Namsing

Vasta
turvamees
Status: Eemal

Namsing

Postitus Postitas turvamees » Teisipäev 20. Jaanuar 2009, 22:26:01

Tere!
Uurin Namsing eellasi ja järglasi. Minu vanavanaisa Peeter Antoni pg. Namsing (sünd. umbkaudu 1870-suri 1936) oli Võrumaalt pärit ja elas võimalik Rõuge kihelkonnas (Matsi küla). Ta teenis enne I maailmasõja Peeterburis tsaariarmees ja oli kaptenarmus. Kuid ma ei saa veel täpselt kindlaks teha, kus ta teenis (polk jne.). Abielus Elisabethiga (Jelisavetiga) Jakobi t. (1872-1922). Hiljem kolisid Siberisse (Omsk valdkond). Laste nimed: Jelisaveta (Liisi), Luise, Ida-Raja, Emilie- Rosalie, Adele, Jaan, Richard, Aleksander , Konstantin (minu vanaisa). Siberis oli perekonnanimi muutunud, nüüd Namzin. Suguvõsasid Eestis: Kalbus (Raplamaa), Timberg, Anderson, Jaakson(Harjumaa); Konks, Rosenberg, Puusepp, Pooga, Kraav (Võrumaa), Kraft, Kose, Henkel (Tartumaa). Suguvõsasid Venemaal ja Soomes: Namzin.
Palun abi! Ehk on keegi näinud Võrumaa kirikuraamatutes perekonnanime Namsing. Kas keegi on leidnud oma sugupuude uurimises Namsingute nime või on uurinud Namsingute sugupuud? Kui seda on teinud keegi, siis palun kontakti: namsing@mail.ru
Tänulik olen igasuguse informatsiooni eest.
Lugupidamisega
Aleksei Namzin

Assar
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar » Laupäev 14. Veebruar 2009, 08:51:02

Tere!
Minu leid puudutab küll hoopis Viljandi kanti, aga äkki huvitab teid.
Minu käes on hetkel Carl Robert Jakobsoni nimelise gümnaasiumi ajalooraamat: "Kõik on kokku koolilugu 100. 1908 - 2008".
Alles äsja päevavalgust näinud siis.

Sealt leian lk. 25-26 järgmise lõigu:
"10 jaanuaril 1908 oli Viljandi Eesti Põllumeeste Seltsi saalis Viljandi Eesti Haridusseltsi asutamiskoosolek. Vastasutatud ühenduse liikmeks astus 64 inimest. (järgneb loetelu):
...
HERMANN NAMSING - ajakirjanik
...
Haridusseltsi esimeheks valiti Villem Reiman, asetäitjaks T. Soosaar, sekretäriks K. Baars"

Äkki aitab see teadmine natuke edasi. Enda sugupuus sellist nime pole. Viljandi personaalraamatuid indekseerides märkasin, et selline nimi on seal täitsa olemas. Kindlasti olete selle juba leidnud.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716

Vasta

Mine “Valga linn ja seda ümbritsevad eesti asustusega alad”