sugupuu printimine

Arvutiabi
Vasta
airike
Postitusi: 2
Liitunud: Esmaspäev 07. November 2005, 13:45:11
Status: Eemal

sugupuu printimine

Postitus Postitas airike »

Tere!
Ma alles tutvun Brother`s Keeperi programmi ja seega olen programmiga suheldes suhteliselt roheline. Kas keegi võiks mulle seletada, aga BK abil on võimalik sugupuud sugupuuna välja printida?
Ette tänulik olles
maidu.leever
Postitusi: 667
Liitunud: Kolmapäev 20. Juuli 2005, 12:05:07
Asukoht: Pärnumaa (Läänemaa)
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas maidu.leever »

Sugupuud klassikalise puu kujul (tüvi, oksad, lehed) ei saa vist kusagil trükkida. Muid võimalusi on erinevates programmides erinevalt.

Brother's Keeper'il on kaks võimalust: 1)Skeem puuna (mitte sellise puu nagu metsas), 2)Skeem kastidega.

Selleks tuleb valida menüüst Järglased>Skeem puuna või Järglased>Skeem kastidega, edasi otsid isiku kelle järglasi soovid skeemile, siis valid mõned seaded (sugupõlvede arv jms.) ja siis valid alusta. Kuvatakse järglaste skeem (kas puuna või kastidega).

Teine võimalus: kui oled muutmisekraanil selle isiku juures kelle järglastest soovid skeemi, valid Raportid>Järglane>Skeem puuna (või kastidega). Ülejäänud osa on sama.

Enne, kui midagile paberile trükkida, võib proovida erinevaid seadeid (nime pikkus, kasti laius jne.) ja saab ka näha mitmele lehele skeem tuleb (skeemi eelvaates menüüst Suurus). Vajadusel saab muuta ka menüüst "Printeri seaded" ka lehe orientatsiooni Püsti või Põiki.

Ehk ei olnud keeruliselt seletatud.
airike
Postitusi: 2
Liitunud: Esmaspäev 07. November 2005, 13:45:11
Status: Eemal

Postitus Postitas airike »

Tänan heade nõuannete eest!
Kuid mul on tekkinud veel küsimusi. Kas on võimalik printimisel kastidena lisada neisse ka andmeid lisaks nt. elukutse, sünnikoht jne. Tekkis probleem ka lahutatud inimestega, ta ei lisa märget lahutatud. Kui jätta eme-isa abielu märkimata (kirjutada lahututatud) ei näita programm isa enam. Ja mida teha vabaabielus elavate inimestega? Loodan. et ma ei selgitanud liiga arusaamatult. Ma oleksin väga tänulik abi eest.

Airi
maidu.leever
Postitusi: 667
Liitunud: Kolmapäev 20. Juuli 2005, 12:05:07
Asukoht: Pärnumaa (Läänemaa)
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas maidu.leever »

airike kirjutas:Kas on võimalik printimisel kastidena lisada neisse ka andmeid lisaks nt. elukutse, sünnikoht jne.

Brother's Keeper'il lisatakse kastidesse vaikimisi sünni-, surma- ja abiellumise kuupäev. Sünni-, surma- ja abiellumise koht trükitakse vastavalt soovile (tuleb valikutes vastavasse ruutu linnuke märkida). Lisaks on veel mõni valik (BK number, ristimiskuupäev, kui sünnikuupäev teadmata, jms.) Elukutset ja muud informaatsiooni ei saa lisada (suuremate sugupuude korral läheks asi ka liiga mahukaks).

Kõike muud informatsiooni saab välja trükkida erinevate raportitena.
airike kirjutas:Tekkis probleem ka lahutatud inimestega, ta ei lisa märget lahutatud.
Eraldi märget lahutuse kohta ta sugupuu skeemile ei anna.
airike kirjutas: Kui jätta eme-isa abielu märkimata (kirjutada lahututatud) ei näita programm isa enam.
Sellist probleemi mul ei ole juhtunud.
airike kirjutas:Ja mida teha vabaabielus elavate inimestega?
Vabaabielus inimeste kohta olen ma kasutanud märget "Ei ole abielus" sündmuste lehel. Sellisel juhul ei märgi ta "Skeem puuna" lehel elukaaslase ette lühendit "ab.", muul juhul ta annab sellise lühendi.
"Skeem kastidega" on asi natuke teine. Seal annab ta lühendi "ab." siis kui abiellumise aeg on teada, muul juhul seda ei ole.
Kui isikul on olnud mitu abikaasat või elukaaslast, siis skeemil näidatakse ka laste juures numbritega millisest abielust (kooselust) nad on.
Avo.Kiisk
Postitusi: 70
Liitunud: Neljapäev 22. September 2005, 19:16:09
Asukoht: Läänemaa
Status: Eemal

Postitus Postitas Avo.Kiisk »

See on siin küll ammu tehtud teema, aga võibolla on kellegile veel kasuks, kui siia oma teadmise lisan.

PhpGedview laseb eraldi muuta gedcomi kirjet, seega kui lisada perekonna kirjesse rida _NMR (ilmselt not married) ja hiljem gedcomi Brother's Keeperisse laadides seal sugupuu printimisel ei näita et perekond oleks abielus. Põhimõtteliselt võiks asi toimida ka teistes programmides, ei ole küll ise rohkematega katsetanud.

Näide:

0 @F62@ FAM
1 HUSB @I171@
1 WIFE @I72@
1 CHIL @I78@
1 CHIL @I79@
1 _NMR
1 CHAN
2 DATE 23 Sep 2005
3 TIME 16:19:05

Avo
Vasta

Mine “Arvutiprogrammid”