1. leht 1-st

Kihelkonna, mõisavalla ja küla nimekiri

Postitatud: Esmaspäev 23. Veebruar 2009, 08:11:02
Postitas Ele0nora
Tere!

nagu pealkirjas on kirjas, siis otsin infot, kas kusagil internetis on ära tehtud see suur töö, et kõik Eesti kihelkonnad koos sinna alla kuuluvate mõisavaldade ning küladega on kokku pandud üheks andmebaasiks või nimekirjaks? Wikipedias on küll üht ja teist, kuid kõike korraga ei ole.

Tean, et ka raamatukogus on mõningad sellealased raamatud olemas, kuid ligipääs nendele puudub :(

Aitäh abi eest!

Tervitades,
Ele0nora :)

Postitatud: Esmaspäev 23. Veebruar 2009, 17:08:02
Postitas arvo.barbo

Postitatud: Teisipäev 24. Veebruar 2009, 06:47:02
Postitas Ele0nora
Hei hei!

suur aitäh!

mul mure selles, et tean, et mu esivanemad tulid Asukülast, seda aga kas on tegemist Asuküla mõisaga Ridala vallas, või Asuküla külaga Saaremaal ma ei tea.
Kui hakata Saaga personaal raamatuid vaatama, siis Läänemaalt leian ma küll mõned potensiaalsed aga Saaremaal Kaarma valla all on nii palju lehekülgi ja otsingu võimalus puudub, kui aus olla siis ma isegi ei tea, millise Kaarma valla personaal raamatu alla Asuküla isegi kuuluda võiks.

Kuna mul on aga lünk aastatel 1890(ndad) kuni 1930, siis peaksin uurima mõlemat kanti nii Risti valda kui ka kogu Kaarma valda aga 50% oleks tegemist tühja tööga :(

Aga küllap selles sugupuu uurimise võlu seisnebki :D

Aitäh veel kord!

Postitatud: Kolmapäev 25. Veebruar 2009, 11:30:02
Postitas kaire.ley
Saaremaa Asuküla kuulus arvatavasti Kaarma ehk Vana-Kaarma rüütlimõisa (Karmelhof) alla. Soovitav oleks vaadata 1826.a. hingeloendite algusest - seal on antud mõisas pandud perekonnanimed, siis ei ole vaja nii palju lehekülgi läbi lapata.
Aga võibolla juba keegi uurib Teie perekonnanime? Saaremaa uuritavad perekonnanimed leiab kihelkondade kaupa aadressilt
http://www.genealoogia.ee/saaremaa/uuritavad.html
Loodan, et sellest on abi. Jõudu tööle!

Kaire

Postitatud: Neljapäev 30. Juuli 2009, 23:20:07
Postitas janelys
Ka mina oleksin huvitatud leidmast 1826.a. hingeloenditest Kaarma kandis pandud perenimedest. Kust ma täpsemalt Saagast selle üles leian?

Postitatud: Reede 31. Juuli 2009, 14:14:07
Postitas kaire.ley
Saaga » Hingeloendid » Liivimaa kubermangu revisjonilehtede kollektsioon » Vaherevisjon 1826 » Saaremaa » Kaarma kihelkond »

Üldjuhul on iga mõisa hingeloendi esimestel lehekülgedel selles mõisas pandud perekonnanimed tähestikulises järjekorras ning viited lehekülgedele ja talunumbritele, mille järgi leiad vajaliku perekonna kiiresti üles.