Andmete säilitamine

Arvutiabi
Vasta
unokiri
Status: Eemal

Andmete säilitamine

Postitus Postitas unokiri »

Tõstsin küsimuse üles eelmises kirjas Apppiiii!!!
Ka minul on juhtunud, et kõik andmed läksid kaduma. Olin ka algaja arvuti kasutaja ja ega ma praegugi spets ole. Segupuu tegemine on väga suur tõõ, ja kui ei oska neid andmeid õigesti arhiveerida kindlase kohta kus nad säiliksid on väga kahju oma tõõst. Võib ju printida paberile, kuid tihti tuleb täiendada, või parandada. Palun antke oma oskustest teada kuidas oleks neid kõige parem ja kindlam säilitada, kui arvutiga midagi tõsist juhtub.
Uno.
valdu nellis
Kontakt:

Postitus Postitas valdu nellis »

Kasutan 4 GB mälupulka. Sinna mahub tohutult sugupuid. Isiklikult kirjutan peale igat täiendust arvutis mälupulgas selle faili andmed uuesti üle (võtab mõne sekundi aega) ja hoian seda kusagil mujal
Assar
Kontakt:

Re: Andmete säilitamine

Postitus Postitas Assar »

unokiri kirjutas:Tõstsin küsimuse üles eelmises kirjas Apppiiii!!!
Ka minul on juhtunud, et kõik andmed läksid kaduma. Olin ka algaja arvuti kasutaja ja ega ma praegugi spets ole. Segupuu tegemine on väga suur tõõ, ja kui ei oska neid andmeid õigesti arhiveerida kindlase kohta kus nad säiliksid on väga kahju oma tõõst. Võib ju printida paberile, kuid tihti tuleb täiendada, või parandada. Palun antke oma oskustest teada kuidas oleks neid kõige parem ja kindlam säilitada, kui arvutiga midagi tõsist juhtub.
Uno.
Kui arvutiga midagi juhtub - ... siis järelikult peate te silmas arvutivälist andmete säilitamist. Selleks on olemas erinevad irdketad - CD, DVD, mälupulgad, välisedkõvakettad jms. Sõltub konkreetsest vajadusest ning andmete laadist ja mahust.

Turvalisust lisab ka samade andmete hoidmine erinevates arvutites (tööl ja kodus). Varukoopiate tegemine on võimalus.

Internetist on võimalik leida saite, kuhu on võimalik salvestada oma asju. Osa neist võib olla on mingis mahus isegi tasuta, aga enamasti on selline teenus teatava rendisumma eest. Vist Amazon keskkond oli üks selline kui ma ei eksi.

Aga ka näiteks Umberto Ecco on öelnud, et tänapäevased CD, DVD jms on pigem mõeldud andmete levitamiseks kui säilitamiseks. Ta lisab, et ta ise kui keskaaja uurija omab mitmeid digitaalraamatuid oma läpakas, mida ta saab vajadusel kasutada kuid kõige suurem heameel on tal sellest, et need suured ja paksud raamatud on tal kodus riiuli peal olemas.

Arvutiprogrammid uuenevad meeletus tempos ja kommertslikel põhjustel vanu versioone enam ei toetata (huvi on ju, et sa maksaksid veel ja veel) leidsin isegi ühe disketi kooliajast - oma 15 aastat vana või nii. Osad failid suutsin veel avada. Teised aga tundis arvuti ära küll ja kahjustatud nad polnud imekombel ükski, aga programmid keeldusid avamast. Selliste ohtudega tuleb arvestada. Pikemaajaliseks säilitamiseks arvuti ei sobi või kui siis tuleb neid andmeid pidevalt töös hoida ja aina uut softi kokku osta ning faile nõndaviisi uuendada.

Mina olin hiljuti probleemi ees, mis siis saab kui minu paberandmekandjatega midagi juhtub ja nüüd on mul see suuresti arvutitesse ja mälupulkadele dubleeritud. Paberil on teatavad eelised ja teatavad miinused.
Säilitamise osas pigem eelised. Paber kardab ju vaid tuld võib rebeneda ja kirjutatu võib veega maha pestud saada.
Samad miinused on ka arvutimulkudesse käivatel asjapulkadel + magnetväli ja päikesekiirgus jms.

Olen oma fotovaramu kõik ära digitaliseerinud ja fotolaboritest ka uued pildid tellida lasknud. Kõik sugupuusid kajastuvad andmed on mul paberi peal olemas. Digitaliseeritud vanu fotosid olen uuemal ajal jaganud asjaomastele isikutele.
Kõigi meiega ikka midagi ei juhtu.
Ja lõpetuseks, et teie töö kestma jääks andke välja raamat, sellest mida uurite. Meie kõigi raamaturiiulitel säilib ta ikkagi terve igaviku enne kui viimane eksemplar hävineb. Aga selleks ajaks on teid kindlasti juba piisavalt refereeritud ja tsiteeritud jne 8)

Kõike edu!
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
Vasta

Mine “Arvutiprogrammid”