mestimine genis

Arvutiabi
Vasta
eave65
Postitusi: 41
Liitunud: Pühapäev 07. November 2010, 18:41:11
Status: Eemal

mestimine genis

Postitus Postitas eave65 »

Olen natuke algaja seega küsin siit abi. Leidsin teisest sugupuust oma esivanema, võtsin haldajaga ühendust, leidsime, et tegu sama inimesega, saatsin koostööpalve millega teine pool nõustus. Mis nüüd edsi? Kas ma pean ootama, et programm ise avastaks sarnased nimed ja pakuks ühendamist või mis? Kuskilt ei leia sellist linki mis kaudu sugupuu ühendamist pakkuda? Äkki keegi aitab otsa peale.
reino
Postitusi: 45
Liitunud: Teisipäev 05. Oktoober 2010, 00:17:10
Status: Eemal

Re: mestimine genis

Postitus Postitas reino »

See on geni foorumites läbi käinud ka - tuleb moodustada aadress

Kood: Vali kõik

http://www.geni.com/merge/compare/XXXXX?return=merge_center&to=YYYYY
XXXXX ja YYYYY asemele paned nende isikute koodid, mille saad aadressirealt, kui vaatad isikute profiile.

Kood: Vali kõik

http://www.geni.com/people/NIMI/KOOD#/tab/overview
Vaadata tuleb kindlasti esimest numbrit, sest kui oled kellegi teise profiili kaudu läinud, siis on seal vahel veel ka tolle number

Kood: Vali kõik

http://www.geni.com/people/NIMI/KOOD?through=TEINEKOOD#/tab/overview
Siin on ka tegelikult väga hea jutt selle kohta, kuidas asja nö ametlikult teha. Seal mainitud Sarviktaat on Henn Sarv, kes ka Geni keskkonna Eesti kuraator.
müürisepp
Postitusi: 237
Liitunud: Pühapäev 23. Mai 2010, 00:43:05
Status: Eemal

Re: mestimine genis

Postitus Postitas müürisepp »

Ma saan aru, et sa pole varem mestinud.
Kõige lihtsam on tegelikult seda teha graafilisi abivahendeid kasutades.
Avad oma puu. Lähed selle esivanema peale, valid veel -> Lohista kastike uude kohta. Üles paremale tekib selle isiku profiili kast.
Nüüd samas aknas toksid otsingusse selle isiku nime, leiad tema teise profiili, avad puuvaate. See kastike, mis enne tekkis, taastub. Lohistad nüüd selle hiirega õige profiili peale ja deklareerid, et nad on üks ja seesama isik. Seejärel tuleks teha browseri refresh (või on see minu browseri eripära) ja nende mestitud puude juurde tekib enamasti kollane kolmnurk või sinine rist. Kui neil vajutada, siis saab edasi mestida: lohistada kokkulangevad sugulased üksteise peale, valida sobiv vanematekomplekt jne.
Kõige lõpuks mine tvavaates menüüvalikusse Veel, sealt mestimiskeskus ja vaata, et miskit ripakile ei jäänud. Seal on pooleliolevad mestimised kirjas.
Mul on tunne, et selline mestimine on pisut lihtsam ja intuitiivsem kui aadressiribale koode kopeerida.
Mõlemad variandid töötavad.
eave65
Postitusi: 41
Liitunud: Pühapäev 07. November 2010, 18:41:11
Status: Eemal

Re: mestimine genis

Postitus Postitas eave65 »

Tänud!
Ei ole jah, aga üle kivide-kändude sain ikka tehtud ja teise soovitaja meetodiga- see vist tegelikult lihtsam ja arusaadavam. Läks vist seda lihtsamalt, et juurde tulevas puuosas oli minuga vaid üks kattuv liige. Juba järgmine teema on, et kui ühes puus oli mehel üks abikaasa ja minu omas teine (leskmees võttis uue naise) siis oskab geni need vist kohe kaheks eri abikaasaks lugeda ega loe seda mingiks vastuoluks.
reino
Postitusi: 45
Liitunud: Teisipäev 05. Oktoober 2010, 00:17:10
Status: Eemal

Re: mestimine genis

Postitus Postitas reino »

tegelikult on kolmas meetod mestimiseks veel, kui peale ühe isiku mestimist on temaga seotud isikud puus topelt. siis saab nii, et võtad puuvaates isiku juurest "veel/more" -> "lahenda korduvprofiilid/resolve duplicates". siis avaneb uus leht, kus on olemas seotud isikud - vanemad, lapsed ja õved ning saab kattuvaid kokku lohistada kerge vaevaga. peale sellist liitmist on veel võimalik ka määrata vanemad, kui erinevates puudes on lastel millegipärast erinevad vanemad (näiteks ühes puus üks vanem teadmata).
samasse korduvprofiilide lahendamise kasti viib tegelikult ka see kollane hüüumärgiga kolmnurk puuvaates isiku kasti vasakus alanurgas, kui geni on mõne sellise vastuolu avastanud.
Vasta

Mine “Arvutiprogrammid”