Legacy7 ja algandmete vormistamine

Arvutiabi
Vasta
piret.oun
Status: Eemal

Legacy7 ja algandmete vormistamine

Postitus Postitas piret.oun »

Tere!
Olen algaja ja seega segaduses, millist programmi valida. Materjali kogunenud juba nii palju, et oleks aeg süstematiseerida ja vormistada sugulastele vaadeldavaks.
Seoses sellega tekkinud kaks suurt küsimust:

1.Millist programmi valida? Silm on pidama jäänud legacy7-l, mis tundib kohati isegi väga põhjalik. Kas kellelgi on kogemusi sellega (enne kui tasuline soetada). Kahjuks vist ka ainult ing. keelne? Genopro on mulle meelepärane jooniseprogramm aga miinuseks, et andmed tuleb sisestada koos joonise tegemisega. Või soovitate hoopis midagi kolmandat?

2. Kuidas olete algandmed enne programmi sisestamist kogunud ja vormistanud? Koopiad paberkandjal, tabelid Excelis-lis?

Olen väga tänulik, kui leiat aega oma kogemuste jagamiseks.
Ette tänades,
andmete tulva uppuv Piret
oun.piret@gmail.com

urmash
Kontakt:

MyHeritage.com

Postitus Postitas urmash »

Tere

Ise kasutan seda andmete kogumiseks ja töötlemiseks MyHeritage arvuti programmi ja veebikeskonda. Minu arvates on parem vaid www.geni.com veebikeskond kuhu saavad kõik kaugemad sugulased ise andmeid ja pilte lisada, kuigi sellel keskonnal puudub oma veel arvutiprogramm ja GedCom faili üleslaadimisvõimalus. Samas on eelis heas disainis ja sõprade sugupuude liitmise võimaluses. Varem kasutasin ka BrothersKeeperit - BK6.2 on kasutatav eesti keelsena:)
UrmasH:

Erk, Paat

Uku.Velbri
Asukoht: Tallinn, Nõmme. Esipõlved - Ellamaa, Vastse-Antsla, Vana-Kuuste, Restu, Juuru, Mustjõe.

Postitus Postitas Uku.Velbri »

Tere Piret.
Mina kasutan Legacyt ja olen väga rahul. Eriti pärast eilset, kui mind häirima hakanud "Descendants"- i (esimese eesmineja otsesed järeltulijad) väljatrükk nii häirima hakkas (seal esiisa nooremad järeltulijad kuskil kümnendal lehel kirjas ja kui mingis kirkokirjas tuttavat nime nägid, siis tuli kõik need lehed jälle üle veerida ja tihtijuhul tõdeda, et ei kuulu ta siiski omade sekka), et ma Legacy võimalusi täpsemalt uurima hakkasin. Ja voilaa, selgus, et sealt saab ka raamatuna asja välja võtta, kusjuures andmed esitatud perede kaupa ning vastavad viited kõik olemas, sisukord ees ja nimede index lõpus :shock: :D. Ja kõike seda tasuta versioonis. Toksi paar-kolm põlve sisse ja proovi! Kui hätta jääd, kõlista mulle, üritan aidata :wink: .
Tervitades,
Uku
Traaditu köne 56 48 43 78.

Uku.Velbri
Asukoht: Tallinn, Nõmme. Esipõlved - Ellamaa, Vastse-Antsla, Vana-Kuuste, Restu, Juuru, Mustjõe.

Re: Legacy7 ja algandmete vormistamine

Postitus Postitas Uku.Velbri »

piret.oun kirjutas:...2. Kuidas olete algandmed enne programmi sisestamist kogunud ja vormistanud? Koopiad paberkandjal, tabelid Excelis-lis?
Ma arvan, et minu variant ei ole just eriti maailmaavastuslik, kuid ma olen lõikeproged (näit. SRip32) maha jätnud ja salvestan Word'i. St. Tekitan iga suguvõpsiku jaoks folder'i ja sinna sisse iga perekonna jaoks eraldi Word'i lehe(d). Leidnud sobiva kande, klikin menüüribal lõikamise ikooni, vean huvitatule kasti ümber, klikkan rohelise kasti alla tekkinud "prillidega maakera" ja kopin selle vastava pere alla arvutisse. Selle kohale muidugi andmed, et mis/kes sellel lehel viibivad. Selliselt salvestatud link jääb Wordi lehele aktiivseks, ehk et kui vaja kiiresti leida, võtad vaid Wordist lehe lahti ja klikid vastavale viitele :wink:.
Näide võiks olla ehk selline:
Saaga EAA.1270.2.10:69?162,951,1044,102,0
Tervitades,
Uku
Traaditu köne 56 48 43 78.

Vasta

Mine “Arvutiprogrammid”