib ju kuhu iganes, koguks lingid ühte alafoorumisse kokku ja oleks juba algus tehtud.
Minu pildid on siin http://www.flickr.com/photos/8550651@N05/

Assar
Kontakt:

monikaz kirjutas:Assari piltide pealt ei tea kahjuks kedagi.

Aga pilte üles laadida võib ju kuhu iganes, koguks lingid ühte alafoorumisse kokku ja oleks juba algus tehtud.
Minu pildid on siin http://www.flickr.com/photos/8550651@N05/
Tore jah, et nüüd seegi võimalus olemas on. Polegi märganud, et kusagil mujal suguvõsa foorumeis eraldi rubriiki olnud oleks. küll aga on pilte esitatud teksti illustratsioonina.

Kui kunagi peaks selline võimalus eraldi saidi näol siiski tekkima, mis oleks siiski parem. siis administreerimise osas oleksin nõus kaasa lööma küll.

Assar Järvekülg

hurma.jyrgenson

Nagis sellised pildid juba mõnda aega:

http://nagi.ee/photos/Danki/sets/128389/

Vanemad pildid enamuses tehtud Viru-Nigulas, Viru-Kabalas, Padas.
Osad pildid ?'ga, kui keegi teab palun andke teada!

Pilte on lisatud ka:http://familytrees.genopro.com/danki/Tank/default.htm

Parimat!

urmash
Kontakt:

Pilte saab lisada

Postitus Postitas urmash »

Näiteks www.myheritage.com www.geni.com lubavad lisada pilte ja siduda pildid kõigi isikutega kes pildid. Lisaks on ka nägude tuvastamise ning sarnasuse võrdlemise abivahendid. Saab võrrelda kes on kuulsusele või esivanemale pildi järgi rohkem sarnane:)
UrmasH:

Erk, Paat

Smurfiina

Kes on pildil?

Postitus Postitas Smurfiina »

Terese Ertseni sõbrad u 1920-30 Kunda ja Viru-Nigula vahel asuvatest küladest (Malla, Kutsala, Iila, Siberi)
Vt. Terese Ertseni sõbrad

laura.liinat

Postitus Postitas laura.liinat »

hurma.jyrgenson

Lauri.Tamm

Postitus Postitas Lauri.Tamm »

http://www.eestihetked.ee/
peaks olema üpris sobiv taolise eesmärgi tarvis :wink: ERMi osalus ka antud projektis kenasti olemas.

Assar kirjutas:Sellise ajaloolise varamu olemasolule olen ise tükk aega mõelnud juba. Päris kahju on, et seda veel pole. Muidugi oleks ma saanud need samad pildid ka rate või orkutisse ülesse panna. Selliseid mõtetuid urkaid saab ju mõtekalt ka ära kasutada.

Mul on alati nii kahju käia antikvariaatides vanasid fotosid vaatamas. Mõnedele on lausa taha signeeritud "minu ema" või lausa konkreetsed inimeste nimed, mis sündmus pildil on kujutatud, millal tehtud jne. Tükike kellegi varasest suguvõsa ajaloost hinnaga umbes 1...5 krooni pilt. Nii võib ju päris rikkakski saada!!!??? :twisted: Ehk sellise lehe olemasolu aitaks vältida piltide müüki paiskamist. Minu arust on see suur probleem. Kui keegi on arhiivistki otsinud mõnda fotod kellestki, see teab kui raske ja vähetõenäoline neid leida on. Arhiivis olevad foto materjalid võiks ka kunagi Saagasse jõuda.

Tegelikult võiks see olla isegi päris omaette koht. Kui arvestada, et seda hakataks sama aktiivselt kasutama kui saagat või meie foorumit siis paisuks sellegi maht juba päris suureks. Edasi võib ju arendada mõtet, et sinna saaks ka videosid suguvõsakokkutulekutest jms. ülesse riputada. Sellel kõigel peaks olema mingisugune ajalooline, etnoloogiline väärtus. Ehk oleks isegi hea, kui näiteks ERM sellise võimaluse meile kõigile tekitaks. Kõige parem oleks muidugi kui sellisele leheküljele saavad nii ajaloohuvilised kui ka arhiivid ja muuseumid oma fotovaramu ülesse riputada.

Assar Järvekülg

maidu.leever
Kontakt:

Postitus Postitas maidu.leever »

Raimond Leht

Postitus Postitas Raimond Leht »

maidu.leever kirjutas:Nad vist vanu fotosid ei taha.

http://www.eestihetked.ee/foorum/viewtopic.php?id=2

Aga muuseum võiks ju ikkagi tahta. Mis rahva muuseum ta siis on?
Kes siis nagu tegelevad vanade fotodega praegust?
Fotoarhiiv?

Vasta

Mine “Vanad fotod”